Keresés

Részletes keresés

Jani-wan. Creative Commons License 2024.04.12 0 0 84494

Ezt az egész előzetest egy AI csinálta, nem ember?
Milyen progi ez?

Előzmény: Bateman (84481)
Bateman Creative Commons License 2024.04.12 0 0 84493

mert azok, amelyikről nem ordít, nem vágod, hogy AI;)

Előzmény: Mlle. Grenelle (84490)
Befetető Creative Commons License 2024.04.12 0 0 84492

Akkor már nem sokat kell várni erre, csak hogy on-topik legyen :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=Xr9s6-tuppI

Előzmény: Biga Cubensis (84491)
Biga Cubensis Creative Commons License 2024.04.12 0 0 84491

Ennél tényleg több már, például a saját területemen, a videojátékiparban már a következő területeken is használják:

 

- concept art-ok készítése (sok cégnél ez egy külön munkakör volt(?) )

- ikonok, 2D grafikák a felhasználói felülethez

- maga a sztori/forgatókönyv (ChatGPT)

- textúrák, anyagok a modellekhez

- sőt most már promptos 3D modell generátor is van (Meshy), a 3D asset-eket is megcsinálja (egyelőre inkább stilizáltakat, de fejlődik)

- hangok, teljes játékzenék

- AI voice actorok a játék szereplők hangjaihoz

- egyszerűbb programkódok

 

Ez természetesen kétélű dolog, ha éppen egyik munkakörben dolgoztál, akár számíthatsz változásra (ha rögtön nem is rúgnak ki, ezekhez is érteni kell majd). Viszont ha indie (szóló v pici csapat) fejlesztő vagy, ez akár előny is lehet, mert egyedül is össze lehet rakni egy játékot, amit csak lehet AI-val megcsináltatni. (én egyelőre a játékomhoz az AI voice actorokat használtam, nem nagyon lehet már megmondani, hogy nem ember  beszél), a ChatGPT által generált sztorielemeket én még nem találtam túl kreatívnak, a sztorit én írom.

 

Egyszerűbb kódokat/algoritmusokat, főleg melyeknek már nagy irodalma van a neten, meg tud írni, rajtam is segített már. De azért ott még nem tartunk, hogy az AI írjon meg egy komplett open world játékot, vagy akár egy termelésirányírási rendszert. (De utóbbihoz hamar elérhetünk, hiszen egy cég működése is nagyon jól algoritmizálható, hasonló problémákat kell mindenütt megoldani.)

 

Persze itt rögtön feljön a régi kérdés, hogy vajon az emberi agy nem ugyanezt csinálja-e csak lassabban, hogy már ismert kulturális emlékekből rak össze egy új sztorit/alkotást - bár szerintem az ember egyelőre még jobban képes eredeti, humoros fordulatokra, de ez is változhat, hiszen a humor és a fordulatok is valamennyire tanulhatóak. Én azért hiszek benne, hogy az ember valahogy képes valóban eredetit alkotni, bár ez a kör nyilván kicsi, mert a fogyasztók igényének nagy részéhez bőven elég a tucatfilm, tucatjáték, és észre sem veszik v nem érdekli őket, hogy generált.)

 

De ahogy Capacete is említette, voltak és valószínűleg lesznek is szerzői jogi csatározások.

Egy ingyenes fórumon felhalmozódott tudást nem nagyon lehet számonkérni, hogy tudja az AI, de pl képek v videók betanításánál már felvetődik, hogy public domain vagy jogvédett forrásokra épül az adatbázis, amivel tanul az AI. Pl a Sora kapcsán a Youtube tervez jogi lépéseket, mert a erős a gyanú, hogy válogatás nélkül YT tartalmakat is használtak...

 

Hogy némi ON legyen, idő kérdése, hogy a filmek CG jeleneteit, kisfilmeket is AI generáljon. (Sora)

Csak beírod a promptba, hogy egy félórás Star Wars témájú filmet szeretnél, pár paraméterrel :)

 

Előzmény: Mlle. Grenelle (84490)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.04.12 0 0 84490

Én ahány AI-generált képet eddig láttam, arról mindig ordított, hogy "nem természetes".

 

Mit tud még az AI?

Előzmény: Bateman (84488)
capacete Creative Commons License 2024.04.12 0 0 84489

Rengeteg cég már kiszervezte a customer service-t az AI-nak. Alapvetően ostobaság és szerintem hamarosan kiderül, hogy messze nem tud annyit, mint amennyit gondolnak róla + a text és image-generative AI-t be fogják tiltani szerzői jogi problémák miatt.

Előzmény: Biga Cubensis (84486)
Bateman Creative Commons License 2024.04.11 0 0 84488

rosszul látod:) ez a dolog már nem ott tart, amiről írsz. 

Előzmény: Mlle. Grenelle (84487)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2024.04.11 0 0 84487

Az AI-val két probléma van:

a) kiválóan lehet vele bármit hamisítani, ezért rohamléptekben fogunk eljutni oda, hogy se a kép-, se a hangfelvétel nem lesz hiteles (ld. deepfake);

b) tud rajzolni, de mindig ejt valamilyen rettentő nyilvánvaló hibát (itt a képen például térkaput csinált a Halálcsillagból meg egyszárnyú TIE-vadászokat, de rajzolt már metrót, ahol egy tengelyt rakott minden kocsi alá, vagy vasútállomást, ahol a síneknek nem hagyott helyet).

Szóval ez egyelőre csak "olcsó játék hülyegyerekeknek", sokára lesz az még, hogy érdemi haszna legyen kreatív téren. A programozás mechanikusan ismétlődő kódolását meg tudja csinálni - talán ennyi az, amire per pillanat jó. 

Előzmény: Biga Cubensis (84484)
Biga Cubensis Creative Commons License 2024.04.11 0 0 84486

Akkor te jól csinálod, de bizonyos szakmákban jól megfigyelhető a leépítés. (Persze nem lehet mindent az AI-ra kenni, egyéb kedvezőtlen folyamatok is vannak.) 

Előzmény: Bateman (84485)
Bateman Creative Commons License 2024.04.11 0 0 84485

vannak bizonyos gyártási fázisok, amelyekre nagyon jól lehet AI-t használni. ez nekünk segíti a munkát. mint kreatív ügynökségi vezető, maximálisan támogatom az AI gyártásfázisokba való behúzását, de ezzel nem kiváltok szakembert, hanem a meglévők szakiknak lesz olyan feladatokra több ideje, amihez gondolkodó ember kreativitása kell, a mechanikus kőműves munkát csinálja az AI. vagy 1-1 ötletet pillanatok alatt vizualizál és segít abban, hogy eldönthessük mit lehet egyáltalán megvalósítani, az hogyan nézne majd ki? mint minden technikai eszközt meg kell tanulni használni arra, amire való. persze ezzel is vissza lehet élni, mint mindennel a világon, de az nem az AI hibája.

Előzmény: Biga Cubensis (84482)
Biga Cubensis Creative Commons License 2024.04.11 -1 1 84484

Aki lemínuszolt annak üzenem, majd ha az ő melóját veszi el, megérti majd. És mehet 50 évesen kőművesnek, mert azt persze nem tudja az szuper AI kiváltani, csak a kreatív szakmákat :D

(Természetesen nem az AI-ra haragszom, hiszen egy szoftverre felesleges lenne. Azokra akik nagy hurráoptimizmussal minden terv és előrelátás nélkül ráöntik a világra, AI kreálmányokból gazdagodnak, átvernek embereket akik elhiszik, hogy saját alkotás amit látnak, akik pedig valóban értékes és eredeti dolgokat hoznának létre betanult adatbázis nélkül lélekből és érzésből, azokat ellehetetlenítik.)

 

Az SW-ben ez legalább tök jó, mert a robotok/AI-k olyan dolgokban segítenek, amiket az emberek nem nagyon szeretnek csinálni, szerelés, takarítás, katonáskodás, stb. A Föld nevű bolygón azonban a hardver és a szoftver még nem igazán értek össze... Nyilván a fejlődést nem lehet feltartóztatni, de ha eszetlenül van csinálva, akkor nincs mit csodálkozni ha az ember megérti a londoni ludditákat :)

Előzmény: Biga Cubensis (84482)
Jani-wan. Creative Commons License 2024.04.11 0 0 84483

Jon Bon Jovi legelső lemezfelvétele:
Christmas in the Stars: Star Wars Christmas Album

 

https://youtu.be/0NeIA91Xh4U?t=299

Biga Cubensis Creative Commons License 2024.04.11 -1 1 84482

én rühellem az összes AI-al készült dolgot. :)

Előzmény: Bateman (84481)
Bateman Creative Commons License 2024.04.11 0 0 84481

fasza.

 

ez is AI, de kicsit koncepciózusabban képzeli el az alternatív SW világot:) azok az egyszarnyú TIE- súlyosak, na meg ez a death star gate:))

 

Előzmény: Jani-wan. (84474)
Omar Khajjám Creative Commons License 2024.04.10 0 0 84480

nem, a görög szó eredeti jelentése "nyomon követő", vagyis aki a diakónust kíséri az egyházi liturgiában, tehát a papi szolgálatban segítő

ez nem azonos a tanítvánnyal, pláne nem a Sith-rendszerben lévővel

Előzmény: gunji jackdaw (84476)
Biga Cubensis Creative Commons License 2024.04.10 -1 1 84479
mindenki senkije Creative Commons License 2024.04.10 0 0 84478

Olyankor az a nevük, hogy hívek

Előzmény: smile64 (84477)
smile64 Creative Commons License 2024.04.10 0 0 84477

Vagy követő, mármint valamilyen vallás, rend, akármi követője. Csak ez magyarul nagyon hülyén hangzana.

Előzmény: gunji jackdaw (84476)
gunji jackdaw Creative Commons License 2024.04.10 0 0 84476

Magyarul meg tanítvány, nem?

Előzmény: smile64 (84475)
smile64 Creative Commons License 2024.04.09 0 0 84475

Én angolul ismertem, csak a magyar változaton lepődtem meg. Azt nem tudtam, hogy magyarul van olyan szó, hogy akolitus. Most már eggyel okosabb vagyok. :)

Előzmény: Vuduman (84473)
Jani-wan. Creative Commons License 2024.04.09 -1 1 84474

zseniális

 

Star Wars - 1950's Super Panavision 70

https://www.youtube.com/watch?v=cUm3oRYV7yM

Vuduman Creative Commons License 2024.04.07 0 0 84473

Kicsit off

Szóba került hogy az "acolyte" szót se angolul, se magyarul nem nagyon ismerjük, én se nagyon vágtam a sorozat bejelentéséig. Most nagy vita volt a magyar cím miatt az interneten, egyből felugrott a szó, de teljesen váratlan irányból. Olvasok egy könyvet, abban a szerző (a háború után disszidált Franciaországba) írja egy helyütt: "...et de chasser de mon beau pays les Russes et leurs acolytes"

 

Bateman Creative Commons License 2024.04.04 0 0 84472

nem volt időm, de már tékáztam a gépemre. remélem faszán fejezik be. az egyetlen SW cucc, ami bejött azóta, hogy a dizni átvette, a RO mellett.

Előzmény: Biga Cubensis (84471)
Biga Cubensis Creative Commons License 2024.04.04 0 0 84471

A Bad Batch-et nézed még?

Előzmény: Bateman (84469)
Jani-wan. Creative Commons License 2024.04.04 0 0 84470

Jó de sikerült klónoznia magát, és a klón halt meg.
Vagy nem is. Igazából az a tűz meg robbanás meg sem kottyant neki, csak elvesztette az egyensúlyát egy pillanatra, és amikor kialudt a tűz, ő kisétált. Csak azt már nem mutatták. :D

Előzmény: capacete (84468)
Bateman Creative Commons License 2024.04.03 0 0 84469

ma reggel láttam. de akkor megnyugodtam, hogy valaki ezzel élvezkedett. mondjuk annyira nem csodálkoznék, ha valóság lenne.

Előzmény: capacete (84467)
capacete Creative Commons License 2024.04.03 0 0 84468

De, ez teljesen lezárt. Attól még, hogy a színész szeretne tovább szerepelni, a karaktere cafatokra robbant és remélem, hogy mindenki azért nem támad fel még a Disney-Warsban sem.

Nincs rá többé szükség, jön helyette Thrawn, mint az új villain.

Előzmény: Biga Cubensis (84465)
capacete Creative Commons License 2024.04.03 0 0 84467

Ugye nem nézted meg a hír dátumát? Annyi segítséget azért adnék, hogy április 1-jén jött ki...

Előzmény: Bateman (84463)
Stratonicus84 Creative Commons License 2024.04.03 0 0 84466

Jogos. :)

Előzmény: Biga Cubensis (84464)
Biga Cubensis Creative Commons License 2024.04.03 0 0 84465

Szóval ez még nem lezárt dolog szvsz...

https://screenrant.com/star-wars-the-mandalorian-giancarlo-esposito-moff-gideon-not-dead/

Különben meg hosszú idő óta ő volt valamennyire eredeti és értékelhető gonosz karakter az SW-ben. :)

Előzmény: capacete (84448)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!