Keresés

Részletes keresés

Mbrio Creative Commons License 2000.06.30 0 0 14
Esetleg a kirágott, döntött, ásott növénnyel adj neki egy kicsit, hogy a szagát tudja kapcsolni a kellemetlen élményhez.
agresszívmalac Creative Commons License 2000.06.30 0 0 13
Dír Tosh,

Az állatkertben van villanyos kerítés, amivel visszatartják az agresszív rhesus majmokat attól hogy lemészárolják a látogatókat. Szerintem te is szerezz ilyet valahonnan. És a virágaid sem fogják megtámadni a kutyát (vagy valamit rosszul értelmeztem itten a topicban?)

tosh Creative Commons License 2000.06.30 0 0 12
:-) + ;-)

a locsolotomlo itt meg egyben van, megtanultam minden este ki, majd osszehajtogatni... az elso skotink ugyanis az altalad leirt modon mar elbant egy masik tomlovel.

godorasasban is benne van, azt megszoktam... hazajovok, megkeresem, betomom, h aztan legyen mit neki holnap is kiasni. neha letakarom egy plehlappal egy hetre, hatha eltunik az a szag, amit as, aztan neha sikerul (neha meg nem) elterelni arrol a pontrol a figyelmet... de akkor meg uj helyen as.

fuvunk mar alig van... kb. a fele.

de csendes joszag, csak a telihold nem tetszik neki (mint sok masnak sem)

az alibikerites itt se NEM jott be, kirohogi (az alant emlitett osszes noveny ilyen alibikeritessel van vedve)

tol okos. mi is imadjuk a KIS GENYOt. de telleg.

Előzmény: pok_ussz (10)
tosh Creative Commons License 2000.06.30 0 0 11
kosz igyekszem, pedig hirtelen haragú, jó lobbanékony egyed vagyok... Boni meg itt csoválja még mindig.

most komcsi, h mindig megpróbáljuk elkapni és rászólni, de annak a hatása általában olyan 5-10 nap. pl. így menekult meg az egyik kardvirágunk kb. egy hétre (tegnapig)... de ha rászólunk, akkor csak egy ideig marad benne a memóriájában, aztán osszeszedi a bátorságát, és 5-10 nap múlva újra kezdi... ill. gondolom o NEM tudja, h ujra.

játszani-ban nálunk a focizás van meg egyég szakadt papucs és cipohegyek dobálása (amiket az elmult 15 hónap alatt nyúlt le).

ps.: MTNB: benyomtam neki... egy banánt

Előzmény: nobodybuilder (5)
pok_ussz Creative Commons License 2000.06.30 0 0 10
A büdös kutya az olyan.
Rág a rohadék.
A miénk épp egy hete vágta haza a locsolótömlőket.
Hátul a kertben, meg elöl is. Príma munka.
Ásott már egy pár gödröt is, kifeküdte a virágok vagy harmadát. A nagy levelűekre gyorsul, ördög tudja miért. A többit meg legeli. Még a meggymag is bejön neki.
Szerencsére már csak a kert vagy egy negyedét szarja csak össze. Este meg 10-ig ordít, reggel fél hétkor kezd.
De imádom - s Te, amikor a saját büdösöd mellett voksoltál, döntöttél: kertnek annyi !

PS: pici kerítés a dudva körül talán megoldás.
Nálunk az sem jött be.
:-)

magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2000.06.30 0 0 9
Eltoshtad. Nem benyomni.
KoporShow Creative Commons License 2000.06.30 0 0 8
Szerintem is nyomjal be neki egyet...

egy mereginjekciot!

Zaza Creative Commons License 2000.06.30 0 0 7
Szvsz a legjobb lesz, ha importálsz egy kis havat...
;-))
Rsüni Creative Commons License 2000.06.30 0 0 6
Szerintem nyomjál be neki egyet. De a legjobb, ha agyonvered. Nincs több gond és a növényzet is megmarad.
Előzmény: tosh (-)
nobodybuilder Creative Commons License 2000.06.30 0 0 5
Hát ez sírnivaló. Abszolút tévesen közelíted a dolgot.

Egyrészt ez egy fiatal kutya, szüksége van a játékra. Az, hogy fizikailag kifárasztod, nem szünteti meg a _játék_ iránti igényét.

Másrészt ha belenyomod az orrát bármibe, amikor éppen arra jársz, abból csak azt tanulja meg szépen lassan, hogy hülye vagy és jobb az ilyet messzire elkerülni (bocs, de tényleg!). Nem tudja összekapcsolni a büntetést a rossz tettel, csak akkor, ha az azonnali, közvetlen. Tehát csak úgy tudod a dáliaevészetről (bocs, dália : ))) leszoktatni a kutyát, ha akkor "bünteted", amikor éppen rágja a növényeket. De nem kell semmibe belenyomni az orrát, nem kell tetlegességhez folyamodni és nem kell ordítani sem. Egyszerűen szigorú, felelősségre vonó hangnemben kell beszélni vele, vagy súlyosabb esetben kellemetlen, ijesztő ingereket kell "nyújtani" neki. Pl. vegyél egy vizipisztolyt és az ablakból áztasd el (copyright Kirké), vagy ijessz rá egy nagy tapssal, ha sikerült mögélopóznod, majd szidd meg. Meg ilyesmik ... több türelem, nulla fenyítés.

Üdv, nbb.

Előzmény: tosh (-)
jeegynullas Creative Commons License 2000.06.30 0 0 4
Bocs tosh!

off
ugy latszik, hogy olyan vagy aki nem birja elviselni, ha nem ove az utolso szo

Tevedsz. En azt nem birom elviselni, ha nem az enyem az elso szo, ill. hozzaszolas. :-)

A tobbi mondatodra meg reagalni sem erdemes, nem vagy jo jatekos.
on

Előzmény: tamas911 (3)
tamas911 Creative Commons License 2000.06.30 0 0 3
nocsak-nocsak, fekete listat vezetsz ? mennyi is 3/3 ?
ezek szerint megis csak igazam volt, ha mar igy magadra vetted

es meg valamit: jobb ha nem is valaszolsz, inkabb tartsd meg magadnak az okossagaidat
ezt csak azert mondom mert ugy latszik, hogy olyan vagy aki nem birja elviselni, ha nem ove az utolso szo

Előzmény: jeegynullas (2)
jeegynullas Creative Commons License 2000.06.30 0 0 2
nem szeretem az ilyen butta es kulturalatlan egyedeket mint amijjen tik is vagytok

Ideztelek.

Előzmény: tamas911 (1)
tamas911 Creative Commons License 2000.06.30 0 0 1
ha' meg a masodik sorja, aszongya: "coptyal le kis jeegynullas..."
Előzmény: jeegynullas (0)
jeegynullas Creative Commons License 2000.06.30 0 0 0
Hogy is szola dal? "Van nekem egy aranyos kis nullikutyam ..."
Előzmény: tosh (-)
tosh Creative Commons License 2000.06.30 0 0 topiknyitó
aránylag röviden: Bonifác jelenleg 15 hónapos, kankutya, skoti, kertesházi... nekünk a második. egyszer öthónapos korában az utcán elfutott (mai napig tisztázatlan körülmények miatt) séta közben, de nagyon; hiába hívtam csak nem állt meg, így mikor utolértem, akkor jól lenyomtam a földre a nyakánál fogva, ahogy általában egy másik kutya fenyít egy egyik kutyát, h megtanulja, ki a főnök, kire kell(ene) hallgatnia... na, azóta is tart tőlem, pedig azóta nem bántottam/tuk (hacsak az erőteljes rászólás nem tekinthető annak).
a probléma most, h bármilyen (fenyegető) rászólásunk/ijesztgetésünk ellenére sem hagy fel a dáliabokraink, tujáink és egyéb szálas növényeink kiírtásával... tegnap elkaptam és jól belenyomtam az orrát a tetthelyen szétcincáltan heverő növényekbe... úgy látszik, teljesen hatástalanul, mert ma reggelre befejete alkotását, egy-két növényből alig maradt vmi.
a kutyát sétáltatjuk is, futtatjuk is (bicikli) meg focizunk is vele... tehát fárasztjuk.
és akkor most mi legyen, ha azért a kertünket is aránylag épen akarjuk, no meg a Bonit is? (mert mindjárt belecsap a villám ;-) )

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!