Keresés

Részletes keresés

Opi Creative Commons License 2000.12.08 0 0 83
:(
Akkor még szerencsém volt. Velem csak villamosindulásig ordibált egy árus, mert "csak" biccentettem neki, hogy köszönöm nem kérek. (Nem, nem bunkóságból nem szólaltam meg, hanem azért, mert ha kinyitom a számat akkor valószínűleg belevisítottam volna az arcába, hogy köszönöm én ma már voltam 4 órán, dolgoztam majd 8 órát és éppen órára megyek, valamit nem sokkal korábban "nyertem" meg a versenyt azzal, hogy 23 azaz huszonhárom forinttal rendelkeztem... :((( )
Előzmény: LamaXX (82)
LamaXX Creative Commons License 2000.12.08 0 0 82
Korabban, mikortol elkezdtek a koldusok fedel nelkult osztogatni, meg tobbnyire en is vettem.

Csakhogy kozbejott nehany aggaszto korulmeny.

1.
Az ujsag ugyebar egy db a/3-as oldal.
Fenymasolasi koltsege egy ilyen lapnak LEGFELJEBB 30 ft korul lehet (tisztesseges ar ugy 20 korul van).

A hajlektalaonknak ennek tobb, mint a duplajaert adjak. Igen, nekik is ugy kell megvenniuk a keves szocailis segelyukbol, mibol. Amellett nem fenymasolt, hanem nyomtatott ujsag leven az eloallitasi koltsegei joval alacsonyabbak.

2.
A hajlektalanok elkezdtek morogni, hog ymilyen keveset adok nekik a lapert. No most 1 db a/3-at oldalert NEM FOGOK meg jotekonysagbol SEM 50 ft-nal tobbet fizetni (standard koldusnak altban 40et adok, ha adok).

3.
A blaha villamosmegalloban egy NAGYON budos (meglepomod nem cigany - cigannyal eleve nem alltm volna szoba), 30 ev koruli hajlektalan, tokreszeg allapotban meg akart vagni, SOK penzre.
...vegul megusztam azzal,hogy a kormeit az ujjaimba vagta eleg melyen (nem verzett, de fajt). Nemi vitat kovetoen (o arrol beszelt berugva, hogy micsoda armageddont fog itt csinalni a vilagban, meg hogy milyen kiraly ember, meg hogy ennek a fedel nelkuli bagazsnak az akarmilyen fonokhelyettese, erosen fenyegeto hangnemben) tortent a dolog, mioutan egy fiullert sem voltam hajlando adni neki es a lapjat sem atvenni. Ezutan beszoltam a 117-re a mobilomon, (termeszetesen csak miutan mar a villamossal uton voltam a nyugati fele).

A 3 esemeny hatasara a Fedel Nelkul c. lap es hirdetoi feketelistasok lettek nalam.

LamaXX

Ghí Creative Commons License 2000.12.08 0 0 81
Ungi Tibor
A HAJLÉKTALAN

Elfáradt. Elaludt. Álmodik? Mi történt vele?
A fekvőhely kemény. Fázik. Evett, ivatt ma már?
Szeretett ma már?
Fáj a hideg szél, november van.
Hol a családja? Ki nevelte, tanította, segítette?
Talán beteg? Ma még él.
A hálót a mélybe dobták. Mellé esett.
Ha tudna, kiáltana: SEGÍTSÉG!

Ez a rövid írás a "FEDÉL NÉLKÜLIEK-ÉRT ALAPÍTVÁNY" által megjelentetett "Gyöngyök Göröngyök Kőtömbök I." című kötetének 7. oldalán olvasható.
Írója, Ungi Tibor sajnos már nem él.

Ghí Creative Commons License 2000.11.26 0 0 80
Kedves Erzsébeti!

" Úgy látom néhány ember, itt a topic-ban nagyon el van tévedve! Beszélgetünk egy olyan témáról, amihez kétféle módon lehet közelíteni.Érzelmi alapon, vagy racionálisan. Én az utobbit javaslom! "

Azt gondolom, tévedsz.
Nincs itt eltévedve senki sem!
Ahogyan Te is megállapítottad, 2 féleképpen lehet közelíteni a témához.
Ki így, ki úgy látja.
Mindkét látásmódot helyesnek tartom.
Aztán esetleg össze lehet vetni az érveket, megállapításokat, és levonni a következtetést.
Nem lenne helyes csak innen, vagy csak onnan nézni a dolgokat.
Az nagyon félrevezető eredményt adna.

Előzmény: Erzsébeti (79)
Erzsébeti Creative Commons License 2000.11.25 0 0 79
Hali!

Úgy látom néhány ember, itt a topic-ban nagyon el van tévedve! Beszélgetünk egy olyan témáról, amihez kétféle módon lehet közelíteni.Érzelmi alapon, vagy racionálisan. Én az utobbit javaslom!
Aki érzelmi alapon közelit hozzá szerintem előbb, vagy utobb rá fog döbbenni, hogy a második hozzáálás a helyes. Idealista elgondolások nagyon szépek, de az élet nem erről szól!!! Gondoljunk csak az evolúcióra... Ezek az emberek nagy többsége igenis maga tehet arról, hogy ott van ahol.Miért van az, hogy konkrét példák sorát lehet felhozni arra, hogy a saját hibájuk ez, míg
a másik oldal úgy álltalában beszél. Ez persze nem mindegyik hajléktalanra igaz, de az ő számuk gyakorlatilag elenyésző! Egy szó mint száz a munka, és a ˝kötöttségek˝büdösek nekik!!!!

Ghí Creative Commons License 2000.11.25 0 0 78
Kedves Just!

Köszönöm! Kedves vagy!

Üdv: Ghí

Előzmény: justinianus (77)
justinianus Creative Commons License 2000.11.25 0 0 77
Kedves Ghí!

Nemsokára váaszolok a leveledre, addig is köszönöm a hozzászólásokat.

Üdv: Just

Ghí Creative Commons License 2000.11.24 0 0 76

Bocs, de pár lényeges szó lemaradt az előbb!

Szabó Sándor
REPEDT KOLOMP

Szinte mind a Piac, a Mammon
oltárkövén lett áldozat.
Fölöslegesek. Kiszuperáltak.
És osztályrészük - kárhozat.
Van, ki a fekete vonattal
ingázott hajdan, s itt ragadt,
van ki a puritán munkásszállók
megszűnte után lett szakadt,
van, ki feminin epéjű
verdiktől lett hajléktalan,
van ki balek volt és hiénák
"jóvoltából" most bajba' van,
van, ki valaha félresiklott,
és szesznek, drognak rabja már:
őt vígan püföli a torzult lelkű,
majd göncét gyújtja rá,
van ki a ligeti avarban
jajgat, nyüszít, vinnyog, rikolt:
vajúdása a bajt tetézi,
mert nyomor szül ott új nyomort.
Van egy iszonyú ember-káló,
makacsul, alkalmatlanul.
Híg retorika - csekély tett.
Fagyos közöny. Nem csillapul
láza a neoliberális
kúrától máig kornyadó,
enhúsába harapó honnak.
Kong, de repedt kolomp a szó.

fedél nélkül
2000 November 16.

Előzmény: Ghí (75)
Ghí Creative Commons License 2000.11.23 0 0 75
Szabó Sándor
REPEDT KOLOMP

Szinte mind a Piac, a Mammon
oltárkövén lett áldozat.
Fölöslegesek. Kiszuperáltak.
És osztályrészük - kárhozat.
Van, ki a fekete vonattal
ingázott hajdan, s itt ragadt,
van ki a puritán munkásszállók
megszűnte után lett szakadt,
van, ki feminin epéjű
verdiktől lett hajléktalan,
van ki balek volt és hiénák
"jóvoltából" most bajba' van,
van, ki valaha félresiklott,
és szesznek, drognak rabja már:
őt vígan püföli a torzult lelkű,
majd göncét gyújtja rá,
van ki a ligeti avarban
jajgat, nyüszít, vinnyog, rikolt:
vajúdása a bajt tetézi,
mert nyomor szül ott új nyomort.
Van egy iszonyú ember-káló,
makacsul, alkalmatlanul.
Híg retorika - csekély tett.
Fagyos közöny. Nem csillapul
láza a neoliberális
kúrától máig kornyadó,
enhúsába harapó honnak.
Kong, de repedt kolomp a szó.

Előzmény: justinianus (74)
justinianus Creative Commons License 2000.11.20 0 0 74
Jól tudom, Winston Churchill mondotta,
hogy a demokrácia rossz dolog, de hát még nem találtak ki jobbat. Így van ez.

A fedél nélkülben gyakran találhatók munkalehetőségért született felhívások.

Sajnos, most időhiány miatt nem tudok hosszabban válaszolni. Elnézést mindenkitől...
Opi - val egyetértek.

Just

Opi Creative Commons License 2000.11.19 0 0 73
személyeskedésre nincs is szükség.

Nem várom hogy megértsetek, elvégre nem járhat mindenki Etika és Filozófia speciálkollégiumra.
s módomban ált behatárolni intellektusodat...

Na, most akkor hogy is van ez a személyeskedéssel?

Opinyanya/aki.szerint.még.mindig.áll.az.hogy: minden vélemény mögött egy ember áll, s egymástól függetlenül nem ítélhetők meg. (Magyarul: amíg nem ismered az ember történetét, addig nem ítélheted el/meg egy véleménye alapján.)

OFF vége

S hogy hozzászóljak érdemben is:

Első sorban munkahelyeket kellene számukra teremteni. (Erre példának ott vannak a különböző közmunkák.) S lehetőséget arra, hogy tanuljanak valami "rendes" -eladható- szakmát. Ezek a lehetőségek, ha nem is túl széles körben, de adottak. Aki nem él vele azért, mert számára derogál utcát seperni, falevelet gereblyézni, stb. azt sajnos nem tudom szánni. Aki azért nem él vele, mert beteg, vagy nincs lehetősége -értsd: az adott körzetben nem működik ilyen kht. -, nos, az más kérdés. Viszont fenntartom, hogy az adott lap (vagy bármely társa) _csak_tüneti_kezelés_ és annak sem a legjobb.

Előzmény: justinianus (70)
justinianus Creative Commons License 2000.11.19 0 0 72
Fly!

Nem fogalmaztál sem hibásan, sem keményen. Bizonyos gondolataiddal nagyon is egyetértek.
Igyekszem összefogottan és korrektül megválaszolni a kérdéseidet.

Nem vagyok az a fajta, aki a gyilkosokat sajnálni szokta. Előéletünk és sérelmeink nem mentesíthetnek az elkövetett tetteinkért járó büntetés alól. Erről, (az ötletet megköszönve) valószínüleg nyitni fogok egy topicot (ha még nincs ilyen) mert valóban érdekes kérdés.

A hajléktalanokat korántsem akarnám kiemelni a többi perifériára szorult honfitársunk közül, csak -a topic címéhez hűen- jelen esetben ők voltak a nagyító alá vett kategória.
Én sem voltam még sem mozgássérült, sem hajléktalan, s szerencsére még éheznem sem kellett. Sajnos a hajléktalanok között valóban sok az alkoholista, a semmirekellő, züllött, haszontalan alak, ezt elismerem.
Élnézést, ha nemrégiben kicsit elragadtattam magam, s túlságosan "filozofikusan" szóltam e témához hozzá. Alapvetően gyakorlatias ember vagyok.

A mozgássérülteket csak áttételesen tudom segíten: Létezik egy "Szájjal és lábbal festő művészek"-et tömörítő szervezet, akiktől ilyen módon készült képeslapokat, ajándékkísérőket, levélpapírokat szoktam vásárolni rendszeresen. (évek óta)mert lenyűgöz az, amit csinálnak.
Az egyetemen (távoktató tagozaton) van egy mozgássérült srác, akik sokunknál okosabb, intelligensebb, kitartóbb és ez szintén becsületre méltó dolog. Hasonlóképp a paralimpia versenyzőihez, aki pl.: görögországban lényegesen magasabb díjazást kaptak az érmekért, mint egészséges társaik. (nálunk a 10% -át az egészségesekének)
A gyerekek betegsége az egyik legkegyetlenebb, legkegyetlenebb dolog az életben, de sajnos tenni ez ellen -ahogy a felnőttek esetében is- nem sokat lehet, maximum segíteni nekik. Én, bevallom gyermekkórházban, árvaházban még sosem jártam.
Viszont számos ilyen probléma létezik még, ezért voltam bátor ezek közül csak egyet kiemelni és e topic témájává tenni, hogy érdemben tudjunk értekezni róla.
Ilyen téma lehetne még az idősek helyzete (pl: nagyanyámé, aki, ha nem segítenénk, akkor még a gyógyszereket sem tudná nyugdíjából kifizetni..., s még sorolhatnám, de ezekhez mind-mind külön fórumra lenne szükség.

Üdv: Justinianus

justinianus Creative Commons License 2000.11.18 0 0 70
Jól van.
Nem várom hogy megértsetek, elvégre nem járhat mindenki Etika és Filozófia speciálkollégiumra.

Tekintsétek az előbbi hozzászólásomat meg nem történtnek, hogy mindannyiunknak egyszerűbb legyen.
Mellesleg, ismeretlenül majomnak szólítani valakit nem szép dolog, hiszen nem azt sem tudod, kinek címzed e megtisztelő titulust.
Én nem hiszem, hogy e topic témája lenne egymás sértegetése. Véleményünk korrekt kifejtése,
-ahogy az eddigiek tanusítják- kellő létalapot a e topicnak, személyeskedésre nincs is szükség.

Én nem sértődtem meg, csupán felmértem: milyen gondolkodású ember lehetsz, s módomban ált behatárolni intellektusodat...

Köszönöm e lehetőséget.

Justinianus

október17 Creative Commons License 2000.11.18 0 0 69
"...Siratnunk kell saját életünket, az elszalasztott lehetőséget, az utca porába fulladt álmainkat, és a rég kialudt reménysugárt..."

Ne bohóckodj már, te majom!

Előzmény: justinianus (67)
Opi Creative Commons License 2000.11.17 0 0 68
Empátia??? Hogy beszélhetsz empátiáról?
VAN VALAMI FOGALAMAD ARRÓL, HOGY KI MIT ÉLT, CSINÁLT MÁR VÉGIG????? (Akár itt a topicon belül is?) Tökismeretleneket felszólítani, hogy legyenek _empatikusak_ rettentő könnyű. Csakhogy éppen Te nem vagy az.

Opinyanya/összevissza,defelidegesítettél

Előzmény: justinianus (67)
justinianus Creative Commons License 2000.11.17 0 0 67
A topic témája kétségkívül a fedél nélkül(i) újságban megjelenő versek és az általuk megjelenített világkép elemzése, ami persze nem választható el a hajléktalanság égető problémájától, bár eredetileg én szerettem volna e konkrét kérdéstől elvonatkoztatni.

Igazából nem tudok ezekhez a hozzászólásokhoz sem hozzátenni, sem elvenni belőlük, pusztán leírnám az én egyéni és talán kicsit elfogult véleményemet.
Teret kapott már e topicban számtalan pozitív és negatív gondoltat, számos vélemény pro és contra, s igazából mindegyik álláspont érthető és elfogadható volt, hiszen általában meggyőződéseken, tapasztalstokon alapult.
Én nem kívánok senkibe belekötni, senkit sem szeretnék megbántani, pusztán egyetlen emberi tulajdonság(otok)ra hívnám fel figyelmeteket: EMPÁTIA. Igen, azt hiszem, e kihalóban lévő fogalom itt a kulcsszó, hasonlóan sok más társadalmi problémához.
S amíg nem rendelkezünk e nemes vonással, addig nincs értelme ilyen kérdésekkel foglalkoznunk.

Bele kell tudnuk élni magunkat egy EMBER helyébe, át kell élnünk a fájdalmakat, a megaláztatást, a hontalanságot, az éhezést, a mocskot, a veréseket, az átfagyott éjszakákat, a feleslegesség érzését, a kilátástalanságot...
Siratnunk kell saját életünket, az elszalasztott lehetőséget, az utca porába fulladt álmainkat,
és a rég kialudt reménysugárt.
Majd, ha ezt megtettük, lehet vitázbi és okosnak lenni, megmondani a megoldást.

Jövő hétre hidegebbet ígérnek, talán lesz fagy is, talán lesz mit enni, talán nem, talán "találtok munkát" és szállást is, talán megfagytok az első éjszakán, talán túlélitek... TESSÉK!! nyitva áll a lehetőség mindenki előtt, KI LEHET PRÓBÁLNI...

Justinianus

Ghí Creative Commons License 2000.11.15 0 0 66
Kedves Pancho!

Még valamit szeretnék mondani!
Ezt a topic-ot Justinianus "Fedél nélkül - a hajléktalanok újságja" címmel pontosan azért nyitotta, amit Te kifogásolsz.

Az újságban megjelenő versek és más irások miatt - is!

Előzmény: pancho (57)
Ghí Creative Commons License 2000.11.15 0 0 65
Kedves Pancho!

Deogy akarlak elküldeni a topic-ból!
Bocs, ha rosszul fogalmaztam!

Te voltál az, Aki a következőt üzented Nekem:

" Én néha adok pénzt, néha nem, szimpátiától függően, de az újságot inkább nem kérem, szerintem botrányosan rossz firkálmányok vannak benne tele helyesírási hibákkal (ahhoz, valaki tudjon helyesen írni, nem kellenek jó körülmények), Ghí akár meg is kímélhetné a topic olvasóit az idézgetésüktől. "

Csak erre válaszoltam!

Így már megértesz? :-)

Előzmény: pancho (57)
szomi_szomi Creative Commons License 2000.11.15 0 0 63
Hát igen a Kálvin téri aluljáró:
Kb 3 viszonylag fiatal férfi és egy viszonylag fiatal nő van ott rendszeresen. Néha tényleg erőszakosak, de nem mindig. Van, amikor kifejezetten udvariasak. Szerintem ez azzal van összefüggésben, hogy mennyi pénzt sikerült összeszedniük. A "hölgy"-nek viszont néha kifejezetten idegesítő szokásai vannak. Például gyakran szokott 10-20 másodpercenként hangosakat sikoltani, hogy felhívja magára a figyelmet. Az egyéves kislányom elsírta magát emiatt.
Én ha nem akarok venni, akkor csak a fejemmel intek, hogy nem. Minek magyarázkodjak, mindennap kétszer ott megyek el, pontosan tudom miről van szó. Volt, hogy a csaj ezen megsértődott és utánam ordított. Semmi durvát csak valami ilyesmit: "OK, nekem így is jó!". De ezt elég csúnya hangnemben és iszonyú hangosan.
Szóval az ott egy közterület, amit elég intenzíven használnak az emberek. A forgalmat feltartani és az emberek amúgy is megtépett idegeit tovább tépázni nem illendő.
Na, hogy jót is mondjak róluk:
Még soha nem tapasztaltam, hogy láthatóan vagy érezhetően alkoholos állapotban lennének és soha nem láttam őket fetrengeni, de még csak ülni sem.

Az újság nekem tetszik és a módszer is. Szerintem ez nem kéregetés vagy legalábbis annak egy nagyon kultúrált, számomra elfogadható formája. Ha veszek újságot, akkor azt az utolsó betűig kiolvasom. Csak hát amióta magam csinálom az adóbevallásom...

Üdv:
SZOMI

Előzmény: Opi (59)
dongenaro Creative Commons License 2000.11.15 0 0 62
Kedves Opi!!!
Hogy ne legyen félreértés: én is utálom az ilyen fajta erőszakosságot, csak a _miértet_ próbáltam meg megérteni és leírni. Eddig szerencsém volt, és kevés ilyen erőszakossággal találkoztam, lehet hogy azért mert én egy elég nagy db. fiú vagyok...
Ami meg az egyetemi-főiskolai nyomorgós éveket illeti, azon is rég túlestem már. Az ő sorsuk pedig, ahogy kinéz, az, hogy felnevelkedtek egy olyan rendszerben, ahol bármiféle értelmiséginek lenni szinte megvetendő volt, szemben az akárhol dolgozó betanított vagy szakmunkás perspektíváival és anyagi megbecsülésével. Aztán jött egy összeomlás, mikor is kiderült, hogy jobb lett volna tán mégis tanulni, mert a magas jövedelmeket már nem Csepelen meg a Mávagban adják, sőt egyre több a fölösleges ember... Annak idején is, most is minden a kisebb ellenállás irányába folyik: nekem, mint 1xű embernek nem kell tanulni, mert úgy is megélek - ez volt a felfogás; ma nem megy 20k-ért utcát söpörni, ha (még) mindíg találok könnyebb kereseti forrásokat - ez van ma. De kérlek: ne téveszd össze ezeket az embereket azokkal, akiket egyszerűen csalárd és arcpirító módon cserbenhagyott ez az állam; akiknek ez a mai helyzetük már _végleges_, és már tök hiába mennének 20k-ért utcát seperni.
dongenaro
Előzmény: Opi (61)
Opi Creative Commons License 2000.11.15 0 0 61
Tv-t pontosan a reklámok miatt nem vagyok hajlandó nézni.
Autóra meg nem telik, mondhatni én is csóróegyetemista vagyok, úgyhogy hónap közepe tájt bizony erosen kutakodnom kell a kifli 10 forintjáért. (Annak ellenére, hogy nem a "fantasztikus" 3500 huf-os ösztöndíjból élek, hanem dolgozom...) Szóval "mi" pontosan annyival vagyunk "szerencsésebbek", hogy van hol laknunk...

Mellesleg lehet, hogy csak meg akarnak élni, ez eddig ok is lenne, de saját fülemmel hallottam már olyat, hogy 20k-ért nem megy el utcát söpörni, mert az neki derogál...:(

Másrészt meg, ha nem akarnak _annyira_ eroszakosan rámsózni valamit, akkor sokkal nagyobb a valószínusége, hogy veszek...

Előzmény: dongenaro (60)
dongenaro Creative Commons License 2000.11.15 0 0 60
Kedves Opi!!!
Bizony igazad van! Ahogy egyre nagyobb a lapból a "kínálat", a dolog természetéhez tartozik, hogy az eladni szándékozó egyre nagyobb "invesztícióval", "reklámmal" képes csak a termékét eladni. Dehát nem ugyanez történik Veled a TV előtt ülve? Egy este ugyanazt az ocsmány reklámot százszor vagy kénytelen végignézni ugyanarról a számodra esetleg érdektelen áruról!
Egy közepes hosszúságú út autóval Budapesten = 40 piros lámpa, ebből kb 30-szor találkozol az árusokkal. Szerintem ez nem az ő hibájuk, csak(?) élni akarnak. Úgy érzem mi vagyunk egyre kevesebben, akik még meg tudjuk venni a Fedél nélkült, adakozni tudunk meg jótékonykodni, és a végén, mikor esetleg nyugdíjas korunkra mi is koldusbotra jutunk, hát nem sok sanszunk lesz... :o(((
dongenaro
Előzmény: Opi (59)
Opi Creative Commons License 2000.11.15 0 0 59
"viszont a jó szándék vezet"
Ja. Engem is az vezetett. Amíg el nem kezdtem minden nap a Kálvin téri aluljáróban tömegközlekedni. :((((

(Bovebben kifejtve: Egy nap igenis vettem FN-t. Másnap közöltem, hogy köszönöm, már van. Ennek ellenére alig bírtam kimeneküli a sarokból, ahova beszorítottak.:( Egyébként ez a "kedvenc" fogásuk. Ha netántán nonemu az ember, és egyedül kószál, hiába látják rajta, hogy nem és nem kér az újságjukból, sot ki szeretné kerüli oket menet közben, addig jönnek felé, míg egy helyes kis sarkocskában végzi, ahonnan nehezen szabadul újság nélkül. :( Magyarul: iszonyúan eroszakosak! :((( Úgyhogy szociális érzékenység ide vagy oda nem szoktam kérni a fent említett "sajtótermékbol". :( )

dongenaro Creative Commons License 2000.11.15 0 0 58
Kedves vitatkozó Tasztaltársak!!
Csak most olvastam el az egész topicot Justinianus javaslatára, és azt hiszem, megérte.
Csak néhány dologhoz szeretnék hozzászólni.
1. Itten sokan aszerint döntenek vagy döntöttek az "adakozásról", vagy a Fedél nélkül vásárlásáról, hogy pro-contra hány db. pozitív ill. negatív esetük volt már a hajléktalanokkal ez ügyben. Szerintem ez egy marhaság. Miért kellene őnekik, akik az utcán laknak, szenteknek és bűnteleneknek és talpig becsületesnek lenniük, mikor egyrészt: a tét a mindennapi életbenmaradásuk, másrészt: mi magunk olyan hót becsületesek vagyunk, akik közül a sok szerencsétlen lecsúszott? Teccik érteni, hogy nem várhatom el senkitől azt az emberséget, becsületességet, amivel én magam sem feltétlenül rendelkezem?
SZVSZ tehát picit hátrább kellene az agarakkal...
2. Alkohol-téma. Bizonyára nem sokan töltöttek közületek hosszabb időt _egyfolytában_, azaz éjjel-nappal a szabad levegőn, ezért elmondom: 4-5 nap után a szabad levegőn az ember éjszakánként már ÁTFAGY, még nyáron is, és a napsugarak sem tudják már kellőképpen átfűteni. Most nem is az őszi-téli-tavaszi mínusz-hőmérsékletekről beszélek. Ehhez jön még mondjuk a nem feltétlenül nyári időszakokban némi csapadék: eső, hó, ónos eső, zápor stb formájában, aztán tegyünk a tetejébe némi kis didergető északi szelet, persze csak azért, hogy átázott ruhánk gyorsabban meszáradjon... A fenti helyzetben a tömény alkohol fogyasztása azt a hiú érzetet kelti, mintha az ember már nem is fázna annyira...
Gondoljatok arra, fűtött szobákban a monitor előtt ülő tisztelt feleim, vajon mi is bugyog a havasi mentőkutyák nyakában a mindenki által látott kis hordókban? Bizony nem forró tea, mert az hamar kihűl....
3. El tudom képzelni, hogy nem minden hajléktalan tesz meg mindent azért, hogy a helyzetén változtasson. Hajléktalanná és egyben munkanélkülivé válni azonban nagyon könnyen megy manapság: támogatás nélkül maradt nyugdíjasok, akiknek bérleti díját a bérlakás új tulajdonosa egyik napról a másikra a tízszeresére emeli (volt rá példa), "negyven százalékos" elvált férfiak, akik mindenüket az otthagyott családnak adták, stb... A munkahelyek nagyon nagy többsége nem alkalmaz állandó bejelentett lakcím nélküli dolgozót, illetve, ha kiderül valakiről, hogy nincs lakhelye, szinte automatikusan rúgják ki.

Európába ÉN pedig csak azért tartok, mert az itt található szociális háló egy fejlett kapitalista országban találhatóhoz képest, hát hogy is mondjam csak... a gyarmati állapotokra emlékeztet.
dongenaro

pancho Creative Commons License 2000.11.15 0 0 57
Akkor te még életedben nem lejmoltál. Ennyi van, akinek 2 óra alatt összejön, ha kicsit iparkodik (és nem riasztja el a szagával - hányással kevert ürülék és izzadtság, ami már kicsit rohad is - már méterekről a "célközönséget").
A topicból meg milyen jogon is küldenél el?
Mellesleg aki ennyire lelkesedik a hajléktalanokért, töltsön el köztük pár napot. Jó leszoktató kúra, a többség műveletlen, buta züllött barom, aki évek óta csak addig józan, míg reggel elér a keze a piásüvegig. Ismertem többet is (akaratomon kívül).
Kivétel persze van. Olyan 1-2% körül.
Előzmény: Ghí (56)
Ghí Creative Commons License 2000.11.14 0 0 56
Kedves Pancho!

1.) " Én néha adok pénzt, néha nem, szimpátiától függően, de az újságot inkább nem kérem, szerintem botrányosan rossz firkálmányok vannak benne tele helyesírási hibákkal (ahhoz, valaki tudjon helyesen írni, nem kellenek jó körülmények), Ghí akár meg is kímélhetné a topic olvasóit az idézgetésüktől. "

Válassz talán más topicot!
A választék óriási!


2.) " Mellesleg valóban elgondolkodtató, hogy ha egy nap csak 100 ember ad 50 Ft-ot, az már 5000 tisztán, az havi 150 000. Ebből már lakást is bérelhetne, meg jól is élhetne... Szóval többet keresnek ezzel, mint itt bármelyikünk. "

Az említett napi 100 adományozó/adományozott
- azt gondolom - talán túlzás!

Előzmény: pancho (55)
pancho Creative Commons License 2000.11.14 0 0 55
justinianus:
A narancssárga részben van egy barna, aláhúzott válasz erre feirat, ha rákattintasz, tudni lehet, hogy kivel beszélsz.
Téged nem a jóindulat, inkább a naivitás vezet. Bármennyire tinédzser vagy is, fel kéne ébredned. A hajléktalanok nagy többsége maga tehet arról, hogy ott van. Az, hogy milyen dumát löknek, amikor beszélsz velük, teljesen más téma.
Én néha adok pénzt, néha nem, szimpátiától függően, de az újságot inkább nem kérem, szerintem botrányosan rossz firkálmányok vannak benne tele helyesírási hibákkal (ahhoz, valaki tudjon helyesen írni, nem kellenek jó körülmények), Ghí akár meg is kímélhetné a topic olvasóit az idézgetésüktől.
Mellesleg valóban elgondolkodtató, hogy ha egy nap csak 100 ember ad 50 Ft-ot, az már 5000 tisztán, az havi 150 000. Ebből már lakást is bérelhetne, meg jól is élhetne... Szóval többet keresnek ezzel, mint itt bármelyikünk.
tök Creative Commons License 2000.11.14 0 0 54
Kedveseim!
Őszintén szólva olyan hatással volt rám a topik, hogy amikor az első fedetlen ember meglepett az újságjával, hirtelen megtorpantam, táskám mélyéről elővakartam bukszámat és kibújtattam egy százast. Mivel ez időt vesz igénybe közben beszélgetésbe kezdtünk .. inkább mondjuk úgy, elkezdett mesélni.
Ami kiderült:
van egy lakása, csak a kicsinyke juttatásaibol nem tud megélni (persze közben fedél nélkült árul, azt az egyet egész nap)
nem tudja eltartani a két dobbermannyát, amik mittoménmilyen (K1vagy mi) legszigorúbb őrző-védő vizsgával rendelkeznek
Csepelen biztonsági őrnek a betegsége miatt nem vették fel a kutyáival, mert áll. bármikor rosszul lehet
két testvére Kanadában segíteni akar neki, gazdag öregasszonyok a Fehérvári úton szintén segíteni akarnak
de a büszkesége nem engedi, hogy elfogadja, mert azt nem akarja hallani, hogy "ember én húztalak ki"
inkább kéreget
mivammég
gyilkosságért ült, és most is képes gyilkolni, ha felhúzzák az agyát
ja és "le merem fogadni ma keresek meg 10ezret" mondta pentek du. 5kor.
Ezekután érdeklődtem, miért segítenék én rajta, viszaadta volna a százast, de otthagytam.
Szerintem többet keres, mint én, nem igaz, hogy nem tudna dolgozni, a családja segítségét büszkeségből nem igényli, a kutyáit meg én etessem. Köszönöm, ebből nem kérek, inkább a szomszéd kutyáit etetem, és csak a saját családomat és a barátaimat segítem, ha rászorulnak.
Köszönöm, köszönöm a topiknak, hogy elősegítette megvilágosodásomat, nekem ez elég volt tanulságnak.
Szóval aznap este ezen mélázgattam és arra jutottam, többet nem adok a kéregetőknek.
Üdv minden kéregetőnek és adományozónak. És a passzívaknak is.
Tökfej
Ghí Creative Commons License 2000.11.14 0 0 53
Kedves gReg!

Megpróbálom a saját gondolataimat hozzáfűzni a véleményedhez.

Ha pénzt kapnak, bármilyen keveset is, azt hozzá lehet tenni a többihez. Így saját Maga döntheti el, hogy mire is költse.
Ha Te lennél az Ő helyében, hogyan éreznél?

Már Én is jártam úgy, hogy az utolsó példányt megtartotta a fiú. Én sem kértem el Tőle.
Nem kapják korlátlanul az újságot.
Ha elfogy, pénzért fénymásoltatják, ha tudják.

Azt írtad, hogy ez is csak koldulás, és nem ez a megoldás.
Persze hogy nem ez, de ha nincs más!
Ezeknek az embereknek ez is több a semminél!
Nem az ő bűnük, hogy erre kényszerülnek!
Az újságokban pedig - mert kétféle is létezik - egyszerűbb megfogalmazású és nagyon jó írások is
megjelennek.

Íme a két újság cím szerint:

1.) "fedél nélkül hajléktalanok lapja"
2.) "új fedél nélkül-i"

Szándékosan írtam kis kezdőbetűkkel, mert így szerepel a címlapon.

Előzmény: gReg (50)
Ghí Creative Commons License 2000.11.14 0 0 52
Ruckel István
ITT-HONI VÁLTOZÁSOK

Ki ott úr volt,
Az itt is úr maradt,
Ki paraszt volt,
Az ma is paraszt.
Csak a szó a durva,
Ki tegnap kurva volt,
Az most is kurva!
Tapsol most is a kéz,
Mely akkor csapkodott,
Él még sok vitéz,
Ki akkor bujdosott.
Most is Keleten kél a Nap,
Ki akkor igét hirdetett,
Az még most is pap,
De aki hitte, az most is kirekedt.
Ki szegény volt, elvesztette azt is,
Mára már kialakult az új kaszt is.
S nem érdekli őket a sok nincselen,
Kik nem merik feltenni a kérdést,
Mitől gazdagodtál meg oly hirtelen?
A választ azt elnyeli az örvény,
Mert a gazdagot testőr is védi,
A szegényt meg csak a törvény!
Mit ők alkotnak a tisztelt házban,
S ha megkérdezed hol az igazság?
A felelet: az igazság odaát van!
Egyszer talán otthon leszünk Euurópában,
De mikor leszünk itthon "széles e hazában"?

Új fedél nélkül-i
2000 Augusztus 07.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!