Keresés

Részletes keresés

nickwarren Creative Commons License 2000.11.17 0 0 7
köszönöm szépen értékes soraidat. rövid analizálás után a következő reakciók születtek:

- nekem aztgondolom, hogy a külföldi lenne a legjobb, hiszen szerepel a terveim között egy kis kiruccanás (lehetőleg valami meleg helyre, jön a tél brrrrrrrrr)
- dolgoznom kell tanulás mellett, úgyhogy valószínűbb a part-time. De pontosan mit is jelentene ez?
- hát a legjobb lenne németül v. angolul...
- mi a különbség egy Business School és egyetem között?
- nyelvvizsga van, diploma lesz, milyen gyakorlat kell? ez az egyik legfontosabb kérdés szvsz.

nw

Előzmény: Suzi Quatro (6)
Suzi Quatro Creative Commons License 2000.11.17 0 0 6
Kis hazánkban nincs nagy választék MBA diplomát adó programok között, illetve a szóba jöhető 7 közül biztosan megtalálod a számodra megfelelőt. Többféle szempontból lehetne csoportosítani, az egyik markáns megkülönböztető jegy, hogy a végén milyen diplomát kapsz: magyart vagy külföldit; mennyi időt szánsz a tanulmányokra (part-time, full-time); milyen nyelven akarsz tanulni (bármilyen furcsa, lehet magyar, angol, francia, német közül választani); milyen iskolatípusban bízol jobban. egyetem vagy Business School. Ami a felvételinél követelmény, az a nyelvvizsga, diploma, gyakorlat, erről tényleg az egyes iskolák tudnának tájékozatatni, esetleg MBA hallgatók.
Suzi Quatro
nickwarren Creative Commons License 2000.11.17 0 0 5
hihetsz nekem, én olyan srác vagyok :)
te bcg :)
Előzmény: big city guerilla (4)
big city guerilla Creative Commons License 2000.11.17 0 0 4
A pöcse az mindenkinek tele van a nagy "hangyabolyokkal" : )
de ez olyan kevésnek tunik nekem... bár aztán biztos utánanéztél.

Előzmény: nickwarren (3)
nickwarren Creative Commons License 2000.11.17 0 0 3
amit néztem ott nincs millás tandíj
mba a bme-n 285E egység
de amúgy most is egy gigacégnél dolgozom, bár mondjuk a pöcsöm televan vele

nw

Előzmény: big city guerilla (2)
big city guerilla Creative Commons License 2000.11.17 0 0 2
Megtaláltad már a céget, amelynek a munkahelyi tanácsa rábólint a néhány-milliós tandíjadra? : )
nickwarren Creative Commons License 2000.11.17 0 0 1
akkor már inkább a pilótába... azt még szeretem is ;))))
Előzmény: Ctrl+Alt+Del Pierro (0)
Ctrl+Alt+Del Pierro Creative Commons License 2000.11.17 0 0 0
Azonnnal kérem átrakni a "nulla osztálytárs" kategóriába!!!
Előzmény: nickwarren (-)
nickwarren Creative Commons License 2000.11.17 0 0 topiknyitó
Kedves barátaim,

nemsokára lediplomázok magyarország leggagyibb főiskoláján. A szakmában, aminek űzésére ez engem majd feljogsít, a felnövekvő társadalom érdekében nem kívánok tevékenykedni. :)
De természetesen érzem a rendszerezett és haszonsítáható tudás ordító hiányát, úgyhogy úgydöntöttem, hogy szeretnék valamilyen második diplomát abszolválni amivel talán kezdhetnék is valamit. (tudod, cégeskocsi, cégesmobil, beosztottak, szivatás, soklóvé, nyalás fölfelé - szóval ilyen Hugo Boss-öltönyös napszemüveges gizda akarok lenni) Az MBA-képzés az egyik irány ami felkeltette a figyelmemet. De elég keveset tudok róla. (mielőtt valaki felhívná a figyelmemet az információs szupersztráda kínálta lehetőségekre, szeretném jelezni, hogy igen, ezt is kipróbáltam, de én élő emberek szubjektív véleményére vagyok kíváncsi)
Ami érdekelne erről, hogy pontosan mik is a (formális és informális) felvételi követelmények. Melyik iskola MBA-képzésére érdemes menni, valóban ér-e annyit ez a képzés mint a beléfektett pénzmag.

szal, ilyenek :)))))

segítségeteket előre is köszönöm

nw

u.i.: kérném a moderátorokat, hogy ezt a topicot ne rakját át az iskola... fórumba, mert ott nem tudja elérni a célját. Én ugyanis nem volt iskolatársakat keresek.
köszipuszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!