Keresés

Részletes keresés

bixi Creative Commons License 2001.02.22 0 0 324
Cserébe jött a matávtól egy bo támadás:
145.236.127.35
Köszönöm szépen. Ne engem támadjanak... Először az ilyeneket kellene megszüntetni kedves matáv. Most miért lett érzékeny a bo-ra a matáv?? Bennünket persze támadhatnak matáv IPről, a matáv le se kakálja.
eXXon Creative Commons License 2001.02.22 0 0 323
Na, mitől fosol, ha a mérete alapján nincs benn BO..?
Előzmény: bixi (322)
bixi Creative Commons License 2001.02.22 0 0 322
Na, egy olvass el van benne, meg egy exe:
olvasd el !! „  2993„ 01.02.07„ 03:31
Matavkiller.ex} 359936„ 01.02.07„ 03:25
Ki se merem csomagolni...
bixi Creative Commons License 2001.02.22 0 0 321
Több mélt ne irjatok, a linket nem adom meg senkinek! Nézzetek körül a népszerű fórumokon, ami internettel kapcsolatos. Ennyi kreativitás kell csak. Vagy esetleg a matávos origóval rákeresni :-)))
bixi Creative Commons License 2001.02.22 0 0 320
Most töltöm lefele. Elég szar a szerver, mert csellóval is lassan jön. A külföldi szerverről nem vették még le!... De nem irom ide a linket :-)) A mérete alapján kacsa a bo. Amit az extra művel, az meg gusztustalan. Minek nyalnak a matávnak?? Miért nem törölték egyszerűen??
hORK Creative Commons License 2001.02.22 0 0 319
index írja hogy vírusos a matávkiller.
valaki nézze már meg h ez igaz-e, vagy írja meg honnan lehet letölteni, mert ha nem igaz akkor ez gusztustalan lépés (félretéve hogy maga a matávkiller micsoda és mit csinál, ebb?l kiindulva se szabad hazudozni) még ha az origón jelent volna meg az hagyján...
Előzmény: MATÁV Rt. (313)
hORK Creative Commons License 2001.02.22 0 0 318
telefonáltam nekik, aszonták fél évig még tuti nem lesz, azutánra sincs semmi konkrétum... (Vik ker szintén)
Előzmény: bullseye (317)
bullseye Creative Commons License 2001.02.22 0 0 317
Node-node-node a Matávnet amúgy is hajlamos hetente váltani. Az ADSL-t eddig sajnos nem lehetett telefonra, mert anyira szerették volna, de a telefonvonalak. Most meg egyenesen arra van kitalálva.
128 meg nagyob jó +13-19000-ért. Akkor már inkább 45k modem, aztán majcsak lesz korlát nélküli cselló eccer az V. kerületben is...
Előzmény: eXXon (316)
eXXon Creative Commons License 2001.02.22 0 0 316
Azt most se garantálja senki, csak a 128-at, ha elolvasod mit irnak.
Előzmény: bullseye (315)
bullseye Creative Commons License 2001.02.22 0 0 315
korrektnek korrekt, de azt ki garantálja, hogy up to 250000 user mellett is 384/64 kbit leszek???
Előzmény: eXXon (314)
eXXon Creative Commons License 2001.02.22 0 0 314
Szerintem itéljük el a matávkiller akciót!
Az, hogy a matáv betartja e az iratlan szabályokat a userekkel szemben, azt most hagyjuk. Az olcsó ADSL bevezetése szerintem korrekt lépés!
Előzmény: MATÁV Rt. (313)
MATÁV Rt. Creative Commons License 2001.02.22 0 0 313
Tisztelt Fórum!

A nevét felfedni nem kívánó szervező február 22.-én akciót tervez indítani a Matáv ellen. Folyamatosan zavarni kívánják a Matáv három legfontosabb telefonszámának - a Matávnet szervernek, a Tudakozónak és az Ügyfélszolgálatnak - az egyikét. A szervező véleménye szerint a Matávkiller program tömeges elindításával a megtámadott telefonszám túlterhelődik, elnémul és ezzel komoly üzemzavart és bevételkiesést okoznak a Matávnak.

A távközlési üzem "közérdekű üzemnek" minősül, a Matávkiller program elindítása, a tömeges hívás megzavarja a Matávnak mint közüzemi szolgáltatónak a működését. A Btk. 260. paragrafusa szerint "aki közérdekű üzem működését berendezések, vezetékek megrongálásával, avagy más módon jelentős mértékben megzavarja, bűntettet követ el…"

A Matávkiller személyét illetően - mivel kiléte eddig még ismeretlen - felmerül a felbujtás és a bűnsegédlet elkövetésének alapos gyanúja. Ugyanis a bűncselekmény elkövetéséhez szükséges program közzététele a bűnsegédi minősítés lehetőségét is felveti. Az érintett személy akkor is büntetésre számíthat, ha a közérdekű üzem általa kezdeményezett megzavarásában maga már nem is venne részt. Ha részt vesz, maga is tettes. Akkor maradhat büntetlen, ha a bűncselekményt nem követik el, azaz a közérdekű üzem megzavarására nem kerülne sor, mert a törvény az úgynevezett előkészületet nem rendeli büntetni.

A Matávkiller program ismeretlen szerzője megtéveszti olvasóit azzal az állításával, hogy az általa kezdeményezett akció nem ütközik törvénybe, és szerinte ez a lépés megengedett módja a helyi beszélgetési díjak csökkentése iránti igényérvényesítésnek.

Tisztelettel:

MATÁV Rt.
Ügyfélkapcsolat

Előzmény: doky67 (312)
doky67 Creative Commons License 2001.02.21 0 0 312
Tisztelt MATÁV Rt!
A mostani legolcsóbb csomagárat le kellene szállítani legalább 8 ezerre,mert ez mellett még telefont is üzemeltetni kell.Analóg vonal 2882,50 ft, ISDN 6000 ft.
Mert ugye ha ezt előbb tudtuk volna akkor nem nyergelünk át ISDN-re esetleg,de ha igen akkor is sok ez így még. (!)
Számoljunk:
1,
Analóg vonal havidíj+ADSL= 2883+12900= 15783 ft
2,
ISDN havidíj+ADSL= 6000+12900= 18900 ft

Ez ma még NEM megfizethető az átlagember számára!

Önök is többet eladnának annyiért,mint ennyiért szerintem biztosan. :-)
Nem azt mondtam,hogy ingyen adják mert Önök is a bevételből élnek de ez irreálisan magas ár még !!!

Kérem fontolják meg a tanácsomat!

Üdvözlettel,

doky67

bixi Creative Commons License 2001.02.14 0 0 311
Drágaságom, Te egy angyal vagy!! Neked volt (lett) igazad!!!!!!!!
Előzmény: tündérlala (308)
pilóta Creative Commons License 2001.02.14 0 0 310
Ez már jobban hangzik!
Remélem erre a Vivendi is lép valamit.
Előzmény: Da fan (309)
Da fan Creative Commons License 2001.02.14 0 0 309
http://www.matavnet.hu/010214adsl.html

szerintetek?

tündérlala Creative Commons License 2001.02.09 0 0 308
Ráadásul kiderült, hogy nem is igaz!!! :)))
(Lásd alább.)
A valódi KORLÁTLAN ADSL netezés 160000 Ft+ÁFA=200000 Ft-tól indul a Matávnál.
Igaz, hogy 384 K-val...

tündérlala

Előzmény: Meridian (307)
Meridian Creative Commons License 2001.02.09 0 0 307
Szerintem nem hangzik olyan yoOol, mert ugyanez (vagy jobb???) nem olyan messze tőlünk mindössze 50DM...! (=6600 Ft)...:(((((
Előzmény: tündérlala (293)
bullseye Creative Commons License 2001.02.09 0 0 306
off
szegény rtl, MSZP, zsidó világmaffia, ráadásul Matáv is! :)))
on

bár tartok tőle, hogy ebben a legutolsóban van valami Deutsche Telecom vonalon

Előzmény: bixi (305)
bixi Creative Commons License 2001.02.09 0 0 305
nem csigaevők, hanem egy német társaság áll a francia cég mögött... Ugyanaz, mint a tv2 mellett. (mint a matáv az rtl klub egyik tulajdonosa, csakhogy tisztán láss)
Előzmény: pilóta (302)
-xan- Creative Commons License 2001.02.08 0 0 304
Három hozzáférés...

A netexpressz előfizetés olyan, hogy egy adsl modemre nem cska egy gépet tudsz kötni. Előfizetéstől (NE 1/2/3) függően rendre 2, 5, illetve 10 párhuzamos kapcsolatod lehet (persze ha sok van, akkor valami elborult rendszer szerint osztoztok a sávszélességen).
Párhuzamos kapcsolatod annyi lehet, ahány túlféllel szerződésed van. (Mondjuk ha nem csak MatávNet lenne a világon, hanem ms internetszolgáltató, vagy video-on-demand szolgáltató vagy a céged szerződne a matávval és te távdolgoznál, stb...)
A matávnet a csomagjaiban meghatározta, hogy egy névvel+jelszóval egyszerre hányan lehetnek fönt a neten. (Például a telefonos eléréseknél ezt a hónap elején szorították meg egyre. Ebből megy a balhé az ISDN kalóz-multilinkesekkel.) Home40/80nál 1, Office-nél (768kbps) 3, Power (1,5Mbps) ez 6.
Ez elvileg arra jó, hogy ha kevés gépből áll a hálózatod, akkor nem kell IP router meg miafene, hanem a helyi hálóra rádugod az ADSL modemet és minden gépre felteszed a kliensprogramot, akkor bárki tud -- saját magának, egyedül -- internet-kapcsolatot kezdeményezni. Csak egyszerre max 3-an (ill. 6-an) lehetnek fönt.

Azt nem láttam megkötve (persze a szerződést nem láttam, csak a honlapjukon olvastam) hogy a több hozzáférő egy adslmodemet kell, hogy használjon. (azaz egy telephelyről lehet kezdeményezni a több párhuzamos "hívást").
Ha ez tényleg nincs megkötve, akkor hárman összeállva lehet venni koráltan elérést. Így három különböző adslmodemmel még a sávszélesség sem csökken.

üdv,
-xan-

Előzmény: blr (303)
blr Creative Commons License 2001.02.08 0 0 303
Mit jelent az, hogy 3 hozzáférés?
Előzmény: -xan- (298)
pilóta Creative Commons License 2001.02.08 0 0 302
Hurrá a Vivendi is beújított az ADSL-lel!
31250 Ft a legolcsóbb csomag, 256/64 100 óra.
A Matáv mégiscsak jobb, de nekünk Szegedieknek sajnos csak a csigaevők jutottak :(
Előzmény: tündérlala (301)
tündérlala Creative Commons License 2001.02.08 0 0 301
Semmi baj kedves bixi! :)))
(De igazán úriember vagy, hogy ezt írtad.)

Ahogy a teletubby-k mondanák:
NAGYÖLELÉÉÉSSS! :)))

tündérlala

Előzmény: bixi (300)
bixi Creative Commons License 2001.02.08 0 0 300
Kedves Lala!
Nem akartalak megbántani. Sőt! Mikor megjelent az ADSL és felhívtuk őket, ugyanazt mondta a matávos csaj mint TE!!
Előzmény: tündérlala (296)
-xan- Creative Commons License 2001.02.08 0 0 299
Bocs, elfelejtettem vmit.
Ha valakinek van ADSLe, az jelentkezzen a
Matáv ADSL - Használja valaki ? fórumon!
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9029928&uq=8

(Nekem is van, és szeretnék kontaktusba lépni még vkivel!)

-xan- Creative Commons License 2001.02.08 0 0 298
Hali!

A következoket kell fizetni az ADSL-ért:

-belépési díj. nem részletezem.
havonta:
-Matáv NetExpressz díj. ez olyan, mint a telefon elofizetési díja. Ezen felül kell az internet-szolgáltatásért fizetni:
-MatávNet havi díj.
-ISDN elofizetési díj. (Állítólag hamarosan lesz alanógra is netexpressz) - ez külön tészta.

64/384 esetén a NetExpressz 10-12 eFt
Home40 6 eFt
Home80 9 eFt
Ezek 40 illetve 80 órát tartalmaznak, azon felül 200 illetve 160 ft/óra.
Ennek az a lényege, hogy a telefondíjnál _lényegesen_ olcsóbb (különösen a csúcsidoben). Ha tehát nem vagy Mindekinek-es mert mondjuk céges vagy vagy nappal internetezel, akkor lényegesen kisebb az óradíj, még ha túl is léped.
Nagy internetfogralmat lebonyolító cégeknek nagyon megéri. (Nálunk pl. számításaim szerint kb. felére csökkennek a költségek.) De mondjuk havi 40-45 eFtért minden munkanap 8 órát fent lehetsz. Azért ez nem olyan kevés, igaz?
A 384 kbps valójában még egy kicsit több is. Méréseim szerint stabil 58 kbyte/sec letöltési sebesség tapasztalható, pppstat -w 1 szerint 75-80000 byte is bejön másodpercenként. (Ez a bruttó érték, fejlécekkel, mindennel.) Ez azt jelenti, hogy 3 óra alatt lejön egy CD. Azt hiszem, ennél több egy embernek nem is nagyon kell.

Valóban a 24 órás elérés pofátlanul drága, valami 140 eFtot kell fizetni a matávNetnek, és 24 ezret a Matávnak. Más kérdés, hogy ezért valójában HÁROM elérést kapsz! Ha valaki gondolja, szívesen összeállhatunk hárman megvenni egy 24órás csomagot. Úgy már egész emberi összegek jönnek ki.

Ja, asszem ezek áfa nélküli árak.

Összegezve: Magánszemélyeknek nem igazán éri meg, cégeknek nagyon. Ha van alternatívád szélessávú elérésre (pl. KábelTV) akkor egyértelmuen azt kell választanod. (Hacsak nincs adatforgalmi díj.)

Ha viszont több géped van (mini-hálózat vagy ilyesmi), akkor a szélessávú eléréssel az a baj, hogy általában megkötik a csatlakoztatható gépek számát (1). A többgépes elérés pedig sokszázezer ftos nagyságrendú már.
Ez nem technikai kérdés, mert az ADSLen is csak egy IP címet kapsz, hanem jogi. Ui. ha megszeged a szerzodést, az hosszú távon nem lesz jó neked. (Mondjuk kirúgnak, utólag kifizettetik veled a sokszoros összeget+büntetést, stb...)

üdv,
-xan-

blr Creative Commons License 2001.02.08 0 0 297
Nekem a kedvenc kitételem, jó apró betűkkel szedve (:
Az ADSL alapú szolgáltatásokhoz fix IP cím nem adható!
Mármint nem adnak, mert még véletlenül értelmesen, belső mail-szerverrel, esetleg web-szerverrel is lehetne játszani...
Na mindegy, erre találták ki magukat az olyan szolgáltatók, mint pl. a dyndns.org :)
Matáv mehet a francba a hülyeségeivel...
Előzmény: tündérlala (296)
tündérlala Creative Commons License 2001.02.08 0 0 296
Igazad van te nagyon nagyarcú! :)

Lyól félreértettem+kevertem a másik oldalakon olvasható infókkal.
Valóban a 19000 Ft (ráadásul ezen az oldalon már az is áll, hogy +ÁFA...) csak 80 órára szól, aztán jön a 160 Ft/óra túllépési díj.
Ez már nem tetszik! :)

tündérlala

Előzmény: bixi (294)
bixi Creative Commons License 2001.02.08 0 0 294
Agyad mint a matáv ügyfélszolgálatnak... :-))

Ne haragudj, kapcsoltvonalinak mi köze az adsl-hez??

http://www.matavnet.hu/szolgaltatasok/uzleti/iadsl.html

Előzmény: tündérlala (293)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!