Keresés

Részletes keresés

R-U-D Creative Commons License 2006.11.17 0 0 46

Itt nezd meg: http://www.dailysoft.com/east-berlin/hostel.htm

 

de itt mar voltam es elheto: http://www.cvjm-berlin.de/jgh/

 

http://www.mitfahrzentrale.de/index.php?abfrg=1&partner=&STARTLAND=H&ZIELLAND=D&START=Budapest&ZIEL=Berlin&abdat=&abstd=&abmin=&submbut=Mitfahrerinserate

csak ez az egy utat talaltam...

 

busszal lehet menni meg: gulliver, blaguss

 

vagy hivj fel 1-2 nemzetkozi autokolcsonzot, hogy nem kell-e autot visszavinni berlinbe. (en igy rendszeresen ingyen kozlekedtem, meg a benzint is fizettek)

 

 

Előzmény: eravera (45)
eravera Creative Commons License 2006.11.17 0 0 45
Sziasztok !! Segítségre lenne szükségem !! Pár napot szeretnék eltölteni Berlinbe. Van ötletetek olcsó szállásra ? Nincs esetleg valaki aki kiadna szobát 1-2 napra ? Mert a Hotelek elég drágák :( És mégvalam. Nem közlekedik esetleg valaki Berlin-Bécs vagy Berlin-Budapest között ? Előre is köszönöm !! eravera@citromail.hu
rferi Creative Commons License 2006.11.08 0 0 44

Emlékszem, hogy ez a Pergamon múzeum mennyire lenyűgözött engem!

Vajon mennyire nyűgözne le maga Egyiptom?

Előzmény: Veszpremi (34)
rferi Creative Commons License 2006.11.08 0 1 43

Nincs már meg a két faldarab a Tabánban!

Évekkel ezelőtt eltűntek, nem tom hova.

Azért kaptuk tőlük, mert a Hornék megnyitották a határt az osztrákok felé, annak idején, és ezt a németek azóta is nagyon számon tartják!

Nem tudom hova tűnt, de nehezményezem, hogy nincs ott!

Előzmény: R-U-D (35)
Veszpremi Creative Commons License 2006.11.01 0 0 42

És végül még néhány:

 

 

 

 

 

Az egykori NDK büszkesége volt, a Palast der Republik. Nehezen döntik el, mi legyen a sorsa. Félig szédszedték.

 

 

 

Előzmény: Veszpremi (41)
Veszpremi Creative Commons License 2006.11.01 0 0 41

További berlini képek:

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Veszpremi (34)
R-U-D Creative Commons License 2006.10.31 0 0 40
Alapvetően a nagyvárosokban koncentrálódnak egyszerűen azért mert a kis falvakból, ahol mindenki mindenkit ismer inkább felküldik a szülők egy városba. Ott nem zavar senkit. Szép német nemzet...
Előzmény: Veszpremi (39)
Veszpremi Creative Commons License 2006.10.31 0 0 39
Ez így van, a fele is elég lenne nálunk. Persze ott az egész országban (a nyugati részen biztos) így van, nemcsak a fővárosban.
Előzmény: R-U-D (36)
R-U-D Creative Commons License 2006.10.31 0 0 38
Pedig vannak homik, nem is kevés. Én nagyon sokkal találkoztam Berlinben, sőt volt egy két homi haver is. De a legdúrvább mégiscsak a Christopher Street Day felvonulás volt (asszem június közepe).
Előzmény: Veszpremi (37)
Veszpremi Creative Commons License 2006.10.31 0 0 37
Homo-k nem tűntek fel egyáltalán. A Trabik nem nyújtottak semmiféle szolgáltatást (akkor legalábbis nem), hanem szépen sorban körbevonultak a városon. Eléggé alap Trabik voltak, nem olyanok, mint amiket anno az ember látott, tele krómmal, feltuningolva...
Előzmény: R-U-D (35)
R-U-D Creative Commons License 2006.10.31 0 0 36
ja, és a bicikliutak is példásan kiépítettek.
Előzmény: R-U-D (35)
R-U-D Creative Commons License 2006.10.31 0 0 35

Hali!

 

Berin 3,5 milliós és a lakosság közel 20%-a homoszexuális.

Egyébként a mi Tabánunkban is volt 2 importált teljes faldarab. nemtudom, hogy otvannak-e még.

Ezek a trabik nem vlmi városnéző túra részei? Merthogy van ilyen, trabival nézel várost. Van olyan programm is, hogy megmenekítenek Kelet-Berlinből a katonák. Erről csak hallottam, de elég népszrűnek tűnt.

 

Előzmény: Veszpremi (32)
Veszpremi Creative Commons License 2006.10.31 0 0 34

Bezony, áll az óra, 2. kép. De a tér totál fel van túrva éppen, sajnos. A toronyban anno voltam fent, tényleg jó móka, most sorállás volt, inkább nem mentünk fel. Még több kép este jön.

 

 

 

A Spree az egyik szép hídról...

 

 

 

... kirándulóhajóval (pár Euroért 1 órás úton körbevisznek, mi nem mentünk, mert a nőknek túl hideg volt, nem akartak), háttérben a Museum Insel...

 

 

 

... és rajta a Pergamon Múzeum.

Előzmény: rferi (33)
rferi Creative Commons License 2006.10.31 0 0 33

Micsoda emlékeket ébresztettél bennem!

88-ban voltam ott, hát ha még egyszer eljutok oda, én is átmegyek a kapu alatt vagy ötször, örömködve! :)

Az óra még áll az alexanderen? hihetetlen!

Voltál fenn a tv toronyban a forgószinpadon? jó móka, hogy kaja közben körbefordul veled!

Előzmény: Veszpremi (32)
Veszpremi Creative Commons License 2006.10.30 0 0 32

Október elején kocsival jártam Berlinben. Az autópályák nagyon jók, nem zsúfoltak, lehet haladni. Szabályosan közlekednek, pl. a követési távolságot betartják. Az NDK idők óta nem jártam arrafelé. Érdekes volt újra látni Berlint, fal nélkül, szabadon, mindkét oldalt. Még nagyon sok az újjáépítés, építkezés, de ég és föld a régi és az új Berlin. Ami nagyon meglepett, a sokmilliós (tán 5?) város nagyon élhető, nincs zsúfoltság, a közúti közlekedésben teljesen folyamatosan szinte dugók nélkül lehet közlekedni, kevés az egyirányú utca, szinte mindenhol lehet balra nagyívben is kanyarodni, kellemes meglepetés volt számunkra. És akkor a képek: 

 

 

legelsőnek Brandenburger Tor, Berlin szimbóluma. Párszor átsétáltunk alatta.

 

majd az Alex, azaz Alexander Platz, amit épp most építenek. Nem itt kezdték az újjáépítést, hanem a Potsdamer Platzon.

 

És a fal egy darabja, szerencsére már csak rossz emlék. Pedig volt belőle több, mint 160 km!? Ilyen darabokból alkották a falat, mint a képen látható.

 

 

Trabantok nosztalgia felvonulása! Szoci autót se égen, se földön nem láttunk, csak ekkor. Nem hiányoznak!

 

 

 

A Berlini dóm és a híres TV-torony.

R-U-D Creative Commons License 2006.02.17 0 0 31

:-(

 

Pedig adtam volna 1 útvonaltervet.

 

Mindegy.

 

Dönert egyetek. KaDeWe tetején raclettet egy pohár bor melllett egyetek.

 

Friedrichstraßén végig lehet sétálni (Checkpoint Charlie)

Tachelest (Oranienburger Str) és környékét (udvarrendszerek, modern művészet) nézzétek meg.

Potsdamer platz is érdekes. A DaimlerChrysler torony tetejére fel lehet menni.

 

Röviden ennyi 2 napra

Előzmény: pite bá (30)
pite bá Creative Commons License 2006.02.17 0 0 30
óóó.
már mindegy, elfelejtettem visszanézni. ma délben indulunk (:
R-U-D Creative Commons License 2006.02.14 0 0 29

Üdv!

 

Hol fogtok megszállni? Honnan kezdődjön a túra? mik a preferenciák? 2 teljes nap van rá?

Előzmény: pite bá (28)
pite bá Creative Commons License 2006.02.14 0 0 28
sziasztok,

tudnátok pár sort írni, mit érdemes megnézni két nap alatt berlinben?
köszi
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.03.14 0 0 27
Júliusban megyek Berlinbe. Ha minden úgy alakul, persze.
norba Creative Commons License 2004.09.30 0 0 26

Köszönöm mindenkinek, aki hozzá szólt a témához szállás ügyben!

Nagy segítséget adtatok.

elekferi Creative Commons License 2004.09.29 0 0 25

Sziasztok, Szia Norba!

 

Na eltöltöttünk 4 napot Berlinben. Igaz a városban keveset voltunk, mert egy fesztiválra mentünk, ami viszonylag rendesen lefoglalt bennünket reggeltől estig. A hotel Transitban szálltunk meg, és csak pozitív véleménnyel tudok róla beszámolni. Igaz, mi hatan voltunk egy szobában, de lehet náluk két szeméy részére is kérni szobát (egyébként úgy van az ágyak száma ott is, hogy 2+1).

 

Ez egy Youth Hostel tulajdonképpen, a szobákban van külön fürdőszoba, van ahol nincs WC csak közös, de nagyon tiszta minden. A szállás árában van reggeli, ami bőséges svédasztal, és nagyon nagyon jó dolgok vannak azon az asztalon. :o))) Van honlap: http://www.hotel-transit.de/

Mi egy csomagot vettünk, amiben benne volt a szállásunk, szóval foggalmam sincs, hogy pontosan mennyibe kerül egy egy éjszaka, de a honlapon biztos megtalálod.

 

Egyébként a város viszonylag központi részén van, az "A" körzetben. A környéken rengeteg a keleti étterem, és isteni Kebap-okat lehet enni pár euróért.

A közlekedési rendszerünk nagyon nagyon jó, a Metró nagy többsége éjszaka is jár.

 

Ha kérdésed van, írj bátran!

 

Üdv, Elek

Előzmény: norba (21)
Ha Creative Commons License 2004.09.29 0 0 24

http://jgh-berlin.de/

 

Nézdd meg ezt a honlapot!

 

Mi itt aludtunk augusztusban. Nincs ugyan a belvárosban, de a metrótól kb. 5 perc. Svédasztalos reggeli van, ami benne van a 20 eurós árban. A kétágyas szobának is saját wc-je és zuhanyzója van. Ha e-mailben foglalsz nem kell előre fizetni.

Előzmény: norba (23)
norba Creative Commons License 2004.09.29 0 0 23

Köszönöm gyors válaszod!

Megnéztem, sok ajánlat van.

Valaki tudna személyes tapasztalat alapján javasolni szállást?

(Pl. hasznos volt az, hogy megírtad, melyiket nem ajánlod, mert akkor azon nem is gondolkodom.)

Előzmény: wzindbad (22)
wzindbad Creative Commons License 2004.09.29 0 0 22
Mi a http://www.berlin-tourist-information.de/ oldalról foglaltunk szállást on-line, és persze a legolcsóbbat választottuk (Sickinger Hof), de ezt nem ajánlom, mert az egész panzióra egy zuhany van (azzal meg különböző problémák voltak), de vannak ott még mások is... Viel Glück!
Előzmény: norba (21)
norba Creative Commons License 2004.09.29 0 0 21

Lentebb írtátok, hogy mostanában jártatok Berlinben. Tudnátok szállásügyben tanácsot adni?

Párommal mennék, annyit kívánnánk csak, hogy legyen egy olyan szobánk, amiben csak ketten vagyunk.

Minden segítségnek örülnék.

R-U-D Creative Commons License 2004.09.16 0 0 20

sziasztok!

 

én éltem néhány évet berlinben, így ha vlkinek kérdése van írhat akár ide is vgy mailezhet

 

üdv

wzindbad Creative Commons License 2004.09.16 0 0 19

Mi is túl vagyunk a viziten :) Klassz volt.

 

Utazás Easyjet-tel (persze közben Air Berlin-nel még olcsóbb lett). Be a városba Schönefeld-ről sima S-Bahn (EUR 2). Napijegy EUR 5. Az S- és U-Bahn mindent behálóz. A 100-as busz nagyon jó helyeken megy.

 

A beépült Potsdamer Platz-ot belakták a berliniek.

A Reichstag kupola szerintem naplementekor a legjobb.

A Zoo-nál remek kerthelyiség.

A Pergamom-múzeum ugyanolyan, mint 60 éve, de kötelező proram (Zeusz-oltár, Istar-kapu stb.)

Zsidó-múzeumot (építész: Libeskind, cím: Lindenstr. 9-14, Kreuzberg) érdemes megnézni.

 

Megnéztük a MOMA-t (még 19-ig nyitva). Vasárnap este 1.5 óra sor.

 

Marha jól lehet biciklizni. Mindenütt vannak a városban Deutsche Bahn bicajok. Mi nem próbáltuk (sajnos), de legközelebb... Info: www.callabike.de.

 

Jó a búzasör és vacak a Radler. A német konyhát kerültük és maradtunk a jól bevált Dönereknél...

 

Megyünk tavasszal is!

elekferi Creative Commons License 2004.09.15 0 0 18

Hello Mindenki,

 

mi a hétvégén megyünk Berlinbe egy rendezvényre, aztán majd beszámolunk, hogy milyen volt. Utoljára 13 éves koromban voltam ott, majd 20 éve, teljesen véletlenül (Lipcsébe indultunk, de "eltérítették" a  gépünket időjárási viszontagságokra hivatkozva)... Akkor nagyon tetszett az Ermitázs... ja... vagy az nem ott volt?

 

Egyébként a Hotel Transitban fogunk megszállni, ami ha jól tudom egy egycsillagos kollégiumszerű valami.... Kíváncsi leszek rá, igaz, tényleg csak aludni fogjuk használni, ha egyáltalán alszunk valamit a 3 nap alatt... Az EasyJet-tel megyünk, amikor bookoltam, akkor összevissza 25ezer Ft volt a repjegy, illetékkel együtt, és a lényeg, hogy mindez két  (!!) főre...

 

Előzmény: wzindbad (15)
vélemény Creative Commons License 2004.09.06 0 0 17

A MOMA kiállítást én kétszer is láttam. Szombat este kb. másfél órát álltam sorba, vasárnap este csak 20 percet.  A zárás előtti utolsó órában  már nincs tömeg. Egyes képek előtt ismertetést adnak, németül és angolul is. Főleg a modern amerikai képek-pl. Pollock- esetén hasznos volt a magyarázat.

Én a www. ratestogo. com-on foglaltam szállást. Ez egy lastminute foglaló, elég olcsó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!