Keresés

Részletes keresés

Lilian Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1435

Szia!

Teljesen együttérzek és egyetértek veled! Sajnos nem hibáztathatjuk csak a lovakat... én tegnap a másik topikban dühöngtem ki magam, hasonló eredménnyel.

 

Aztán a mai NS-ben olvasva Vörös Zsuzsa szavait "azt sem tudom, hanyadik lettem", ismét rá kellet jönnöm, hogy az olimpiai bajnoki címhez nem feltétlenül társul az emberi nagyság... :(

Előzmény: pantokrata (1433)
Dua Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1434
A magyar öttusázókat a jövőben a nyereghez kell kötözni (tényleg lovon is van biztonsági szíj).
Előzmény: nagyArc (1418)
pantokrata Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1433
Nagyon-nagyon el vagyok keseredve... :(( Ez bazi nagy égés.... Néztétek az m1-en a Császárival való beszélgetést?? Ő is teljesen odavan... a Telesport honlapján megtalálható a videó, "Érem nélkül maradtak öttusázóink: 1956 óta nem történt ilyen" a címe. jajj szegények... :((( komolyan, lehet, hogy jobb lett volna, ha Horváth helyett Tibolya indul?!?! Mojszejev viszont nagyon klafa volt, nagy-nagy gratula neki!!! Sajnálom azt is, hogy a kedvenc külföldi férfi versenyzőim is (Berrou, Svoboda, Lapo), meg a Frolov is eléggé sikertelenül zárták az olimpiát... Nem, egyszerűen nem hiszem el, hogy ezeknek a lovaknak az öttusa versenyen volt a helyük... Nem lehet, hogy ezzel (is) akarják kitúrni az öttusát az olimpiáról?!?!?! mindenesetre köszi, Kína... És a lányok, szegények, ők is... Zsuzsa... :((( mire fel rettegtek a versenytársak a címvédőtől? Talán az egyetlen magyar öttusázó, akinek nem kell összeszégyellnie magát, az Gyenesei... és Caze is mérföldekre a dobogótól... Áhhhh........
Remélem a hazai közönség lelkesedése azért nem lankad (az enyém nem ;), de most már egyre jobban úgy érzem, inkább kíváncsi vagyok Kasza, Tibolya, Marosi, Németh teljesítményére, mint az idei olimpikonjainkéra...
HanzimániÁkos Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1432

megvan: Sheila Taormina, 39 éves

1996: úszás, 2000, 2004: triatlon, 2008: öttusa

http://results.beijing2008.cn/WRM/ENG/BIO/Athlete/2/221962.shtml

Előzmény: HanzimániÁkos (1409)
HanzimániÁkos Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1431
szépen alliterálsz :) - csúnyán beszélsz :(
Előzmény: MacPhisto (1430)
MacPhisto Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1430
kibaszott kínaiak...
Lilian Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1429

A tegnap Svobodát elintéző paci sincs az indulók közt, se Lapo nulla pontosa.

 

Boenisz húzta ki a tegnap legjobban ment lovat.

 

Zsuzsa LiLi-je nem volt tegnap... Leila NingNing-jével Zadne jól ment, de a lengyel srác már nem.

 

Ebből nem mondhatjuk, hogy mellénk állt a szerencse :(

MacPhisto Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1428
Ma már sem BuBu, sem ZhaoZhao nincs a lovak között...nahát...
DELPIERO1984 Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1427
Elvileg ez a jobb lovasoknak kedvez, mint Balogh...
Előzmény: Lilian (1425)
Lilian Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1426

Mellé még a kínai 20 ezer fős közönség is édes volt, végig sikitozta, vakuzta és tapsolta a versenyt, aminek a nem érzékeny lovak sem örülnek...

 

Pedig régen azt hallottuk, hogy a kínaiak higgadtan szurkolnak és szinte vezényszóra, egyszerre tapsolnak... :)

 

Szóval lehet keresgélni az okokat, szerintem a leginkább az, hogy nem volt egyforma, de még csak hasonló teljesítményű sem mind a 18 ló.

Előzmény: Lilian (1425)
Lilian Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1425

Jó reggelt mindenkinek!

 

Máshonnan sem olvastam előtte hogy ilyen probléma várható. Ennek tényleg senki nem ment utána? Öttusaberkeken belül sem lehetett tudni hogy itt ekkora gáz lehet?

 

 

Az origo Balogh Gabit idézi:

 

"Tavaly már jártunk Kínában egy Világkupa-döntőn, s már akkor is rádöbbentünk, mennyire másak az itteni lovak. A telivér lovak sokkal érzékenyebbek, és erős karakterük van. Sok hibára, esésre számítok."

 

És Martinek Janit:

 

"- Mit tud a pekingi mezőny lovairól?
- Ezek telivérek, amelyeket a kínaiak "állítottak elő" a versenyekre, s bizony nem tipikusan öttusalovak. Sokkal érzékenyebbek, sokkal finomabb lovaglást igényelnek, mint egy hagyományos ló. Utóbbi amolyan német stílusú, míg a telivérnek nem szabad nagyon fogni a száját, már-már külön lény a lovak között."

 

forrás

Előzmény: goyko14 (1422)
MacPhisto Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1424

Minél nehezebbek a lovaglásban a körülmények, annál esélyesebbek vagyunk mi, mint jó lovasok.

 

Elméletileg.

Előzmény: goyko14 (1422)
Callie Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1423
Aranyos volt a ló és vicces a bukfenc.
Előzmény: nagyArc (1418)
goyko14 Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1422

Az gáz. Mondjuk akkor ne is csodálkozzanak ha lekerülnek.

 

Máshonnan sem olvastam előtte hogy ilyen probléma várható. Ennek tényleg senki nem ment utána? Öttusaberkeken belül sem lehetett tudni hogy itt ekkora gáz lehet?

Előzmény: MacPhisto (1421)
MacPhisto Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1421
Az UIPMnek nincs ereje érdekérvényesíteni. Örül, hogy olimpiai szövetség, és mélyen kussol...
Előzmény: goyko14 (1419)
goyko14 Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1420
Azért az amerikai lány esete is inkább azt támasztja alá, hogy viszonylag kicsi a mezőny és hamar oda lehet érni az elejére. De ha ez kell ahhoz, hogy maradjon, ám legyen - csak akkor jó lenne Mo-n is bázist növelni mert nem lesz túl jó érzés olyan öttusát nézni ahol még csak remény sincs jó (magyar) szereplésre.
Előzmény: Lilian (1406)
goyko14 Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1419

Ebben nyilván igazad van / jobban ismered a hátteret. Sajnálatos és undorító ha direkt megy (ez nyilván aligha fog kiderülni).

 

De: Egy laikus kérdés: ez nem sportszövetségi (nemzetközi) hiba? Nem voltak tesztversenyek? Hogy nem derült ki eddig, hogy nincs Kínában 20 ló ami alkalmas öttusás lovaglásra?

Nehezen tudom elképzelni, hogy más sportágban ilyen szintű rizikófaktort hagyjanak. Ha igen, alaposan hozzájárultak a sportág lejáratásához.

 

Ja és btw sajnálom hogy Baloghnak ez az utsó versenye, de azokon a versenyeken amit mostanában láttam (ez kevés, bevallom) és a nyilatkozataiból egyáltalán nem jött le, hogy nagyon meg akarná mutatni. Ha őszinték akarunk lenni, ma sem csak a lovagláson múlt. És azért legalább 'búcsúként' egy tisztességeset futhatott volna. A 10perc kevés az 3000-en ment ugye? Bakker az 3'20-on kívüli ezrek. Nem hiszem hogy olimpiához méltó, akárhogy is dobta le a ló... (és ha jól emlékszem Athénban is valami hasonló volt)

Előzmény: MacPhisto (1402)
nagyArc Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1418
De hát ez a ló tényleg egy sunyi dög volt! Az akadály előtt nemcsak hogy behúzta a kéziféket, hanem még le is vágta a fejét, hogy könnyebben lerepüljön róla az ember! Ezzel senki sem tudott volna semmit kezdeni, és a lónak szemmelláthatóan tetszett a saját produkciója.
Előzmény: Lilian (1413)
HanzimániÁkos Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1417

most legyek szemét és jegyezzem meg, hogy Neked mindenesetre nem sikerült összeegyeztetni az élsport szót a 'val' raggal?  (tt)

dehát az is elég szemét dolog, hogy olyasmit hozol fel, amiről mi nem tudunk nyilatkozni, ő pedig nincs itt, hogy megvédje magát...

Előzmény: Törölt nick (1415)
Cicalekvar26 Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1416
Nos, valahogy biztosan össze lehet, ha még egyetlen doppingvizsgálaton sem derült ki, hogy nyomna bármit is. A barátait meg ugye nem nézik, érdekes feltétel lenne az olimpián.
Előzmény: Törölt nick (1415)
Lilian Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1414

A magyarokról annyit: olyan európaiak és amerikaiak végeztek előttük, akiket egy "normál" VB-n (a szerencsétlen lovaglás ellenére/mellett is) simán vernek!

 

Sokaknak szerencsés ez az olimpia, az első 10-ben legalább öten vannak, akiknek még egy világversenyen sem volt ilyen jó eredményük... (végre az összetett eredményig is eljutottam) - ez elég szomorú számunkra.

Előzmény: Törölt nick (1391)
Lilian Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1413
Egész délután nem bírtam magam rávenni, hogy megnézzem a lovaglást... most végre sikerült. Sovány vigasz, hogy szépek voltak a lovak :)
Cicalekvar26 Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1412

Jó-jó ellentmondtam, de az öttusa csapatban is öttusa. Szóval nem olyan, hogy valaki indul 100 m mellen, utána meg 200 m gyorsúszásban. Vagy mondjuk vehetném az evezős sportágakat, esetleg a lövészetet.

Ennyi erővel lehetne azt az öttusában, hogy mondjuk egyik nap 50 m-ről lőni, párbajtörben vívni, időre akadályokat ugrani lóval, 200 m-t úszni mellen, és végül futni. Másik nap meg trap lövészet lenne, kard nemben kellene vívni, fogathajtás, aztán 100 m gyors, végül gyaloglás.

Oké, tudom, túlzok ezzel, csak valahogy igazságtalannak érzem... És tényleg kezdünk afelé elmenni, hogy csak olyan sportágak lesznek az olimpián, amiben az amcsik sikeresek. Figyeljétek meg, pár év múlva már a foci helyett amerikai foci lesz. (Vagy amerikai foci már most is van?)

Előzmény: HanzimániÁkos (1400)
HanzimániÁkos Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1411
 "Annál a bizonyos ugrásnál én úgy gondoltam, hogy el fog ugrani, nem mutatott olyan jeleket, hogy megállna." ... aztán befékezett, Viktor pedig repült... :((
Előzmény: Lilian (1403)
Lilian Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1410

Minden jel arra mutat, hogy öttusa sem lesz. Különben miért csinálnának kabarét a lovaglásból?

 

Azon vagyok meglepődve, hogy nem olvastam még olyan nyilatkozatot, ahol a lovak hiányosságaira hivatkozott volna valaki. 

 

Joel is csak ennyit ír a blogjában:

"Tetézte a bajt a lovaspályán elkövetett két apró hiba, amit a lovak azonnal megtoroltak."

 

Martinek Jani:

"A mezőnynek nehéz feladatot adott a rendező ország azzal, hogy telivéreket biztosítottak. Ezek a lovak ugyanis sokkal érzékenyebbek, és ezért nagyobb tudást igényel a versenyzőktől az irányításuk, amit nagyon sokan nem tudtak megvalósítani."

 

Előzmény: MacPhisto (1402)
HanzimániÁkos Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1409
mintha a legidősebb öttusázónő is amerikai lenne. ő már a 3. fajta versenyen indul nyári olimpián. nem mondhatni, hogy hűségesek lennének egy-egy sporthoz...
Előzmény: Lilian (1406)
Lilian Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1408

hopp, itt ellentmondtál Magadnak

 

Szerintem arra gondolt, hogy több számban is lehet indulni (pl. úszásban, tornában, de vívásban is vannak csapatversenyek és egyénik), ha bírja a sportoló, de öttusában csak egyéniben. És annak idején a csapatverseny nem volt külön verseny, külön teljesítmény (meg most sem az), hanem egy versenyzésért adnak két érmet.

 

 

A váltó a külön versenyszám tényelg az kellene, de nem csak azért mert esélyesek vagyunk rendszerint, hanem mert érdekes-izgalmas-látványos is.

Talán Zsuzsától hallottam valamelyik olimpia előtti interjújában, hogy téma a váltó olimpiai részvétele a londoni létszámemelés során. Bár úgy lenne!

 

Előzmény: HanzimániÁkos (1400)
HanzimániÁkos Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1407

  "a lovam a pályafutásom végén betett az akadály alá"

 

 

 itt a vége? :((

 

 

 
Előzmény: Lilian (1403)
Lilian Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1406

Mondom, kell a hely valami nagyszerű amerikai sportnak. Esetleg jövőre hagyni kéne őket nyerni a VB-n...

 

És milyen igazad van... de akkor is felháborít na! A vízilabda kapcsán írta az NS valamelyik nap, hogy milyen jót tesz a sportágnak, hogy az amerikaiak ilyen jól szerepelnek :P

 

És ami az öttusát illeti, ez a cikk jutott eszembe:

"Az amerikai olimpiai küldöttség egyik legfiatalabb tagja Margaux Isaksen, aki az öttusázók között indul. A 16 éves versenyző tavaly még többnyire mezei futó versenyeken indult, de aztán ráállt az öttusára, és az idei Vk-versenyeken elég jól szerepelt ahhoz, hogy a világranglistás helyezése alapján kivívja az olimpia részvétel jogát. A sportoló olyan sokoldalú, hogy már elnöki kitüntetéssel is jutalmazták.

...

Tavaly aztán fordulópont állt be az életében, amikor azt a bravúrt hajtotta végre, hogy egy azon évben megnyerte az ifi, a junior és a felnőtt amerikai országos bajnokságot öttusában. Ekkor erre a sportágra kezdett koncentrálni a leginkább, idén év elején elkezdte járni a Világkupa-versenyeket, és mivel a mexikói tornán a második lett, és a későbbiekben is elfogadhatóan szerepelt, június elején olyan jól állt a világranglistán, hogy kvalifikálta magát Pekingbe. "

 

Amíg így áll az amerikai öttusa, leszünk bajban, hogyan hagyjuk őket nyerni... :)

Előzmény: MacPhisto (1402)
Lilian Creative Commons License 2008.08.21 0 0 1405
annyira fáj ezt olvasni... :(((
Előzmény: Lilian (1403)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!