Keresés

Részletes keresés

kvantum Creative Commons License 2005.11.07 0 0 305
20 évesen én is ittam.
(...nem vagyok rá büszke)

De ma már kapható rendes bor.
Előzmény: Zeusz (304)
Zeusz Creative Commons License 2005.11.07 0 0 304
Vegyünk egy nagy mély levegőt, nézzünk szemközt a problémával, és mondjuk ki:

A rendes bor önmagában savanyú.

Ha eddig megvagyunk, akkor érthető a VBKzók tevékenysége.
Előzmény: kvantum (303)
kvantum Creative Commons License 2005.11.07 0 0 303
bűn
Előzmény: GroundZero (279)
kvantum Creative Commons License 2005.11.07 0 0 302
Barna halál is uez... (ti. nagymotor)
Előzmény: Zeusz (275)
sanyaaa Creative Commons License 2005.07.31 0 0 301
sőt úgy gondolom, ez is az egész országban élhet, annyira egyszerű, hogy háromkettes. űberkúl! :)
GroundZero Creative Commons License 2005.07.30 0 0 300

Kúl.

 

Gr0

Előzmény: sanyaaa (297)
GroundZero Creative Commons License 2005.07.30 0 0 299

OK.

 

Gr0

Előzmény: b.73 (298)
b.73 Creative Commons License 2005.07.30 0 0 298
jha bocs leo by balatonkenese
sanyaaa Creative Commons License 2005.07.30 0 0 297
egyszerűen 3/2-esnek (háromkettes) meg 4/1-esnek (négyegggyes) szegeden is hívják, nem csak egerben. de a zárójelbe nálunk nem vadász, hanem vbk kerülne.
Előzmény: GroundZero (273)
GroundZero Creative Commons License 2005.07.30 0 0 296

OK.

 

(És valamely, már megemlített helyről vagy - "Szombathelyen, illetve a dunántúl nagy részén, Zalában tuti (kisleo: 1/2, nagyleo 2/1), valamint Balatonfüreden, illetve Veszprémben is" - vagy valahonnan máshonnan?)

 

Gr0

Előzmény: b.73 (295)
b.73 Creative Commons License 2005.07.30 0 0 295
leo
GroundZero Creative Commons License 2005.07.29 0 0 294

Vettem, iktatom :)

 

Gr0

ametiszt Creative Commons License 2005.07.29 0 0 293

Nahát, le vagyok döbbenve, hogy mennyi név van arra, ami ugye LIMBÓ:) de látom már más halasiak megelőztek:)

Emlékezetem szerint első, (s talán egyetlen?) közelebbi találkozásom a nevezett lötyivel a nyolcadikos "ballagási" osztálybuli. Keverési arányokat nem tudom, az  osztálytársaim hozták, kétliteres kólásüvegben volt összekeverve, a terem sötét sarkában felhalmozott ruhák alatt töltögettük, hogy azt mekkora vagányságnak gondoltuk,hogy a tanárok "szemeláttára" "piálunk".

 

Most így visszagondolva nekem egy nagy üveg rémlik, 30 fős osztályra számolva az aztán mennyiség volt!:)

 

Mik eszembe nem jutnak a múlt évezredből:)

RIKA424 Creative Commons License 2005.07.29 0 0 292

Ugyanúgy mint máshol vörösboroskólának.:-))))

Illetve kisvadásznak és nagyvadásznak.

No, meg a bor mennyiségétől függően vvk, vagy vk.

(Humorosan hangzik, ha valaki kér egy vékát. Tutira mindenki békának érti.)

Ja, Salgótarján. :-))))))

GroundZero Creative Commons License 2005.07.04 0 0 291

De ezt hogy csinálta, hogy a duplázása közé még benyomta egy másik beszólásodat???

 

Gr0

Előzmény: Shalina (289)
GroundZero Creative Commons License 2005.07.04 0 0 290

OK, nem is állítottam, hogy a koktél női ital - legalábbis nem volt szándékomban, gyűlölöm az általánosítást. Tettek már elém is olyan koktélt, amit nem mertem meginni :)

 

Gr0

Előzmény: Zeusz (285)
Shalina Creative Commons License 2005.07.04 0 0 289

Kimaradt egy k. Az Index meg monnyonle.

 

Shal.csak.egyszer.küldte el

Előzmény: Shalina (287)
Shalina Creative Commons License 2005.07.04 0 0 288

Vagy a jó kis kólát elrontani holmi vacak borral?? :P

 

Shal

Előzmény: Eördögh (280)
Shalina Creative Commons License 2005.07.04 0 0 287

Hát egy Long Island Ice Tea vagy egy Zombie Coctail nem pont nőies ital, az tény.

 

Shal

Előzmény: Zeusz (285)
Shalina Creative Commons License 2005.07.04 0 0 286

Vagy a jó kis kólát elrontani holmi vacak borral?? :P

 

Shal

Előzmény: Eördögh (280)
Zeusz Creative Commons License 2005.06.30 0 0 285
Érdekes ez a szemlélet, hogy a koktél nők piája. Ez őszinte megütközést vált ki belőlem, mert nem. Persze, amikor a Kahlua-t, a Bailey's-t meg a Malibu-t összeöntjük egy csepp vodkával, akkor az női cucc, de ettől függetlenül nagy királyság.

De rengeteg koktél üt, mint ipari áram, és nagyon jó, kemény ízeket lehet belőlük kihozni, ha jól vannak elkészítve.

Javaslom a www.koktelok.hu-t megnézésre.
Előzmény: GroundZero (284)
GroundZero Creative Commons License 2005.06.30 0 0 284

Én is szeretem a jó bort, mivel nem vagyok egy nagy alkoholler, megtehetem, hogy minőséget veszek, de ettől még nem gondolom, hogy bűn mással keverni. Mint, ahogy a jó sonkát is szeretem pölö, de ettől még ráteszem egy szendvicsre :)))

 

Azt meg nem osztom, hogy a bort valamire is kitalálták volna. Vannak a szakmában mozgó ismerőseim, megszoktam, hogy a borról kicsit művészien gondolkodnak (lásd a boríz-leírásokat :))), de ettől még a bor ugyanolyan ital, mint mindegyik más. Kérdezz meg egy whiskyst (nem "A" whiskyst :))), ugyanazt fogja mondani a whiskiről, mint, mondjuk, egy pálinkakkedvelő a pálinkáról, hogy az az igazi, az a szent. De ettől még egyik sem az. Kételm, pölö, hogy a likőrt alapvetően pancsolásra találták ki, mégis rengeteg koktélban van - gondolom, azért lehet ez, mert a koktél elsősorban női ital, ergo, jobbak az édesebb alapanyagok, de lehetm, hogy itt nagyot tévedek - A bor hiányát a koktélokból sztem elsősorban az ízvilága magyarázza, mintahogy a sörös koktélokból se lehetne egy vastag könyvet írni, gondolom, az eltérő ízvilág miatt.

 

Ettől, persze, még bőven megértem, ha valaki, aki borhívő, nem szereti, ha pancsolják, fröccsöt, vadászt, vagy mást csinálnak belőle. Csak nem osztom a nézetet :)))

 

Gr0

 

UI: eszembe jutott még valami: nem lehet, hogy a koktélokból azért hiányzik a bor annyira, mert a koktél nem bár-ital? Nézd meg, a bárokban nem nagyon isznak bort, ellentétben a pezsgővel, ami ugyanabból az alapanyagból készül, mégis rengeteg pezsgős koktél van. Valszín az lehet a dolog nyitja, hogy koktélt elsősorban abból csinálnak, ami a mixer keze ügyében van, és, mivel a bárokban nem divat a bor, az kimarad. a pezsgő díbik, azt használja is.

Nemtom, csak egy ggondolat.

 

Gr0

Előzmény: Eördögh (282)
Zeusz Creative Commons License 2005.06.30 0 0 283
Szerintem nem bűn. Bevallom, én rengeteg bocót iszom, egyszerűen azon prózai oknál fogva, hogy rühellem a száraz bort.

Amúgy koktélokat is kevergetek magam és főleg barátaim örömére (általában nem nyújtok be cehhet a végén, ugye), és abba viszont csak márkás piákat teszek, tehát nem royalt meg kalinkát, ha már a vodkákat elemeztük oly lelkesen tegnap. Hanem Finlandiát vagy Absolutot, valamelyik mindig van itthon. És biztos nem éva vermutot és marine ginnt fogok összekeverni, amikor egy gibsont iszom. Természetesen Martinit és lehetőleg Beafeater-t.
Előzmény: GroundZero (279)
Eördögh Creative Commons License 2005.06.30 0 0 282
annak bűn, aki szereti a jó bort. én például szeretem. a jó bort ugyanis alapvetően magában (értsd: mással nem összekeverve) történő fogyasztásra találták ki: talán nem véletlen, hogy elég kevés koktélreceptben fogsz bort találni.
Előzmény: GroundZero (281)
GroundZero Creative Commons License 2005.06.30 0 0 281

Volt ott egy érdekes felvetés: a koktéloknál mi a helyzet? Azt is csak kommersz alapanyagokból érdemes? És a VBK-ba is ezexerint csak Tesco-kólát szabad rakni? Továbbmenve: a carbonarába véletlenül se prágai sonkát, hanem gépsonkát! Gyümölcssalátába löttyedt gyümölcsöt.

 

Szóval, miért is bűn a jó bor a VBK-ba? Már annak, aki szereti a vadászt.

 

Így szólt az a felvetés.

 

Gr0 

Előzmény: Eördögh (280)
Eördögh Creative Commons License 2005.06.29 0 0 280
természetesen bűn. ami magában is jó, azt a kóla csak elrontani tudja.
Előzmény: GroundZero (279)
GroundZero Creative Commons License 2005.06.29 0 0 279

OK, csak poén volt :)))

 

Tagok, más helyütt vita lángolt fel arról, hogy vajon bűn-e, ha nemesebb borból csinál az ember vadásztot, VBK-t, limbót, bambuszt, stb... Vélemények?

 

Gr0

Előzmény: Zeusz (278)
Zeusz Creative Commons License 2005.06.29 0 0 278
Néha összekevreem a bűetket, meg ki is hgyok, egykettőt, vagy egyszerűen délrenyúlok.

vidka = vodka, ofkorsz.
Előzmény: GroundZero (277)
GroundZero Creative Commons License 2005.06.29 0 0 277

Semmi gond, pálne, ha elmondod, mi a vidka :))))

 

De, max az lehet, hogy ezt a bizonyos kismotort egy bölény rúgja be :)))

 

Gr0

Előzmény: Zeusz (276)
Zeusz Creative Commons License 2005.06.29 0 0 276
illetve, az amigoban kétféle bölényrúgás van, és én Horasz verzióját néztem. Elnézést.
Előzmény: Zeusz (275)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!