Keresés

Részletes keresés

Ysler Creative Commons License 2000.11.24 0 0 19
Szevasz,
jaj ne is említsd a pécsi pu. dagadt macáját. Volt már nekem is szerencsém hozzá, hasonló diákigazolvány-os ügy kapcsán.
Hogy is szokták ezt mondani a hasonló szürkeállománnyal rendelkező női egyedekre?
A fejében nincs más, csak egy piros zsinór, azért hogy a két fülét rögzítse a fejéhez.
ysler
Előzmény: chromax (17)
attus Creative Commons License 2000.11.24 0 0 18
Én arra lennék kíváncsi, miért van az, hogy az ember pl. Bp-Győr viszonylatban kifizet pár forint híján egy ezrest a teljesárú jegyért, erre jön még 340 Ft IC pótjegy, ami már egy személyre is megközelíti az autózás költségét 2-3 jegynél pedig lényegesen meghaladja, és ennek ellenére a MÁV személyszállítás veszteséges.
Egyébként szerintem ha minden rendben van, az IC-nél nincs jobb közlekedési eszköz ezeken a viszonylatokon. Szívesebben megyek IC-vel, mint autóval, annak ellenére, hogy bármilyen ggyakran jár (pécsre pl. ha jól tudom már naponta 6×), mégis kötöttebb, mint az autó.
chromax Creative Commons License 2000.11.24 0 0 17
:)
Engem régebben megbüntettek az IC-n kb 600 Ft-ra, mert nem találtam a diákom. Aztán meglett utánavittem a kalauznak, de persze a cetlit már nem érvénytelenítette. Na jó befizetném, egyik pénztárból a másikhoz küldtek, mire a Pécsi Vasútállomás közismert DAGADT MACÁJÁ-hoz jutottam, aki közölte, hogy minek hagyom otthon az igazolványom...mondtam asszonyom, maga meg minek hagyja otthon az eszét?

Előzmény: Ysler (16)
Ysler Creative Commons License 2000.11.24 0 0 16
Személy szerint rühellem a vonatozást, a magyar vasúthálózattól pedig a hideg futkos a hátamon. Ha lehet nagy ívben kerülöm a pályaudvarokat.
Azonban ha szerencsétlenségemre mégis vonattal kényszerülök utazni, csakis az IC jöhet szóba, már ha erre van lehetőség.
A Pécs-Bp. közötti út személy és gyorsvonattal tényleg katasztrófális, embert próbáló út, úgyhogy itt én is mindenképp az IC-t javaslom.
Persze néha az IC is történnek olyan dolgok, hogy....
Múltkorjában Debrecenből utaztam az ország másik végébe Pécsre (már ez is fél nap (MÁV biztonság, gyorsaság, kényelem!!:-(
Pénztár jegy, helyjegy vásárlás, felszállás vonatra, a kocsiban alig néhányan lézengenek. Elindulunk, jön a kaler, jegyellenőrzés, minden rendben, köszönjük, jó utat stb.
Rá néhány perccel megjelenik kiskaler főnöke nagykaler és újra csekkol mindenkit. Szép akkurátusan végignéz mindent, majd nem kis meglepetésemre közli:
-Hölgyem az ÖN helyjegye hibádzik, nem erre a vonatra szól, nem is erre az időpontra.
Nézek nagy ártatlanul, mondom:-
Elnézést, hogy akadékoskodok, de én a pénztárnál erre a vonatra kértem jegyet.
- Márpedig hölgyem ez nem erre szól, talán nem ártott volna ellenőrizni mielőtt megkezdi az utazást.
Mondom: lehet, hogy nem ártott volna, mindenesetre késésben voltam, természetesenek tűnt, hogy amit kértem azt kapom, azaz erre a vonatra szóló jegyet.
-Sajnos hölgyem márpedig itt egy büntetőcédulácskát fogunk kiállítani.
Mondom: Maximum ön állítja ki,
nem vagyok a hölgye senkinek sem, pláne nem magának. Még jó, hogy nem akar leszállítani mert a kollégája elb....-ott valamit.
1340 Ft-ról szóló csekket kaptam, ebből 1000 Ft bünti + 340 Ft új helyjegy.
Szerencsémre velem szemben utazott egy jóindulatú!! vasutas, ő tanácsolta, hogy eszem ágában se legyen befizetni a bünti-t, majd szerzett nekem egy arra a vonatra szóló helyjegyet.
A folyóson meg hallom kedvenc kalerom újságolja kiskalernak:
-Sikerült ma is 9 embert megbüntetnem!
Ha-ha, de jó is ez!!!!!
Szóval a MÁV egy nagy rakás szar.
Üdv:
ysler
mamagáj Creative Commons License 2000.11.24 0 0 15
Szóval: csak vonattal NE!!!
mamagáj Creative Commons License 2000.11.12 0 0 14
Debrecen Bp.Nyugati közt sok IC jár - de nem elég.
Helyjegyet ajánlatos előre telefonon megrendelni, mert rendszerint elfogy.
Augusztusban a Nyugatiban d.u. 14 órakor:
- Kérek két helyjegyet a 15.. órás IC-re Debrecenbe.
- Nincs.
- Akkor kérek a 17.. órásra!
- Nincs!
- Akkor miért nem akasztanak még vagy két kocsit utánna?
- Mert nincs.
- Akkor adjon egy igazolást, hogy én kerestem, akartam venni, de Önöknek nem volt. Aztán csak elleszünk a kocsma-kocsiban.
- Nincs igazolás, és a 17.. óráson kocsmakocsi sincs.
- De akkor hogy menjek Debrecenbe?
- Az a maga dóga, a 19 órásra van még egy jegy.
- De nekem kettő kell.
- Annyi nincs. Oszt ne tarccsa mán' fel a sort az értetlenkedésével, mások meg itten utazni szeretnének!...
- hogy ett volna meg a fene!

Felszállás a 17.. órásra. Minimum 40 fok, ablakok nyithatatlanok, "légkondi" szart sem ér.
Indulás előtt 5 perccel egy koldus jő, kéregetni kezd, az emberek ingerültek, elküldik Orbán Viktorhoz kéregetni.
Indulás előtt 3 perccel újabb koldus jő: lásd az előzőek.
Közvetlen indulás előtt két koldus gyerek, és amikor nem kapnak pénzt szitkozódnak és parasztoznak. Tagbaszakadt kedves utas megunván az egészet unottan képenvágja az egyik gyereket, a másik mégjobban parasztozik, előzőből csöpög a vér, de pucolnak, mert a vonat is indulni készül.
"Restaurant-kocsi" nincs, mindenütt szoronganak a szűk üléseken, mi a peronnal jó boltot csináltunk - hisszük. Jön ám a rettenthetetlen klajzi:
- Jegyeket kérem!
- Itt vannak.
- Helyjegyek?
- Nincsenek. Nem kaptunk, pedig már 2 körül akartunk venni, egyszerűen elfogytak. Kérdezzen utána kalauz úr!
- Nem érdekel. Birságot és pótdijat fognak fizetni, mert ezen a vonaton csak helyjeggyel lehet utazni. Maguknak nincs - ezért megy tönkre a MÁV, mert mindenki lógni akar, de majd lesz itten rend!
- 1, NEM fogunk fizetni. Hogy önök olyan hülye szabályokat hoznak, aminek pont önök nem tudnak megfelelni, az minket nem érdekel.
2, A MÁV tényleg tönkre fog menni, de nem miattunk, hanem mert rosszul szervezik a dolgukat.
3, Önök azért vannak, hogy a "kedves utasokat" elszállitsák az egyik helyről a másikra - jegy ellenében.
Érvényes menetjegyünk van, tehát Önök el fognak minket vinni Debrecenbe.

Szó szót követett, mi nem fizettünk, Ő ordibált és rendőrökkel fenyegetőzött, fel akart jelenteni meg minden.
Pedig csak egy kocsit kellett volna még a szerelvényhez akasztani, mert mint kiderült, a különböző peronon kb. 15-en "lógtunk"...

Azóta kb. 10-szer tettük meg az utat - autóval...
A MÁV meg: megy tönkre tovább...

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.12 0 0 13
ha lenne elég pénzem, biztos IC-vel utaznék, már csak a kényelem miatt, egyébként gyűlölöm a vonatozást, főleg az ilyen vidéki vicinálisokon, zaj, bűz, kosz, sötöbö, akkor inkább távolsági busz.
Löszy Creative Commons License 2000.11.12 0 0 12
Én főleg Siófokra szoktam nyaranta vonattal utazni, oda, ha egy mód van rá, a hagyományos gyorsvonatot szoktam választani. Ez egyrészt adódik az árkülönbözetből (nem kerül 2,5-szer annyiba), meg abból, hogy az előbb említett árkülönbözet nem fedezi azt a kb. 20 percet, amivel hamarabb leérnék. Sőt!!! A Keletiből indul nyáron szombat reggelenként egy nk. gyorsvonat, aminek a belseje szakasztott IC, csak fülkés, asszem München-Fonyód útvonalon jár. 6 baromi kényelmes ülés/fülke, spotlámpa, működő! légkondi, tisztaság, stb. Mindezt IC felár nélkül.
Persze, ha sejtem előre, hogy tömeg lesz, (pl. vasárnap délutánonként), akkor azért inkább IC-vel jövök.
X polgártárs Creative Commons License 2000.11.12 0 0 10
IC-n nem lehet utazni mongyuk 6-an sörözve, arra kupé kell! ha beszarik a légkondi -> véged. automata ajtó zúzza az embert. szal fíling az nincs.
nagyfalu - debrecen gyors +20 perc azt ki lehet bírni pld.
azé pécsre vad lenne személlyel menni :)
xpt

ja és a dohányzók is szeparálva vannak, na!

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.11 0 0 9
Pécsre, ja. Tényleg sokat számít, hogy merre utazol. Egerből például 12 perccel hamarább van itt az IC. Ez már komoly, mi? És még nem is a házunktól 5 percnyire áll meg, mint a busz - hanem 25! Piszok sinek, miért arra mennek? :))Ráadásul csak 2x megy egy nap. És ha úgy nézzük, nem mindegy, hogy 360 vagy 700 forint.
Előzmény: chromax (8)
chromax Creative Commons License 2000.11.11 0 0 8
IC. aki pécsre bevállalja a gyorsvonatot azért a 340 ft-ért annak gratulálok...
bár most hogy a máv-ra is rájött a nagy dohányfüstmentes hiszti, lehet hogy rászokok a kocsira :) ja a büfékocsi meg vérgáz: 0,5 l palackos cola 350 Ft...mondtam is a csajnak hogy hadd nézzek már körül mert többet nem jövök ide..
légkondiról annyit, hogy nem légkondi az, csak "légjavító berendezés" így mondjuk ha kint 39 akkor bent is 30 sajnos...pont a legnagyobb melegben nem működik :)
persze aki megnézi hogy néz ki egy gyorsvonat az felül az icre
Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.11 0 0 7
Ha tehetem, itthon maradok.
Ha tehetem, busszal utazom.
Ha tehetem, spórolok, így marad a gyors.
Ha tehetem, kerülöm a sok embert, így néha IC.
Kilroy Creative Commons License 2000.11.11 0 0 6
Erre így nem lehet válaszolni, vagy legalábbis nehéz. Meglehetősen függ attól, honnan hová megy az ember.

Kilroy

berill Creative Commons License 2000.11.11 0 0 5
hát én Kaposvárra járok... kemény.
Előzmény: Les (4)
Les Creative Commons License 2000.11.11 0 0 4
Jönnél egyszer Pécsre sebesvonattal vagy gyorssal, te sem ülnél többet másra, csak IC-re. (Viszon Szeged és Kecskemét között kb. 10 perccel gyorsabb az IC, mint a gyors...)
Előzmény: csl (-)
mouser Creative Commons License 2000.11.11 0 0 3
nyáron, kánikulában Intercity, mert ott legalább van légkondi.
bonnano Creative Commons License 2000.11.11 0 0 2
busz.
berill Creative Commons License 2000.11.11 0 0 1
úgy értem a kutyámat csak nemzközi gyorson, gyorson, és személyen vihetem... :((
Előzmény: berill (0)
berill Creative Commons License 2000.11.11 0 0 0
mostanában o intercittyel utazom, mert kutyát nem engednek fel rá...

berill

Előzmény: csl (-)
csl Creative Commons License 2000.11.11 0 0 topiknyitó
Ti szeretitek az intercityt, vagy inkább a hagyományos gyorsvonat mellett voksoltok, ha?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!