Keresés

Részletes keresés

Krepácsné Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1273

Tényleg hihetetlen volt a magyar szurkolók teljesítménye,megilleti őket a 4.aranyérem.

Előzmény: takacsi (1272)
takacsi Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1272
Egy dologban voltunk mi magyarok verhetetlenek az olimpián: a szurkolásban, a szurkolói összetartásban, szervezettségben.
Ahol magyar esély volt, ott piros-fehér-zöldbe öltözött a lelátó és sportolóink otthon érezhették magukat, bármelyik ellenféllel szemben.
Le a kalappal előttük!
szaltósGera Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1271
csak a nálunk népesebb,és gazdagabb országoknak nem 4 év múlva lesz (lesarkítva) a következő sportélményük

foci, téli sportok, profi sportok. na mi ezekben 1-2 kiváteltől eltekintve sehol nem vagyunk.
Előzmény: Réky12 (1261)
Krepácsné Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1270

Kung Fus barátaink kitettek magugért az tuti.Tökéletes lebonyolítás,hibátlan szervezés.Gratulálok!Szép volt ez az olimpia még ha nekünk nem is jött ki a lépés úgy ahogy szerettük volna.

Még sokat kell aludnunk Londonig de már alig várom.Na ott biztos elhangzik majd az bizonyos mondtat:"Az eddigi legjobb Olimpia"

ebben biztos vagyok,Peking smafu lesz Londonhoz képest.

 

Krepácsné Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1269
Szépen énekel eza  Domingo még mindíg csak kár,hogy playback volt.
Réky12 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1268
Hát az angoloknak nagyon össze kell kapniuk magukat,ha ezt le akarják piálni,mert ez nagyon szép zárú ünnepség volt!
Pláne ezt a sárga ruhás énekes nőt nehéz lesz lepipálniuk!:)
Big (the real) Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1267

 

nagy csalodas volt ez az olimpia, a szereples jol tukrozte az orszag mentalis-gazdasagi helyzetet...

 

pedig a sportban hatalmas reklamero van, egy-egy olimpiai arany vagy egyeb erem tobbet er ezel reklamnal az orszagimazs szempontjabol!

 

nincs mese, nem megszoritani kell, hanem tamogatni, aldozni ra, csak akkor lehet elorelepni!

Réky12 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1266
Ez a kínai női dobos csapat simán kenterbe veri a playboy villa lakóit!
Ezeket fullosan össze válogatták!
Kisdobos avatómon elviseltem volna őket!:)
Réky12 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1265
eddig nagyon szép ez a záróünnepség!
Be kell látni,h nagyon tudnak ezek a Kínaiak!
Krepácsné Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1263

Azt felejtsétek már el,hogy a nálunk népesebb,nagyobb országok még ennyi aranyat sem szereztek, stb.,ez baromság.Tudjátok miért?...Mert a magyar szereplést mindíg a korábbi olimpiákon elért eredményekhez hasonlítjuk,na ehhez képest a mostani szereplés elég gyengécske.Kit érdekel,hogy x y ország hogy szerepelt.A helyzet jelenleg az,hogy míg a világ országai fejlődtek,mi maximum egyheben állunk és ezért van az,hogy sok ország szerzett érmeket.

Jobban oda kell figyelnünk a sportra,jobban és hatékonyabban kell finanszírozni az egyesületeket.Nincs katasztrófa helyzet de ez a 10 érem a tradíciókat tekintve kevés,ha tetszik ha nem.

 

A vizilabdás srácok ismét bebizonyították,hogy Ők a legjobbak a világon.Gyönyörű volt.Köszönjük!!!!!!!!!!

Omega12 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1262
Úgy gondolom ezzel a a győzelemmel a magyar vízilabda válogatott minden idők legjobb csapatai közé lépett elő ami az öszes labdajátékot illeti.  
Előzmény: zéééz (1260)
Réky12 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1261
Igy belegondolva végül is nem olyan rossz ez a 3 arany!Most ennyi jött össze!
Ha megnézzük,hogy a nálunk népesebb,és gazdagabb országok még ennyit sem gyűjtöttek,nos tényleg nagyszerű eredmény ez!
Köszönöm nekik ezt a csodálatos 2hetet!!
Omega12 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1259

Én is úgy érzem nagyon kiegyenlítődött a mezőny, olyan országok is feliratkoztak az érem táblázatra akik eddig annak is örültek, ha néhány versenyzőjük kijuthatott az Olimpiára.

 

Így az Olimpia végéhez közeledve, minden magyar sportolónak gratulálok az elért eredményhez, és ahoz is, hogy a magyar színeket képviselték a Föld legnagyobb sport ünnepén.

 

Hajrá Magyarok!!! 

Előzmény: andzsin (1249)
Omega12 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1258

Az én lelkemen nem kell segíteni, viszont neked nagyon gyorsan valami ideggyógyászhoz kéne fordulnod, mert azzal  a hisztivel , amit itt két hét alatt levágtál tehetetlenségedben egyenes arányban romlani fog az egészséged. Aki néhány elvesztett arany miatt ezt csinálja nem tudom mit tesz, ha a saját életét befolyásoló dolgok nem jönnek össze egy kis ideig. Pedig ez a sport csak szórakozás messze van az élettől. Nekem arra volt jó, hogy 16 napig elfelejtessen velem mindent és élveztem a sport ünnepét. De te ebbe is bevontatad a hétköznapokat nem tudtál elvonatkoztatni tőle. Tényleg sajnálatra méltó és kezelésre szoruló ember vagy, aki semminek és senkinek nem tud örülni.  De ugyanezt üzenem a többi hozzád hasonszőrű embernek is akik mindent csak a politika szemüvegén keresztül figyelnek. Tényleg rossz lehet az életetek.

 

Úgy gondolom ezzel én neked elmondtam amit akartam , további jó politizálást kívánok neked a mindennapokban. És ha esetleg így ősz közeledtével romlani fog az idő azt is nyugodtan fogd a politikai pártokra, biztos ők tehetnek arról is.

Isten áldjon!

tollas Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1256

Én is féltem, hogy az amerikaiakat segíteni fogják a bírók. Be is jött a várakozás.

De az amcsik nekünk mégis könnyebb ellenfélek voltak, mint a szerbek lettek volna.

Előzmény: avilo (1253)
takacsi Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1254
Az nem magyar mentalitás, hanem mások óhaja.

Most szerencsére a pólósok magyar mentalitásból le akarják győzni az "amerikai terroristákat" (a'la Gyurcsányi Ferenc).
Előzmény: Törölt nick (1251)
avilo Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1253
a jatekvezetes nem tünik valami targyilagosnak a vizimeccsen:-)
Omega12 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1252

A legszebb dolog ez amit nekem mondhattál, mert a te fajtádtól mindig is elhatárolódtam. Ezzel a hozzászólással is csak magadról állítotál ki bizonyítványt.

 

De csak folytasd mindig jókat szórakozom a hozzászólásaidon mikor látom magam előtt a tehetelen dühödet:-))

Előzmény: Törölt nick (1240)
andzsin Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1249
minden fanyalgónak. lesajnálónak, másban hibát keresőben és a szokásos hülye magyar mentalitásúnak üzenem:


Nézzük meg, hogy állunk, ha a hozzánk hasonló népességű európai országokat állítjuk rangsorba (a 4 és 20 millió közötti lakosságszám):



1. Hollandia (7-5-4)

2. Fehéroroszország (4-4-9)

3. Csehország (3-3-0)

4. Szlovákia (3-2-1)

5. Grúzia (3-0-3)

6. Magyarország (2-5-2)

7. Norvégia (2-4-2)

8. Dánia (2-2-3)

9. Svájc (2-0-4)

10. Kazahsztán (1-4-5)

11. Azerbajdzsán (1-2-3)

12. Bulgária (1-1-3)

13. Finnország (1-1-1)

14. Portugália (1-1-0)

15. Svédország (0-4-1)

16. Horvátország (0-1-3)

17. Ausztria (0-1-2)

17. Görögország (0-1-2)

19. Szerbia (0-1-1)

20. Belgium (0-1-0)

21. Izrael (0-0-1)

22-24. Moldova, Bosznia-Hercegovina, Írország (0-0-0)
Előzmény: takacsi (1246)
Veszpremi Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1248
Csak a pólósok el ne bízzák magukat! Amcsik nem kis ágon jutottak el a döntőig, vigyázni kell velük!
Morondyr Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1247
Üdv ! Hallottam, hogy mutogat mindenki, hogy ki a hibás.

Engem egy dolog szomorított el az olimpia elött. Nem a legjobb 4 magyar kajakoslány fog lapátolni a négyesben !

_________Kovács__Janics__Benedek__Paksy_____HUN__/

Ki nevez az olimpiára és milyen színekben ? Ezt kell belátnia a sportolóknak, edzőknek, kluboknak és sportszövetségeknek hogy nem ők és az érdekeik számítanak.
Ha belátják, arra kellene felhatalmazniuk a MOB-ot, hogy mivel csak a MOB nevezhet az olimpiára, ő vállalja a válogatás felelősségét is, hogy a legjobb sportolók indulhassanak magyar színekben.

Ez egy része lehet annak, hogy lehetne javulni, a többihez pénzekhez stb. nem értek.

Köszönöm hogy elolvastad. Morondyr
takacsi Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1246
Sajnos ezt az országot tönkrevágták sok évre.
Az élet minden területét elérte - eklatánsan bizonyította ez az olimpia - a morális és minden másra kiterjedő válság.
Most mentális, mentalitásbeli bajok is vannak a sportban is.
Veszpremi Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1245
Hajrá magyarok?
http://olimpia.origo.hu/peking-2008/20080823-magyar-szurkolok-jegy-nelkul.html
ferapont Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1243
Bármilyen furcsa is, de a kajak-kenu versenyek legeredményesebb versenyzője Kovács Katalin lett, az 1., 2., 4., helyezéseivel.
Előzmény: ferapont (1239)
ferapont Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1239

Látva a mi kis topicunk mai "termését" elképzelhető a következő hetek közbeszédének stílusa, nem fogun kunatkozni, az már szent.....

 

Lássunk pár tényt:

A mostaninál kevesebb aranyérmünk utoljára 108 éve volt, akkor 1-et sikerült elérni.

Az érmek összes számát tekintve 1924-ben volt ugyanennyi.

 

A pontszámítás szerint Pekingben 93 vagy 91 pontunk lesz, ennél kevesebbet utoljára 1928-ban szereztünk, azóta mindig többet, a csúcsot 1952 Helsinki tartja a maga 269 pontjával.

 

A pontok az utóbbi olimpiákat nézve folyamatosan csökkentek:

1980  234 pont

1988  211

1992  208

1996  150

2000  135

2004  144

2008    93-91

 

Az athéni érmeinkkkel most a 9. helyen állnánk, mint 4. legjobb európai ország.

 

Az élcsoportban Kína 16-tal és a britek 9-cel szereztek több aranyat, mint 4 éve.

Feltűnő a hollandok és a jamaicaiak jó szereplése, ez utóbbiak Athénban mégcsak 2 Pekingben 6 aranyat szereztek (és ha jól váltanak meg lett volna 7. is 4*100-as női váltófutásban)

 

4 éve az örmények érem nélkül mentek haza, most van 6 bronzuk, de a többi kis szovjet  utódállam is erősödött.

 

Hozzánk hasonlóan a svédek is sokat buktak, Athénben volt 4 aranyuk, most egy sincs. S a jelen állás szerint a kubaiak se kapnak sok dicséretet a Castro-testvérektől, mert 7-tel kevesebb aranyuk van ebben a pillanatban, mint 4 éve.

S román szomszédaink is csak négy aranyat visznek haza, a felét annak, amit Athénben szereztek.....

 

Tudom ez sovány vigasz, de ha sportáganként is veszi magának valaki a fáradságot, s elkezdi elemezgetni a belső érem- és pontmegoszlásokat, láthatja, hogy egy sor sportágban kiegyenlítődtek az erőviszonyok. Nincs már se német se magyar hegemónia a kajak-kenuban, román fölény a női evezésben, lett viszont új kínai fölény tornában, műugrásban, pedig se az amerikai, se a román tornásznők nem lettek rosszabbak.

 

Nekünk nem öröm a kajak-kenusaink halványabb szereplése, a sportág nemzetközi vezetése azonban örül mert a szlalom szakággal együtt 19 ország osztozott az érmeken, ami azt is jelentheti, hogy nem kell talán attól tartani, hogy csökkentenék az olimpiai kajak-kenu programot.

Gyakorlatilag az evezéshez lett hasonlatos (mely sportág megingathatatlanul őrzi a helyét) ahol 14 aranyérmen 12 ország osztozott, csupán kettőnek sikerült dupláznia.

 

Nem tesz jót a műugrásnak, hogy a 24 megszerezhető érmen 7 ország osztozik, vagy hogy a tornában kiosztott 40 éremből 24-en Kína és az USA osztozott.

(Vajon véletlen, hogy ezek a sportágak éppen pontozásos sportágak?)

 

Ez az olimpia mindenképpen emlékezetes lesz:

1. Michael Phelps: 8 arany 7 világcsúcs

2. Férfi 100-as úszódöntő és férfi 4*100-as gyors- és vegyesváltó döntője

3. Usain Bolt 3 arany 3 világcsúcs, köztük a 200-as síkfutás álomcsúcsa

4. megdőlt Janet Evans 19 éves női 800 gyorson elért világcsúcsa a brit Adlington jóvoltából

5. a Kozmann-Kiss páros helytállása miatt

6. Janics Natasa minden idők 5. legeredményesebb olimpiai női kajakosa lett (és ha nyer még egy aranyat 2. lesz Birgit Fischer mögött!)

7. Ha nyer a magyar férfi vízilabdaválogatott, ők lehetnek az elsők, akik zsinórban a

    3. aranyat nyerik ebben a sportágban.

    Csak nyerjék már meg!!!

 

 

 

 

 

Veszpremi Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1238
Megmondtad helyettem is az igazat, ez így igaz! Innen az út további mélységekbe vezet, a mostani eredményeinket jól meg kell nézni, t.i. ezeket egy jó ideig nem fogjuk tudni elérni, egyszerűen felszámolás alatt van a magyar élsport. Állami pénz alig, ill. nuku (mint ahogy semmire sincs, csak lenyúlásra, ld. 4es metró...), szponzorok alig, a jelenlegi élvonal mögött egyszerűen katasztrofálisan elfogyott az utánpótlás, azaz nem lesznek eredményeink a jövőben. Örüljünk a mostani kiváló szereplésnek! (és nem vicceltem, nincs szmájli)
Előzmény: stones (1234)
DELPIERO1984 Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1237
I know. :-) Volt szerencsém hozzá nekem is a Szávay-topicban.
Előzmény: Omega12 (1236)
Omega12 Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1236
Dehogy Mutina Ágit. Szávay Ágira gondol az Isten adta. Azért mert Ő szerelmes belé, más még megmondhatja róla a véleményét.
Előzmény: DELPIERO1984 (1235)
DELPIERO1984 Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1235
Milyen Ágit? Mutina Ágit? Jól úszott, meg lehetünk vele elégedve, nem kell szídni!
Előzmény: szaltósGera (1222)
stones Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1234
London!? A válság csak most kezdődik!!! nincs utánpótlás bázisunk. Kevés gyerekből lehet csak kiválasztani a legjobbat...
Az utánpótlás edzők nincsenek megfizetve, az egyesületek döglődnek, csak a tehetősebb szülők járathatják sportolni a gyerekeiket.
A sportvezetők és szövetségek pénztemetők: nem igen segítik az egyesületeket.

Előzmény: Omega12 (1221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!