Keresés

Részletes keresés

csl Creative Commons License 2000.07.17 0 0 6
Köszönöm az eddig javaslatokat. Hamarosan indulok, már nem nagyon lesz időm írni.
Az eddig felsorolt helyek mindegyikére szívesen elmennék, tervezem őket, de hogy minden alapdolgot láthassak, ahhoz két hónap kellene legalább. Majd ami adja magát, végül az lesz. Stein am Rheint még megemlítem külön, mert a romantikus középkori kisvárosok nagyon tetszenek nekem.
Vonattal megyek, parkolással nem lesz gond.
Vannak olyan sörös Krugok, mint Németországban?
Rozalinda Creative Commons License 2000.07.14 0 0 5
Nos, en tavany nyaron voltam svajcban.
Amit ajanlok,az a Rajna vizeses Staffhausen-ben.
Oda erdemes vinni videokamerat,es raszanni egy egesz napot,ugyanis gyonyoru.
Amire figyelni kell:
A svajciak utaljak a magyarokat,igy ha jol tudsz beszelni nemetul,az nagy elony.
Mi Nemetorszagbol ruccantunk at Svajcba egy sima kis vonaton,mintha most en atruccannek Pestrol Gyorbe.Vittuk az utlevet,de minek,mert egyszer sem kertek el,azt hittek nemetek vagyunk:)))Amugy szinte mar idegesitoen precizek,de ebbol fakadoan nagyon tiszta es udito az orszag.
Szoval mindenkinek ajanlom
Balisto Creative Commons License 2000.07.13 0 0 4
Ja, ha valami konkret kerdesed is van szivesen allok rendelkezesre, mert en Svajcban (Zurichben) dolgozok januar ota.
B.
Előzmény: csl (-)
KissMe Creative Commons License 2000.07.13 0 0 3
Én is voltam Svájcban. Nagyon szép ország, érdemes megnézni.
Az a baj, hogy gyakorlati tanácsaim nem nagyon vannak, mivel szervezett autóbuszos kirándulás volt, nem kalandozhattam kedvemre.
Ha azon a környéken jársz, akkor érdemes elmenni Luzernbe, Zugba, a Zug közelében lévő cseppkőbarlangba, és a hegyekbe feltétlenül. Pontosan nem tudom, hogy mi melyik hegységben járhattunk, illetve annak melyik csúcsán, de van ott egy gleccserben kialakított jégbarlang is. Holnapra kiderítem, hogy mi is a neve. Ilyen élményben rég volt részem!
Ja, és augusztus végén, mikor én voltam, hógolyóztunk a hegyekben, a nagy völgyzáró gáttal felduzzasztott tó partján. Fantasztikus!

Üdv

Előzmény: csl (-)
Balisto Creative Commons License 2000.07.13 0 0 2
Ha kocsival mesz nagyon figyelj arra, hogy hol parkolsz, mert eleg sokba kerul visszaszerezni az autot. (kb. 300 CHF) Erdemes megtanulni nemetul legalabb a parkolasi szabalyokat segito tablakat, mert a nep eleg kedves ugyan, de szo nelkul elviteti a jarganyt egy ejszaka alatt.
B.
Turai Suttyó Creative Commons License 2000.07.13 0 0 1
0, ho:ho:

ha nincs jegyed a helyi vasuton, allj be a kocsik kozotti atjaroba, es csokolozz egy kozeli ellen- (vagy hason) nemuvel

en igy usztam meg ...

egyebkent marha precizek csak biztos faradt volt a kaller

ja es eszedbe ne jusson penzt kerni valakitol mert akkor elvagtad magad

Előzmény: csl (-)
alexandrosz Creative Commons License 2000.07.13 0 0 0
0 alakú alagutakat építők országa...
:o)))
Előzmény: csl (-)
csl Creative Commons License 2000.07.13 0 0 topiknyitó
Hamarosan Svájcba megyek kirándulni, aki volt már ott, írjon legyen kedves a tapasztalatairól. Tippeket, trükköket is várok, milyen veszélyek vannak, mit kell elkerülni, mit kell megnézni stb, szóval bármit Svájcról.
Tudom, egy ilyen topicban a turizmus között lenne a helye, de ilyet nem látok itt az indexen.
Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!