Keresés

Részletes keresés

G.Zoli Creative Commons License 2014.10.21 0 0 778

Szia.

A mostani új szerekkel ha konyhai vagy német csótány akkor egy ritkább esetben két kezeléssel ki tudjuk irtani. A sváb bogárral már más a helyzet mert az csak jön jön és jön :)

Előzmény: Paksi Gábor (777)
Paksi Gábor Creative Commons License 2014.10.21 0 0 777

Sziasztok! Egy 4 emeletes téglaépületben lakom. Körülbelűl 3 hónapja észleltem a konyhában és a fürdőben jó pár darab csótányt. Egy munkatársam ajánlott egy rovarirtót. Eljött, végigpermetezte a konyhát fürdőt és a spejzokat. Azt mondta, hogy ez egy 4 lépcsős írtás és az első alkalom után még minden hónapban egyszer fog jönni. 2 hét eltelt a kezelés óta és nemhogy kevesebb hanem több lett belőlük. Most már a szobában is napi szinten lefekvés elött 3-6 példány között találok. Felhívtam és azt mondta, hogy várjak még 2 hetet mert a búvóhelyekről jönnek elő. egy hétig bírtam és csak többet láttam. Megkértem jöjjön el ismét hamarabb. Megint végig permetezte alaposabban a lakást, megkértem, hogy a szobát is meg ahol észleltem még a jelenlétüket. Valamint gélezést is használt a konyhában pár helyen. Egy hét telt el azóta. Direkt nem mostam fel,nem nyúltam semmihez, de elöző nap otthon voltam este amikor is este 10 fele a konyhában és a fürdőben jó pár darabot láttam megint valamint a szobában is. Úgy gondolom nem teljesen hatásos az írtás, mert egyszerűen nem hiszem el, hogy a második kezelés után is ennyinek kellene lennie. Természetesen lehet tévedek, azért is irtam le a problémát, hátha egy szakértő tanáccsal vagy magyarázattal tudna szolgálni. Előre is köszönöm a segítséget!

Banyaci Creative Commons License 2014.01.30 0 0 776

Sajnos csak elméletileg. Gyakorlatilag csak azt várják, hogy elvigyük hozzájuk a közös költséget.

Előzmény: Big Barracuda (775)
Big Barracuda Creative Commons License 2014.01.28 0 0 775

Elméletileg ők a lakók érdekeit képviselik. Nem?

Előzmény: Banyaci (774)
Banyaci Creative Commons License 2014.01.28 0 0 774

Még jó is lenne, ha nem egy lakásszövetkezet intézné a ház dolgait. Egyáltalán irtatni sem nagyon akartak. Most, hogy még mindig vann bogár sem csinálnak semmit. Egyszerűen nem érdekli őket. Az elnök széttárta a karját és vigyorogva megkérdezte, hogy akkor most mit csináljon?

Előzmény: Big Barracuda (773)
Big Barracuda Creative Commons License 2014.01.28 0 0 773

A 763-as hozzászólásban keresd a mágust a csodaszerrel. :) Ő megmondja a tutit!

Előzmény: Banyaci (772)
Banyaci Creative Commons License 2014.01.27 0 0 772

Tegnapelőtt volt nálunk fújásos csótányírtás. Létezik, hogy ma azaz két nappal később virgonc bogarakat találjak ott, ahova befújtak? Mert találtam. Fölháborító. Nem csak én találkoztam velük, hanem a szomszédok is.

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.09 0 0 771

oké oké :) maradjunk a fagyállónál

Előzmény: Big Barracuda (770)
Big Barracuda Creative Commons License 2013.12.07 0 0 770

Kis külömbség van az ablakmosó és a fagyálló között. Sebaj! Max. néhány részeg csótány mulatni kezd a hűtő alatt. :)

Előzmény: Törölt nick (769)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.28 0 0 769

Oké, egy kis téli ablakmosó folyadékkal, vagy valami mosogatószerrel előkezelem. A víz elpárolog, emez nem. Ha újra belecsöpög, újra feloldódik.

Előzmény: Big Barracuda (768)
Big Barracuda Creative Commons License 2013.11.27 0 0 768

Ha ezt a sok élőhelyet kiiktatnánk, megszünne egy szakma. Azér egy tippet adok. A hűtő alá, fagyállót javasolnék. A többi olyan mint a"Lenni, vagy nem lenni?" kérdés.

Előzmény: Törölt nick (767)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.15 0 0 767

Üdv mindenkinek.

Egy érdekes kérdés jutott eszembe. Az önleolvasztós, no-frost -os hűtők, (gyakorlatilag csak ilyeneket árulnak már) rendelkeznek egy kis víztartállyal ami a hűtőkompresszor fölött van, és ahonnan elvileg elpárolog a víz. Igen, és itt meleg is van, a víz meg tiszta :)

Mit lehetne beletenni, hogy a kondenzvíz ne legyen esetlegesen csótányitató? Mit lehet beletenni a fíztartályba ami víz hatására oldódik, és vagy megdöglenek tőle a dögök, ami azért nem túl jó dolog a hűtő alatt, vagy inkább ezer kilométerre menekülnek onnan. Ugyanez a wc tartályra is vonatkoztatható szerintem.

Másik érdekesség a mosdó, mosogató, kádak, központi lefolyók és ugye a wc szifonja ami vízzel csurig van. A mosogató, mosdó, kád könnyen bedugózható, viszont ott a túlfolyó amiről szeretnek elfeledkezni, meg arról is, hogy a mosdókon van zegzugos járat ami a gyártás "mellékjterméke" szóval a mosdók belseje csótánywellness.

Mit lehet a szifonokkal tenni?

Mi a jobb,  az ecet, vagy a hipó?

A kapcsolóüzemű tápok állandóan mennek, langymelkegek, melegek. (tv, asztali számítógép, laptopok, erősítők, szünetmentes tápok) ha ezeket áramtalanítjuk, akkor nem működnek, és kihűlnek.

A mosógépek is jó helyek lehetnek, igaz ott a kicsöpögő víz valószínűleg foszfáttal vagy egyéb adalékkal dúsított.

Big Barracuda Creative Commons License 2013.09.28 0 0 766

Nem fontos, már megvan!

Előzmény: irtas-sos (765)
irtas-sos Creative Commons License 2013.09.28 0 0 765

ja bocsi, a csodaszer összetételét elfelejtettem megadni! :)

Előzmény: Big Barracuda (764)
Big Barracuda Creative Commons License 2013.09.12 0 0 764

Tettem egy .hu-t, de nem lettem okosabb a csodaszert tekintve! Szóval titok?!

Előzmény: irtas-sos (763)
irtas-sos Creative Commons License 2013.09.09 0 0 763

van csodaszer. gyakorlatilag komplett társasházakból úgy tüntetjük el a csótányokat, hogy a lakások 20%-ba nem engednek be minket. de ugyanez a helyzet sütőiparban is.

Referencia van. csak komplett társasházakkal foglalkozunk országosan, egyedi lakásokkal csak Debrecenben.

nevem után tegyen egy .hu-t:) akit érdekel

Előzmény: Big Barracuda (759)
Banyaci Creative Commons License 2013.08.20 0 0 762

A szellőzőkkel nem tudom, hogy mi legyen. Szerintem innen menni kell... Költözni aztán az új helyen írtatni és végleg eltűnnek a dögök.

Big Barracuda Creative Commons License 2013.08.16 0 0 761

Gondoltam!

Előzmény: Big Barracuda (759)
Banyaci Creative Commons License 2013.08.11 0 0 760

Tetőn kazános. Most szedjük föl a padlószőnyegeket, minden rést tömítünk. A rdiátor mellett a icsik lazán vándorolhatnak.

Előzmény: PETYUS (757)
Big Barracuda Creative Commons License 2013.08.11 0 0 759

Nem árt a konyhai, meg a fürdőszobai lefolyót is. Mert hát ugye ott is feljönnek a csatornából. A gél és permet helyett a legbiztosabb a tűz! :)

Vagy van valami új csodaszer? Figyelünk! Ha meg osztanád velünk is!

Előzmény: irtas-sos (758)
irtas-sos Creative Commons License 2013.08.11 0 0 758

csótányirtásra ma már van a gélezésnél és a régi kiűző permetezéseknél jobb és hatékonyabb módszer is.

ha pedig eltüntek a lakásból, akkor szigetelni kell minden lakásba bejövő csőnél sziloplaszttal, wc mögött nájlonnal, stb.

PETYUS Creative Commons License 2013.08.10 0 0 757

Helyi kazános, vagy távfűtéses?

Előzmény: Banyaci (755)
Big Barracuda Creative Commons License 2013.08.10 0 0 756

Ilyen körülmények között, nem lesz könnyű megszervezni a telyes írtást. Erre szoktam azt mondani, hogy irtogatás, fizetgetés, állandó munka a szakembernek. Jómagam írtás előtt részt veszek egy közgülésen és személyesen mondom el a lakóknak hogy mi a szakszerű irtás lényege.

Előzmény: Banyaci (755)
Banyaci Creative Commons License 2013.08.10 0 0 755

Panelház, függőlegesen sorkötéssel mennek a fűtéscsövek, lapradiátorokkal. A lakók 10% irtat, mert csak azoknál írtanak, akik kérik a házkezelőségnél. Senkit nem érdekel, hogy nem elég egy sort leírtani, mert csak negyedmegoldás. Ha valaki sokat jár a nyakukra, húzzák a szájukat. A közös helységekben (pl.szemétledobó) nem írtanak. Kissé homokba dugják  fejüket. Kerestek egy bűnbakot (most engem találtak meg) akire ráfogják a bogarat. Senkit nem érdekel, hogy nálam tavaly télen volt gélezés és utána volt fújás is. Gyakorlatilag két hónapig bogármentes volt a lakás. Ha én szülném a bogarakat, akkor már nem volna szabad lennie sehol.

Big Barracuda Creative Commons License 2013.08.10 0 0 754

Nem tudom milyen ház, panel, vagy régibérű, de mindegy is. A lakásokban gél, a közös használatú helységekben, lph., pince, szemétledobó, stb., permetezni. Ha nem marad ki sok lakás, a második írtás után, már komoly eredmény mutatkozik.Ami keresztbe tehet, ha a lakók nem elég motiváltak. Egy jó közös képviselővel ezt is meg lehet oldani.

Előzmény: Banyaci (752)
PETYUS Creative Commons License 2013.08.10 0 0 753

Milyen fűtési rendszer van a házban?

Előzmény: Banyaci (752)
Banyaci Creative Commons License 2013.08.10 0 0 752

Volt a csótányírtó a házban, de csak néhány lakásba kellett mennie. Ez így egy örökös szélmalom harc marad. Gélezett, vettem magam is az itt olvasott gélből és raktam pluszba azokra a helyekre ahova a szaki nem rakott esetleg nem tudott rakni. Ilyen az ablak fölött kissé följött tapéta. Nem fogom a szakit megkérni, hogy ugyan pattanjon már föl a szekrényre, de én ki tudtam pótolni ezzel a szerrel. Most úgy tűnik, hogy hatásos. Újításban vagyunk, hamarosan flszedjük a padlószőnyeget, leszedjük a tapétát. Ha készen leszünk megpróbálok kijárni egy fújást a háznak. Kombinálva, hátha sikeres lesz (egy időre): Bár én úgy gondolom, hogy szerintem csak akkor tudnánk megszabadulni a dögöktől, ha három négy alkalommal az egész ház le lenne kezelve. Mert így mindig újra rönnek.

Banyaci Creative Commons License 2013.08.04 0 0 751

Nagyon szeretnék költözni. Na de már nem panelbe, hanem kertesbe. Ott tudom, hogy a hangya kintről jön és költözés után elég lenne egyszer csótányt írtatni, biztos ami biztos. Csak a mai ingatlanpiac pangása nem könnyíti meg a költözést.

Előzmény: Ramóna1985 (750)
Ramóna1985 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 750

Igen, nem mutogatni kéne, hanem irtatni. Igy, ha alig alig engedik be- mint nálunk az előző házban is, teljesen felesleges. Az ember mindig ,, kapja " valahonnan..... KÖltözés?

Előzmény: Banyaci (749)
Banyaci Creative Commons License 2013.08.03 0 0 749

A kényszeres bogárlesés már nálam is megjelent.Tudom, hogy be lehet hozni másképpen is. Nem is érdekelne, hogy honnan ered, ha nem rám mutogatna a "kedves" szomszédom. Nyáron túlzásba vitte a pletykálkodást, bizony betelt a pohár. A házban nagyon kevesen engedik be az írtót. Sajnos. Így ha a bogár marad, akkor továbbra is rám mutogatnak majd.

Előzmény: Ramóna1985 (748)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!