Keresés

Részletes keresés

_PISKO Creative Commons License 2009.06.30 0 0 8964
Nocsak, nocsak: nem tudtál aludni? Vagy nem hagytak? :-)))
Nagyon helyes ez a Horka baba, nagyon tetszik:-)
Lorát 16 hónaposan nyírtam meg először, igaz, nem kopaszra:-) Somát valamivel előbb, de neki rengeteg a haja.
Előzmény: quizas (8963)
quizas Creative Commons License 2009.06.30 0 0 8963
Sziasztok,

Én is kopasztom a társaságot, elég sűrűn; most már a férjemet is. Egyedül jómagam és a baba marad ki a szórásból.
Ezzel együtt a szépen levágott hosszabb haj szerintem lágyítja a vonásokat. 1-2 éves korig én nem szoktam hozzányúlni, ha nem túl hosszú és sűrű.

Próbálok képet beszúrni a két hónapos sarjról.

_PISKO Creative Commons License 2009.06.28 0 0 8962
Pedig szvsz sokkal jobb:-) Igaz, én a rövid haj pártiak oldalán állok (fiúnál és lánynál egyaránt:-D) Somának évente 4-szer nyírom le a haját cirka 3-4 mm-esre. Igaz, annyi a haja, hogy az már kiakasztó.
Előzmény: Mona73 (8961)
Mona73 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 8961
Sziasztok!!!

Valóban a haja. Levágtam. A lányos Nrbiból fiú lett.
De nem tudom megszokni....
_PISKO Creative Commons License 2009.06.28 0 0 8960
Quizas, így is van. De szerintem rajtam kívül ezt még kismillióan csinálják nap mint nap. Szerintem nem is lesz gond, csak bele kell rázódni.
Mona, a haja tényleg más:-)
Előzmény: quizas (8959)
quizas Creative Commons License 2009.06.27 0 0 8959
Sziasztok,

PISKO,

Jól emlékszel, nem megy oviba Karsa.
Nem irigyellek, hogy mindent Te csinálsz reggeltől a vacsoráig bezárólag. Persze tudom, valakinek pénzt is kell keresnie, a tanári fizetés a rezsire is alig elég. :-(

Mona,

Talán a haj? (Nem tudom, nem néztem be az Iwiwre).

Képet kértél, kicsinyítek majd és szúrok be, most nem hagyja.

Mona73 Creative Commons License 2009.06.27 0 0 8958
ejnye....
pedig nagyon feltünő....
ha iwiw felé jársz, és megnézed a régebbiket.....



_PISKO Creative Commons License 2009.06.26 0 0 8957
Passz...
Átadom másnak a lehetőséget:-)
Előzmény: Mona73 (8955)
_PISKO Creative Commons License 2009.06.26 0 0 8956
Nálunk nincs 0. óra (szvsz már sehol sincs, tiltja a közoktatási törvény), cserébe viszont fél 8-kor kezdődik az 1. Én kértem, hogy csak 2. órám legyen, így elég negyed 9-re kiérni. Gy is izgalmas lesz:-) Sajnos a férjemre fixen nem számíthatok:-( Az, hogy ő éppen mennyit dolgozik, az erősen munkafüggő. Általában reggel 6-kor már nincs itthon, és este 7 előtt nem ér haza. Szóval maradok én mindenre...

Karsa nem megy óvodába, ugye?
Előzmény: quizas (8953)
Mona73 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 8955









és a házi feladat:
Mi a kakukk tojás a képeken???
Az hogy dagi az adott :))
Mona73 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 8954
Sziasztok!!

Oviknak örülök! Mindenkinek sikerült.
Nekünk még talány lesz, mert ugye én még nem dolgozom. De szeretnék...

Quizas!

Én nem lepődök meg, hogy Karsa baba akar lenni, ilyet többször hallottam már.
A nagyobbaknak már valamivel jobb a helyzetük, csak amíg ilyen pici talán addig rosszabb csak.
Képeket kérünk.....
Előzmény: quizas (8953)
quizas Creative Commons License 2009.06.25 0 0 8953
Szia PISKO,

Drukkolok, hogy könnyen menjen a beszokás (minden esélyetek megvan rá a jelek szerint :-)) és hogy a suli is bejöjjön Lorának is.

A reggelekhez előre is szorítok, tényleg nem lesz sétagalopp. Gondolom, ha esetleg 0. órád lesz, besegít majd a férjed is.

Nekünk az is kihívás volt szeptemberben (és majd újra az lesz), hogy 7:50-re ott legyen a gyerek a suliban, ami gyalog nincs 10 perc se kényelmes sétatempóban.


Híreink:
Kezd látszani a gyerekeken, hogy sokkal kevesebb időm és energiám jut rájuk. KisBulcsú ismét hunyorog, Karsa újra baba szeretne lenni, velem aludna, etessem. Csongor eddig egész jól bírja. Néha az az érzésem, nem bánja, hogy végre nem Karsa a kicsi.
Horkánk hurkásodik, de azért a neve marad. ;-) Majd a jövő hét közepén kiderül, mekkora. A hangja, az biztos nagy (hasfájós).

Többiek???
Előzmény: _PISKO (8952)
_PISKO Creative Commons License 2009.06.11 0 0 8952
Mi is nagyon örültünk neki. Soma végül is oda született:-) Lora 4 hete járt oviba, mikor Soma megszületett, és a fiatalúr 2 hetes kora óta kísérgeti a nővérkéjét. Szóval úgyszólván haza jár. Azért persze kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesz sima a beszoktatás. Lesz rá 4 napja. Ennyire tudtak elengedi az iskolától, mert ugye szeptembertől én már teljes óraszámban tanítok.
Lora végül a Szent István Általános Iskola angol kéttannyelvű osztályába megy. 29-en lesznek egy osztályban. Pont hétfőn volt szülői, akkor láttam először a tanító nénit, aki most jön vissza GYES-ről. Nekem nagyon szimpatikus, remélem, Lorának is bejön:-) Persze az úgyis szép fokozatosan derül ki, hogy valóban jó választás volt-e az iskola, de első blikkre teljesen rendben van. Mondjuk BKV-val fogunk járni minden áldott reggel, mert a suli a Bazilika mellett van, és mi ugye Óbudán lakunk, de 20-25 perc az egész út háztól házig. Szóval kibírható. Az már persze más kérdés, hogy nekem onnan még 40 perc Csepelig... Vsz. nem fogunk reggelente unatkozni. De ez van, mások is végigcsinálják ezt a reggeli rohanást, nem mi leszünk az egyetlenek. Talán Somának lesz a legnehezebb, mert ő ugye reggel 7-től délután fél 5-ig benn lesz az óvodában. Ezért is örülök annak, hogy ismerős óvó nénikhez kerül.
Előzmény: quizas (8951)
quizas Creative Commons License 2009.06.10 0 0 8951
PISKO,

Szuper, ez nagyon jó hír!

Suli? Beirattátok Lorát? Hova megy végül, milyen osztályba, hányan lesznek...?

Majd én is ugyanazokhoz szeretném adni a sarjaimat, de ki tudja, mi lesz az ovival, évek óta be akarják zárni az épület állapota miatt (hogy hova tennék a 7 csoportot, nem tudni).
De ez egyelőre nem aktuális.
Előzmény: _PISKO (8950)
_PISKO Creative Commons License 2009.06.06 0 0 8950
Somát is felvették az óvodába, ráadásul pont ahhoz az óvónő-pároshoz, akikhez Lora is jár(t).:-)
quizas Creative Commons License 2009.05.29 0 0 8949
Piros,

Veled együtt örülök. :-)

Egyébként nálunk is erős túljelentkezés van az oviba, ráadásul azt az épületet, ahol most vannak, hamarosan bezárják. Jó, én most nem vagyok érintve, de egy-két év múlva, mikor Karsát vinnem kell, azt sem tudom, hol lesznek a kedvenc óvónőink - remélem, nem túl messze...

Ami a fizikai állapotot illeti, az biztos, hogy se fiatalabbak nem leszünk, se könnyebb nem lett időt szakítani saját magunkra. Én a fogaimon érzem a frontokat, de a vállövem is érzi a sok lefelé nézést, szoptatást. Viszont a derekam, hátam - talán az MBT miatt is, amiből szandálom van és végre hordhatom - egyelőre teljesen jól van.
Előzmény: 77bpiros (8948)
77bpiros Creative Commons License 2009.05.28 0 0 8948

Sziasztok

Enikőt felvették az oviba!

Ancsúr Creative Commons License 2009.05.14 0 0 8947
Átérzem a helyzeted. Én nem vagyok ennyire "ramaty", de ősz óta fáj a derekam, a bal csípőm és a hüvelykujjam... Már kitapasztaltam, hogy milyen helyzetektől rosszabb, na de akkor is. Törökülés kizárt, pedig a földön játszás úgy lenne a legjobb.
Előzmény: 77bpiros (8946)
77bpiros Creative Commons License 2009.05.11 0 0 8946

Sziasztok

 

quazis gratula!

 

Mona neked is:) várom, hogy rámugorj:)))

 

Mi beiratkoztunk az oviba a lányommal.Vmikor júni végén mondanak valamit. Fiam marad a bölcsibe.

A fiamnak végre nem kell gyógyszert szedie! Az első kontroll jó. Most megyünk majd hó végén a következőre, ha az is jó, akkor tényleg minden rendben.Nekem sajna egy újfájásból-ami 2 éve kezdődött és azóta is rendszeresen járok dokihoz-multiplex izuleti gyulladásaim lettek. :(

Mostanra már több újjam is fáj és a jobb csípőm. Mellesleg nem tudok már törökülésbe leülni. Ja és még a keresztcsontom is el van csúszva egymáshoz képest  2cm-ert. Ez valőszínűleg a szülés eredménye egy pár évvel korábbi röntgen szerint akkor még jó volt.

Boldog vagyok! A doki persze rögtön szteroidot próbált rámeröltetni, amit köszi kihagytam. Mellesleg az új cukros doki szerint van saját inzulintermelésem, így szerinte nem kell inzulin, de egy pirulával-amire most próbálok rászokni- segítsük közben a sajátomat).Tehát szteroid kizárva. Már csak azért is , mert ha már most az kell szednem mi lesz később?

Most más gyógymódok felé nézegetek. boirezonancia, csontkovács, manuálterapeuta (ezt ha vki tud szólhatna), és homeopátiás bőrgyógyász. A csontkovács szerint a pikkelysömör miatt ilyenek az izületeim és ahhoz viszont a börgyógyász kéne. Egyenlőre felmérem a terepet és veszek egy szusszanásnyi levegőt.

 

 

 

quizas Creative Commons License 2009.05.11 0 0 8945
Szia Brekus,

Nem kaptam, elnyelte a telefonom??
De utólag is köszönöm.
5 pasival, és mind engem akar - bezzeg lánykoromban mit nem adtam volna a helyzetért... ;-) Most kevésbé tűnik izgatónak, de persze élvezem.
Előzmény: levelibeka (8943)
levelibeka Creative Commons License 2009.05.10 0 0 8944
Ancsúr, olyan jók ezek az anyák napi ünnepségek, nálunk ugyan most nem volt, de mindenki tanult verset és itthon nagyon szépen elmondták nekem a fiúk, teljesen komolyan, mintha kisiskolások lennének, tagolva, komolyan elájultam. Tavaly a lányoméknál volt a suliban ünnepség is és hát a könnyeim nyeltem. Nagymama is ott volt és mikor a versben drága mamát mondtak a gyerekek, utána a nagy csöndben a nagyobbik fiam közölte, hogy nem a mami a drága hanem a kenyér. Volt nagy derülés ezen. :-) Kíváncsi leszek idén milyen lesz, mert most lesz szerdán a suliban.
Előzmény: Ancsúr (8941)
levelibeka Creative Commons License 2009.05.10 0 0 8943

Quizas,

Gratulálok itt is, ezek szerint sms-em nem kaptad meg?

Milyen az élet 5 pasival? :-)

Előzmény: quizas (8942)
quizas Creative Commons License 2009.05.10 0 0 8942
Ancsúr,

Veled együtt örülök, hogy ilyen nagyszerű gyerekeid vannak. :-)
Előzmény: Ancsúr (8941)
Ancsúr Creative Commons License 2009.05.08 0 0 8941
Sziasztok!
Mesélek: Kedden Zádorék csoportja tartotta az anyák napi ünnepséget. Legnagyobb meglepetésemre Zádor verset is mondott, a mesében is főszerepet kapott. Elfogult vagyok biztos, de tényleg nagyon ügyes volt. Főleg, ha azt is hozzáteszem, hogy a tavalyi ünnepségen kijött hozzám és ott is maradt. Most meg felszabadultan végig vigyorogta, mondta az egész műsort. Nagyon jó döntés volt kifizetni a családi napközi borsos árát, megtérült maximálisan. Szerdán Zorkáék ünnepségére mentem. Rögtön az elején kipattant a csoport elé a lányom és ő is szavalt. Igaz, ő amúgy is szereplős fajta, de ami meglepett, hogy gyönyörűen mondta a verset, hibátlan tempóval, hangerővel, stb. És mindketten teljes titokban tartották, hogy mit is fogok én látni.
Ancsúr Creative Commons License 2009.05.04 0 0 8940
Az OTP-ügy érdekelne. Gondolom így szívesebben írod le, hogy jól végződött.
Előzmény: Mona73 (8938)
Ancsúr Creative Commons License 2009.05.04 0 0 8939
Hát ez rendkívül gyors volt! Azt hiszem én még fel sem fogtam volna, hogy szülök.
Megnéztem a képet, mennyi sok gyerek:-) Fess fiúk!
Előzmény: quizas (8934)
Mona73 Creative Commons License 2009.05.04 0 0 8938
Quizas!

Nagyon szépek ugy együtt a képen!
Ez tényleg gyorsan ment:)))
Gondolom, hogy nem egyszerű a napjaitok.


Majd egyszer beszámolok erről az otp-s dologról. Megpróbálom érthetővé és röviddé tenni.

Szép napot mindenkinek!

Előzmény: quizas (8937)
quizas Creative Commons License 2009.05.04 0 0 8937
Sziasztok,

Melimeli,
Örülök, hogy tetszik a neve. :-)

Tettem föl két képet a SZT4-be.
melimeli Creative Commons License 2009.05.03 0 0 8936
na, közben lejjebb olvastam...sok boldogságot nektek Horkához, nagyon különleges, szép neve van neki is! :)))
Előzmény: melimeli (8935)
melimeli Creative Commons License 2009.05.03 0 0 8935
hűha, és ezt csak így? :)))) És mi lett a csemete: fiú vagy lány és jól vagytok, meg ilyenek? teljesen lemaradtam :(
Sok szeretettel gratulálok! :)
meli
Előzmény: quizas (8934)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!