Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.27 0 0 80
Mi? A Menyország? Mennyémá...!
Tökuncsi. Karótnyelt, hófehér, álszent bénázás...
Az angyalok is mind folyton leszökdösnek a Pokolba bulizni... ;)
Biztos forrásból tudom... 8-D
Pavlov3 Creative Commons License 2008.12.27 0 0 79
az lenne, ha többé senki nem baszogatna, hogy csináld-ezt, csináld-azt, hanem hagynának végezni amit kell. Nincs több kontroll, csak a tiszta és tökéletes anarchia nyugalma és békéje.
toldigabor Creative Commons License 2008.12.27 0 0 78
Ott nem lesz többé gond és fájdalom. Szeretetben fognak járni az emberek és nem lesz többé semmilyen bűn meg kísértés sem.
Hampu Creative Commons License 2007.12.28 0 0 77
" ISTENI SZERETET ÉS AZ ISTENI BÖLCSESSÉG "

Most akkor Istenek nélkül nincs szeretet ?
Most akkor Istenek nélkül nincs bölcsesség ?
Előzmény: chlodvig2 (76)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 76

Nem sokat olvastam töle, de most, h. igy beszeltünk rola,

talaltam par szep (es igaz) reszt.

 

Swedenborg: AZ ISTENI SZERETET ÉS AZ ISTENI BÖLCSESSÉG

 

1. rész

1. AZ EMBER ÉLETE A SZERETET.

 

Az emberek tudatában vannak a szeretet létezésének, de természetének nem. Tudnak létezéséről ennek a szónak a közbeszédben való használatából, mint pl. amikor azt mondják, hogy egy ilyen és ilyen ember szeret engem, a király szereti az alattvalóit .......

 

Mégis - bár a szeretet szót minden ember használja - nagyon kevesen tudják, hogy mi a szeretet: elmélkednek ugyan felőle, mégsem tudnak semmiféle gondolati elképzelést alkotni róla. Vagy azt mondja, hogy semmi valóságos, vagy azt, hogy olyasmi, ami a látáson., halláson, érzésen és beszélgetésen keresztül folyik az emberbe és ezek által hat rá. Az ilyen ember mindenestől tudatlan azzal kapcsolatban, hogy a szeretet az ő életének leglényege; nemcsak egész testének és minden gondolatának általános élete, hanem az ezekből származó minden részlet élete is.

Egy bölcs ember felfoghatja ezt a következő kérdésekből: Ha eltávolítjuk a szeretet indíttatását /affection/, tudunk bármit is gondolni? És tudunk bármit is tenni?

Amikor a szeretet indíttatása meghidegül, nem hidegül-e meg ugyanolyan mértékben a gondolat, a beszéd és a cselekedet is? És amilyen arányban ez az indíttatás felforrósodik, nem forrósodnak fel ezek is?

De egy bölcs ember ezt nem abból az ismeretből fogja fel, hogy az ember élete a szeretet, hanem ennek a ténynek a megtapasztalásából."

Előzmény: chlodvig2 (75)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 75

"Mert Swedenborg "látnok" ...akinek megjelentetett, azaz megadatott belelátni a mennyei titkokba, mint János apostolnak annakidején a Patmosz szigetén. Mégis más a stílusa, és talán kisebb a súlya, de - ha más szavakkal is - ugyanazt tanítja a menny és pokol kérdésében, mint a Biblia - véleményem szerint."

 

Pontosan.

Es hasonloan irja le, mint Böhme a "Szent sovargasban".

Swedenborgot nem könnyü megerteni, de melegseg jarja at az

ember szivet az olvastan: ez eleg "bizonyitek" arra, h. valoban

megtapasztalta azt, amiröl ir. (Megha sokszor fel se fogjuk...)

Előzmény: prophet1 (73)
Zsoltee-75 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 74
Ha infót szeretnétek a mennyről, akkor rendeljétek meg ezt a könyvet.
Egy testvérnőnek több napon átt megjelent Jézus, és elvitte szellemben a pokolba, ill. a mennybe, elég részletesen leirja a dolgokat, nagyon érdekes dokumentum:


KLIKK
prophet1 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 73
Swedenborg annyiban teológus, amennyiben Istenről és az isteni dolgokról beszél. Egyébként tisztában vagyok vele, hogy a szónak klasszikus értelmében nem teológus. De mit akartál tulajdonképpen mondani? Mert Swedenborg "látnok" volt mondjuk, akinek megjelentetett, azaz megadatott belelátni a mennyei titkokba, mint János apostolnak annakidején a Patmosz szigetén. Mégis más a stílusa, és talán kisebb a súlya, de - ha más szavakkal is - ugyanazt tanítja a menny és pokol kérdésében, mint a Biblia - véleményem szerint.
Előzmény: chlodvig2 (72)
chlodvig2 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 72

"Szerencsere" Swedenborg NEM TEOLOGUS! :)

 

Ez alapvetö, es ismert dolog, egyböl nyilvanvalova valik, ha

belegondolunk, h. az Egyhaz "különcnek" tartotta (enyhen szolva),

mas gyülekezeteknek meg gözük sincs Swedenbortgrol (nem is baj:))

 

"Misztikus": igy lehetne hivni, olyan, mint a hires Jakob Böhme,

aki rozsakereszteskent a többezer eves hermetikus bölcsessegböl meritett.

Mind2en hasonloan irjak le a Szellemi szferakat, es jol latjak

az anyagba zart lelek (ember) helyzetet.

 

"Amet túlhajtja a Swedenborg utánzását, mert hiszen így már nincs is más mérvadó teológus számára, csak ő."

 

Spiritualis kerdesekben a "mervadas" keves! :)

A teologiai karokon, gyülekezetekben lehet, h, szamit a tekintely, ki irt többet, nehezebb könyveket, ki a hangosabb, stb.....

azonban tudjuk jol, h. "az ember bölcsessege bolondsag Isten elött."

Marpedig Istenböl, a Vilagossagbol, a Tökeletesböl nem lehet tudomanyt fabrikalni, ami csak AZ EMBER MÜVE, a sajat szintjen. (teos-logos: "istenröl szolo tudomany").

 

Ami a Szellemtöl van, azt csak szellemi szemek kepesek latni.

Csak annak fedi fel titkat az Iras, a miszteriumok is, aki melto ra.

"Hasonlo a hasonlohoz..."

 

Előzmény: prophet1 (71)
prophet1 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 71
Megvallom őszintén, eddig nekem is a legjobb a mennyország "milyensége" témában a Swedenborg könyve. Úgy látom, hogy abszolút megegyezik a Biblia tanításával, és megnyugtatóan kibontja annak üzenetét a témában. Ennek ellenére sajnálom, hogy Amet túlhajtja a Swedenborg utánzását, mert hiszen így már nincs is más mérvadó teológus számára, csak ő.
Hampu Creative Commons License 2007.12.16 0 0 70
Beleolvastam de nem birtam elolvasni. Ez egy bődületes marhaság.
Ilyen alapon inkább hihető Guliver utazása.
Előzmény: Törölt nick (68)
josag Creative Commons License 2007.12.16 0 0 67
te is szabòcsi vagy?
Előzmény: Hampu (65)
Amet Creative Commons License 2007.12.16 0 0 66

 

A Menny, és a Pokol a látottak és hallottak szerint c. könyvből.

 

Szerzőjének 29-évig átjárás engedtetett a szellemvilágba, azzal a céllal, hogy hírt hozzon az ottani valóságról.

 

emanuelswedenborg.tripod .com

Előzmény: Hampu (65)
Hampu Creative Commons License 2007.12.16 0 0 65
Hát osztán te meg esztet hunnét tudod he ?
Előzmény: Amet (64)
Amet Creative Commons License 2007.12.16 0 0 64

Kedves josag!

 

A menny annyiban van bennünk amennyiben a jó, és az igaz dolgokban vagyunk. A pokol pedig annyiban, amennyiben ennek fordítottjában, tehát a gonoszban és a hamisban.

Az ember tudtán kívül, szellemét tekintve kapcsolatban van a mennyel, és a pokollal is, és a gondolatait abból veszi amelyikből szabad akaratánál fogva akarja. A földi élet során a mérleg elbillen abba az irányba ahol az ember gondolatait tekintve tartózkodni szeret. Mert az ember olyan mint a szeretete. A halál után abba a szellemi országba megy haza amelyben már itt is otthon volt. Máshol nem érzi jól magát. Csak ott van otthon a szellemi övéi között! Ez pedig időtől független, tehát örök.

 

Üdv: Amet

Előzmény: josag (59)
josag Creative Commons License 2007.12.15 0 0 63
Talàlkozni talàlkozunk biztosan, de nem a pokolban. Teneked ezt csak bebeszélték...A mennyorszàgban baràtom.
Előzmény: Hampu (62)
Hampu Creative Commons License 2007.12.15 0 0 62
Ott találkozunk?!
Előzmény: josag (61)
josag Creative Commons License 2007.12.15 0 0 61
rendben
Előzmény: Hampu (60)
Hampu Creative Commons License 2007.12.15 0 0 60
Maradok a pokolba !
Előzmény: josag (59)
josag Creative Commons License 2007.12.15 0 0 59
Egyszerünek tünik a dolog, de nem az, hisz akkor mindnyàjan a mennyorszàgban lennénk itt a földön. A mennyorszàg tényleg benned van, meg mindenhol màshol is. Csak ezt mi nem tudjuk, és igy utnak indultunk - mindenki a maga mòdjàn - a keresésére. Közben megjàrjuk a poklot...
Előzmény: Hampu (58)
Hampu Creative Commons License 2007.12.15 0 0 58
Most akkor nem tudod vegy titkolod? Mi ez az irigység, milyen keresztényi felebaráti szeretet ez.Csak kiváncsi vagyok, nekem már nincs időm a megtérésre mert nagyon öreg vagyok és bármikor magához szólithat az Isten.
Csak azt nem értem,hogyan szólit magához ha a pokolba kerülök,majd ott találkozunk?!
Előzmény: josag (57)
josag Creative Commons License 2007.12.15 0 0 57
Mit érdekel téged, hogy hol van, ha nem akarsz oda eljutni?
Előzmény: Hampu (56)
Hampu Creative Commons License 2007.12.15 0 0 56
Nem szeretném megtalálni sem odajutni nem akarok. Azért elmondhatod,hogy hol a pokolban van az a mennyország?
Előzmény: josag (55)
josag Creative Commons License 2007.12.15 0 0 55
Még megtalàlhatod amit eddig nem talàltàl..
Előzmény: Hampu (54)
Hampu Creative Commons License 2007.12.15 0 0 54
" Isten országa ti bennetek van "

Hát bennem aztán biztosan nincsen !
Nincs ,nincs sehol esetleg csak beteges képzelgésekben és a papok üzletében.
Triste Creative Commons License 2000.08.24 0 0 53
Kedves tivadar, írtam, bizonyára elkerülte a figyelmed: a könyv nem sci-fi regény, hanem tudományos-filozófiai jellegű mű.

Ami pedig az igazság keresésében a vallás és a tudomány együttműködését illeti: (bár nagyjából erről is írtam)
A vallás az ún. igazság keresésében - jellegéből adódóan és éppen ezért óhatatlanul - a természetfeletti, a transzcendens felé tereli az embert. (Lásd: A végső igazság Isten igazsága jellegű megfogalmazásokat) A tudomány az igazság keresésekor - jellegéből adódóan - nem tud mit kezdeni a természetfelettivel és Isten igazságával. A vallás és a tudomány nemcsak, hogy nem érintkezik egymással közvetlenül, de egy témakörben nemhogy a válaszaik, de még a kérdéseik is eltérnek egymástól.

Előzmény: tivadar (52)
tivadar Creative Commons License 2000.08.22 0 0 52
Kedves Triste, a tufa = scifi könyveket (már) nem szeretem, mert sose derül ki, hogy a szerzo komolyan gondolja amit ír, vagy csak tornáztatja a fantáziáját jó pénzért... De ha találkozom ezzel a regénnyel, nem fogom elkerülni.
A korábbiakat pedig fenntartom, a következo axiómák alapján:
1./ IGAZSÁG csak 1 van.
2./ Az igazság objektív, nem lehet szádékok, kívánságok szüleménye, mert az IGAZSÁG=VALÓSÁG.
3./ Ha a vallás is és a tudomány is az Igazságot keresi, akkor ugyanaz a céljuk.
4./ Ha valóban ugyanaz a céljuk, akkor nem kellene titkolniuk egymás elott a módszereket, az Utat, hiszen nem a verseny, hanem a cél elérése a fontos ! Együtt is muködhetnének éppen.
5./ Ha viszont nem muködnek együtt, akkor nem ugyanaz a céljuk, s akkor valamelyik, v. mind2 nem az Igazságot, hanem a maga kis szubjektív igazságát keresi.
6./ Ez esetben értheto a különállás, de akkor itt valahol HAZUGSÁG van.
Üdv: tiva dr.
Előzmény: Triste (51)
Triste Creative Commons License 2000.08.15 0 0 51
"Ennélfogva azt állítom, hogy az (igazi) vallás és az (igazi) tudomány ugyanazt az igazságot
kellene, hogy keresse, mert minden más értelmetlen."

Kedves tivadar, a bizonyára általad is jól ismert Isaac Asimov pendíti meg egyik könyvében (A Hold tragédiája, 1., hasonló című fejezet, ajánlom nagyon a figyelmedbe, alkatodnál fogva is biztos érdekelni fog ez a nem fantasztikus, hanem tudományos-filozófiai jellegű mű), hogy miként és mikor is járhatott volna a tudomány és a vallás azonos úton, egymást támogatva. Kedvcsinálóként csak annyit árulok el: Asimov szerint akkor, ha a Vénusznak is lett volna egy látható holdja...

Előzmény: tivadar (50)
tivadar Creative Commons License 2000.08.15 0 0 50
Kedves Triste be kell látnom igazad van, ha a szavak általános értelmezését vesszük alapnak. Én sajnos soxor elkövetem azt a hibát, hogy a saját értelmezéseimet természetesnek veszem.
Ennélfogva azt állítom, hogy az (igazi) vallás és az (igazi) tudomány ugyanazt az igazságot kellene, hogy keresse, mert minden más értelmetlen. De mivel mindketto korrupt lett,(Hamvas Béla) csak csoportérdekeket szolgál ki, s ezért van neked igazad. Sajnos.
De ki mondta, hogy én "realista" vagyok ?
Meg amúgy is a 'mennyországról' volt szó.
Üdv: Tivadar
Előzmény: Triste (48)
rez Creative Commons License 2000.08.15 0 0 49
A menyorszagban az a legjobb, hogy ott van Isten. A tobbi csak raadas...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!