Keresés

Részletes keresés

farkasanti Creative Commons License 2004.10.17 0 0 178

Én k....vára be vagyok rágva és azt fontolgatom, hogy keresek egy "tökös" ügyvédet és megpróbálok körülöttük egy kis sz...rt keverni, ugyanis a parkoló cédulájukon nincs feltüntetve, hogy hol kell azt elhelyezni ,a kocsin kívül, avagy belül, vagy bárholis!!!! Ezek után én gondolhatom, azt is, hogy magamnál kell tartanom és felszólításra bemutatnom!!!!

 

Ha tudsz valami okosat vagy érdekel a dolog, beszéljünk róla bővebben.

Előzmény: L4U58U8 (176)
L4U58U8 Creative Commons License 2004.10.17 0 0 176
Nekem a Semmelweis utcából az új klinika elől vitték el az autómat, mert szerintük a rokkantaknak fenntartott részen álltam - szerintem nem, erről teljesen véletlenül fényképem is van, csak sajnos az nem hitelesíthető az időpont szempontjából. Rokkantjelvény nem volt a kocsi ablakában, az igaz, volt viszont egy roppant nagy vörös kereszt elöl és hátul is, így kitalálhatták volna, hogy vajon miért állok éppen ott, de nem gondolkoztak, vitték. Én meg anyáztam és fizettem a szállítást. Hagytam volna ott? Úgy döntöttem, hogy ha a rendőrség is meg akar büntetni (az irodában ezzel fenyegettek), akkor perre megyek. Érdekes módon, a rendőrök békén hagytak.
Előzmény: farkasanti (175)
farkasanti Creative Commons License 2004.10.17 0 0 175

A minap Szegeden jártam, a gyerekemet vittem felülvizsgálatra a Tisza- partra az egyik klinikára. Szabályosan megálltam az egyik kijelölt parkolóhelyen, megvettem a parkoláshoz szükséges bilétát és annak rendje módja szerint kitépegettem a kitépnivaló ablakokat és a szélvédő mögé helyeztem a cetlit. Miután végeztünk az orvosi vizsgálattal visszamentünk az autóhoz és megdöbbenve látom rajta a kerékbilincset. Körülnézvén  három autóval odébb látom még az intézkedő kt.felügyelőt és a kerékbilincset felszrelő embert. Odamenvén megkérdeztem a bemutatkozás után, hogy miért van a kocsimon kerékbilincs, miután érvényes parkolójeggyel rendelkezem. A flegma elutasító válasz úgy szólt,hogy a parkolójegy öt kitépendő tárcsájából(év, hónap, nap, óra, perc) négy jó, viszont az ötödik, csak félig sikerült, "ami visszaélésre adhat okot"!!! Pár perces értetlenség után úgy döntöttem kifizetem a büntetést, ami nem kevés(5000+ áfa=6250FT), elővéve a pénztárcát a "szerv" közölte velem, hogy nála nem fizethetek, csak a pénztárban, ami a város túlsó végében van(majdnem) "HEHEHE"!!!! Ezek után villamossal elmentem a pénztárba, ahol már pár "dühös ember" kereste az igazát, de, csak elutasító válaszokat kaptak. Nem értettük pl. azt sem, miért kell mindjárt k.bilincset feltenni, miért nem lehet először egy kisebb összegű figyelmeztetéssel megúsznia "szabálytalanságot", mire a válasz az volt,"mgpróbálkoztunk, már ezzel is, de sokan nem fizették be, meg még ki is röhögtek bennünket, most meg mi röhögünk, mert addig nem vesszük le, amíg ki nem fizeti a kuncsaft, aztán pereljen, ha akar hehehe"!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Ezek után kérdezem én milyen város az, ahol a klinikái előtti p.-helyeken pénzt kér a megállásért(hiszen kik mennek oda, a betegek és a hozzájuk tartozó kísérők) és ha kér is a becsületesen fizetőket cinikusan emberi méltóságot nélkülözve büntetik)))))!!!!!!

oszibá Creative Commons License 2004.10.02 0 0 173
És telefon számla?
Előzmény: Törölt nick (172)
oszibá Creative Commons License 2004.10.01 0 0 171
És ilyen esetben milyen órát használnak??

Ugyan is az ótomaták órái igen csak késnek és nem sietnek beállítani.

 

Előzmény: Törölt nick (169)
jujo01 Creative Commons License 2004.08.13 0 0 168
Utánna olvastam és jónak tűnik. Ha a közeljővőben befejeződika jogsim körüli mizéria akkor élni is fogok vele.
Előzmény: Törölt nick (167)
jujo01 Creative Commons License 2004.07.20 0 0 166
Pénzt? idöt? hogyan?
Előzmény: Törölt nick (165)
jujo01 Creative Commons License 2004.07.15 0 0 164

Bekörmöltem egy "regét" az esettel kapcsolatban amiben ecseteltem az eljárást a parkolócédulákkal kapcsolatban.

De délután beirom újra lehet nálam volt a bajság.

Bekeményitettek a parkolóőrök!

 

 

üdv:JUJO

Előzmény: Mijo (163)
Mijo Creative Commons License 2004.07.15 0 0 163

 

Hát itt van kettővel a tiéd előtt.

 

 

Előzmény: jujo01 (162)
jujo01 Creative Commons License 2004.07.15 0 0 162
Hová lett amit tegnap bekörmöltem?
Előzmény: OBER26 (161)
OBER26 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 161

"4 db be nem fizetett mikulás csomag ami még az elmúlt évek alatt jött össze....  - az idén egy sem -  mi történhet?

 

- Mi az elrenedezési mód? Részemről?

- Parkolóőrökről?"

 

Hát,ugy tudom ötödszörre kerékbilincs,de azt csak akkor tehetik fel,ha ismét jegy nélkül parkolsz,különben nem.

Valakit bennt kell hagyni a kocsiban,akkor sem szolnak az örök.

Előzmény: jujo01 (160)
jujo01 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 160

Amikor már azt hiszed nem történhet veled semmi baj hiszen a sinus görbe legalján vagy akkor is jön még valami.....:)))

 

4 db be nem fizetett mikulás csomag ami még az elmúlt évek alatt jött össze....  - az idén egy sem -  mi történhet?

 

- Mi az elrenedezési mód? Részemről?

- Parkolóőrökről?

 

Hogyan tovább?

 

 

Mijo Creative Commons License 2004.06.01 0 0 159

Bizony ez esetedben, örömünket szolgálná, ha nem lenne egy utolsó szempont :))))......

Előzmény: szarvasdr (158)
szarvasdr Creative Commons License 2004.06.01 0 0 158
Basszus, nem látom a fától az erdőt...!
Ezért volt ismerős, mert itt olvastam....
Érdemes lesz néha odafigyelnem, mit is teszek...
Előzmény: Mijo (157)
Mijo Creative Commons License 2004.06.01 0 0 157

Ha véletlenül törölnék: ITT van, ő adta meg.

Előzmény: szarvasdr (156)
szarvasdr Creative Commons License 2004.06.01 0 0 156
Kedves Prista!

Ha sok helyütt lesz elérhető a mobilos parkolás, akkor érdemes belé invesztálni. 3000 az indulóösszeg. Én marha ritkán parkolok (helyben ritkán használok autót, ill. tanyára fűnyírószállításhoz kicsit most már többet), mégis beszálltam, mert tetszik az ötlet.

Szombaton próbaképp, az autó elővétele nélkül "parkoltam". Ment a dolog, de a parkolás aktív vagy inaktív voltának ellenőrzésére szolgáló ellenőrző hívás rendszere valamiért nem működött. Porszem a gépezetben... Még egyszer megpróbáltam, ugyanaz történt. Egy százast megért, hogy a rendszert leteszteltem, majd az ügyfélszolgálaton tettem jelzést. (a parkolásom aktiválása-inaktiválása gondtalan volt, jelezték)Későbbiekben mindig telefonról fogok parkolni, ahol lehet. Bárcsak Szeged is belelépne!

Miben más a Kódpark? A nevét már hallottam, van honlapjuk?

Előzmény: Prista (154)
Mijo Creative Commons License 2004.05.31 0 0 155

Elnézésedet kérem, de tekintettel klubfórumunk nevesített jellegére, nálunk ez csak a következőknek megfelelően működik: KLIKK A LINKRE!

Köszönöm megértésedet: Muity Mijo
Baja

Előzmény: Prista (154)
Prista Creative Commons License 2004.05.31 0 0 154
Üdv szarvasdr!
Kíváncsi vagyok, hogyan válik be a Parktel.
Van egy nagy hátránya, előre kell megvenni a parkolási kártyát.
Ez nem kifejezetten felhasználó barát megoldás. Egy üdülő vendégtől, vagy átutazól nem nagyon lehet elvárni, hogy előre kiadjon több ezer forintot.
Nem beszélve a kevésbé jól menő városok lakóiról. A Parktel Mátészalkán, vagy Ózdon nem aratna nagy sikert.
A Kód park ebből a megközelítésből szimpatikusabb.
szarvasdr Creative Commons License 2004.05.30 0 0 153
Én Baján a Parktel szolgáltatást most tesztelem, jónak tűnik.
www.parktel.hu
Előzmény: Prista (152)
Prista Creative Commons License 2004.05.29 0 0 152
Üdv mindenkinek!
Ez újnak látszik, mit szóltok hozzá!
Itt
Mijo Creative Commons License 2004.02.25 0 0 150

"Egyébként amint látod névvel is lehet fenyegetőzni és neveletlennek lenni mint azt Mijó is teszi."

Csicsikém, türelmes szülő a nehéz felfogású gyermekének nem rágná úgy a szájába illedelmesen, mi a dörgés erre, ahogy ez kapta. Én nem tehetek arról, hogy valaki ezt képtelen értelmezni. Ha ismered, majd mutasd meg nekem egyszer légy oly kedves, ezt a figurát, hogy élőben is megpróbáljam neki elmagyarázni, hátha jobban megérti :(. Kösz! Egyébként, ha téged marasztalna el bárki is, én biztos nem idézném be. Annál jobban kedvellek és közelebbállónak tekintelek.

Mijo

Előzmény: Thernitibi (148)
Mijo Creative Commons License 2004.02.25 0 0 149

Kedves Edit, nem mindenki képes hozzád hasonló kulturáltsággal fogadni olyan elemi dolgokat, mint egy egyszerű bemutatkozás.
Esetedben szívből sajnálom, hogy nem veszel részt gyakrabban a folyó diskurzusokban. Bár minden nő a te nívódon leledzne itt :).
Ha olvasol bennünket, ne tétovázz, add elő gondolataidat, eddigiekből is kitűnik, van saját véleményed :)!

Üdv: Muity Mijo

Előzmény: Somolygo (130)
Thernitibi Creative Commons License 2004.02.25 0 0 148
(Ezt azért másolom be, mert lehet, hogy slalom beírása nem éri meg a következő órát)

Bocs thernitibi,de ti nem értitek,hogy a titeket nem ismerők számára a ti bemutatkozásotok is lehet hamis.Ezért a saját neves dolog nem ér semmit.Én pl megírtam személyesen bárkivel találkozok az igazam bizonyítása miatt.(hol és mikor?) Biztos ismered a mondást- mond meg az igazat és betörik a fejed- sokan ezért nem írnák meg a véleményüket névvel és így a bajai "hírességek-hez" sok igaz vélemény nem jut el.Egyébként amint látod névvel is lehet fenyegetőzni és neveletlennek lenni mint azt Mijó is teszi.Az nélkül ócsárol,hogy megkérdezné miért is állítom :Baján a KRESZ alapjaival nincsenek tisztában olyan emberek akiknek ez a szakmájuk.

Nem akarom a topikot rombolni ezért a továbbiakba csak a parkolással és bajai helytelenül elhelyezett KRESZ táblákról fogok esetleg írni ide,ha tetszik a "hírességeknek" vagy éppen nem.

Szia

Én ismerlek Téged. Sőt! Mondhatom úgy is, hogy közismert vagy, méghozzá jóértelemben véve.
De ez nem elég, mert a szabály az szabály, és bármennyire közérdekű is az, amiről írni akarsz, anoním írója miatt a "lecsóban" végzi. Mindettől függetlenül, pontosan tisztában vagyok e sajátneves szabály összes előnyével, és hátrányával. Én azt vallom, ha valakinek problémája van, amely probléma a tetejében közérdekű is, akkor nyugodtan vállalhatja saját nevét.
Itt pro és kontra mindenkinek áll a zászló.

Amúgy ha mégse menne a "dolog", akkor szíves figyelmedbe ajánlom ezt a topicot: http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9025912&uq=931

Mijo Creative Commons License 2004.02.25 0 0 147

Ühüm, na ja. Hát ahogy gondolódik. Csakhogy így rosszul gondolódik. Van bajai támakör a fórumunkon kívül is. Ott jól gondolódna így. Ott végtelenül nagy a szólás szabdsága. Élni kell vele.

Thernitibi Creative Commons License 2004.02.20 0 0 145
Tisztelt slalom

Én tökéletesen megértem, amit az internetes fórumok "működéséről" általában megjegyeztél.
De próbád Te is végre megérteni, hogy ez a hely nem egy snassz Index fórum, hanem a neten szinte példátlan, saját névvel vállalt fórum, ahol a kimondott szaváért mindenki teljes irl valójával vállalja a felelőséget.
Persze, tudom én azt, hogy a polgármestert, vagy akármelyik városi "hírességet" sokkal könnyebb név nélkül anyázni, viszont pont az ilyen elvtelen támadások elkerülése végett döntöttünk úgy egy páran (valójában igaz is, hogy semmiféle "bölcsek", semmiféle "gárda"), hogy a saját nevünket vállalva fogunk egy, akkor még a törzsasztalban nyitott topikban írogatni. Na, abból a sajátneves topikból nőtt ki ez a hely.

Viszont van itt egy hely, ahol név nélkül is nyugodtan írhatsz.

Cs.

Mijo Creative Commons License 2004.02.07 0 0 142
Mijo Creative Commons License 2004.02.07 0 0 141

Kösz, Csicsi! Két verzió van: aki fel tudja fogni, miről szólsz, az nem mocskolódik ilyen bunkó módon, mint ez jövevény; aki meg képtelen felfogni, annak kár is mondani bármit, de annak sok helye nem is lehet mifelénk :(.

Ebben csak az a "jó", hogy számtalan konkrét témára vonatkozó topicunkat verik ezen a módon szét :(!

Mijo

Előzmény: Thernitibi (140)
Thernitibi Creative Commons License 2004.02.07 0 0 140
Tisztelt slalom

Természetesen semmi probléma nem lenne abból, hogy ide írsz.
Sőt...
Csakhogy a "Bajai régió" c. önálló fórumban alapszabályként rögzítve van a jól behatárolható sajátnevesség, amelyet az alapító tagok egyhangú felkiáltással fogadtak el.
Ezért kérünk minden új érkezőt, hogy ha egy mód van rá, akkor a Bemutatkozás c. topikban írjon önmagáról pár szót. (Attól még a nicked megmaradhatna, bár nem javaslom.)
Viszont arra is felhívom a figyelmed, ha ez a bemutatkozás elmarad, teljesen mindegy mennyire közérdekű témát vetettél fel, a modera menthetetlenül kitöröl.

Tisztelettel: thernesz@freemail.hu

Mijo Creative Commons License 2004.02.06 0 0 137
Mijo Creative Commons License 2004.01.27 0 0 134

Kedves Betérő, felvetéseid érdekesek, de a folytatás előtt engedd meg, hogy egy minden résztvevőnk által betartott sajátosságra felhívjam a figyelmedet: Bajai Régió Fórum.

Köszönjük megértésedet.

Muity Mijo
Baja

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!