Keresés

Részletes keresés

koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.12.26 0 0 983

Ha Windows-t használsz, akkor van még egy böngésző, mert a windowsban alapból van egy. Korábbiaknál Internet Explorer, most valami más a neve.

Előzmény: Ali-bá (979)
ksanyi52 Creative Commons License 2021.12.26 0 0 982

Nem úgy lépsz be hogy Indapass szolgáltatások?  Nekem ott van Indavideó, indafotó, idex fórumok. Ha nincs akkor írd be a keresőbe, mert még nem regisztráltál be. 2 perc. 

Előzmény: Ali-bá (980)
CBNora Creative Commons License 2021.12.26 0 0 981

Próbáld meg telepíteni a Chrome-ot. Beírod a google-ba, aztán adja magát a telepítés. Én is azért telepítettem, mert egyszer csak nem tudtam feltölteni ide a képeket.

Előzmény: Ali-bá (979)
Ali-bá Creative Commons License 2021.12.26 0 0 980

Hova írjam be? 

Előzmény: ksanyi52 (978)
Ali-bá Creative Commons License 2021.12.26 0 0 979

Nálam  Firefox van, más nincs.

Előzmény: CBNora (977)
ksanyi52 Creative Commons License 2021.12.26 0 0 978

Csak írd be hogy indafotó! Azután kéri hogy jelöld be a képeket, és feltöltés. 

Előzmény: Ali-bá (976)
CBNora Creative Commons License 2021.12.26 0 0 977

Lehet, hogy frissíteni kell a böngészőt, vagy másikat használni.

Én a régi Firefoxban nem tudok képet föltenni, a Chrome-ban igen.

Előzmény: Ali-bá (975)
Ali-bá Creative Commons License 2021.12.26 0 0 976

Ezekhez nem értek. Nem tudom hogyan kell. (Sose tanultam számítógépezni.)

Előzmény: ksanyi52 (974)
Ali-bá Creative Commons License 2021.12.26 0 0 975

Egy idő óta, mikor be akarom tenni a képet a hozzászólásomba akkor azt írja, hogy tegyem fel az indapassra.  Sokévvel ezelőtt ezt csak akkor mondta, mikor túl nagy volt a kép (1-2 Mb). Most annak ellenére ez a helyzet, hogy megfelelően kicsi. Most jött rá a rontás néhány hónapja, addig évekig semmi gond nem volt. Már az adminhoz is fordultam, de nem tudott segíteni.

 

Ráadásul a próbálkozásom után eltünnek a Kedvencek a bal oldalról és azt is tortúra visszacsalogatni.

Előzmény: koffeinmentes sör (972)
ksanyi52 Creative Commons License 2021.12.26 0 0 974

Rakd fel a google fotókba, vagy az indafoto és tedd ide a linket! 

Előzmény: Ali-bá (966)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.12.26 0 0 973


3-szorosnál is nagyobb eltérés lehet ám.

Nem csináltál képeket esetleg? Az biztos, hogy gyári termo üveges? Milyen záródásúak a nyílászárók és mennyi van belőle? A szerkezet tömítettségéről tudsz valamit? Pl a tető és a keretek között. Milyenek a keretek/tokok?

Előzmény: andi.cserhalmi (971)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.12.26 0 0 972

Írok! De hogyhogy nem jön föl a kép? Csak ennél a témánál van ez?

Előzmény: Ali-bá (966)
andi.cserhalmi Creative Commons License 2021.12.26 0 0 971

Nem tudok,csak úgy bemenni nézelődni az ingatlanra jelenleg.Az üvegek szépek voltak ,nem tűnt párásnak,számoljunk rosszabbra és legyen egy kellemes meglepetés!

Előzmény: koffeinmentes sör (970)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.12.26 0 0 970


Tudunk segíteni kiszámolni, de nem biztos, hogy stimmelnek a számok. Ez valami vékonyított termo üveg? U-t lehet, hogy találsz az üveg távtartójára nyomtatva. Ha az argon elszökött, azok a táblák párásodnak belülről. Ki kell számolni mindkét lehetőségre.

 

Előzmény: andi.cserhalmi (969)
andi.cserhalmi Creative Commons License 2021.12.26 0 0 969

Szép napot!

1,6 lehetett anno ,argon szerintem már tovalibbent belőle,így 2-2,5 lehet a számítási érték.Első körben a hőigényt kellene tudni ,attól tennénk függővé a hőleadó kiválasztást.

Előzmény: Ali-bá (968)
Ali-bá Creative Commons License 2021.12.25 0 0 968

Első közelítésben nézz utána az üveged U (K) értékének.   

 

Milyen fűtésre gondolsz? Hőszivattyús?

Előzmény: andi.cserhalmi (967)
andi.cserhalmi Creative Commons License 2021.12.25 0 0 967

Sziasztok szép ünnepet kívánok Mindenkinek!

Vásárolnánk egy ingatlant,aminek a kertjében egy 6mX5mX2,7m magas dupla üveges télikert van .Az oldal falak vannak üvegből mind a négy oldalon,a teteje kingszpan 120 mm.-es bordás panel.Érdemes foglalkozni,hogy a terep rendezésekor ide földkábel legyen elkészítve fűtés miatt.Mennyi lehet a téli fűtése egy ilyen kis építménynek? 15 C fokon tartanám .Hőigény számítás vagy tapasztalat érdekelne ,hogy kalkulálni tudjunk.Köszönöm.

Ali-bá Creative Commons License 2021.12.24 0 0 966

Azlrt mert jobban hőszigetel (nálam a télikert - 6x3 m - egybe van nyitva a lakóelőtérrel), és nem lesz gondod a hónyomással, jégveréssel sem.

 

A 'szolár házhoz' csak annyit, hogy szerintem egy hátránya van: az ára!    Mikor építkeztem, előtte körüljártam a témát. Lehetőségeimet figyelembe véve annyi maradt belőle, hogy a házam déli oldalán 12 méter hosszban végig üvegfelület van. (Lépcsőház, télikert, fürdőház.) Ennek eredményeként, ha télen süt a Nap, leáll a fűtés akármilyen hideg van.  (Ide újabban nem enged képeket felrakni, de ha kíváncsi vagy Emailben bemutathatom.)

Előzmény: koffeinmentes sör (964)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.12.24 0 0 965

De ebben az lenne épp a pláne, hogy egyben terasz, nyárikonyha, ping-pong, napozó is.

 

Ali bá, te ezt talán meg tudod ítélni tapasztalati alapon, hogy miként működhet egy ilyen építmény, hol vannak a gyenge pontjai.

Előzmény: k.ipse (962)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.12.24 0 0 964

Felül a szendvicspanel miért lett jobb, mintha csak leárnyékoltad volna az üveg fölött?

Előzmény: Ali-bá (961)
k.ipse Creative Commons License 2021.12.24 0 0 963

Köszönöm a választ. Amit írtál az megerősít a jelenlegi kialakítási elgondolásomban.

Folyamatosan olvasgatok és keresem a jó megoldást, de mindig jön valami probléma. Nagyon kevésen múlik, hogy jól működjön. 

Az építési alapanyagok beszerzését is elkezdtem. Már megvan az üveg és a vázszerkezet nagyjához a fémprofil.

Az üveg alátámasztás kényes probléma lesz. Az egyik bontott üvegtábla pakolás közben szinte felrobbant, milliónyi darabra. De meg kell oldanom valahogy, mert helyette a polikarbonát több mint 100ezerrel növelné a költségeket.

 

 

Előzmény: Ali-bá (961)
k.ipse Creative Commons License 2021.12.24 0 0 962

Megnéztem.

Érdekes, idealista megoldási kísérlet egy valós problémára (szerintem). 

Laikusként vannak fenntartásaim, hogy ez a legjobb megoldás lenne egy kertesháznál itthon.

Egy napsütötte télikerte én is vágyom. De a videóban önellátást emlegetnek, ami más kategória.

De a hatalmas üveg felületekhez képest elég kevés termelő felület látszik, néhány magaságyás. 

Rotterdam klímája más, mint a magyar, ha jól emlékszem az iskolában tanultakra. Az óceán miatt sokkal egyenletesebb a hőmérséklet és a csapadék eloszlás. Télen fűteni kellene, nyáron meg pokol lenne az üveg alatt feltételezésem szerint.

A video alatt is több problémát felsoroltak az épülettel kapcsolatban.

Szerintem, ránézésre egy ilyen sokkal ház többe kerülne, mint egy normál épület. 

Ha van a telken hely, akkor én mindenképpen külön építenék zöldségtermesztésre üvegházat, ha már termelni szeretnék. És a két külön épített házat optimalizálnám az adott felhasználásra. 

 

Én földbe süllyesztett üvegházat akarok tavaszra építeni, már a kb. 15 négyzetméteres házikónál is rengeteg eldöntendő problémába ütközöm a hőmérséklet, a napsütés beesési szög, árnyékolás a szellőztetés, szigetelés, a téli-nyári hőmérsékletkülönbségek miatt.

Pedig ez egy fogpiszkáló kategória a videóban bemutatott házhoz képest. Mondjuk nem is vagyok sem kertész sem építész, csak egy hobbista. 

 Először megnéztem egy perui walipini megoldást, aztán két hónap olvasgatás után rájöttem, hogy a magyaroszági földrajzi adottságok miatt nem, vagy nagyon korlátozottan alkalmazható. Egy dolog maradt meg az eredetiből, hogy földbe kell süllyeszteni.

 

De az alapgondolat mindenképpen tetszik nekem. 

 

Előzmény: koffeinmentes sör (960)
Ali-bá Creative Commons License 2021.12.24 0 0 961

1. Csináld magasabbra és felülre ne üveget tegyél, hanem 2-3 cm-es hőszigetelt lemezt.  Az oldalára meredeken (ferdén) az üveget a felső 2 m-en. Alul föld, vagy hőszigetelt lemez.  Így elég jó a térkihasználás és a Nap is besüt mindenre.

 

2. 40 cm-enként támaszd alá a tető üvegét.

 

(Nekem először drótüveg volt, később áttértem szenvics panelre felül. A 3 m magas üvegfalú D-re néző télikertem télen azért kap elég napot, mert a Nap alacsonyan jár, nyáron pedig jót tesz egy kis árnyék. Plafonig érő dús növényzet van, nincs fényhiány.)

Előzmény: k.ipse (959)
koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.12.23 0 0 960

Néznivaló karácsonyra:

 

https://www.youtube.com/watch?v=WxbX87gxmXQ

 

 

Ki építene ilyen házat?

k.ipse Creative Commons License 2021.11.06 0 0 959

üdv.

Hozzájutottam bontott 5 mm-es üveghez.

Földbe süllyesztett üvegházat akarok készíteni. (walipini féleséget).

Kb. 2 méter mély gödör tetejére gondoltam az üvegtetőt.

De a tervezésnél megakadtam. Kb. 30 fokos dőlésszögű féloldalas tetőt gondoltam elsőre. 

De a hó okozta terhelés nem tudom, hogy okoz-e problémát.

Az üvegtáblák kb. 70cm*170 cm-esek.

Ha meredekre csinálom az üvegfalat (60 fok), akkor meg a  hasznos tér csökken le nagyon.

Van valakinek tapasztalata, ötlete, hogy hogyan lenne ideális? 

köszönöm.

koffeinmentes sör Creative Commons License 2021.10.15 0 0 958

Sokkal olcsóbb klímával, fűteni is, meg azt 250-ért készre megkapod, gázbekötés milliós szarakodás volna.

 

Csak! Nézd meg, hogy 5-6C-ig le lehessen tekerni, mert sok klíma esetén van a minimum beállítás 10 C-ra belőve.

Előzmény: Márton389 (957)
Márton389 Creative Commons License 2021.10.03 0 0 957

Ja elírtam persze fűtésre gondoltam, sajna gázom nincs van villan radiátor 2000w vagy klímát lehetne 8 fokon temperálni.

Elvileg a klíma is be ki kapcsol és mivel inverteres elég takarékos is. De sok a bekerülése.

Előzmény: Ali-bá (956)
Ali-bá Creative Commons License 2021.10.03 0 0 956

Ha van gázod, akkor a parapetes gázkonvektort ajánlom. Beállítod a kívánt hőfokra és egész télen tartja. (Ha a Nap süt, akkor nem fűt.) Nálam bevált.

(Ugye fűtésre és nem fürdésre gondoltál.)

Előzmény: Márton389 (955)
Márton389 Creative Commons License 2021.10.03 0 0 955

15m2-es téli kert  polikarbonát x-strukturált 10mm-es lemezből mivel érdemes fürdeni kb 8fok elég citrusoknak?

Klíma, olajradiàtor ....? A klímàt javasoltàk.

Ali-bá Creative Commons License 2021.09.19 0 0 954

Nemigen.  Nagyon nagy felületen érintkezik a külvilággal, egy vagyont fogsz költeni a fűtésre. Ráadásul automatizálnod kell a rendszert.

 

Ha módod van rá, akkor a házad déli oldalához csatolj egy két oldalt jól szigetelt, D-felé üveg (v. polikarbonát) felületű 'télikertet'. Minimális fűtést igényel.

Előzmény: Baracilin (953)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!