Keresés

Részletes keresés

forumolvaso Creative Commons License 2001.02.17 0 0 27
the_biker:

Az X problemak cimu topicra gondolsz?
Ott olvastam valami ilyesmirol.

[fo]

the_biker Creative Commons License 2001.02.17 0 0 26
vagy mégsem :)))
the_biker Creative Commons License 2001.02.17 0 0 25
Több topickban is felmerült a ?????? kérdés az utobbi id?ben. Javaslom, hogy nézz körül.
Nekem Netscape 6.01 alól m?ködik ?!

Azonban szeretném kérdezni, hogy sikerült -e valakinek usb portra 2.2.17 -el digikamerát olvasni Mandrake 7.2 alatt?

wolfeinstein Creative Commons License 2001.02.16 0 0 24
Nekem is lenne pár kérdésem:
1.: hol lehet beállítani a 'maximal mount count'-ot
2.: - || - az 'advanced power manager'-t
3.: ha anonim-ként akarok beftpzni (úristen, milyen szó) proftpd-re, akkor miért írja ki, hogy "530 Login incorrect." (a konfig file a "gyári" beállításokat tartalmazza, az anonim dolog elvileg be van állítva)

???

wolfeinstein Creative Commons License 2001.02.16 0 0 23
Hali!

Ez ugyan nem válasz a kérdésedre, de XFree 4.01+Sawfish+Gnome alatt kifogástalanul működnek az ékezetes betűk (nálam legalábbis). KDE-ről sajnos nem tudok semmit.

Íme: öüóűőúéáíÖÜÓŰŐÚÉÁÍ (ez nem win alól megy :))

forumolvaso Creative Commons License 2001.02.16 0 0 22
Üdv mindenkinek!

Tegnap tettem fel a M 7.2-t nagyjából be is konfiguráltam de van néhány problémám vele:

XFree 4.01 és KDE 2 alatt semmiképpen nem akarja mutatni az ő és ű betűket (ezt is w$ alól írom:)
Gondolom az XF86Config-ba kell beleírni valamit, de mi az?

Az Avance Logic ALS4000 PCI hangkártyát (ALS chipset) nem lehet vele beállítani

1.) lspci megtalálja hogy 00:0f.0 Class 0404 audio device PCI ID 4005:4000
vagy valami ilyesmi.
2. ) A sndconfig viszont "ez a kártya nem támogatott" üzenettel kilép
3.) A kernel forráskódjánál van egy Documentation/Sound/ALS fájl ahol leírják hogy az
sb.o modult (meg még néhány másikat fm synth stb.) kell aktivizálni az ALS kártyákhoz
4.)/sbin/modprobe sb
Device or resource busy hibaüzenet érkezik
5.)Ugyanez a M HardDrake nevű X-es programjára ami ALSA-t használva igyekszik működésre bírni a kártyát.
6.)Kernel újrafordítás: gcc "error 2" üzenettel kiakad amikor a firewalling részt fordítaná
(megvolt minden: make mrproper ,make xconfig make dep make clean stb.)
Most mi a teendő?

Egyébként lenyűgöző! Le a nagykalapot előtte! De amíg nincs ő meg ű és nincs hang addig nem nagyon tudok dolgozni vele. Remélem mielőbb sor kerülhet rá

A válaszokat előre is köszönöm

Üdvözlettel
f.o.

nemmindegy Creative Commons License 2001.01.24 0 0 21
Nagyon köszönöm, ez kimerítő volt... Lehet, hogy "beleugrok" a dologba...
Előzmény: yoker (20)
yoker Creative Commons License 2001.01.23 0 0 20
Szia nemmindegy :-)

a sequencer programon kívül minden a Mandrake CD-ről van:
-ALSA driver a hangkártyához (AWE32 PnP)
-az ALSA forrás is kellett (2.CD), nem kellett fordítani, csak az indító szkript + a doksi ebben van
-sfxload stb. alapból benne van
Ami nincs a CD-ken:
-Jazz++ midi & audio sequencer (vagy a QT-s MuSE is ígéretes & már használható)
-Electric Ears, wave recorder + editor
-Gmurf sound font editor

Hirtelen ennyi jut eszembe, természetesen egyik progi sem fizetős :-) , minden link (és még sok más hasznos audio & midi cuccos) meglelhető itt: http://www.bright.net/~dlphilp/linuxsound/

Ui.: hamarosan elérhető lesz egy általam kreált szerény magyar Linux & midi oldal, (egyenlőre fejlesztés alatt van) itt: http://www.elender.hu/~rezeda/

Üdv.: laci

Előzmény: nemmindegy (19)
nemmindegy Creative Commons License 2001.01.23 0 0 19
Hello!
A Midizéssel kapcsolatban:
milyen hangkártyát és milyen progit használsz? Kellett-e a disztribben meglévő programokon kívül mást is telepítened, vagy "házon belül" mindent meg tudtál oldani?
Kösz a válaszokat előre is
nemmindegy
Előzmény: yoker (17)
_Zsömbi_ Creative Commons License 2001.01.20 0 0 18
Hello!

Ha valakinek megvan a teljes 7.2-es Mandrake nem kuldene el nekem postai uton? Legyszi e-mailben valaszoljatok, az arat megbeszeljuk.

yoker Creative Commons License 2001.01.17 0 0 17
Sziasztok,

nekem hamar a kedvenc disztribúcióm lett a Mandrake :-) Nem a sok grafikus konfig progi miatt, azokat nem nagyon használtam még, hanem csak úgy... Minden működik vele szuperul otthon is és már a munkahelyemen is : scanner, printerek (local & network), audio & midi, (tulajdonképpen én otthoni midi zenélésre használom a gépem főleg) token-ring, ethernet, Lotus Notes (szerencsére már létezik ilyen rpm is:-), 3270 & 5250-es emulátor stb... Mi kell még ? :-)
Egy szépséghibára nem sikerült rájönnöm eddig: a GNOME "párbeszéd ablakaiban" pl.: futtatás vagy file kiválasztás, ha beírok néhány karaktert a kurzort mindig hátrébb tolja mint a helyes pozíció :-( ez néha kellemetlen, mikor pl.: csak belejavítanék egy file névbe. A fontok körül már minden átnéztem + kipróbáltam, path xsetfp, stb... Van valakinek ötlete?
Amúgy teljesen elégedett vagyok ezzel a disztribúcióval, nem vagyok guru, nálam az volt a cél, hogy hamar megbízható rendszert tudjak "ácsolni".

Üdv.: laci

Yfel Creative Commons License 2001.01.17 0 0 16
Az én első mozdulatom a Mozilla letöltése volt, tulajdonképpen ugyanazt adja mint a Netscape 6, de a régi interface-el és normálisabban hozza be a lapokat... szebben jeleníti meg a fontokat meg ilyesmi.

Viszont nagy hátránya, hogy a régi netscape-hez képest nagyon lassan tölt be.

Na mindegy, ennyit a browserekről. Nekem ezek mellett úgy tűnt, hogy sokkal lassabb lett a grafikus felülete mint a régebbi verziónak. (Lehet, hogy csak az a baj, hogy a video módom 1280x1024 32 bitben... ezt majd megpróbálom megoldani valahogy.)

Mostanra az utolsó problémám vele az, hogy nem tudom beállítani a hangkártyámat, egy ESS1868-as és nem tudom, hogy mi baja...

Egyébként szeretem, szerintem nagyon kellemes használni.

Yfel

pukki Creative Commons License 2000.12.29 0 0 15
Nálam a 2.2.17-es kernel (mandrake féle forrásból fordítva) tökéletesen kezeli az USB-n a HP 930C nyomtatót és a HP 8200e CD-RW-t.
nemmindegy Creative Commons License 2000.12.19 0 0 14
A 2.2.18-as kernel teljesen jól támogatja az USB-t. (legalábbis az én eszközeimet) Nálam egy USB Genius Wheel mouse és egy Acer 640U scanner dolgozik tökéletesen a Debian2.2-vel, megspékelve az új 2.2.18-cal. Persze, kell egy kis tevés-vevés, míg az ember "megcsinálja" a rendszert teljesen karakteres rendszert kell telepíteni, nem szabad ráhagyni semmilyen automaitkus X meg mouse configot, aztán ha már szalad a ló karakteresen, lehet hackelgetni...Az a gyanúm, hogy azt a bizonyos, alább emlegetett fényképezőgépet is látná...
nemmindegy
Előzmény: wolfeinstein (12)
netizen Creative Commons License 2000.12.13 0 0 13
A 2.2.x sorozatu kernelekben (nem a hackkernel) a tamogatás kimerül a kulcstábla és a patkány támogatásában és slussz....
Előzmény: the_biker (10)
wolfeinstein Creative Commons License 2000.12.12 0 0 12
Én úgy tudom, hogy az USB-t csak az új 2.4-es kernel fogja támogatni (persze a mostani kernelekben is van valami USB support, de az ha jól tudom, akkor még félkész). Azért ezt ne vedd készpénznek :)
the_biker Creative Commons License 2000.12.12 0 0 11
Közben megtaláltam a 7.2- es ben egy olyan funkciót, hogy a "picipuha" ttf -jét átkonvertálja a Mandrake -ba, a DarkConfigban.
the_biker Creative Commons License 2000.12.09 0 0 10
Sziasztok, Szerintem is szép, színes, szagos a Mandrake 7.2. Tisztára titkárnőbarát :)))
Azonben lenne 2 kérdésem a gurukhoz. Ugy vettem észre támogatj a USB portot. Az USBVIEW látja is a portot ám a rajta lévő digitális fényképzőt nem tudtam elérni. Van valakina ötlete?
A másik kérdésem a ttf -el kapcsolatops. Láttam, hogy itt is szó volt róla. StarOffice 5.2 alá hogyan lehet haszálható betűket varázsolni ? A válaszokat lehet magánba vagy ide a forumra ... Előre is köszi a segítséget.
Solt Creative Commons License 2000.12.08 0 0 9
Hangkártya: harddrake, vagy kudzu?

"-az X login-választóját (vagy hogyishijják) hol lehet kicserélni (régebben a control centerben volt)?"

Ott van a Control Centerben. (System | Login Manager)
Vagy a KDE-menüből Configuration | KDE | System | Login Manager
Vagy a tuti, egy terminalablakot nyitva:

#whoami

root
#kcmshell System/kdm &
Előzmény: hooded (8)
hooded Creative Commons License 2000.12.04 0 0 8
Kérdések - ha valaki tud válaszolni!

-miért nincs benne a lothar a 7.2-ben ill. pontosabban miért nem lehet ISA-s hangkártyát konfigurálni, (a 7.1-ben simán ment) ?

-az X login-választóját (vagy hogyishijják) hol lehet kicserélni (régebben a control centerben volt)?

Amugy a 7.2 Mandrake klafa, csak a Gnom működésével vannak gondjaim, pl: bármely ablakkezelőt használom, csak a control centerben beállított háttérképet tartja meg véglegesen;
különböző alkalmazások előszeretettel halnak ki, néha az egész rendszert magával rántva;
a cd író programok széles választékának nagyon örültem, mert az összessel együtt, kb. meg is lehet mindent csinálni ... stb, most mennem kell..

nandi Creative Commons License 2000.11.30 0 0 7
Meg tudná mondani valaki, hogyan lehet
letiltani a merevlemez optimalizálást?
Óránként elkezdi a darálást 20 percre
lehetetlenné téve a netezést.
netizen Creative Commons License 2000.11.12 0 0 5
Dadus nem az olvashatósággal van bajom eredendően hanem azzal hogy a netcápa input boxaiban nem betűnyit megy arrébb a caret hanem vagy többet vagy kevesebbet (betűtípustól függően). Íggyha gépelsz akkor nem oda írsz ahol ez a villogó kis grafikus kurzor a caret áll... Qrvára zavaró...
Előzmény: Törölt nick (3)
MaMMuT Creative Commons License 2000.11.11 0 0 4
nekem SuSE-m van de azt _hallottam_, hogy Mandrake alatt minden kulon extra cuccos nelkul megy majdnem minden windozos program. Ebbol mi az igazsag?
freep Creative Commons License 2000.11.10 0 0 2
Üdv!
A neccképben más betűméretet választtottam ki, így el tudom olvasni, viszont baromi ronda lett az oldal:-)
Amúgy nekem mandrake 7.0.2 van, de ezek szerint neccképnek tök mind1:-))
ui: és egy chaten nem látom jól a szöveget, világoskék alapon hófehér betűk, ékezetesek hiányoznak, úgyhogy totál gáz:-(
Előzmény: netizen (-)
netizen Creative Commons License 2000.11.10 0 0 1
A solarison fut az xfstt csak azzal az a bajom, hogy a ttf skalazhato es ezert nincsenek beheggesztett "explicit" pontmeretek. Ezt a a netcapa ugy reagalja le, hogy a font 0 pontos es nem novelheto a pontmeret. Szal ujracsak hangyak haboruja, ha Linux alatt valam oknal fogva a capa tudna pl 12 pontos times new roman-t az nagyon kul lenne. Ak amugy nem tudja, az ingyenes 8!) ms fontok lelohelye:
http://www.microsoft.com/typography/fontpack/default.htm unzip-pel ki kell nyitni az exe-ket es csak a ttf file-okat kell beloluk +tartani :>
Előzmény: Törölt nick (0)
netizen Creative Commons License 2000.11.09 0 0 topiknyitó
Szeretem is, gylölöm is. a konqeror jól mutatja a weblapokat, ellenben ha ide írok vele akkor az ok után csak internal server error lesz. Netcápa a beviteli ablakban összevissza mutatja a betket, igy most gyakorlatilag totál vakon gépelek. Amugymeg a netcápában a fontméret nagyítóval nézhet betket ad. Mitév legyek? az FDU tanácsai nem segítettek...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!