Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.20 0 0 26966

Mondjuk tapasztalt edző. Nagyon jól építi be a fiatalokat. Az Ajaxszal és a Bayern Münchennel is sikeres volt. Én bírtam őt mindig is, de nem a Fradisták kedvence, az holtbiztos! :D De a hollandok között sem csípi mindenki! :)

Előzmény: Gyenyi (26964)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.20 0 0 26965

Ajax: az ősi riválistól igazoltak holland válogatott támadót - NSO (nemzetisport.hu)

 

A kérdés, hogy hogyan fogadják Amszterdamban! Duplán kell bizonyítania! :0

Gyenyi Creative Commons License 2021.07.14 0 0 26964

Szerénység vagy nem, de nincs konkurense, és valóban a nagy többség őt akarja. (Legfeljebb a játékosok között van, aki nem.)

Előzmény: Törölt nick (26963)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.13 0 0 26963

A szerénység nagy erénye van Gaalnak! :D 

 

Van Gaal: a hollandok nyolcvan százaléka engem akar (origo.hu)

Előzmény: Törölt nick (26962)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.13 0 0 26962

Louis van Gaal lesz az új holland szövetségi kapitány? Legalábbis erről cikkeztek. A stílusa borzalmas, de baromi jó edző!

nj Creative Commons License 2021.07.10 0 1 26961

Hát, az az igazság, hogy két helyen írni ugyanazt nincs nagy kedvem és itt jóval kevesebben vagyunk...

 

Én inkább amondó volnék, hogy akinek van kedve és még nincs ott, az csatlakozzon a Facebook-os csoporthoz. Nem vagyok egy nagyon aktív FB felhasználó, de ott többen írnak (írunk) híreket, nagyobb az élet.

Előzmény: Ruud_Krol (26960)
Ruud_Krol Creative Commons License 2021.07.09 0 0 26960

és akkor itt semmi?

Előzmény: nj (26959)
nj Creative Commons License 2021.07.08 0 1 26959

Mindannyiunknál előbb csatlakozott! :-)

Előzmény: Neeskens (26956)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.07 0 0 26958

Frank de Boer nem akart lemondani a holland válogatott irányításáról, de aztán mégis megtette. Túl nagy nyomást helyeztek rá. A szurkolók és a média is egyben. 

 

Én nem sírok emiatt, mert gyenge volt az EB alatt az Oranje! :( 

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.07 0 0 26957
Neeskens Creative Commons License 2021.07.07 0 0 26956

Gyenyi, kérlek csatlakozz te is a facebookon az Ajaxhirek csoporthoz

Előzmény: Gyenyi (26954)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.06 0 0 26955

Johan Cruyff: Totális futball című könyve nagyon élvezetes olvasmány. Még az elején járok, de már az FC Barcelona játékosa az emberünk!

 

Azt mondta, hogy amikor eligazolt az Ajaxból, mindenféle veszélyes állatot küldtek a hollandiai lakcímére! :0 Ez azért durva! :) 

 

Johan is azért sok támogatást kapott az Ajaxtól! Hollandiában ez a szociális háló nagyon jó! :)

Gyenyi Creative Commons License 2021.05.27 0 0 26954

Nagy a csend. Félek, hogy Manoh eltűnése e topik halálának előszele volt. Kár. Jó 15 évig élvezettel írtam ide, nem egyszer provokatívnak értékelt, véleményemet. Mostantól máshol kell kiélnem magamat.

AFCA 4 LIFE Creative Commons License 2021.05.10 0 0 26953

Alvarez kezezéséről nincs nagyon mit beszélni,szerintem az jogos volt.

AFCA 4 LIFE Creative Commons License 2021.05.09 0 0 26952

Nem láttam a mai meccset,de az eredmény több,mint szép. Lehet,hogy már a végén vagyunk,és fejben már mindenki lazul,de abban igaza van Gyenyinek,hogy régebben ezek a meccsek izzadósak voltak,most meg kijön a lépés.Majd megnézem az összefoglalót, Stekelenburg védésére kiváncsi leszek. A 2 öngólon meg jót nevettem. Kudus is betalált,jó lendületet adhat neki a következő idényre. Alvareznl valami kezezést olvastam,azt is meg akarom nézni,hogy jogos,nem jogos. Venlo ellen remélem,meglesz az idei 100.gólunk.

nj Creative Commons License 2021.05.06 0 0 26951

"Én a kettő közül biztos, hogy De Boert választanám, te eszerint Boszt."

 

Szerintem, elég világosan leírtam korábban, hogy nekem egyik sem kellene.

Előzmény: Gyenyi (26950)
Gyenyi Creative Commons License 2021.05.06 0 0 26950

"Legyünk óvatosak, ne kockáztassunk, tartsuk meg a labdát, várjunk, hátha hibázik az ellenfél és elalszik a saját szurkolónk"

Abban biztos vagyok, hogy, ha Bosz lett volna edzőnk 2010-15 között, akkor ma messze nem tartanánk ott, ahol tartunk. Primitív, valóban támadó játéka szép a szemnek, nem egyszer eredményes is, de nagyon sokszor fázik arra rá. Vele nem lettünk volna négyszer bajnokok, és a De Boer alatt feljött, jó pénzért eladott fiataljainkat el kellett volna kótyavetyélnünk.  Különben volt egy csomó kimondottan jó meccsünk De Boerral is. De valóban könnyebb támadó játékot játszani, ha hátul De Ligt és Sanchez vannak elől pedig Ziyech, Traore, a 17-es jó formában lévő Dolberg és Younes, mint, ha De Sa, Hoesen, Sightorson és hasonlók támadnak, és a védelemben pedig Moisander még a legjobb.

Én a kettő közül biztos, hogy De Boert választanám, te eszerint Boszt. Egyelőre ez amúgy sem aktuális, így tök mindegy. Remélem, egy jó EB után De Boer jövőre sem lesz jelölt, de azért akad majd egy Bosznál jobb is. Sajnos Overmars szemében Bosz a legjobb. De ő, tudtommal nem olvassa e topikot, így nem tudjuk meggyőzni tévedéséről. :(

Előzmény: nj (26949)
nj Creative Commons License 2021.05.05 0 0 26949

De Boer több felállást és ugyanazt a stílust. Legyünk óvatosak, ne kockáztassunk, tartsuk meg a labdát, várjunk, hátha hibázik az ellenfél és elalszik a saját szurkolónk... :-)

Bosz csapata legalább mert támadni, még ha időnként rajta is vesztett.

Előzmény: Gyenyi (26948)
Gyenyi Creative Commons License 2021.05.05 0 0 26948

Jó. Akkor úgy fogalmazok, hogy Bosz egy taktikát, stílust, felállást ismer. De Boer többet.

Előzmény: nj (26947)
nj Creative Commons License 2021.05.05 0 0 26947

Ez nem stílus, hanem felállás, csapatszerkezet.

Előzmény: Gyenyi (26946)
Gyenyi Creative Commons License 2021.05.05 0 0 26946

"Nem mintha De Boer többet ismerne..."

Azért a Man City ellen például nekem tetszett, hogy Eriksen volt mindkét meccsen a center. És ezzel alaposan meg is zavarta őket. Ilyet Bosztól nem láttam. És az olaszok elleni 1:1-nél 5-3-2-őt játszott a válogatott. EZ már két stílus a megszokott 4-3-3 mellett. Az is taktika, hogy Wijnaldum, Klaassen vagy De Roon játszik-e a védelem előtt, mert attól egész más a játék. Ezt is az ellenféltől teszi függővé. Több most nem ugrik, be, pedig biztos van még.

Előzmény: nj (26944)
nj Creative Commons License 2021.05.05 0 0 26945

"Ha nincs rendelkezésre álló jó holland (saját nevelt), akkor meg lehet próbálni."

 

Ha Ten Hag elmegy és Schreuder sem jön, akkor előáll ez a helyzet.

 

"Olyan idegbolondok, mint Tuchel és Klopp sem."

 

Erre inkább nem is mondok semmit, mert ez teljesen komolytalan!

Előzmény: Gyenyi (26943)
nj Creative Commons License 2021.05.05 0 0 26944

"Nekem csak azzal volt/van bajom, ahogy a játékosokkal bánt, ahogy ifijeinket tönkretette, és hogy csak egy játékstílust ismer."

 

Nem mintha De Boer többet ismerne...

 

"De Boer óriási hibája volt, hogy az akkor teljes kupleráj Interbe ment. De nem csak a klub vezetésével volt baj. A keret is roppant gyenge volt. Szó se róla, még azzal a kerettel is lehetett volna jobb, de utódja sem tudott sokkal jobb lenni. Az Inter azt az idényt 8-ikként fejezte be."

 

7. lett. De Boer viszont a 12. helyen adta át a csapatot, tehát az utódja jobban szerepelt velük. És De Boer z EL-ben is leégett.

Előzmény: Gyenyi (26942)
Gyenyi Creative Commons License 2021.05.05 0 0 26943

"Egyébként sem értem ezt a heves ellenkezést egy külföldi edzővel szemben."

Utolsó igazán sikeres külföldi edzőnk Kovács volt. Iviccsel ugyan bajnokok lettünk, de vele játszottuk az utolsó 50 év legpocsékabb fociját. És azokkal a játékosokkal (Schrirvers, Krol, Lerby, Tahamata, La Ling, Geels stb.) nem tudott duplázni. Linder is lett bajnok, de az főleg Cruijffnak volt köszönhető. Másodszor 5 meccs után már kirúgták. Spitz Khonról nem sokat tudok, de arra biztos nem példa, hogy milyen jók nálunk a külföldi edzők. Olsen talán igen, de csak első idényében. Végül belső viszályok után kirúgták. Ha Ajax múltú lett volna, talán nem lett volna ez a sorsa.

A külföldi edzőkkel úgy vagyok, mint a vett játékosokkal. Ha nincs rendelkezésre álló jó holland (saját nevelt), akkor meg lehet próbálni. Pár éve sokan Schmidtet tartották az álom edzőnek, mert kétszer szétvert minket. Azóta mindenhonnan kirúgták. Amit a PSV-nél csinált, azután örülök, hogy nem hozzánk jött. Az utolsó 50 év legnagyobb Ajax edzői edzői, ha Ten Hagot még nem számítjuk annak, mind nálunk léptek elő vezető edzővé. Koeman is sikeres volt, de neki is volt Ajax múltja. Nagyon oda vagy a német edzőktől. A holland bajnokságban jelenleg hárman vannak. Mindhárman a Red Bul iskola emberei. Annyira nem meggyőzőek, hogy bármelyikük is kellene. Olyan idegbolondok, mint Tuchel és Klopp sem.

Én mernék kezdeni a Bogarde - Reiziger és egy tapasztalt segéd hármassal, és Grimet is lehetőségnek tartom. De jövőre meg lehet próbálni elcsábítani Schreudert is. Neki sokat köszönhet Ten Hag abban, hogy ott tart, ahol tart. Nem ő lenne az első Barca segéd, aki hozzánk jön.

Előzmény: nj (26941)
Gyenyi Creative Commons License 2021.05.05 0 0 26942

"Bosz esetében az eredményesség hiányával van bajom"

Még ez sem teljesen igaz. Azért azzal a csapattal az EL döntőjébe jutni, szememben eredményesség volt. A Vitesse-t az EL-be juttatni sem (sokkal?) kisebb teljesítmény, mint velünk idén a bajnokság. A Leverkusennel a BL-be jutni nagy eredmény. Kíváncsi vagyok ki ismétli ezt meg. Emellett a német kupadöntőbe is bejutott. És kétszer bajnok is lett. Egyszer az amatőröknél az AGOVV-vel egyszer pedig a Jupiler Ligában a De Graafschappal. Nekem csak azzal volt/van bajom, ahogy a játékosokkal bánt, ahogy ifijeinket tönkretette, és hogy csak egy játékstílust ismer.

 

"szegény De Boernak nem voltak ilyen játékosai, mint most Ten Hagnak (ami, persze nem teljesen igaz, mert azért volt Vertonghen, Eriksen stb.), akkor rá lehet vágni, hogy itt talán nem, de az Internél, ill. Bosznak a Dortmundnál igen, aztán mire mentek vele?"

De Boer 2010-ben 5 pont hátránnyal és egy gólos gólkülönbség előnnyel vette át a csapatot. Télen, kompenzáció nélkül elment Suarez és Emanuelson, és 2 pont előnnyel 11 gólkülönbség előnnyel lettünk bajnokok. Ha soha életében más jót nem csinált volna, már ezzel is a nagyok közé tartozna. Abban nem vagyok biztos, hogy Vertonghen jobb, mint Martinez. Erikesen jó, bár a mai Klaassen van olyan, mint az akkori Eriksen. (Szerintem). 18-19-ben volt De Ligt és Frenkie. Ilyen szintű játékosai De Boernak soha nem voltak. Mindenesetre a keret ma sokkal erősebb, mint De Boer idejében bármikor is volt.
De Boer óriási hibája volt, hogy az akkor teljes kupleráj Interbe ment. De nem csak a klub vezetésével volt baj. A keret is roppant gyenge volt. Szó se róla, még azzal a kerettel is lehetett volna jobb, de utódja sem tudott sokkal jobb lenni. Az Inter azt az idényt 8-ikként fejezte be. Az a keret nem volt jobb, mint az Ajax-é volt az előző idényben. Az biztos, hogy kevés klubnál tudnak olyan türelmesek lenni egy edzővel, mint nálunk. Nálunk megengedhette magának, hogy pocsék sorozatai legyenek, amit rendre bajnokságokkal hálált meg. Ugyanezzel a szigorral (jobb azt mondani, hogy fejetlenséggel), Ten Hagot is kirúgtuk volna 8-9 meccs után, miután, bár megkapta azokat az erősítéseket, melyeket Keizer hiába kért, de a Keizer által 5 pontra lecsökkentett hátrányt mégis néhány forduló alatt megduplázta, és a PSV épp minket elverve lett már a 31-ik fordulóban bajnok. Végül Ten Hag meghálálta a bizalmat.
Na mindegy. De Boer az EB előtt kap időt, hogy formálja a csapatot, hogy megtalálja a legjobb taktikát, a legjobb 11-et. Ha ez sem lesz elég neki, akkor tényleg nálam is megbukik. Szép lenne, ha addigra Van Dijk és Blind is rendelkezésére állna, mert nagyon fontosak.

Előzmény: nj (26940)
nj Creative Commons License 2021.05.05 0 0 26941

Egyébként sem értem ezt a heves ellenkezést egy külföldi edzővel szemben. OK, hogy van a Michels-Cruyff-Van Gaal szentháromság (akik közül Cruyff még bajnokságot sem tudott nyerni, igaz, legalább visszarakott bennünket a térképre a KEK-győzelemmel és elindított néhány játékost), de utánuk rögtön külföldi edzők jutnak az eszembe, ha legendás Ajax-trénerekre gondolok: Jack Reynolds, Vic Buckingham, Kovács István. Szóval, nem lenne, szerintem, olyan ördögtől való külföldi edzőben gondolkodni. Nyilván olyanban, akinek a stílusa adaptálható, tehát nem Mourinhora gondoltam.

nj Creative Commons License 2021.05.05 0 0 26940

Nem tudom, mit nem értesz.

 

 

Bosz esetében az eredményesség hiányával van bajom és a naiv taktikával. Már, ha azt taktikának lehet nevezni, hogy felrakom a 11 játékost, aztán játsszatok, amit tudtok. Ők meg mentek előre ész nélkül, volt, amikor bejött, máskor meg ráfaragtunk. És nem láttam a csapatépítést, persze, 1 év alatt erre sok lehetősége nem volt. És elment az első hívó szóra.

 

De Boer hazai szinten eredményes volt, európai szinten nem. Az, hogy egyszer sem tudott továbbjutni a BL-csoportból, még csak hagyján, de utána mindig gyorsan kiestünk az EL-ből is, sokszor nálunk nem komolyabb csapatok ellen. Nyertünk néhány jó meccset, de abból a Milan elleni 2-0-nál az olaszok már továbbjutottak, a Manchester United elleni idegenbeli győzelem a hazai 0-2-es vereség után volt, a Barcelonának sem volt égetően szüksége arra a 3 pontra, amit nálunk hagytak. Persze, ettől még nyilván nyerni akartak volna. A Manchester City elleni két meccsnek volt tétje és azt szépen le is hoztuk. De ki tudtunk kapni az Auxerre-től, Celtictől, döntetleneztünk a ciprusiak ellen és szinte minden topcsapat agyonvert bennünket. Tudom, tudom, nem volt ilyen erős keretünk, de az EL-beli égésekre az sem magyarázat. És hát ott volt még az unalmas játék, amikor legalább 6 ember folyton a labda mögött volt, sohasem vállaltunk semmi kockázatot.

 

Olyan edzőt szeretnék, aki megtalálja az arany középutat, van szép játék és eredményesség is, legalább a reálisan verhető csapatok ellen. Ezt még a jelenlegi kerettel sem tudom elképzelni Boszról és De Boerról sem, akik a miénknél sokszor erősebb keretekkel sem tudtak mit kezdeni. És itt jön a képbe a külföldi karrier, mert ha azt mondtuk, hogy szegény De Boernak nem voltak ilyen játékosai, mint most Ten Hagnak (ami, persze nem teljesen igaz, mert azért volt Vertonghen, Eriksen stb.), akkor rá lehet vágni, hogy itt talán nem, de az Internél, ill. Bosznak a Dortmundnál igen, aztán mire mentek vele?

 

Ennek a két edzőnek megvannak a maguk korlátai. Ha nem akarunk lejjebb adni az igényeinkből, hogy minden évben reális cél legyen a bajnokság és legyen reális esély a BL-csoportból való továbbjutásra, vagy egy korrekt EL-szereplésre, akkor nem bennük kell gondolkodnunk.

 

Előzmény: Gyenyi (26938)
Gyenyi Creative Commons License 2021.05.05 0 0 26939

"De Boer holland szinten eredményes volt, de európai szinten nem. "

Most már csak azt ne mond, hogy a Lyon akkor azért jutott tovább a BL-ben, mert jobb volt nálunk! És én azért európai sikernek tartom azt is, amikor az angol bajnok Man City előtt végeztünk egy borzalmas erős csoportban. Az EL-ben nem volt sikeres, ahogy Ten Hag sem túlzottan az. De nézd meg,  kik játszottak akkor nálunk! Ne csak a legjobbakat nézd, hanem, hogy kik voltak akkor a a legjobbakon kívül és kik vannak most!

Előzmény: nj (26936)
Gyenyi Creative Commons License 2021.05.05 0 0 26938

" nem akarnám helyette De Boert."

Nem értem, mi bajod van De Boerral. Bosz ellen felhozod, hogy sehol sem nyert semmit. De Boer ellen ezt nem hozhatod fel. Azt igen, hogy máshol nem volt túl sikeres, bár Amerikában nyert kupákat. Nekem azért nem kellene Bosz, mert csak egy stílust ismer, ami nem minden csapat ellen jó, és nem törődik a fiatalokkal. Mit érdekel, hogy De Boer máshol milyen volt? Velünk sikeres volt. Sőt! Sikerei nélkül most nem tartanánk ott, ahol tartunk. Hogy a rendelkezésére álló keretekkel nem mindig játszottunk látványos focit, az nem csoda. Miért ne lenne nálunk az akkorinál sokkal jobb játékosokkal megint sikeres? De egyelőre legyen a válogatottal sikeres! Sajnos Bosz nem megy Rómába. Bár, ha Mourinho megint megbukik, akkor jövőre még mehet.

Előzmény: nj (26937)
nj Creative Commons License 2021.05.04 0 0 26937

Nem azt mondtam, hogy azért legyen rossz az EB-n, hogy Bosz oda menjen és ne hozzánk, hanem, hogy haroszak leszünk és De Boert kirúgják és Bosz lesz az utódja, akkor mi megússzuk. De nem akarnám helyette De Boert.

Előzmény: Gyenyi (26934)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!