Keresés

Részletes keresés

alexander725 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 1392

Örömmel értesítek mindenkit, hogy elindult a

Húsevő Növény Találkozó és Börze 2014

Facebookos oldala, ahol a rendezvénnyel kapcsolatos hírekről, érdekességről olvashattok.
A cím: www.facebook.com/HNTB2014

Minden rovaremésztő növény barátot örömmel várunk az oldalon és a rendezvényen is!

Iszka Creative Commons License 2014.01.09 0 0 1391
Előzmény: distortedbass (1390)
distortedbass Creative Commons License 2013.12.30 0 0 1390

Sziasztok!

Szereztem egy kancsókát, lenne pár kérdésem:

- Ez melyik fajta lehet és melyik csoportba (alföldi, felföldi) tartozik? ránézésre én Nephentes Alata-ra tippelek
- Így télen is világos helyen, sok-sok párával kell tartani, milyen hőmérsékleten (bár ez attól függ, hogy alföldi vagy felföldi-e)?
- ilyenkor is tölteni kell a kancsókat esővízzel? vagy csak nyáron?
- Mennyi különbség van az alföldi és a felföldi változatok tartásában?

igazából részletes útmutatónak örülnék a legjobban, ami kiterjed az aktív és a pihenő időszakára

 

 

 

 

Iszka Creative Commons License 2013.12.22 0 0 1389
alexander725 Creative Commons License 2013.11.25 0 0 1388

Kedves Növénybarát!

Bizonyára Te is tudod, hogy 2014-ben ünnepeljük a Rovaremésztő Növény Baráti Társaság megalakulásának 5. évfordulóját. Szeretnénk ezt az évfordulót mindannyiunk számára emlékezetessé tenni, ezért terveink között szerepel egy 1 napos, húsevő növényes találkozó és börze megrendezése is. Terveink szerint ezen a rendezvényen mi húsevő növénykedvelők találkozhatunk, beszélgethetünk, különféle programokon vehetünk majd részt és természetesen eladhatjuk, megvehetjük, elcserélhetjük növényeinket, kertészeti eszközeinket és minden egyebet, ami a húsevő növényekkel kapcsolatos.

A nagyszabású találkozó megszervezéséhez szükségünk van néhány előzetes információra, ezért szeretnélek megkérni, hogy az alábbi linken elérhető rövid, alig 1-2 percet igénybe vevő kérdőívünket töltsd ki és küld el a részünkre. A kapott visszajelzések alapján tudjuk a rendezvényt olyanná formálni, mint amilyet a legtöbben szeretnének.

Kérem, hogy minél többen töltsük ki a kérdőívet, hogy ezzel is megkönnyítsük az első húsevő növényes találkozó és börze szervezőinek munkáját.

A kérdőív: https://www.surveymonkey.com/s/Q2RXCM8

Köszönettel,
Garadnay Sándor
és az RNBT | I. Húsevő növény találkozója és börzéje szervezői.

alexander725 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 1387

alexander725 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 1386

Örömmel értesítek mindenkit, hogy megjelent Garadnay Sándor: A vénusz légycsapó nevelése című elektronikus könyv!
A könyv 60, gazdagon illusztrált oldalon keresztül mutatja be a növény történetét, nevelését, szaporítását és a betegségek megelőzését.
További részletek: http://www.rnbt.hu/index.php?page=100

 

 

alexander725 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 1385

Az RNBT videócsatornájának helyes címe: http://www.youtube.com/user/RNBT2009

Előzmény: alexander725 (1384)
alexander725 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 1384

Akinek nem volt lehetősége a tegnapi élő, on-line előadást meghallgatni a vénusz légycsapó neveléséről, az most megtekintheti az előadás felvételét az RNBT YouTube videócsatornáján. A csatorna címe: http://www.youtube.com/user/RNBT2009

Ugyan itt megtalálható a korábbi, a rovaremésztő növényeket általánosan bemutató előadás felvétele is!

Előzmény: alexander725 (1382)
alexander725 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 1383

Elképzelhető, hogy a spam gyűjtőbe kerül a megerősítő levél, érdemes ellenőrizni. Gond esetén jelezni kell vagy a facebook oldalon vagy az RNBT email címén a problémát és segítünk.

Előzmény: gyudball (1378)
alexander725 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 1382

Idén második alkalommal rendezünk élő, internetes, on-line előadást a rovaremésztő növényekkel kapcsolatban. A mostani előadás témája a mindenki által jól ismert vénusz légycsapó lesz. Az előadás ingyenes és egy játék is kacsolódik hozzá. A részletekről az RNBT honlapján találtok leírást. http://www.rnbt.hu

Mindenkit szeretettel várunk!

Iszka Creative Commons License 2013.10.03 0 0 1381

Jó kép! Jó növény!

 

Ma azt hiszem a kancsókát ás a hízókákat behozom.

-1 fok volt hajnalban.

A légycsapó marad, a bibor kürtök meg természetesen maradnak kint.

gyudball Creative Commons License 2013.09.27 0 0 1380

na:)

gyudball Creative Commons License 2013.09.27 0 0 1379

Teszek föl egy horrorisztikus képecskét őkelméről azért :)

gyudball Creative Commons License 2013.09.27 0 0 1378

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem felétek, hogy miből tudom megállapítani, hogy át kell-e ültetnem a vénusz légycsapómat? MIkor jó egyébként az ilyesmi: teleltetés előtt vagy után?
(Az rnbt.hu nem küld jelszó-emlékeztető e-mailt...)

Muskie Creative Commons License 2013.07.25 0 0 1377

Sziasztok!

 

Ahogy tegnap ígértem, íme a képek:

 

Összkép, vaku nélkül:

 

 

Kép a nagy kancsóról:

 

 

Csapdában:

 

 

Végül (amit véletlenül vettem észre, szerencsémre) a csapdázás pillanata:

 

 

 

Egyre inkább az a gyanúm, hogy nem N. merrilliana-m, hanem N. linda-m van.

 

Ha jól emlékszem, ez egy Holland hibrid (N. rebecca X N. alata), amiről sajnos sokat nem tudok.

 

 

 

alexander725 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 1376

Akik szeretik, kedvelik a kürtvirágokat, azoknak javaslom, hogy nézzék meg az augusztus végén megjelenű Kürtvirágok nevelése című elektronikus könyv előzetesét. A köny sok hasznos információt ad a növényekről, nevelésükről. Részletek az RNBT honlapján (www.rnbt.hu).

 

Muskie Creative Commons License 2013.07.24 0 0 1375

Szia nz7!

 

Elnézést a megkésett válaszért, de most a babázás köti le az időmet.

 

Viszont most készítettem néhány képet. Már növöget elég szépen a növényke.

 

 

 

És egy kancsó közelebbről:

 

 

Készítettem volna több képet is, de sajnos pont lemerült a fényképezőgépem. 

 

Lefotózom még a legnagyobb kancsót is, az már elég szép formát mutat és egy süldő egeret gond nélkül képes lenne befogadni mérete alapján.

 

Még mindig nem került floráriumba, most a kerti fóliasátorban van, de úgy fest, eddig nagyon jól érzi magát a napos-párás környezetben.

 

 

Előzmény: nz7 (1370)
Iszka Creative Commons License 2013.05.19 0 0 1374

Jól néz ki!

Előzmény: Athenenoctua (1373)
Athenenoctua Creative Commons License 2013.05.17 0 0 1373

Részlet a kereklevelű harmatfüvemről.

 

 

 

alexander725 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 1372

Ha többet szeretnél megtudni ezekről a növényekről, akkor ezt érdemes megnézed: http://on.fb.me/14gDWSs

alexander725 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 1371

Ha többet szeretnél tudni a húsevő növényekről, akkor nézd meg ezt: http://on.fb.me/14gDWSs

Előzmény: nz7 (1370)
nz7 Creative Commons License 2013.05.08 0 0 1370

szia Muskie !

 

Sajna nem vagyok elég szakértö hozzá,h. megállapítsam a növényke fajtáját így a kép alapján,főleg mert elég fiatal még.Ellenben 

szép,egészséges példány,ami azt mutatja,h. nemrég került csak a boltba,ahol rendszerint(hozzá nem értés miatt)hazavágják őket.

Az emésztő nedv valszeg a locsolástól származó vízzel higított.Esetleg érdeklődj még az rnbt-n.Remélem teszel fel képet a floridról is.

sok sikert a neveléshez.

Előzmény: Muskie (1366)
alexander725 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 1369

Aki most ismerkedik a húsevő növényekkel vagy aki többet szeretne tudni róluk, azoknak ajánlom az RNBT játékkal egybekötött, ingyenes, on-line előadását. Az előadással kapcsolatos részletek: http://www.rnbt.hu/index.php?page=74

 

alexander725 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1368

A harmatfüvek levelei (is) idővel elhalnak, ilyenkor lassan elbarnulnak, ahogy írtad is. A növény közepét kellene megnézni, hogy ott hoz-e új leveleket. Az akváriumos megoldással az a baj, hogy ha csak egy kis időre is, de napfény éri, akkor pillanatok alatt magasra szökik benne a hőmérséklet és megfőnek a növények. Ez is lehet oka a levélbarnulásnak. S, végül, a sok átültetés is stresszt okoz a növényekben.
A harmatfüveket nem (sem) kell akváriumban tartani, bőven elegendő, ha egy nagyobb tálcára vagy cserépalátétre tesszük, alattuk pedig álljon egy két ujjnyi víz. Sok hasznos infót lehet még olvasni itt is a harmatfüvekkel kapcsolatban is: http://www.rnbt.hu/

Előzmény: Mystic-87 (1364)
Athenenoctua Creative Commons License 2013.04.09 0 0 1367

Ezen a húsevős oldalon jártál már?:

 

http://www.rnbt.hu/index.php?page=54

 

 Itt választ kapsz arra, hogy nem kell ezeket a jószágokat dunsztban tartani. Sok fény, alattuk víz, bőven elég nekik. Régen, mikor még panelban laktam, pánikszerűen vágtam bele őket egy akváriumba, vagyis inkább floráriumba, hogy meglegyen a pára, de ott nem nagyon érezték jól magukat. Aztán simán kitettem őket a beüvegezett erkélyre, ahol a fűtés kevésbé érvényesült, és máris boldogabbak lettek. 

 Most, hogy vidéken lakom, természetesen ahogy lehet, rakom ki őket a nekik csinált kis tóba. No, itt bontakozik ki igazán a szépségük! De tél végére, bent a lakásban, annak ellenére, hogy déli fekvés, 60-65 %-os a páratartalom, és kb. 17 fok van, eléggé lepusztulnak, leszáradnak, esetleg megnyúlnak.Tavasszal majd hoznak friss hajtást, aztán minden oké lesz. 

  De a kereklevelűt azt télen is kint kellene tartani. Annak kell a hideg, hiszen ahol él, télen tombolnak a mínuszok. Én kint hagytam őket mindíg, és teljesen jól vannak.

 

 

Előzmény: Mystic-87 (1364)
Muskie Creative Commons License 2013.04.07 0 0 1366

Üdv!

 

Sajnos csak most sikerült elkészíteni a képeket és ami a neheze volt, eljutni a feltöltésig.

 

 

 

 

Elnézést az összetákolt "fóliaházért", de költözés előtt állunk, így a nagy floráriumba csak később kerül, már az új lakásban.

 

Remélem, valaki felismeri, esetleg meg is erősít a sejtésemben, miszerint N. merrilliana.

 

Előre is köszönöm!

 

Iszka Creative Commons License 2013.04.02 0 0 1365

Napfény, de ezt már mondtam ;)

Mystic-87 Creative Commons License 2013.04.01 0 0 1364

Sziasztok! Múlthét kedd óta vannak újra harmatfűveim. Drosera capensis,drosera capensis alba, és kereklevelű harmatfű.. A capensisnek elkezdtek pár napon belül feketedni a levelei.. Először valami kártevőre gondoltam, mert egy kis műanyag tálba raktunk tőzeget, bele a cserepeket, és megöntve azt esővízzel.. néhányszor elkaptam rajtuk valami 100 lábú szerűséget... Gyorsan kivettem őket, szétkaptam a földet, nem láttam benne semmi, visszaültettem.. beleraktam őket egy akváriumba.. az alján vagy 1 cm víz áll, egy alátéten állnak, ahol nem éri el őket a víz, a földjük nedves. levoltak takarva úgyhogy vagy 10 centi hely maradt levegőzni..Először a kereklevelű harmatfű, most meg a capensis földje kezdett el penészedni... a másik oldalon is csináltam egy szellőzöt, így van 60%-os páratartalom. Van egy műszer kb. 10 centire fölöttük. A capensis levelei most is feketednek nagyon lassan. Arra gondoltam, hogy az akvárium aljára teszek be köveket, megengedem 3/4-ig vízzel, és a kövekre rakom a cserepeket, h alulról is kapják a párát, ne csak felülről, viszont így nem fogom őket letakarni.. Van még egy ötletem, hogy egy kis csobogó megoldást pakolok még nekik be.. Ki tud nekem segíteni ebben, már mint h jól tartom e őket így,vagy változtassak még valamit. Jah, ablak előtt vannak, most 24C° van nekik... Kérem segítsen valaki.. nem akarom őket elveszíteni...

Muskie Creative Commons License 2013.03.31 0 0 1363

Üdvözletem!

 

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, hisz az interneten kevés információt (főképp nem fajokra is kiterjedő) és megbízható leírást találni a ragadozó növényekről.

 

Korábban több vénusz légycsapóját is tartottam, jelenleg csupán egy kancsóka boldog tulajdonosa vagyok.

 

Nagyjából öt napja akadtam rá (céltudatos kereés után) egy OBI kertészetben.

Egészségesnek tűnik, azóta már lassan fejleszt is egy új levelet, egy gondom van vele: nem tudok semmit se a fajtájáról, így sajnos az igényeiről sem, hisz semmiféle megnevezés nem volt rajta a "ragadozó növény" feliraton kívül.

 

Hosszas keresgélés után arra jutottam, hogy talán leginkább a Nepenthes merilliana-ra hajaz, mind a kancsók formájában, mind a levelek formájában.

Minden egyes levele végén van kancsó (nem tudom, ez azért van -e csupán, mert fiatal növény, vagy csupán a fajta jellegzetessége?)

 

Ezen felül igen vízszerű emésztőnedvet tartalmaznak a kancsói, így valószínűnek tartom, hogy talán valóban N. merilliana (vagy annak egy hibridje), síkvidéki kancsóka lehet, így vettem a bátorságot és egy nappal 30-32, éjjelre 23°C-os floráriumbanhelyeztem el.

 

Eddig úgy tűnik, jól érzi magát, de nagyon megköszönném, ha valaki tudna pontosabb információt is adni a növényemről.

 

Holnap világosban töltök is fel néhány képet.

 

Előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!