Keresés

Részletes keresés

TomGreg81 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 120

Sziasztok,

 

objektívet keresek egy Sony Alfa 5000k-hoz.
A neten írják hogy a konoca/minolta bajonet jó rá.

 

Méretben 70/80 tól 200mm közeléig keresek zoom obit, jó a manuál is, sőt jobb volna az.

 

Tudtok benne segíteni esetleg eladó valakinek erre ami barátságos árban?

umea.. Creative Commons License 2015.06.26 0 0 119

Elnézést, de itt szeretnék tanácsot kérni. Családi hagyatékból a 60-as és 70-es évekből több tekercs fekete fehér negativ filmhez jutottam. ezeket kéne digitalizálni. Érdeklődtem, bizony tekercsenként (36 felvétel) több ezer ft-ba kerül. Létezik-e valami olcsóbb megoldás? Kb.25-30 tekercsem van.

vicat Creative Commons License 2015.05.13 0 0 117

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni fényképezőgép vásárláshoz. Eddig csak egy egyszerű kompakt gépet használtam, de szeretnék szebb fotókat készíteni. Első gépnek két gépet néztem ki (természetesen a pénztárcám meghatározta a választásomat). Mi róla a véleményetek?
Fujifilm Finepix s8600 / Sony DSC-H300 Köszönöm.

 

peterbohacs Creative Commons License 2015.04.10 0 0 115

Sziasztok!

 

Nem tudjátok hol lehet régi Zenit típusú fényképezőgépeket javítani?

 

Köszi előre is!

winky80 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 114

Szervusztok!

 

Eladnék egyben egy adag régi fényképezőgépet és kamerát:

 

- EMEL óraműves filmfelvevő, működik tökéletesen, de a tetején repesz ütötte sérüléssel, a "legenda szerint" Ferihegyen a II. Világháborúban sérült meg

 

- Kodak Brownie 127, hibát nem látok rajta, d nem újszerű :-)

 

- Eumig C4 kamera, ennek sérült a burkolat bevonata és a villanymotor kollektora is szét van esve

 

- EXA Ia tokkal, ez működik, még fotóztam vele, nekem jó állapotúnak tűnik

 

- számomra beazonosíthatatlan fényképezőgép, egyik oldalsó lencséje hiányzik, a felső is kijár, leharcolt állapotú

 

Az egész pakkért 60 000 Ft-ot gondoltam, tekintve az EMEL múltját, egyelőre egyben adnám el az egészet. Ajánlatokat, érdeklődéseket a winky80@gmail.com címre várok. A pakkhoz jár egy jelentékteken Kodak275-ös automata gép is, mert nem tudok vele mit kezdeni :-).

 

ystuc 146ti Creative Commons License 2013.11.06 0 0 113

Kihasználatlanság miatt eladó egy Canon EOS 1100D fényképezőgép 2 objektívvel (18-55mm és 75-300mm), fotós táskával, dobozával, minden tartozékával. Értéke nagyjából 155ezer Ft, most 120ezerért vihető! Az ár alkuképes értelmes kereteken belül! 2012 májusában lett vásárolva az Extreme Digitalnál. A gép nagyon keveset volt használva, karcmentes, szinte vadonatúj! Ha valaki megmondja, hogy hogyan tudom megnézni, hogy hány kép készült vele, akkor megnézem. Én nagyjából 2-3ezerre teszem az expozíciók számát.

GoPro 3 tartozékokat beszámolok!

 

A gép Budapesten van.

Érdeklődni lehet: ystuc (kukac) digikabel (pont) hu címen.

pb93 Creative Commons License 2013.11.05 0 0 112

Sziasztok!

 

Fényképező vásárlását fontolgatom, 2 gép maradt a kalapban:

 

http://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/fujifilm/finepix-hs50-p148248525/?gclid=CLq4jfeWzboCFQ1f3god6DUARg

 

http://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/canon/powershot-sx50-p117464440/?gclid=CKaRjoOXzboCFQ4Q3godaQkA8g

 

Melyiket ajánlanátok inkább?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Danizs23 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 111
vanyurc Creative Commons License 2013.10.24 0 0 110

Sziasztok,

a tükörreflexes és Milc gépekkel valamint a hozzájuk kapcsolodó objektívekkel kapcsolatban lenne egy két kérdésem. Mivel annyira nem értek a fényképezéshez.
Két gép/objektívvel írom/ között gondolkozom:
- CANON EOS 1100d /EF S 18-55 mm DC III,
- CANON EOS M // EF M 18-55 mm

 

Ajándékba szeretném venni, aki kapni fogja annak régebben egy Canon Eos 400d-je volt, tehát bizonyára tudja kezelni mind a kettő gépet.
Tudom, hogy vannak jobb újabb/jobb stb gépek, de most nem fér bele a keretbe. 

 

A kérdésem az lenne, hogy a kettő közül Ti hosszabb távra mit ajánlanátok? /Hosszabb táv alatt azt értem hogy idővel lehetne bővíteni a gépet új objektívvel stb., tehát legyenek lehetőségek a bővítésre... de addig is szeretnék valami olyan használható gépet, ami minőségileg viszonlyag rendben van és megéri az árát./

Tudom, hogy nem lehet a Hybrideket összehasonlítani a DSLR gépekkel, de az ár függvényében kellett kiválasztanom ezt a két gépet, mivel laikus vagyok a témában, gondoltam meghallgatom egy-két hozzáértő személy véleményét!

 

Előre is köszönöm a segítségeket! 

 

Gyurmó79 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 109

Üdv!

 

Lehet, nem itt kellene írjak, de remélem, a szakavatottak majd jól eligazítanak.

 

Ma kezembe nyomott az egyik rokonom egy chinon 672 autozoom típusú videokamerát. Igazából én nem értek hozzá, így megválnék tőle.

 

Ezügyben szeretnék segítséget kérni.

 

Köszi előre is 

Gyuri

honrob Creative Commons License 2013.10.09 0 0 108

Sziasztok!

 

Nem vagyok túl járatos fényképezés terén, úgyhogy egy kis segítségre lenne szükségem.

A Media Markt weboldalán kinéztem egy Nikon Coolpix S6400-as gépet ( http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/NIKON-Coolpix-S6400-ez%C3%BCst-f%C3%A9nyk%C3%A9pez%C5%91g%C3%A9p,103952,459584,954504.html?langId=-19&et_lid=94&et_cid=71&et_sub=1097947_MMHU+Home#infoTabNav Van valakinek tapasztalata ezzel a géppel? Mennyi ideig bírja egy feltöltéssel az akksi? Illetve milyen minőségű fotókat lehet vele kattintani? Kisebb családi összejöveteleken használnám csak, nem akarok"profi" fotós lenni, csak szép, jó minőségű családi fotókat.

 

Előre is köszi a segítséget!:)

 

 

Eestipoika Creative Commons License 2013.09.24 0 0 107

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni a szakértöktől.

Bridge gépet szeretnék, 50-70 e Ft körül.

NIKON,Canon és PENTAX típusokat néztem:

Szerintetek melyiket érdemes választani?

 

NIKON Coolpix L820

PENTAX Optio X-5

Canon PowerShot SX500 IS

 

A PENTAX és a Canon mellett szól a manuális állítási lehetőség a NIKON meg ugye  a "márka"  :-)

 

Köszönettel:

 

István

 

 

Sonkanerry Creative Commons License 2013.09.22 0 0 106

Sziasztok!

Három fényképezőgépet néztem ki. Lumix tz30, canon sx 260, pentax x5. Melyik gépet tartjátok ezek közül a jobb vásárnak. A pentax tud ,annyival többet, amennyivel nagyobb ?

 

Köszi,

 

             Miklós

 

motoros68 Creative Commons License 2013.09.13 0 0 105

Szia!

Engem a Pentax bajonettes   2.8/135 és a 5.6/300 érdekelne.Tudnál róluk képet küldeni és egy pontosabb leírást?!

 

Köszönöm Tamás.

 

Mail puplikus.

Előzmény: Azég77 (103)
emmaem Creative Commons License 2013.09.08 0 0 104

Sziasztok,

 

fényképezőgépet keresek. Elsősorban családi fotózásokra, ha úgy sikerül, akkor természetfotókhoz is. Most egy Canon Powershot SX10-esem van, és az a gondom vele, hogy mesterséges fényben (ami nem feltétlen jelent sötétséget) lassú a fókusz, emiatt gyakran homályosak a képek és/vagy a fotóalany elfut, hogy a zajos képeket meg se említsem. (Az ISO érzékenység állítgatásán túl vagyok) Pár hónapja alkalmam volt egy Nikon kipróbálására (pontos típusra nem emlékszem, de az objektíve úgy kétszer akkora volt, mint az Canoné), ég és föld a gyorsasága és a képek minősége is.

Tehát olyat keresek, ami gyorsan fókuszál, és jó minőségű képeket készít, a 43,5-szeres optikai zoom nem annyira fontos :-), és nem baj, ha nem bőröndnyi a mérete...

Nem feltétlen Nikon, de az is jöhet, tudom, hogy a Canonnak is vannak jobb típusai, de a webshopokban levő paraméterek nem mondanak túl sokat sajnos.

(még egy zárójeles megjegyzés a jelenlegi gépemről: egy naplementét se tudtam vele tisztességesen fotózni, a képen volt erdő is, különböző fákkal, és ezek színárnyalatai egyáltalán nem jöttek át :-( )

 

Köszi a tippeket előre is.

Azég77 Creative Commons License 2013.09.03 0 0 103

Eladó M42x1 mm-es csatlakozású fix objektivek MF

            2.8/25

            2.8/28

            2.8/35

            1.8/50

            1.4/50

            2.8/135

            3.5/200       10-20eFt közötti árak

 

Pentax bajonett csatlakozás

 

 

2.8/28

1.7/50

1.4/50

2.8/135

5.6/300

4/80-200 zoom

4/70-210 zoom    10-25eFt közötti árak

 

Sony Minolta AF objektivek

4/70-210

4.5-5.6/70-210

4.5-5.6/75-300    10-30eFt közötti árak

 

0.42x-es halszem előtét

49-72mm közöttai csatlakozásokkal   10-20eFt között

krt19 Creative Commons License 2013.09.02 0 0 102

Sziasztok az a problémám hogy van egy Sony videókamerám és most amikor elővettem azt tapasztalom hogy az érintőképernyőn a menü körbe körbe jár vagyis használhatatlan mi lehet a baj??

petry69 Creative Commons License 2013.09.01 0 0 101

sziasztok!

 

Segítséget kérnék!!!!

keresek  canon powershot s5is használati utasítást!

aki tud írjon már pár sort!!!

címem : buglyopeter@gmail.com

 

várom segítségeteket!!!!!!!!!!!

kendzsóresz Creative Commons License 2013.08.14 0 0 99

Sziasztok!

 

Canon Eos 600d vásárolnék 18-135-ös obival.

Sűrgős!

Ajánlatokat: 30 325 18 tizenegy vagy a gianeloni@gmail címre várom.

fotograbb Creative Commons License 2013.07.21 0 0 98

Épp böngésztem itt ott  ,  meglepő ajánlatot  olvastam..  18x  optikai  zoom,  14  mpix felbontás,

24-430 mm  ekvivalens  zoomtartomány.. 

Manuális  vezérlési  lehetőség is..   ja  és  jó a  fogása is.   Vedd  kézbe.. 

Olvass utána , mérlegeld  vesd  össze     Ixus-al              35 ért  megvehető..  

akár  három év  bővített garancia..   .     Samsung WB150F   .

Előzmény: medve0417 (93)
fotograbb Creative Commons License 2013.07.21 0 0 97

Szia :)    tulképp rajtad  áll..  melyik tetszik jobban,  nagyon  hasonló  a kínálatuk,  a márkáknak..  a  magasabb ISO  képesség  több zajt  hozhat..  nem is  tudom  van -e  optikai  rezgésvédelem..  az ún  digitális zoom  felejtős..  nagylátó  állásban   talán a legjobbak otikailag,  ám  torzításuk  mennyire  elviselhető.. ?    Szóval keresd  azt amelyik  jobban tetszik,  és  fogása is van..

Képzeld ,  amikor  kicsit  nedves  kézzel fogod..  a  sima  krómutánzat  házat, mintha  leejtésre  dizájnolták volna..  

Bármelyiket veszed..  nem fogsz csalódni..  elöbb utóbb tükröst veszel  :) 

Előzmény: medve0417 (93)
nocin Creative Commons License 2013.07.16 0 0 96

Szia!

Próbálkozz itt: netrisk.hu

Előzmény: ggeszti (94)
Digger57 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 95

Sziasztok!
Kezdő fotós vagyok, amatőr géppel (Fujifilm S4500) és lenne néhány kérdésem.
A gépen a módtárcsa kvázi szabványosnak mondható, többek között van rajta "A" üzemmód, ami blende prioritásos módnak felel meg. Elképedve láttam, hogy csak két értéket lehet kiválasztani, F3.1 és F8.0. Keresgélve a neten, valahol olvastam, hogy vannak olyan gépek, ahol nincs valódi blende, helyette un. ND szűrőt használnak.
Ez is ilyen lenne?
A már korábban elkészült képeim EXIF adatait nézve, automata üzemmódban viszont egy csomó olyan kép is van, ahol köztes blendeértékek is szerepelnek!
Most akkor hogy is van ez?

ggeszti Creative Commons License 2013.06.19 0 0 94

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Kedves utazó fotóstársak!

 

Tudtok ajánlani olyan biztositót, amelyik vállalja a fotófelszerelés lopás, megrongálódás elleni biztositását külföldi út során?

Külföldön elterjedt, hogy külföldi útján a nagyobb értékű felszerelésre (DSLR + optikák könnyen néhány száz ezer forintot ér...) a fotós biztositást köt. Itthoni biztositóknál ilyen ajánlatot sajnos nem találtam, a poggyászbizt. is max. 300e ftra terjed ki, muszaki cikkre pedig egyenkent 100e ft, ami persze nagyon nem fedi a felszerelés értékét.

Előrei is nagyon köszönöm!

 

ggeszti

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

medve0417 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 93

sziasztok!

tanácsot szeretnék kérni!

kompakt gépet szeretnék vásárolni, de fogalmam sincs mi lenne ár/érték arányban megfelelő.

30-35.000 HUF között van e esetleg ami semmi extra célra, csupán a mindennapi családi/kirándulós fényképezésnek megfelel?

vagy tök mindegy már mostanság, hogy fuji-sony-canon-nikon? :)

nem értek hozzá, ezért érdeklődöm. magamtól odáig jutottam, hogy: Canon Digital IXUS 115 HS. vagy valakinek valami más ötlet ilyen árban?

köszönöm szépen, ha lesz reagálás.

üdv!

 

Westwind24 Creative Commons License 2013.06.17 0 0 92

Sziasztok!

 

Szertnék eladni egy digitális fényképezőgépet.Képeket róla e-mailben küldök.

 

Olympus - digitális széria: µ 810
Kijelző: 2,5" -2,69"
Pixelszám: 7,1-10 mp-ig
Állapot: jó állapotban
Kinek: mindenkinek
Energiaellátás: saját akku
Funkciók: videofelvétel
Memóriakártya típus: xD
Eladó 1 db Olympus Digital 800-as fényképezőgép.tökéletes állapotban, bőr tokkal,1 db 1GB-os és 1 db 512MB-os XD memória kártyával. Videó felvétel lehetséges,attól függ mekkora kártya van benne. Eredeti hozzá való fotónyomtatóval. A nyomtató tápegysége sajna elkeveredett. Állapot lásd képek. Több információ innen: http://www.dpreview.com/reviews/olympusstylus800 

 

Ára :mindenestől-35000Ft

v9745t Creative Commons License 2013.06.12 0 0 91

Üdv!

Mi a véleményetek az Olympus E400 típusú fényképezőgépről? Esetleg valakinek valami tapasztalat?

ercse2 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 90

Sziasztok! Egy ismerősöm adott egy tippet hogy itt tegyek fel egy kérdést. Két fényképezőgép között vacilálok. Az eggyik a Nikon D5100, a másik pedig a Canon EOS 600D. Egy videózásra is alkalmas tükörreflexes fényképezőt szerettem volna ami megfelel az elvárásimnak ezért esett erre a kettőre a választás. Szerintetek egy amatőr vagy viszonylag amatőr fotósnak melyik lenne a jobb. Videózni is szeretnék vele és jó kis képket csinálni ( nem tudom milyen témában, ami jön) és a későbbiekben komolyabb objektíveket vásárolni hozzá mint a 18-55mm es alap.

A segítségeket előre is köszönöm.

Sebioli Creative Commons License 2013.05.25 0 0 89

Sziasztok!

Van egy nagyon szuper jó állapotú FED-4-es fényképezőgépem, viszont a redőnye eléggé megkopott valamitől és ezért sajnos elég sok fényt enged a filmre. Szerintetek mit lehet ezzel csinálni? Esetleg lefesteni valami erre alkalmas festékkel? Vagy valahol valaki még foglalkozik ennek a javításásval talán?

Mescalin Creative Commons License 2013.04.01 0 0 88

Köszönöm szépen a választ, megpróbálkozom a leírtakkal!
Közben néha azt is észre veszem, mintha a végtelenben nem lenne élességem, de még erre sem jöttem rá, miért van :S

Előzmény: fotograbb (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!