Keresés

Részletes keresés

Lui_78 Creative Commons License 2022.05.31 0 0 837

Hali,

 

Én 3 hete vettem egyet. Kurva jó roller de egy kibaszott nagy szopás van vele, ez pedig a fékbetét. Használattól függően 400-800 kilometerenkent cserelni kell, elol hatul. Ha durvan nyomod akkor a tarcsat is. Egy par betet olyan 6-8 ezer, a munkadíj 13 ezer.

És akkor tárcsát nem cseréltél. Drágább a fentartása ennek a szarnak, mint az ezres sportmotoromnak.

Ennek függvényében tervezz vele...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: nagylzs (833)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.08 0 0 836

Szevasztok .Ilyen rollert láttatok már? Az neve hogy:  " Patinete Walk Machine "  Ez egy házilag épített középmotoros roller amin joval stabilabban lehet állni ezáltal jobban is lehet vele száguldozni, határozottabban is lehet vele közlekedni mint a hagyományos klasszikus keskeny deszka rollerekkel . Nna hogy tetszik?  https://www.youtube.com/watch?v=uZJKW8Zb_mY

Ádám Tibor Balogh Creative Commons License 2022.04.28 0 0 835

Üdv.

Olyan kérdésem lenne rollerneknel pasztazott már valaki ?Melegedés miatt kérdezem. 

 

In Lak'ech Creative Commons License 2021.11.19 0 0 834

Szembesültetek-e már az alábbi problémával.

Mióta megvettem a Xiaomi Pro II rolleremet, nem kellett az első kereket fújni. Most szemmel is láthatóan lapos volt (egy év után). Ekkor szembesültem azzal, hogy a hozzá adott hosszabbító gumitömlőt (ami azért kell, mert a szelep az első kerékben sűlyesztett módon van elhelyezve) nem igazán lehet használni. Ugyanis annak a kis menetes csavarja is olyan rövid, hogy alig lehet hozzáférni. Így a fújás után, mire kitekerem (mert először szűnik meg ugyebár a légtömítettség, és csak utána zár be a tűszelep), addigra nullára (!!) leereszt a gumi. Nem is tudom, hogy hogyan lehet felfújni a gumit. Mivel iszonyatosan kicsi a gumi térfogata, a legkisebb levegő-elszökéskor (amikor leveszem a pumpa, vagy a benzinkút tömlőjét) is a kerékben lévő levegő jelentős százaléka elszökik. Így fogalmam sincs, hogy az előírt 3,2-3,5-ös nyomáshoz képest mennyi van a kerékben. :-(((

nagylzs Creative Commons License 2021.11.15 0 0 833

Sziasztok! Most készülök venni egy Dualtron Victor-t. Mi a jelenlegi hivatalos álláspont, kell rá biztosítást kötnöm? Segédmotornak számít vagy nem?

kzsuzsi3221 Creative Commons License 2021.11.08 0 0 832

Sziasztok!

 

Van egy Niubility N1 e-rollerem. A hátsó kerék defektes lett (kiszakadt a külső gumi). 8,5coll-os felfújható kereke van.

Van valakinek tapasztalata, hogy konkrétan melyik gumit válasszam rá?A Xiaomi-hoz kapható jó lehet hozzá?

pl. ez:

https://rollex.hu/Lyukacsos-Honeycombed-tomor-gumi

 

Tömör felé hajlok, hogy máskor ne legyen ilyen probléma.

 

Köszi

In Lak'ech Creative Commons License 2021.11.08 0 1 831

Nekem is ez a tapasztalatom. Egy csomó ilyen fasságra bukkantam. De leszarom, mert ha ilyenekkel foglalkozom, akkor hamarosan pszichológushoz kell forduljak.

Előzmény: 11tolato (830)
11tolato Creative Commons License 2021.11.07 0 0 830

Sziasztok,

Pro 2 rollerrel kapcsolatos kérdésem lenne.

A telefonos app-ban nekem úgy tűnik, hogy az odometer köszönő viszonyban sincs a valósággal. 

Rendszeresen használom emelkedőn is és olyan, mintha a töltést követően becsült km-t jelenítené meg.

pl: eddig 3x töltöttem, minden töltést követően becsült km. 45km valóságban 20-30km-t mentem. Így kb. 50-60 km-t használtam és az odometer 110 km-t mutat. 

Másnak is van hasonló tapasztalata?

knorti Creative Commons License 2021.10.19 0 0 829

Köszi, akkor kutatok tovább. 🙂

Előzmény: In Lak'ech (828)
In Lak'ech Creative Commons License 2021.10.19 0 0 828

Én csak akkor veszek észre teljesítménycsökkenést, amikor már csak egy egység világít az ötből.

Úgy látszik eszméletlen sok dolgot lehet állítani ezekben a járgányokban szoftveresen.

Előzmény: knorti (827)
knorti Creative Commons License 2021.10.19 0 0 827

Azt sikerült valahogy állítani, hogy ne 50%-os akkumulátornál kezdjen visszavenni a teljesítményből?

Kicsit idegesítő, hogy 54%-kal indulok otthonról és 1 perc múlva már csak úgy gyorsul mint egy csiga. Eléri még a végsebességet, de kb 3szor annyi idő alatt.

Előzmény: In Lak'ech (824)
Fingusz Creative Commons License 2021.10.14 0 1 826

Sikerült orvosolni a hibát ,megy mint a szél ! Csóri tulaj azért adta le mert állandóan leállt ,persze mert nem ért a cső a benzinbe !A kis vágott szeműek is megérik a pénzüket !Nekem viszont lett egy majd vadi új rollerem bagóért ! 

Előzmény: Fingusz (822)
knorti Creative Commons License 2021.10.07 0 0 825

Még csak 3 hete használom, remélem nem gyakran kapok defektet. 😁

Gondolkodtam én is a hack-en, de 

1 garancia bukta

2 hatótávolság mondjuk még feleződne akkor alig tudnám hasznát venni.

Franciaországban élünk itt 25 km/h-ra vannak korlátozva az elektromos kütyük.

 

 

 

 

 

Előzmény: In Lak'ech (824)
In Lak'ech Creative Commons License 2021.10.06 0 0 824

Hasonlóak a tapasztalataim. Én nem mértem pontosan, de szerintem nekem is 20 km. körüli a max. táv. Én is mindig S-ben használom, bár én 78 kg. vagyok. Ezért is tettem le arról, hogy a 20km/h korlátot kiüttetem, mert valószínűleg drasztikusan csökkenne az amúgy sem nagy hatótáv.

Azóta én is megtaláltam a pótgumi-szettet a dobozban. A külsőt k . .va nehéz le illetve felszerelni a felnire. Vért ízzadtam vele. :-)

Előzmény: knorti (823)
knorti Creative Commons License 2021.10.06 0 0 823

PRO II-m van nekem volt tömlő is a külső gumiban a dobozában.

Viszont cserébe én is kérdeznék egyet tőled.

Nekem köszönő viszonyban sincs a hatótáv a gyárival. Tudom, hogy a 45 km egy 75 kilós emberrel és 15 km/h sebességgel van mérve.

92 kiló vagyok és sport módban használom, sok szintkülönbség nincs a munkahely és a lakás között. 3x már nem tudok bejönni, kétszer is alig. Tehát a tényleges hatótávom kb 20 km ami siralmas. 

Előzmény: In Lak'ech (821)
Fingusz Creative Commons License 2021.09.19 0 0 822

Sziasztok ! Vettem egy benzines rollert a kérdésem másnak is rövid a benzincső a tankban ,nem és le az aljára !? 

In Lak'ech Creative Commons License 2021.08.19 0 0 821

Megkaptam életem első elektromos roller.......

 

....defektjét. Szépen kiszedtem a hátsó kereket, levettem a külső gumit. Hát láss csodát, a belső tömlő úgy nézett ki, mint a szivacs. A belsőből pedig egy marék egyhetes rágógumi állagú gumireszeléket szedtem ki. Tehát a megragasztás eleve esélytelen. Elkezdtem keresni tömlőket. Csomó helyen azt írják, hogy "az eredetivel megegyező minőségű". No ez a fentiek ismeretében eléggé elriasztott a vásárlástól. Van ötletetek, hogy hol érdemes belső tömlőt vásárolni a Pro II-esemhez?

Valamint emlékszik rá valaki, hogy az eredeti, gyári dobozban tartalék belső is van, vagy csak külső? Mert külső tudom hogy van. Sajnos a doboz otthon van pár várossal arrébb.

In Lak'ech Creative Commons License 2021.08.09 0 0 820

Én azt olvastam a tömör gumiról, hogy idő előtt tönkreteszi a kopó alkatrészeket.

Előzmény: GBENY0V (819)
GBENY0V Creative Commons License 2021.08.09 0 0 819

XIAOMI M365 SCOOTER rollerem van.
Több mint 700 km-t mentem vele és leeresztett az első kerék.

Azt a tanácsot kaptam, tegyek fel mindkét keréknek TÖMÖR gumikat.

Feltettem.

Így már nem kell ügyelnem arra, hogy jó keményre vannak-e fújva a gumik, belemegyek-e valami vasba, vagy üvegbe.
Nyilván jobban ráz a kockaköveken.
De megéri.

Valamit valamiért...

Kese_ Creative Commons License 2021.07.21 0 1 818

Üdv!

 

Töltés közben mutatja a százalékot, ha megnyomod a bekapcs gombot! Amikor 100% ne húzd ki a töltőt! Várd meg amíg zöld lesz a töltőn a fény. Addigra a kijelző is kikapcsol. A töltésciklus végén balanszol, fontos megvárni!

 

Balesetmentes közlekedést!

Ne rollerezzetek ott, ahol autók járnak, nem figyelnek a rolleresekre, sem a kerékpárosokra.

Előzmény: Törölt nick (817)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.12 0 0 817

Természetesen töltés közben gondoltam:):)

Előzmény: Törölt nick (816)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.12 0 0 816

Sziasztok,

 

Mi 1S roller kikapcsolt állapotban mutatja a töltést?

Köszi a segítséget.

In Lak'ech Creative Commons License 2021.07.06 0 0 815

Nagyon köszönöm az ötletet.

És mielőbbi felépülést neked!

Előzmény: Kese_ (814)
Kese_ Creative Commons License 2021.06.29 0 0 814

Sziasztok!

 

Nem reklám céljából, mert nem ismerem a céget, de viszonylag olcsón vállalják a sebesség feloldását! 3000HUF

https://rollex.hu/ 

 

Mások figyelmét is felhívnám, hogy a sebesség veszélyes! 2 hete 20km/h-val mentem közúton (tempomattal), és egy autó elkezdett előzni. Jobbra volt egy utca ahova befordult velem együtt! Észre sem vette először, hogy elsodort és felborultam. Korházban töltöttem pár napot, agyrázkódás eszméletvesztés, zúzódások.

Mai napig nem tudok dolgozni, úgy szétment mind a két kezem.

 

Szóval aki "száguldozni" akar, ne autók által használt úton tegye, hanem jó minőségű üres kerékpárúton!

Sajnos nálunk 100m ilyen létezik....

 

Balesetmentes közlekedést!

 

Üdv

Előzmény: In Lak'ech (811)
Bandidodó Creative Commons License 2021.06.22 0 0 813

Sziasztok!

Xiaomi electric scooter pro 2-m van.

Megosztanám a tapasztalataim.

Sikerült lecserélnem a szoftvert benne.DownG nevű appot használtam.Követtem a YouTube videót amiben vannak linkek ahol le tudod tölteni hozza a szoftvereket. Kis küzdelemmel aDRV155 file lett jó .

igy most 32 km/h az S, a D fokozat 28 km/h a gyalogos 18 km/h.

Sajnos melyik video volt már nem tudom mert sokat töltöttem le,de essentail tipus lett jó .

Ha valakinek van tapasztalata vagy gyorsabb szoftvert talál , megköszönöm .

470 km van benne. Teljes hatótávot nem mértem de így is sztem el megy 30-35 km biztosan.

Megmérem egyik nap és leírom .

 

Kese_ Creative Commons License 2021.05.14 0 0 812

Persze.

Előzmény: In Lak'ech (811)
In Lak'ech Creative Commons License 2021.05.13 0 0 811

A publikus mailed működik? Mert ha megengeded, megkeresnélek privátban, egy kis ezzel kapcsolatos segítségért. Elég béna vagyok ezekhez a dolgokhoz. :-)

Előzmény: Kese_ (810)
Kese_ Creative Commons License 2021.05.13 0 0 810

Hi

 

Az az igazság, hogy nekem 1s van, azzal jól muzsikál. Sajnos nincs tapasztalatom más veziókkal..

 

A Ni HOME App van nekem átállítva Hong Kong-ra!

Az update-t lenyomom, ne frissítsen, pedíg szól!

De amóta telepítettem az m365 tools-t nem is léptem a MI HOME app-ba.

 

Előzmény: In Lak'ech (809)
In Lak'ech Creative Commons License 2021.05.13 0 0 809

Ez ugye a Xiaomi pro 2-vel nem működik? Az enyém gyárilag 20 km/h-ra van korlátozva, mert bár hazai üzletben vettem, de német régióra lehet állítva. Egy barátomnak ugyanilyen rollere van, szintén Magyarországi vásárlás, de az övé alapból 28 km/h-t tud. Bosszantó.

Előzmény: Kese_ (808)
Kese_ Creative Commons License 2021.05.13 0 0 808

Hali!

 

Nem kell semmit módosítani a rolleren, ez benne a jó! A 365 tools a kulcs!

Írják is, ha minden működik, ne frissítsem a szoftvert, mert most támogatott az összes funkció!

Ez a program nem egy hack-elő szoftver, hanem egy profi diagnosztika, összes infó kiolvasható a rollerből!

Még a cállánkénti voltokat is mutatja. Nagyon szuper,  a Trip-et is lehet vele rögzíteni, térképen visszanézheted, hol mennyivel mentél és mennyit fogyasztott. Mennyit tudsz még megtenni egy feltöltéssel stb.

 

Üdv

 

Kese 

 

Előzmény: PontK (807)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!