Keresés

Részletes keresés

edula2 Creative Commons License 2 napja 0 0 155706

Igazad van, DMRV. A "nalunk" az hol van? (Nekem Tahi remlett, de ott lehet setalni.) En ugy tudtam, hogy a Duna nemzetkozi hajozasi utvonal es a part senki elol nem elzarhato (na persze, tudok x helyet, ahol ez senkit sem erdekelet.) A Sziget deli reszere regen siman kiadtak az engedelyt (csak burokratikus bosszantas volt, soha senkit sem ellenoriztek - egyszer kerdeztem egy urget, hogy miert kell meg a gyalogosnak is engedely, a valasz az volt, nehogy megmergezzek a kutakat :D), Covid idejen azokat az engedelyeket is ervenytelenitettek. Azota meg allandoan veszhelyzet van, most pl. felmerult, hogy Iran a Szentendrei-szigeten talalhato vizbazison keresztul allna bosszut Izraelen. 

Előzmény: öreg_néne_b (155702)
edula2 Creative Commons License 2 napja 0 0 155705
Előzmény: nagypapi51 (155704)
nagypapi51 Creative Commons License 2 napja 0 1 155704

ugye csak edulát akarod rémisztgetni?

Előzmény: homerx (155703)
homerx Creative Commons License 2 napja 0 0 155703

ne tudd meg, hogy milyen felelmetes dolgokat epitenek a szodligeti vizmu teruleten. oda fogjak hanyni a godi aksigyar osszes szarjat. ez utana szepen beszivarog a dunaba, a godiek megkapjak meg egyszer, utana jon dunakeszi es bp.

Előzmény: edula2 (155698)
öreg_néne_b Creative Commons License 2 napja 0 0 155702

A vízmű (nem a vízügy) mindenkit kitilt mondvacsinált okokkal. Nálunk sétálni is tilos a parton. :(
(Belépés csak engedéllyel, de a Covid óta nem adnak engedélyt. Akkor a járványra hivatkozva gyorsan érvénytelenítették a kiadottakat és azóta nem adnak.)

Előzmény: edula2 (155698)
Bencuc Creative Commons License 2 napja 0 0 155701

És akkor ami a volt gázgyárból szivárog rákkeltő anyag arról még nem is esett szó. 

Előzmény: edula2 (155698)
néhai0 Creative Commons License 2 napja 0 0 155700

Tegnap az egyik gombász topikba Nagy őzlábgombákról mutattak képeket, gyönyörű friss dobverők, még sohasem láttam őzlábat nyár előtt, itt a környéken már minden por száraz, tegnap olyan meleg volt mint júniusban szokott. Szétnéztünk Király-rét környékén is, jó felkapott hely lett, nyugodt erdei sétára kirándulásra maximum hétköznap vagy rossz idő esetén van esély vagy nagyon messzire kell gyalogolni. Ide is kellene az eső, a nagyon árnyasabb és vízgyűjtős részeken kívül már sár sincs, ropog az avar porzik az út, eshetne egész héten, kellene a kiadós csapadék meleg és szél nélkül.

edula2 Creative Commons License 3 napja 0 0 155699

Ma egy kozelebbrol meg nem nevezett kirandulo helyen egy holgy jott velem szemben hatalmas izletes es sotet kucsmagombakkal egy haloban! Azt mondta, hogy nem kukacosak, bar csiga-ragottak, volt aminek csak a tonkjet talalta meg.

(Es ilyenkor atkozom el, hogy elkezdtem gombaszni, mert ahelyett, hogy a tajban gyonyorkodnek, a foldet pasztazom, hogy latok-e gombat. Pedig megbeszeltuk a kutyaval, hogy a sok gombaszas utan a mai az kirandulas lesz.) 

 

A geva volt az elso gombam (meg a szomszed mutatta, 30 eve, amikor senki mas sem szedte a kornyeken rajtunk kivul es a piacon sem arultak), aztan evekig nem szedtem, vagy csak ritkan (ecetes-tojasos levesnek finom, es szalontudosen, de hagyomanyos gombaetelekben nekem nem jon be), de ezek a thai modos elkeszitesek nagyon izlenek. 

Előzmény: Tharkus (155685)
edula2 Creative Commons License 3 napja 0 0 155698

Szerintem a pisid eleg jelentektelen mondjuk a godi gyar tenykedesehez kepest. (Ezert is birom, hogy 2 eve arra hivatkozva keritette el Leanyfalu es Tahi kozott a parti retet a Vizugy, hogy az ott setaltatott kutyak uruleke veszelyezteti a vizbazist. Na ja.) 

Előzmény: homerx (155676)
Tharkus Creative Commons License 3 napja 0 0 155697

sokszor volt már dolgom bálványfával, miközben a kert körül virágos kőrisek nőnek, szóval illene... :)

Előzmény: Bencuc (155695)
Bencuc Creative Commons License 3 napja 0 0 155696

A telefonok már csak ilyenek :/

Előzmény: cc (155694)
Bencuc Creative Commons License 3 napja 0 0 155695

Megnéztem most a városban pár fát, valószínűleg igazad lesz

Előzmény: Tharkus (155689)
cc Creative Commons License 3 napja 0 0 155694

a fókusz a földön hever, így elég nehéz a fűrészfogas levélszélt kivenni. a bálványfának lényegesen hosszabbak a levelei

Előzmény: Bencuc (155688)
Bencuc Creative Commons License 3 napja 0 0 155693

Na kipróbálom, nekem nem túnt fel kellemetlen szag mikor letörtem.

Előzmény: Tharkus (155690)
morel_whisperer Creative Commons License 3 napja 0 0 155692

Ha a kettő közül lehet csak választani, akkor szerintem kőris.

Előzmény: Bencuc (155688)
Tharkus Creative Commons License 3 napja 0 0 155691

hát igen, simán el is maradhat egy-egy évben az egész... de azért egyelőre jó szajkó módjára betáraztam a nehezebb időszakokra :)

Előzmény: morel_whisperer (155686)
Tharkus Creative Commons License 3 napja 0 0 155690

...meg eltöröd a hajtást és megszagolod, és büdös, mint állat :D

Előzmény: Tharkus (155689)
Tharkus Creative Commons License 3 napja 0 0 155689

nem bálványfa. annak a teljes neve mirigyes bálványfa és a levelek vállánál van egy kis "kiugrója" (mirigyes fog). meg a friss hajtásoknál a szára vöröses. meg persze a fa környezete is jó eséllyel elárulja, ahogy a törzse is stb.

Előzmény: Bencuc (155688)
Bencuc Creative Commons License 3 napja 0 0 155688

Szerintetek ez minek a levele, kőris vagy bálványfa? 

 

homerx Creative Commons License 3 napja 0 0 155687

a pkg nalam is visz mindent, mint kamaz az utkeresztezodesben. de, hat ilyen ez a kucsmaszezon. majd jonnek itt meg erdekes mulatsagok :)

Előzmény: Tharkus (155685)
morel_whisperer Creative Commons License 4 napja 0 0 155686

Majd jön egy olyan szezon, amikor ki fogod próbálni a gévát is... :D Én is csak 2-3 évente fogyasztom 1-2 alkalommal. Gyakorlatilag, ha belebotlok. Egyébként szerintem meglehetősen egyedi és változatos tud lenni. Az nyilván ízlés kérdése, hogy ki hogyan szereti. A csersavas jelleg nekem pont bejön, de van, amikor pont amiatt (az ellen) áztatom fokhagymás tejbe pár órára. Rendesen panírozom vagy csak paprikás lisztbe forgatom. Ragu jellegű ételt nem csináltam még belőle, de érzésem szerint kiváló lenne vele. Pl. egyszer simán megetettem rántott csirkemellként, poénból. Tudtam úgy vágni szeletet, hogy kb. 2 centi vastag legyen és csak az alja maradjon eredeti, áztatás után bepanírozva véletlenül sikerült úgy megsütnöm, hogy minden tekintetben olyan lett, mint a csirkemell. Ugyanúgy, ugyanolyan szálakra lehetett szedni, pont olyan volt a rugalmassága, a szálak közötti lé is úgy tocsogott, ha elvágtad. Érdekes, de a szín is jó volt. Az íz, de még az illat is passzolt (azért a fokhagyma tett róla, nyilván). Biztos, hogy nem tudnám megismételni, de nem is cél.

Előzmény: Tharkus (155685)
Tharkus Creative Commons License 4 napja 0 0 155685

ma voltak vendégek, kucsmára vágytak, úgyhogy leporoltunk a fagyóból egy adag pusztait. végülis tanulságos is volt így pár kör íkg után újra rögtön pkg-t fogyasztani, mert legalább teljes bizonyossággal kimondhatom a háziszabályt, hogy pkg über alles. az innentől terminátor módjára lesz kergetve szezonban, ha van (az íkg jó lesz a jövőben is levezető körnek, ahogy idén)

 

cserébe egy csomó gombát jobban el tudok engedni, a gévát például annyira, hogy el sem kezdtem soha :)

Előzmény: homerx (155683)
Bencuc Creative Commons License 4 napja 0 0 155684

Én leteszteltem, és nekem az ernyőszerű nyílt jön be jobban. A fiataloknak intenzív fura illata van, nekem nem megnyerő. A kinyíltabb nekem állagra meg ízre is jó. Egyébként ezek közül egyik sem volt kemény, nem olyan rég fejlődhettek ki mert mindegyik puha volt, még a tövében is. Tejbe sem áztattam, mégse éreztem hogy rossz ízük lenne. Lehetséges, hogy a te általad javasolt útmutatások majd az év további részében lehetnek érdekesek. 

Előzmény: morel_whisperer (155682)
homerx Creative Commons License 4 napja 0 3 155683

a meglatasom szerint mindegyik szedheto. persze, ez egyeni meglatas. ugy, jo, 30 eve mindet leszedtem volna, most egyiket sem.

Előzmény: morel_whisperer (155682)
morel_whisperer Creative Commons License 4 napja 0 0 155682

A képeken láthatóakból leginkább az elsőn szereplőket preferálnám. Amennyire látom a többit, talán az alsóbb, kisebb leveleket még leszedném. A kinyíltakat csak akkor ha nincs más + lédúsak még.

Előzmény: Bencuc (155678)
homerx Creative Commons License 4 napja 0 0 155681

oooo, izebigyo, gda'rpi':? csak ugy mellekesen.

Előzmény: Bencuc (155678)
Tharkus Creative Commons License 4 napja 0 0 155680

pontosan :)

Előzmény: homerx (155679)
homerx Creative Commons License 4 napja 0 0 155679

pilismarotnal nem en iszom, hanem a csalad :) szoval osszegezzuk. edula es tharkus megmenekul az enyemtol. cserebe valahol a sziget deli sucsanal utkozik a tesztoszteron az osztrogennel, amibol kapnak a pesti gyerekek. ezutan ezy kis olajos kezelesbol lesz a meltan hires szazhalombattai olajoshal, amibol kesobb, ugy 100km utan jut egy kis cezium es radium az aldunai gemeci szarvasokba is.

Előzmény: Tharkus (155677)
Bencuc Creative Commons License 4 napja 0 0 155678

Jól van akkor nem aggódok.

 

 

Képen kollágám van. 

Előzmény: morel_whisperer (155674)
Tharkus Creative Commons License 4 napja -1 0 155677

legutóbb pilismarótnál én is belepisiltem. egészségetekre! :D

Előzmény: homerx (155676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!