Keresés

Részletes keresés

LyPapa Creative Commons License 2014.08.12 0 1 635

Mondj egy olyan befektetést, ami évi 8-9%, garantált (!!), nettó, aaz adózás utáni kamatot ad, emellett még a kötvényben lefektetett biztosítási szolgáltatásokat is.

Segítségedet köszönöm,

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: Georg8010 (634)
Georg8010 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 634

Ha jól számoltam, ezt a 343000-et befektetve évi 8%-os kamattal, 25 év múlva lenne 2349000 Ft-om... Már csak az érdekelne, hogy a Grawe nyereségem mennyi lenne 25 év múlva.... Van valakinek ötlete?

Georg8010 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 633

Az én történetem 2009-ben kezdődik, amikor is szerződést kötöttem két kötvényre a Grawe-nál (GDWA1, GAW3A), összesen 170.000 Ft-os éves díjjal. Persze akkor engem is azzal kecsegtettek, hogy ez megtakarításnak is nagyon megéri, de az nagyon zavart, hogy nem tudtak konkrét számot mondani arra, hogy mennyi lesz a nyereségem 30 év múlva. Azóta eltelt 5 év, és tegnap gondoltam rákérdezek, hogy ugyan már mennyi lehet a 930 e Ft-omnak, amit eddig befizettem, a nyeresége. Az ügyfélszolgálat azonnal válaszolt is. A nyereségem kerek 20.000 Ft!! Hát rögtön padlót fogtam. Ráadásul ha tovább fizetném a havi 10000 Ft-os biztosítási díjamat, akkor lejáratkor 30 év múlva megkapnám a biztosítási összeget: 2815000 Ft + a nyereséget. Viszont addigra befizetnék 3.900.000 Ft-ot!! Hát hol itt a nagy befektetés?? Ha most visszavásárolnám 600.000-et elbuknék, tehát ez szóba sem jöhet. A másik megoldás, hogy díjmentesítem a szerződéseket, megvárom a lejáratot – addig persze a biztosító jól elszórakozik a 900000 forintommal – és majd akkor megkapom a díjmentesített biztosítási összeget: 696000 Ft-ot. Így reménykedhetek, hogy addigra a nyereséggel együtt legalább eléri a befizetett összeget, persze így még mindig bukom a 30 év inflációt L

Valaki okos nem számolná ki nekem, hogy járok jobban?

  1. visszavásárolom a két kötvényt 343000 Ft-ért, és keresek egy betéti lehetőséget, ami 8-9% os kamatot ad
  2. megvárom a 25 éves lejáratot és akkor kiveszem a 696000 Ft + nyereséget (amiről persze nincsenek adataim, hogy mennyi lesz)
LyPapa Creative Commons License 2014.06.12 0 0 632

Úgy tűnik, mintha csalódtál volna valami biztosítási ajánlatban :(  Ez eddig rendben is lenne, létezik ilyen. Megkérhetlek arra, hogy pár szóban részletezd ? Hülye, vagy gátlástalan üzletkötők mindig is lesznek.

Nem lehet, hogy a biztosítók által használt terminológiát értetted félre ? Nekem azt vetik a szememre, hogy túl hosszú ideig faggatózom - de addig nem engedem el a csontot, míg meg nem értettem :)

 

Más: nem tudom hol élsz, de az üzleti jutalék nem 'Júdáspénz', az üzletkötő meg nem 'hiéna'.  Ha bemész a CBA-ba, ott is anyázol, hogy nem nagyker áron adják neked az árut ? Hogy belépődíjat kell fizetned a strandon ? 

 

Létezik a GRAWE-nek is ügyfélszolgálata, ahol be tudod jelenteni a panaszodat, és meg fogják tenni a megfelelő lépéseket. De ahol -akár akaratod ellenére is - de a te hibás értelmezésed miatt merült fel a probléma, ott nyilván senki sem fog helytállni helyetted.

 

Végül: írtam korábban, hogy nem vagyok biztosítási ügynök - korábban volt egy kísérletem a GRAWE-val, de rövid időn belül kiderült,  nem az én területem, így udvariasan elköszöntünk egymástól :)

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: xylaszlo (631)
xylaszlo Creative Commons License 2014.06.12 0 0 631

Személyes tapasztalat:Legjobbnak hitt barátaim beszéltek rá,akikben vakon bíztam,ezért kötöttem GRAWE biztosítást.

Megkötéskor a "jóbarátok"hoztak 2 grawés üzletkötőt(akik az MLM rendszerben fölöttük álltak)ígértek mindenfélét,ami később kiderült,hogy HAZUGSÁG!-Több százezer forintot buktam azon,hogy bedőltem egy gátlástalan biztosítónak,akik úgy terjeszkednek Magyarországon,hogy családtagokat,barátokat úszítanak júdáspénzt ígérve,az áldozataikra!

Természetesen azóta a barátságnak vége és csak a KESERŰ TAPASZTALAT A GRAWE BIZTOSÍTÓVAL maradt meg egy életre!

Látom itt a fórumon igen aktívak a Grawés üzletkötők,akiknek semmi sem szent és júdáspénz fejében bárkit kiszolgáltatnak a biztosítós hiénáknak!

 

Előzmény: Geldschmidt (630)
Geldschmidt Creative Commons License 2014.04.09 0 0 630

Szia Rwiki!

Gondold át, hogy havonta mennyit tudnál félrerakni és mikor van szükséged a 10 millióra?!  Akkor tudok ötletelni.

Józsi

Előzmény: rwiki (628)
subber7 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 629

"Ha össze szeretnék gyűjteni 10 Mft, akkor kivel és mit lehet kötni?" Erre a kérdésre így nem lehet válaszolni.

A másodikra: azt gondold el, hogy vagy pl. 34 éves, van két gyereked, férjed. Ha Te (vagy akár a férjed) meghal, vagy lerokkan, akkor az egyik fizetés teljesen kiesik a családi kasszából, vagy erőteljesen lecsökken. De ennek ellenére a gyerekeket fel kell nevelni, iskoláztatni kell, ne adj' Isten hitelt is törleszteni. Tehát ilyenkor jóval nagyobb biztosításnak kell lennie az ember mögött, mint idősebb korban, amikor valószínű már nincs hitel, a gyerekek önállóak, s igazából már csak egymásról kell gondoskodni.

Előzmény: rwiki (628)
rwiki Creative Commons License 2014.04.08 0 0 628

Szia. Ha össze szeretnék gyűjteni 10 Mft, akkor kivel és mit lehet kötni? És nem értettem ezt a mondatot:"Minél idősebb az ember, annál kisebb a biztosítási igény"

Előzmény: subber7 (627)
subber7 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 627

Furcsa, ha az ember saját magának válaszol, de ez a rész nem tudom hogy került bele:) "Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}"

Előzmény: subber7 (626)
subber7 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 626

Nos, először is én független alkuszként dolgozom, így sok biztosítót, de elsősorban a józan észt képviselem.

 

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;} Kicsit eljátszottam a számokkal: ha 9 év alatt 60000-ről 94000-re jutottál, akkor ez évi 5%-os indexálást jelent. A kezdeti biztosítási összeg nagyságrendileg egy millió forinttal nőtt, ez is évi 5%-os emelkedés. Ha azt feltételezzük, hogy 30 évig elfogadod az 5%-os indexálást, akkor oda jutunk, hogy az utolsó évben már 246968 Ft-ot kell fizetni. Így az összes befizetett pénz 3986331 Ft. lesz. A végén a biztosítási összeg 7676593 Ft. Ez tulajdonképpen 3,91%-os haszon/év. 

 

Ennek, de bármilyen vegyes biztosításnak a hosszú távú "rákfenéje" az, hogy minél idősebb az ember, annál nagyobb az életbiztosítási része is. S azért mondtam korábban, hogy az ilyen típusú biztosítás nem jó nyugdíjcélra, mert nem lehet belenyúlni az arányokba. Tapasztalatom szerint az az életszerű, hogy minél idősebb az ember, annál kisebb az életbiztosítási igény, hiszen míg fiatalabb korban az ember gyereket nevel, hitelt törleszt, stb., addig idősebb korban már ezek lecsengenek, s nincs ilyen mértékű gondoskodási igény.

9 éve még nem volt NYESZ, most már van, de volt pl. magánnyugdíjpénztár (minden befizetésre adókedvezmény jár, ami akár ingyenhozamnak is felfogható, csak persze ezért a képviselő nem kap jutalékot). Én azt gondolom, hogy igényfelmérés mindenféleképpen legyen, ahol meg kell határozni persze sok tényező figyelembe vételével az életbiztosítási igény nagyságát, valamint azt, hogy jelen állapot szerint mennyit szeretne összegyűjteni nyugdíjkiegészítésre, s ez alapján kell ajánlani megoldást.

Előzmény: rwiki (622)
LyPapa Creative Commons License 2014.04.05 0 0 625

Szívesen. Nem vagyok biztosítós, volt egy kísérletem, de úgy találtam, nem nekem találták ki :)

 

Üdv: LyPapa

 

 

 

Előzmény: rwiki (624)
rwiki Creative Commons License 2014.04.04 0 0 624

Nagyon köszönöm h még mindig nem világos nekem a Téma.:). Egyébként, Te is biztosítós vagy?

Előzmény: LyPapa (623)
LyPapa Creative Commons License 2014.04.04 0 0 623

Valamit félreérthettél, vagy én írtam nem érthetően. A JELENLEGI állapotról írtam, és végeztem a JELENLEGI állapotra vonatkozó, közelítő számítást. Egyszerűsítve: a jelenlegi állapot úgy néz ki, MINTHA 30 évig, elenyésző értékű kamatozás mellett, évi 94 000  Ft befizetésével számolták volna ki a biztosítási összeget. Te mindössze egyszer fizettél 94 000 Ft-ot, előtte 8 alkalommal 60 000 és 94 000 Ft közötti összeget  fizettél be - tehát látszik a trend.  Indult a b.ö. 30*60 000 Ft-tal, most 30*94 000 Ft-nál tart. Ha így megy tovább, akkor pl. a 30. évben fizetsz mondjuk 60 000+3*34 000 Ft = 162 000 Ft -ot (feltéve, hogy az indexálás azonos mértékű, és lineáris), ezt szorozd meg 30-cal, és kiderül, hogy közel leszel az 5 milliós b.ö-höz. 

A fenti számítás nagyon sok feltételezést tartalmaz, így még véletlenül sem vedd komolyan, mert a gazdasági folyamatok linearitása nem biztosított !!!!

 

Üdv: LyPapa

 

Előzmény: rwiki (622)
rwiki Creative Commons License 2014.04.04 0 0 622

Na neee. Most a bö-2800000 ft. Akkor 20 év múlva nem lehet ugyan az. Minden évben növekszik az összeg. Kezdeti 1.8 Mft. Most 2.8 mft. Akkor 20 év múlva majdnem 5 Mft. plusz a nyeresség. Nem?

Előzmény: LyPapa (621)
LyPapa Creative Commons License 2014.04.04 0 0 621

Ha meg tudod mondani, mit értesz  azon, hogy 'jól jársz vele', még az is lehet, hogy meg lehet indokolni, plusz-mínusz. Ha nem tudod megfogalmazni, akkor hiába küszködik ezzel bárki.

Talán segíthet, ha számolunk egy kicsit:

 

60 ezer Ft/év-vel indítottál, 9 éve. Akkor kb. 1.8 millió Ft volt a biztosítási összeg. Most 94 ezer Ft/év-nél tartasz, és kb. 2.8-2.9 millió Ft a biztosítási összeg. Ha csak a mostani állapotot nézzük, nem rossz, hogy egyetlen, 94 ezer Ft-os részlettel, hátralévő mintegy 21 év mellett, annyi a biztosítási végösszeg, mintha lényegi kamat nélkül fizetted volna, 30 évig a 94 000 Ft/év díjat, azaz 30*94 ezer = 2 812 000 Ft.

Ha csak ezt nézed, akkor befektetés jellegű megtakarításnak sem rossz :)

 

Üdv: LyPapa

 

 

 

Előzmény: rwiki (620)
rwiki Creative Commons License 2014.04.04 0 0 620

Akkor most mi van?????Értelmezési gondjaim vannak:(. Tudna-e valaki nekem egyértelműen megmondani hogy jól járok vele vagy mégsem.Kiderült, h a G-Grawes. De  a L,,, meg a S,,,, kiket képviseli???

LyPapa Creative Commons License 2014.04.04 0 0 619

Mindenesetre egy sima kockázati életbiztosítás és egy bármilyen más típusú megtakarítás sokkal hatékonyabb nyugdíjra + biztosításra.

 

Ugye, ezt azért Te sem gondoltad át ... Vagy fogalmad sincs, a GRAWE ajánlatának tartalmáról. Csak egy halk  kérdés: ugye, van a biztosításnak kedvezményezettje is ? És ha végül nem Te leszel az  ? Folytassam ?

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: subber7 (617)
Geldschmidt Creative Commons License 2014.04.03 0 0 618

"Ennyi ismeretből, ami itt elhangzott, nem jelenthető ki az, hogy ez a legjobb." Kijelenthető, mert ez a véleményem. Aki nem hiszi járjon utána!

"Csodálkoznék, hogy ha lett volna egy sok részletre kiterjedő, mély igényfelmérés." Nem csinálok sem igényfelmérést, sem egyéb attrakciókat. Nem velem kötött szerződésről beszélünk, csak véleményeztem.

 

"Nekem az a gyanúm - bár lehet hogy nincs igazam -, hogy bejelentkezett egy képviselő, beszélgettek, s a kínálatból ajánlott valamit." Ez nem gyanú, tény.

 

"De gondolom nem volt összehasonlítva a szolgáltatáscsomag más típusú megoldásokkal, valamint az ügyfél is tájékozatlan volt." Egy 9 éve megkötött 30 éves kötvénynél előfordulhat, hogy az ügyfél sem emlékszik mindenre, amit akkor elmondtak neki.

 

"Abban is kételkedem, hogy az ügyfélnek pont annyi életbiztosítási védelemre volt szüksége abban az élethelyzetben, ami 9 évvel ezelőtt volt."

Kételkedni lehet, sőt kell is, mert úgy tudom, csak a hülyék 100%-n biztosak az igazukban. Egyáltalán nem biztos, hogy "pont annyi életbiztosítási védelemre volt szüksége abban az élethelyzetben". Egyetértek, de nem az én dolgom, hogy kotorásszak mások zsebében. Az ügyfél eldönti mit akar és ha a biztosító befogadja az ajánlatát, akkor kötvényesíti. 

 

"Ilyen szerződések úgy szoktak születni, hogy megbeszélik mennyi pénze van az ügyfélnek, aztán erre kidob valamit a kalkulátor. Mindenesetre egy sima kockázati életbiztosítás és egy bármilyen más típusú megtakarítás sokkal hatékonyabb nyugdíjra + biztosításra." Ez egy minősítés, nem értek vele egyet.

 

Parttalan vitákban nem kívánok részt venni. Így, vagy úgy szoktak születni, nem tudom. Egyetlen ügyfelemtől nem kérdeztem meg, mennyi pénze van és nem is fogom soha megkérdezni. Én, javaslok valamit egy beszélgetés után és az ügyféljelölt dönt.

Ennyi.

Üdv.: Józsi

Előzmény: subber7 (617)
subber7 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 617

Ennyi ismeretből, ami itt elhangzott, nem jelenthető ki az, hogy ez a legjobb. Csodálkoznék, hogy ha lett volna egy sok részletre kiterjedő, mély igényfelmérés. Nekem az a gyanúm - bár lehet hogy nincs igazam -, hogy bejelentkezett egy képviselő, beszélgettek, s a kínálatból ajánlott valamit. De gondolom nem volt összehasonlítva a szolgáltatáscsomag más típusú megoldásokkal, valamint az ügyfél is tájékozatlan volt. Abban is kételkedem, hogy az ügyfélnek pont annyi életbiztosítási védelemre volt szüksége abban az élethelyzetben, ami 9 évvel ezelőtt volt. Ilyen szerződések úgy szoktak születni, hogy megbeszélik mennyi pénze van az ügyfélnek, aztán erre kidob valamit a kalkulátor. Mindenesetre egy sima kockázati életbiztosítás és egy bármilyen más típusú megtakarítás sokkal hatékonyabb nyugdíjra + biztosításra.  

Előzmény: Geldschmidt (614)
Geldschmidt Creative Commons License 2014.04.03 0 0 616

Bármilyen kérdésed van, szívesen segítek ingyen és bérmentve! Ne felejtsd el, ha baleset ér, 8 napon belül be kell jelenteni a biztosítónak!

Az szomorú, hogy a környezetedben senkinek nincs biztosítása. Lehet ez pénzügyi kérdés is, de sokaknál, csak szemléletbeli probléma. A GRAWE június végéig akciózik, most is érdemes kötni.

Szép napot!

 

üdv.: Józsi

Előzmény: rwiki (615)
rwiki Creative Commons License 2014.04.02 0 0 615

Én is elfogult vagyok.:) Egyrészt azért, mert más biztosítóval kapcsolatban nincs tapasztalatom, másrészt a környezetemben senkinek nincs biztosítása.:)

Előzmény: Geldschmidt (614)
Geldschmidt Creative Commons License 2014.04.02 0 0 614

Erre ez a kötvény a legjobb megoldás. Fikázni, ezt is lehet, de nem érdemes. Ez a kötvény, magasan felette van az összes többi Magyarországon előforduló megtakarításos életbiztosításnak. 186 éves biztosítói tapasztalat és korrekt kárrendezés igazolja kiválóságát.

 

Tudom, én elfogult vagyok. Ha jobb nincs, miért tegyem a pénzem rosszabba?

 

Szép álmokat!

 

Üdv.: Józsi

Előzmény: rwiki (613)
rwiki Creative Commons License 2014.04.02 0 0 613

Hát Uraim..Szerintem nekem is ugyan az a célom, mint sok embernek, életbiztosítás+ nyugdíjas éveimre egy kis pénz.

Előzmény: LyPapa (612)
LyPapa Creative Commons License 2014.04.02 0 0 612

Úgy van. Nekem is hasonló kérdések merültek fel. Azzal kiegészítve, hogy nem ismerem rwiki céljait , szempontjait - így fogalmam sincs, neki mi lehet jó. Ezt csak ő tudja.

 

Üdv: LyPapa

 

Előzmény: Geldschmidt (610)
Geldschmidt Creative Commons License 2014.04.02 0 0 611

Javaslom, hogy számold össze a 60.000 Ft. éves díjhoz képeset eddig, az indexálással, hány forinttal fizettél többet.

 

Az egyértelmű, hogy a BÖ., pár forint híján 1 millió Ft-al nőtt, 9 év alatt.

 

Érdemes kiszámolni!

 

Üdv.: Józsi

Előzmény: rwiki (608)
Geldschmidt Creative Commons License 2014.04.02 0 0 610

Mi lehet Rwikinek rossz? Kifizetik neki a biztosítási összeget és a nyereséget. Ez rossz?

 

Egy valami nagyon rossz lehet. Ha lejárat előtt, visszavásárolja a kötvényét.

 

Ezen kívül mi lehet Neki rossz?

 

Üdv.: Józsi

Előzmény: LyPapa (607)
subber7 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 609

Csak a biztosítási összegre számíthatsz. Ha elfogadod az indexálást, emelkedik. Ha jól "fektetik be" - ezt azért tettem idézőjelbe, mert itt csak kötvényeket vehetnek, amin elég korlátozott a haszon lehetősége, gyakorlatilag oltári mázlival kitermelhető belőle a költség, de erre ne rendezkedj be - akkor a garantált nyereségen felüli részt jóváírják, tehát ez is emeli, de persze nem nagy mértékben.

Előzmény: rwiki (608)
rwiki Creative Commons License 2014.04.01 0 0 608

Anno 9 éve én úgy kötöttem a biztosítást, h ez NYUGDÍJBIZTOSÍTÁS+ÉLETBIZTOSÍTÁS. 60000 ft-ról kezdtem,  biztosítási összeg volt 1865000. Most márciusban befizettem 94000 ft (indexálva mindig).30 évre kötöttem. Most biztosítási összeg 2.831.580 ft. Tudna Valaki megmondani hogy mire számíthatok a végén, ha megérem? CSAK a biztosítási összegre, vagy?...Ügyféltájékoztatóban nyereségről beszélnek. (85% befektetve van, matematikai tartalék, jóváírja, kamatoztatja, stb.

Előzmény: LyPapa (607)
LyPapa Creative Commons License 2014.04.01 0 0 607

Bocs., hogy belekotyogok, de rwiki -t ilyen jól ismered ? Mert ha nem, akkor elég merész dolog a szempontjainak alapos ismerete nélkül kijelenteni, hogy: igen, ez jó neked ...

 

Üdv: LyPapa

 

Előzmény: Geldschmidt (606)
Geldschmidt Creative Commons License 2014.04.01 0 0 606

Igen, jó.

 

A GDW1-t ajánlom még, mert az a nagyobb betegségek esetén, segítség. Konkrétan 9 súlyos betegség esetén ad segítséget.

 

Ha diagnosztizálják bármelyik betegséget, akkor fizet és megszűnik a kötvény. Abból a pénzből gyógyíttathatja magát a kötvényes.

 

Ha nem történik baj, akkor lejáratkor, korrektül fizet a GRAWE.

 

Leírása megtalálható az ügyféltájékoztatóban.

 

Üdv.: Józsi

Előzmény: rwiki (605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!