Keresés

Részletes keresés

pindiy Creative Commons License 2000.09.21 0 0 68
Tulajdonképpen nekem a hollandokkal meg másokkal sincs semmi bajom, ha a parasztoknak ezzel gondja lesz, majd leverik ott ahol kell, inkább mint lentebb írtam, az érdekel, hogy hogyan is lehet egyidőben a ló mind két oldalára átesni, gondolok erre meg arra a fövárosi Közi. Hiv. vezetőre.
Előzmény: zsazsu (67)
zsazsu Creative Commons License 2000.09.21 0 0 67
Tudom, hogy itt erről a helyes kis tanulmányról kéne beszélni, de.
Az utóbbi időben elég sűrűn eljutottam az Őrségbe.
Ahhoz már hozzászoktak szép lassan, hogy az eladó, megüresedett házak nagyrésze osztrák, svájci tulajdonba kerül.A házakat rendbehozzák stb.(van azért morgás persze)
De azon teljesen megkattantak az utóbbi egy két hónapban, hogy holland parasztok már nem a házakat veszik az 500 négyszögölös kerttel, hanem a termőföldet ezerrel.
Hogy hogyan, kitől és mi lesz a vége ők se tudják.
Tehát ahogy annak idején az oroszok a spájzban, úgy a hollandok mostanság az Őrség szélén...
Előzmény: pindiy (57)
pindiy Creative Commons License 2000.09.21 0 0 66
Kedves Moha törpe úr.(hiába lyár ami lyár)

A tapasztalatok szerint, a személyi járandóságú, illetve a szolgálati géperejűeknek az az igen nagy hibálya, amelyre csak kényszerű kiszálláskor szoknak a bennülök rájajönni, hogy csak a sofförnek van visszapillantó tükre, az utasnak nincs.
Igy az sose tudja, csak utólag, hogy mi történik az öt követő villamoson utazókkal, amikor is a kényszerű kiszállása után beáll a villamosmegállóba.
Ottan lehet oszt elmélkedni, hogy alája vagy rája.

Előzmény: Moha bácsi (61)
aggályos Creative Commons License 2000.09.21 0 0 63
Foglaljuk csak össze:
ki és mit ad ?
mit kap ?
kinek jó ?

zárt rendszerben nem műkszik (hazai föld, humán erőforrás, támogatás ?

vagy csreparasztok telepűlnek Hollandiába ?

rezső Creative Commons License 2000.09.21 0 0 62
kedves okos, tslán nem kellene mindjárt bármelyik bürokrata mögött torgyánt látni...
Előzmény: Okos Mikulás (59)
Moha bácsi Creative Commons License 2000.09.20 0 0 61
Hát kedves gazduram,

maga csak ne hamukáljon itt a villamosról. Engem úgyis szolgálati kocsival visznek általában, akik meg a villamost reklámozzák nagy hangon, valahogy sosem részletezik, a villamos mely részén szándékoznak utaztatni a nagyközönséget.
Nem tekintve el, söt különös gondot fordítva az 52-es beírásra, valahogy olyan érzésem van, hogy sem a marha úr, sem a marha tanulmányokat készítő kht. nem a kormányzat.
Ezek a kht-kkülönben is olyanok, hogy közpénzen bizony szalagon készítik a jobbnál jobb tanulmányokat. Ez így volt, van és lesz. Ez van, kedves gazduram.
Derek barátunknak meg mondja má kend, hogy tán kérdezzen meg valakit otthon, hogy pl. a "másképp szocializálódott osztrák farmer" mennyire veszi emberszámba a (fekete) idínymunkásokat.

Moha bácsi, lemondottan leggyintő vidéki dísztárgy

ps. a divatjamúltságomra való célzásait elengedem a (mindhárom) fülem mellett. Belvárosi sznobb szalonokban szerzett ízlésficami remanenciának vélem, amit a vidéki jó levegő hatásosan gyógyít. Lesz még gazduramnak festett falvédője a nyárikonyhában.

Előzmény: pindiy (57)
pindiy Creative Commons License 2000.09.20 0 0 60
Kedves Mikulás, a fene tudja, én is csak néztem, amikor megláttam, oszt idemásoltam.
Többet nem tudok róla, de azt ott látni, hogy a Magyar Mezőgazdaság c. lap főszerkesztője írta.
Előzmény: Okos Mikulás (59)
Okos Mikulás Creative Commons License 2000.09.20 0 0 59
Kedves Pindiy!

Ha jól értem, akkor Torgyán földhöz akar juttatni külföldieket, jelesül hollandokat.
Oszt mi a fenéért?

Eddig azt mondták (és egyetértettem velük), hogy a hazai gazdaságokat és termeloket kell támogatni, stb. Ez most akkó' mi?

És ha má muszáj, akkor miért pont hollandusokat? A német paraszt nem ugyanolyan jó?

O.M.

kerub Creative Commons License 2000.09.20 0 0 58
Pindiy!

Azt irod most nem erről van szó!!

Nyitottál azzal, hogy jönnek a hollandusok erre én azt válaszoltam, hogy már régrn itt vannak!

Most elbúcsúzom , jó pihenést mindenkinek.

Kerub

Előzmény: pindiy (51)
pindiy Creative Commons License 2000.09.20 0 0 57
Kedves globális tömegtermék (plasztik és kissé divatjamúlt)

Egyszerű törpéknek egyszerű példa.
Ha lyőn a villamos fel kell szállni rá, akkor az elvisz valahova.
Ha a kerekek alá veted magad, akkor viszont nem jutsz el sehova.
Sőt igen csak maradsz és több oxigén jut másnak.
Oszt ne tekints el az 52.sz alatti beírástól.

Ahogyan nézem ez egy FVM intézeti tanulmány.
Mondhatni, hogy nem kormányzati szándék, hanem egy marhaság.
De közintézmény mér nem kormányzati szándékon dolgozik a pénzemért, ha ez nem lenne az?

Előzmény: Moha bácsi (54)
Derek Creative Commons License 2000.09.20 0 0 56
"Szereny tortenelmi tapasztalatok birtokaban akkor kezdenek kicsinyt aggodni, ha jovobeni hollandjaink roman,
szlovak, ruszin es szerb munkaerot "importalnanak" foldjeik muvelesere]."

Ezt mar regota megteszik torzsokos magyarjaink, menj csak ki Ujszeged utan a makoi utra es nezd meg kik dolgoiznak a deszki, ferencszallasil, maroslelei, makoi hatarban a hagyma es paprikafoldeken.
Ugyhogy eloszor naluk reklamalj ha mar annyira sziveden viseled a mo-i nincstelen zsellerek keserveit.
Talan a holland farmerek jobban emberszamba veszik majd ezeket a szerencsetleneket a masfele szocializacio es tortenelmi hatter miatt.

Előzmény: alfalfa58 (48)
pindiy Creative Commons License 2000.09.20 0 0 55
Bocs kerub nem neked írtam és nem a vetőmagról, mint spec üzletről.
Nézz rá az előzményekre.
Egyébként szerződések leginkább nincsenek csak pár spec területen, madáreleség, vetőmag stb.....
Előzmény: kerub (53)
Moha bácsi Creative Commons License 2000.09.20 0 0 54
Node gazduram!

Miért vagy így felháborodva? Nem ez a liberálisok által annyira támogatott globalizáció?
Vagy a liberalizmus csak a saját serésólunk ajtajáig tart?

Moha bácsi, tanácstalan globális tömegtermék

ps. Amúgy meg, ez valami hivatalos "szándék" lenne, vagy csak egy a számtalan, egymásnak teljesen ellentmondó tanulmány közül?

Előzmény: pindiy (8)
kerub Creative Commons License 2000.09.20 0 0 53
Gondold csak még egyszer végig.
Mi mi is oda termelnénk, ha az ö támogatások 10%-val azt el lehetne adni.
Ilyen támogatás mellett ők sem fogják tudni eladni.
Akkor ugye van most a 30% termelési többlet, ehhez meg jönne még az övéké.

Pindiy!

Ez már 30-40 éve így működik itt Magyarországon.

A 30% amiről beszélsz az többlet.
Ez meg el van adva a szerződés garantálja.

Mit kell most végiggondolnom pontosan??

Üdv: Kerub

Előzmény: pindiy (50)
pindiy Creative Commons License 2000.09.20 0 0 52
Szóval miről is van szó.
Egy csodáról.
Van egy ló és annak két oldala, meg egy kormányzat.
A csoda csak annyi, hogy egyidőben ugyanaz a kormányzat, hogyan tud a ló két oldalára áteseni.
V.ö ezt meg azt a marha úrat a Fövárosi Hivatalban.
pindiy Creative Commons License 2000.09.20 0 0 51
Kedves kerub így már igen, csak, hogy most nem erről van szó.:::))))))
Előzmény: kerub (49)
pindiy Creative Commons License 2000.09.20 0 0 50
Gondold csak még egyszer végig.
Mi mi is oda termelnénk, ha az ö támogatások 10%-val azt el lehetne adni.
Ilyen támogatás mellett ők sem fogják tudni eladni.
Akkor ugye van most a 30% termelési többlet, ehhez meg jönne még az övéké.

Előzmény: Phoeniixx (47)
kerub Creative Commons License 2000.09.20 0 0 49
Pindiy!

Bocs de az a gyanum megint kihagytam valamit, ugyanis nem a magyar mezőgazdaságról beszélek, hanem egy külkereskedelmi ügyletről, amit a Hollandusok szeretettel gyakorolnak nálunk.

A külföldi behozza a bázismagot ( Import)és kiadja a bértermeltetést végző gazdának, egy két év mulva ugyanettől a gazdától megveszi (export)a kialkudott áron a megtermelt fémzáras minőségű mennyiséget.
A kialkudott árat az előző hozzászólásomban taxative felsorolt kalkulációs tényezők alapján határozták meg.

Itt a vevő garantált, megfelelő minőség esetén.
A kockázat közös a külföldi vállalja a bázismag kockázatát, a termelő meg a kialkudott ár kockázatát.

Ez így már érthetőbb?

Előzmény: pindiy (45)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.09.20 0 0 48
Ugy tudom, holland gazdalkodok jelentos foldteruleteket muvelnek a hajdani NDK-ban.

Mielott elhamarkodottan betelepitenenk oket, erdemes lenne utana nezni, hogy muzsikalnak arrafele...

[Szereny tortenelmi tapasztalatok birtokaban akkor kezdenek kicsinyt aggodni, ha jovobeni hollandjaink roman, szlovak, ruszin es szerb munkaerot "importalnanak" foldjeik muvelesere].

Phoeniixx Creative Commons License 2000.09.20 0 0 47
"hollandok a külpiacra fognak termelni"

ez valszeg a kulcs, hiszen a tudasukkal/tapasztalatikkal/kapcsolataikkal/tokejukkel ez tenyleg konnyen meg is tehetik. ha ez egyfajta inkubator intezmeny hazaiaknak akkor rendkivul jo otlet

Előzmény: pindiy (45)
pindiy Creative Commons License 2000.09.20 0 0 46
Hát az FVM-ből.
Előzmény: wizes (44)
pindiy Creative Commons License 2000.09.20 0 0 45
Szóval kedves kerub a probléma bonyolultabb.
A jelen támogatási (elvonáscsökkentési) rendszer mellett a mezőgazdaság termelése 30% körül nagyobb mint szükséges.
T.i. nincs piac.
Most sem termelünk drágábban mint a hollandok, a munkaerő ára miatt.
Nos tovább fog nőni a termelés.
Erre a szük piacra.
Az ellentmondás csak úgy oldható föl, hogy a hollandok a külpiacra fognak termelni.
Ehhez azonban lényegesen nagyobb támogatást szükséges nekik adni.
Ragozhatnám, de minek.
Előzmény: kerub (41)
wizes Creative Commons License 2000.09.20 0 0 44
Honnan?
Előzmény: pindiy (38)
pindiy Creative Commons License 2000.09.20 0 0 43
Hát biz nem zörög a haraszt, ha nem fú a szél.
Az állategézségügyi vagy minek hijják főovét, meg még valakit azonnal ki is rugtak, mert valahogyan azért valami engedély csak ki lett adva.
Előzmény: Frizbye (40)
kerub Creative Commons License 2000.09.20 0 0 42

Bocs a 20000 FT azaz 3000 SK az egy hónapra vonatkozik.

Előzmény: jegec (36)
kerub Creative Commons License 2000.09.20 0 0 41
Pindiy!

A bér munkáról beszélek és azon belül az ott elérhető bérről.
Ennek a bértermeltetési konstrukciónak a kalkulációs sémájában a munkabér csak egy sor főld bérbeadás, a gépórák, a kemikáliák-trágya-gyomtalanítás, magtárolás, csomagolás szintén benne van .
Itt a bér a legkisebb tényező a kb 300 Ft-al
ott Hollandiában ez 50-55 Hfl.( 6000 Ft)

Bocs hogy ezt nem részleteztem az előzőekben.

ez a nettó/bruttó ez csak a nagygazda alkalmazottainál van elméletileg, gyakorlatban ilyen a szövetkezeteknél vagy a (állami) gazdaságoknál kalkulálható bér esetében létezik!

Előzmény: pindiy (35)
wizes Creative Commons License 2000.09.20 0 0 39
Csak ne tegyék tönkre!
Pedig igyexenek!
Előzmény: pindiy (38)
pindiy Creative Commons License 2000.09.20 0 0 38
Tudom, hál isten.
Előzmény: wizes (37)
wizes Creative Commons License 2000.09.20 0 0 37
Júuujjj!
Nem vagyok egy földgazda, De a betűket /? Hm. / ismerem?! Talán még a sorokat is.
De amit "művelnek" egyesek, kettősek az mán sok /sokk/
"Meg az is lehet, hogy azér az államtitkárnak fogalma sincs mit is csinálnak az emberei."
TJ.-nek vannak államtitkárai!
Minek? (az egyszemélyesben!)
T. Pindy!
Nem csak Lajtán túl van mezőgazdaság!
T. Derek!
Igen.
jegec Creative Commons License 2000.09.20 0 0 36
kerub, ne szédítsd szegény magyar nyugdíjasokat ezzel a 20.000 Ft-nak megfelelő jövedelmekkel, még a végén disszidálnak Szlovákiába. :-)
Előzmény: kerub (34)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!