Az Eisenach Filip Vistorop utolsó pillanatos, kb. 15 méterről eleresztett lövésével 32-31-re megverte a Melsungent. Egészen őrült meccsen nagyon sokáig a Melsungen vezetett, a házigazdák kapaszkodtak, olyannyira, hogy egyszer csak 24-21-re ők vezettek.
Az utolsó percekben hol ők, hol a hesseniek mentek eggyel. A Melsungen emberelőnyben támadhatott a győzelemért, azonban Ian Barrufet belépett, így nem adták meg a gólját. A vendégek kijöttek egész pályás letámadásra az utolsó hét másodpercre, bár utólag lehet, hogy egy 6-0-lal többet értek volna.
Általában jól követhetőnek tartom Roberto Garcia Parrondo döntéseit, ma nem okvetlenül: David Mandić, aki egyébként balszélső, az utolsó negyed órában kettes helyett hármast védekezett nem jut eszembe hirtelen, kivel, de elég magabiztosan játszották át őket. (Fun fact: a két csapat két horvát balszélsője összesen öt kiállításig jutott :) ).
Marko Grgić lőtt egy laza kilencest az első félidőben, a másodikban talán kettőt. A meccs utáni interjúban azért szabadkozott, hogy szerinte nem volt szép meccs. Hát, körömrágásig izgalmas meg igen. Egyébként a tudomány jelen állása szerint kitölti a 2026-ig szóló szerződését.
Snitt.
René Witte, az egyesület igazgatója (ismét némileg vörös szemekkel) arról beszél, hogy a második szezon általában nehezebb, mint az első, így továbbra is a kiesés elkerülése a cél. Hát, vastagon ott vannak a középmezőnyben, a mai játékukat tekintve nekik nem a második liga elkerülése a cél, potom nyolc pontra tíz játéknap után a kieső helyektől. Egyébként azzal viccelt, hogy ők nyújtják a legjobb ár-minőség-arányt kézilabdában és az a cél, hogy Türingián kívül sikerüljön szponzorokat csábítani Frankföldről (ő Észak-Bajorországot mondott, ami iszonyat messze van Eisenachtól) és Kelet-Hessenből. A nézői érdeklődés óriási, ma is el tudtak volna adni legalább még ezer jegyet, az új csarnok viszont csak 2026-ra készül el.
===
Sipos két gólt lőtt, mindkétszer lerohanásból. Nem ő az első védőspecialista, akiből Mengon vagy Grgić hülyét csinált ebben a szezonban.
Ilyen szintű ellenszenvet nem hinném, hogy érdemelnének. Jó csapat, tüzes szurkolók, nagy hagyományok - és az egykori NDK területén sem árt, ha van elit kézilabdacsapat. (Berlin nem ér.)
Wiegertnek már az apja is intézmény volt Magdeburgban, meglepne, ha pont vele szemben ne lenne türelem. Ha a hatodik helyet elcsípik, onnan meg egy teljesen új szezon kezdődik és nekik sem a BL a prioritás.
Asszem az önjelölt Marx Károly-imitátornak lassan lefö a kávé MaBu-ban, kezdi mindenki kiismerni a nagyon precíz és unalomig ismételt meccselési taktikáját meg a rohanós kézilabdáját. Kezdenek oda kerülni, ahova valók.
És kikaptak 29-28-ra azzal, hogy Franz Semper az utolsó (pályakarbantartással együtt mintegy másfél perces) támadás végén tízről beb.szta egy perccel a vége előtt a győztes gólt, a Bietigheim utolsó támadását meg lesáncolták és letelt az idő, mire a sarokdobást el lehetett volna végezni.
A Lipcse azzal tudott fordítani, hogy megnyitotta a védelmét: 5-1-et védekeztek és általánosságban is agresszívabban játszottak, mint előtte. A házigazdák némileg el is fogytak a végére fizikailag és mentálisan egyaránt.
Ebben a műfajban a bírók vitték el a pálmát, az utolsó öt percben elég véletlenszerű volt az összhang az ítéleteik és a pályán látottak között.
40 perc után 22-17-re vezet a Bietigheim otthon a Lipcse ellen.
Iker Romero csapata nagyjából úgy játszik, mintha húsz évnyi rutinra tekinthetne vissza az élvonalban. A maga módján lenyűgöző, hogyan játszanak jó, de nem látványosan jó játékosok egy nagyon letisztult, okos kézilabdát. A virtuóz megoldások helyett ezért élmény nézni őket. A lipcseiek még csak nem is rosszak, csak a Bietigheim tökéletesen használja ki a gyenge pontjaikat, egy rém hatékony védekezés mögött pedig Freddie Genz ördögien jól véd - konkrétan most eddig legalább négy labdát zsinórban és átlagban ötből több, mint hármat.
Rengeteget dobott az élvezeti értékén, mikor zajmikrofonra váltottam. Dagur Sigurdsson vállalhatatlan volt. A borzalmas kiejtésű és még borzalmasabb nyelvtanú "németjénél" csak a Magdeburg iránti elfogultsága volt durvább. A Borsosné férje egészen visszafogottan szokott szurkolni a franciáknak ahhoz képest, amit itt az egyszeri meccsnézőnek ki kellett (volna) bírnia.
Nebojsa Simić egy 45%-kal lehozott első negyedórára alapozva annak rendje és módja szerint csinálta ki sorra a magdeburgi mezőnyjátékosokat, jellemzően a közönség látványosság iránti igényét is kielégítve, végül 46,3%-on kikötve. A második félidő közepén Garcia Parrondo elkezdte Morawskit beküldeni hetesekre, aki egyet meg is fogott egyből, Magnusson következő próbálkozását meg a keresztlécre terrorizálta, rá pár perccel meg az eleve falfehér arccal odaálló Zehnder lövését a kapufára.
3-3-ig volt kb. szoros, onnan a Melsungen csinált egy 4-0-t, a Magdeburg egyszer visszajött kettőre, de a teljes második félidő a vendégek agóniájáról szólt és a hesseniek előnymenedzsmentjéről. Nem volt olyan poszt, ahol ne a Melsungen lett volna jobb, még a halovány jobbszéllel együtt sem. Balenciaga a szokásos színvonalához képest is pokoli jól irányított, lőtt pár gólt is, a két oldalán meg Kristopans és Mensing (vagy épp helyette Jönsson) annak tükrében, milyen védők ellen játszottak, kb. azt csináltak, amit akartak: Moraes vagy épp Arnarsson atomjaira zárta a vendégek védelmét.
És ha már védekezés: ugyan nem próbáltak végig 26-féle variációt, mint az Eisenach, de pont elég különböző formációt dobtak be ahhoz, hogy a Magdeburg ne igazán tudja, milyen buliban van. Mandić és Kristopans kettesben igencsak komoly színvonal, a valószínűleg nem épp törékeny Saugstrup meg egész viccesen nézett ki, amikor a lett óriást próbálta megzárni. Philipp Weber sérült, Manuel Zehnder pedig amennyire brilliánsan játszott Eisenachban, olyan súlytalan Magdeburgban, így valaki volt ugyan mindig középen, csak a gyakorlatban ez nem látszott.
Sipos egy perc után lesántikált a pályáról, viszont a 49. percben szerzett egy olyan lerohanásgólt, amire Camilla Herrem is elismerően csettintett volna. Amúgy brutálisan jól védekezett, nem először és biztosan nem utoljára.
Fun fact: Oscar Bergendahlnak egészen lágy és már-már vékony hangja van. :)
A múltkorihoz. 1.250 néző a női Bundesliga átlagos nézőszáma az idei őszi szezonban. Ezt lehet úgy nézni, hogy huhh, milyen sokan járnak, jóval többen, mint Magyarországon - meg úgy is hogy a férfi Bundesliga is 5.000 felett van, a labdarógúknál meg volt jópár meccs, ahol több néző volt, mint ősszel az összes női kézilabda bajnokin összesen.
Mindeközben Nürnbergben a Wetzlar 25-22-re győzött az Erlangen ellen.
Egyetlen tényezőn múlt a mérkőzés kimenetele nagyjából: Till Klimpke a vendégek kapujában az utolsó durván háromnegyed órát 16 fogott labdával és 52%-kal hozta le, de volt az időnként 60% fölötti teljesítmény is. Félelmetes volt, amit előadott, az erlangeni jobbszélt teljesen felszámolta, a többi posztot is nagyjából. Klimpke egyébként nem tagja a VB-re készülő bő német válogatott keretnek.
Mindkét csapat tök reménytelen, simán kihullott volna a tavalyi idényben, idén viszont az egyikük gyanúsan bent fog maradni, mert a Potsdam valószínűleg kibérli az utolsó helyet.
Az Erlangen otthon kikapott a Stuttgarttól (akiknek ez az egyetlen győzelmük idén), az Eisenachtól és most a Wetzlartól. Elvileg ezeket a csapatokat kéne felülmúlni a bennmaradáshoz, gyakorlatilag még a meglehetősen lagymatag otthoni pályán sem sikerül.
A sport2 felvételröl adja majd nálunk 22:30-tól, mert ma kézilabda ügyben tobzódás van... Hogy a három hazai nöikézis meccset hogyan sikerült összesen két kezdési idöpontra raknia a sporttv-nek, az számomra rejtély, tegnap simán adhattak volna kettöt közülük. (Persze lehet, hogy az ellenfeleknek csak a vasárnap délután volt jó).
Az a szörnyű, hogy ezt Magyarországon sikerült előadni, ahol egy 1.500 lelkes faluban általában jobb internet van, mint a müncheni belvárosban, ahol ugyebár elő szoktam még életvitelszerűen fordulni.
Ha Wiegert idén is tartja a fogadalmát, hogy vág a szakállából minden vereség után, babapopsi simaságú lesz az arca év végére :DDDDD
Mondjuk az internetellátottság Németországban a legrosszabb egész Európában.
Én sem láttam a kasseli meccset (mást néztem). A Magdeburg a héten kikapott a Kieltől és a Melsungentől is. A BL-ben se megy nekik igazán, féltávnál a csoportjukban a 7., kieső helyen állnak.
Ma 14 órától Nordderby a Bundesligában, de pont akkor játszik a Fradi is.
A Melsungen 31-23-mal gyalulta a földbe a Magdeburgot. Meg akartam nézni a meccset, csak az elvileg szélessávú internet olyan sebességet produkált, mintha mobilnettel próbálkoztam volna egy személyvonaton valahol a vidéki Németországban, így teljesen élvezhetetlen volt...
Ha holnap sikerül visszanéznem, írok róla bővebben. Biztos érdemes lesz.
Igen, Őt valamiért látványosan elfelejtette, pedig látva Pepe játékát, nála előrébb tart, és akár 3-ast is tud védekezni. Valami nem süti itt, csak nem tudom hol és kinél lehetne erre rákérdezni.
Bartók helyett akkor inkább már Deli Marci, ő is jó védő, vagy ha már Bartók, akkor Srtrannig, és még spanyolból Jánosi és Tóth.
Ha ide is kiviszi Lékait és Miklert, akkor nagyot csalódok benne, lehet beférnének még, de tényleg jöjjenek most már a fiatalok.
Kapus, beálló és jobbszél posztokon vagyunk a legközelebb a nemzetközi szinthez.
Tényleg mi van Máthé Dominikkel? Februárban sérült le, már kellene vmi hír jöjjön felőle, h éledezik, de semmi. Hol van Ő most, a Kielcében, v itthon? Az első sérülésekor a PSG-ből jöttek a hírek, de most csend, remélem lesz még belőle ép játékos.
Dehogy vagy te asozi... Tudom, te lennél az utolsó, aki beleállna egy ilyen játékosba, abba, hogy megkapta ezt a díjat. És maga a cikk sem erröl szól.
Esetleg a "Királynö/királylány számüzetésben(?)" vagy valami ehhez hasonló tartalmú cím szerencsésebb lett volna, legalábbis szerintem (a zárójeles kérdöjellel egyetemben, én legalábbis így tudnám kifejezni, hogy kívülröl nem látszik, mi az oka, hogy ilyen keveset van pályán).
Mindenesetre ismét bebizonyosodott, hogy nem csak magadnak írod a dolgaidat, mert ha így lenne, akkor senki nem szólt volna a cím miatt.
Többségével egyetértek, igazából egy dologban nem. Grandveau lehet Vámos mögött van, de sztem nagyjából 20, de lehet inkább 25 perceket játszik bl meccseken átlagban, irányítóban és jobbátlövőben. 21 évesen ez nem annyira rossz. Ráadásul ő nem saját nevelés ott, hanem most nyáron igazolták. De biztos vagyok, hogy a cél őt extra klasszissá felhozni és valószínűleg Mayonnade fel is fogja hozni.
És ahogy én elnéztem, az összes francia bl és EL csapatban max. öt légiós van (lehet ez a max. a francia bajnokságban). Pont náluk azt látom, hogy igen komolyan nyomják a hazai játékosokat. Ez azzal is jár, hogy kénytelenek fejleszteni a játékosaikat, mert nem tudnak kész légiósokat számolatlanul venni. Igaz, hogy a csóringerek nem is fognak bl-t nyerni, max. vb, eb vagy olimpiai aranyakat szerezhetnek.
Lehet, hogy én vagyok aszociális, nem tudom. Nekem a cím így, utólag nézve se tűnik problémásnak, de rajtad kívül mások, más csatornákon is ezt jelezték, szóval valószínűleg mégis az - szándékomon kívül.
Számomra a cím azt jelenti, hogy a Fradiban a kispadra ültették a királynőt, pedig nem ott volna a helye.
Tudod, hogy én nagyon sokra tartalak, kézilabda-ügyben általában mindig elfogadom a te véleményedet, ha az szemben áll az enyémmel, viszont azt kell mondjam, ezen cikk címadása igencsak szerencsétlenre sikeredett, mert azt a látszatot kelti, mintha nem a megfelelö személy kapta volna azt a díjat. Remélem, nem veszed bántásnak, kizárólag a jobbító szándék vezérelt a fentiek leírásakor.