Keresés

Részletes keresés

iceride Creative Commons License 2001.04.16 0 0 46
Nem rossz:)
Mondjuk a varázslatok ezexerint rövidek, tehát napi legalább 2, de inkább 3-4 belépést követelnek. De szerintem még így is húzós. Nem is igazán értem, hogy 1800 ha-on 10k tolival hogyan tudnak egyesek ellenni, nekem 1200-on volt ennyi... Nálunk 8k-val már halott voltál...
A lovasság meg szerintem csak akkor jó ha közel s távol nincs senki...
slacs Creative Commons License 2001.04.16 0 0 45
Ja es sokszor megyek gomb nelkul a tolikkal. Ket akcio es maris tudom mekkora haderovel nezek szembe (epulet felmeres, katonagyilok)
Előzmény: iceride (43)
slacs Creative Commons License 2001.04.16 0 0 44
A 24 koros varazslatokra 20% eselyem van.
A szovikhez nem tudok bemenni, de halistennek eleg aktivak ...
Abban pedig igazad van, hogy 70%-al tobb tolim van a korulottem levoknel. Altalaban kb. 7-10e toli van a korulottem levoknek, nekem 16e ...
A szamitasban igazad van, bar azt is tudni kell, hogy szovitamadasnal nem szamitanak a faji bonuszok.
Katonakbol kb. 20%-al van kevesebb, de itt fenn nagyon sok a lovas, nalam pedig csak elitek vannak ...
A tobbseg amugy nem tud minden tekit 50%-on tartani, nekem pl. napi 600-at kopnak, nyilvan gnomoknal meg tobbet es egy teki irasa 600 arany. Altalaban csak lakas, mg es magia van maxon.
Előzmény: iceride (43)
iceride Creative Commons License 2001.04.16 0 0 43
Még egy kérdés: azzal a kevés varivak hány körös varikat tudsz föltenni?
Előzmény: iceride (42)
iceride Creative Commons License 2001.04.16 0 0 42
Na akkor ha te egy barakkban 52 elitet tartasz, ami a hadtudománnyal effektív 67,6 katona, a gnóm meg 60 elitet, ami effektív 90, akkor a 90/67,6 = 1,331.

Egyébként ha te emberként át akarsz menni egy gnómon tolival, akkor 30%-os tisztánlátás mellett (ami ugye fogalmam sincs, hogy mennyi, de kb 30%) kb. 70%-kal több tolvajt kell tartanod. Ha meg ezt megteszed, akkor meg is érdemled, hogy sikerüljön.

Negyedannyi varival szívesen megnézném, hogyan játszol, még ha a többiek a varázsolgatás nagy részét meg is oldják helyetted. (nem kötekedésből mondom, tényleg kíváncsi vagyok) Persze ugye ha be tudsz lépni a szövik országába, az nagy segítség...

Előzmény: slacs (34)
slacs Creative Commons License 2001.04.16 0 0 41
Erre gondoltam en is, de sajnos tobbet nem tudok rola
Előzmény: DaveD (40)
DaveD Creative Commons License 2001.04.16 0 0 40
Milyen csodákat?
Maga a csodákat vagy mint épületet? Mert hallottam aróól hogy majd a klánoknak azt kell felépíteni minnél előbb de lehet akadályozni nyersanyagok lopkodásával stb.
Igazam van?
Előzmény: slacs (39)
slacs Creative Commons License 2001.04.16 0 0 39
Ezt mar en is hallottam, de abba ne bizz, hogy mar a jovoheten lesz ...
(a csodakat az elso sziten mar kb. fel eve igergetik)
Előzmény: DaveD (38)
DaveD Creative Commons License 2001.04.16 0 0 38
Az elkeserít hogy ork nincs mert én az avgyok bár még csak a 4. szinten vagyok!

Lehet átváltok emberre de gnómra nem akarok!
De állítolag lesz faj módítás4 Nem arra gondoltam hogy amikor fellépsz akkor tudod módósítani hanem hogy a tulajdonságaikat! Vagy nincs iagazam?

Előzmény: slacs (36)
slacs Creative Commons License 2001.04.16 0 0 37
Ja az teny, hogy a kb 1/4 mennyisegu varimmal gombozni mar kb. 2 honapja nem gomboztem, viszont tolikkal is rengeteg mindent meg lehet tudni.
Meg hat azert vannak az embernek gnom szovijei ... :)
Előzmény: iceride (31)
slacs Creative Commons License 2001.04.16 0 0 36
Az elen nagyon nagy kulonbsegek vannak. Nehanyan a jo indulasnak (es a bugoknak) koszonhetoen nagyon elhuztak, de azert mar kezdjuk befogni oket ... :)
Aztan ugy kb. a 40. helytol kezdve mar szorosabban vannak (50e pont alatt).
Amugy tenyleg nagyon sok gnom van (kb. 90%), elo-elo fordul nehany ork es ember is. Bar a top30-ban asszem csak 3 ember van (ork nincs).
Előzmény: Norad2 (32)
DaveD Creative Commons License 2001.04.16 0 0 35
Norad2!

Az a maximum föld annyit jelent hogy annyival még fel leehet lépni! HA már 601 hekit van akkor nem tudsz fellépni! Ilyenkor bontani kell mert csak az számít a földnél ami be van építve fellépésnél!

Ajánlom nektek a hétvégit ha már valamelyik felsőbb szinten vagytok! Nagyon jó szerintem! A toopon meg mindennap más van ;o)))

Előzmény: Norad2 (32)
slacs Creative Commons License 2001.04.16 0 0 34
Nem tart pontosan annyit mindenbol, mert nekem sokkal kevesebb templomom van, konyvtaram van. A tukorvarazs miatt pedig nem tud artani. Amugy csak 20%-al hatekonyabb ...
Előzmény: iceride (31)
Norad2 Creative Commons License 2001.04.16 0 0 33
bocsi elírtam: a kérdés slacs-nak ment.
Előzmény: Norad2 (32)
Norad2 Creative Commons License 2001.04.16 0 0 32
iceride: Mesélj egy kicsit az elsőcsoportbeli erőviszonyokról.

Meg menyi az 5/x csoportban az a földmaximum amivel szintet lehet lépni?

iceride Creative Commons License 2001.04.15 0 0 31
Na akkor aztat mondd meg, hogy ha jön egy gnóm, aki pontosan ugyanannyit tart minden épületből, mint te, mégis mindenből 30%-kal hatékonyabb, azzal mit csinálsz?
Előzmény: slacs (30)
slacs Creative Commons License 2001.04.15 0 0 30
Sziasztok!
Asszem kicsit megszallott vagyok ...
Nincs igazatok a gnomokkal kapcsolatban. En pl. ember vagyok az 1/A egesz elejen ...
Amugy en elit parti vagyok, meg kell jo sok toli (legalabbis embereknel) igy nem nagyon mernek belem kotni (az utobbi 1.5 honapban nem vesztettem foldet, pedig barki meg tud gombozni).
Ja es szerintem katonailag is tudom tartani a versenyt a korulottem levo gnomokkal.
iceride Creative Commons License 2001.04.15 0 0 29
A hétvégiben csak az tud játszani, aki már legalább egy fordulót végigjátszott, asszem.
Mivel most fordulók nincsenek, ezért szvsz ha feljutsz a 4. szintre, onnan mehet a hétvégi.
Előzmény: Norad2 (28)
Norad2 Creative Commons License 2001.04.15 0 0 28
Meg még lenne egy kérdésem: Mért nem tudok a hétvégi gyorsjátékba belépnem?
Az 5/x csoportban vagyok, és a gyors sebességben.
A rendes játékba belép, de a gyorsba mért nem? a süteményeket is fogadja, de semmi...
iceride Creative Commons License 2001.04.15 0 0 27
Szerintem meg ha 5 körre vagy az alattad levőktől akkor nyugodtan gyárthatod a lovasságot. Soha senki nem fog megtámadni... A mi szövinket az mindösszesen egyetlenegy komoly támadás érte, amit természetesen gond nélkül kivédtünk, mivel nincs az a szövetség, aki át tudja ütni egy másik szövi teljes véderejét, ha a támadást időben észreveszik. Volt fejenként kb. 4k íjász, 3k elit, meg 5k paci. Épeszű ember nem köt belénk, tekintettel arra, hogy egyéb tekintetben is sokkal erősebbek vagyunk mindenkinél. Akkor meg minek az elit?:)
Előzmény: WaseK (22)
DaveD Creative Commons License 2001.04.14 0 0 26
Az még a régi feljutási rendszerben volt!
Előzmény: Norad2 (25)
Norad2 Creative Commons License 2001.04.14 0 0 25
Én most kezdtem nemrég. mi ez a 2 havonti nullázás?
Ratee Creative Commons License 2001.04.14 0 0 24
jatszottam sokat vele a 3. szinten meguntam
jovolt de koszonom eleg volt.
fricy Creative Commons License 2001.04.13 0 0 23
Wasek: Ugye ezzel nem azt akartad mondani hogy "bug-ra játszol" !?? Mert ismertem egy ehhez hasonló program hibát, amit azt hittem már kijavítottak. Máshogy nem tudom elképzelni azt amit mondtál, ez pedig szerintem, khm vitathatóan becsületes dolog. Ha mások kárára, ebből szerzel előnyt.
Izé, bocs ha mégse. Bár nekem már mindegy. 2/B-ben feladtam a játékot :)
WaseK Creative Commons License 2001.04.13 0 0 22
Véleményem szerint ha felkerülsz a top-ba akkor sem éri meg lovasságot csinálni.Támadásnál jó, de védekezésnál csak "útban vannak".Jobban jársz ugyanannyi elittel, és inkább veszitsél egy kis támadóerőt, mint sok védekezőt.

És van még egy-két trükk amit el lehet játszani az elején, hogy plusz házakat, meg barakkokat lehessen csinálni, de nem árulom el nektek, mert akkor hamar elterjedne:))De gonosz voltam:)

DaveD Creative Commons License 2001.04.13 0 0 21
Szerintem fegyverkovácsból sem kell szinte semmi, ugyanis a fegyvert is lophatod ;o)
Tényleg a gnóm a legerősebb csak ha már nagyon nagy a földje akkor gyorsan kopnak a tekercsei. Így sokat kell lopni, venni, írni hogy maradjon az 50%os érték!

A 2. legjobb faj szerintem az ork utána meg az ember, lehet a második az ember, harmadik az ork, kinek mi teccik ;o))

Az országraható varázslatok is fontosok!
Pl.: nekem mindig fent van a védelem a mágikus pajsz, tisztánlátás és a növekedés!
Tanyából sincs túl sok nekem, megpróbálom ezt úgy megoldani hogy lopom a kaját de leginkább a növekedés+supermarkotány varázslatokkal nagyobb kaja jön! Szal mindig túltermelés van!

A piacozásból könnyen meg lehet gazdagodni. Nekem csak a gabonából jön naponta 1-2 milla! A tekikben és a katonákban van a nagy pénz. Néha eladok olyan 600 körüli elitet, máris lesz 4 és fél millám! Szal ajánlom mindenkinek!
JA meg a gaonával lehet elsajáítani a piac rejtelmeit. Pl ha can olcsón akkor felvásárlod majd kicsit drágbbért eladod!

NA remélem még sokan fogtok itt kérdezni és írni!

iceride Creative Commons License 2001.04.13 0 0 20
Sziasztok!

Kb. egy éve játszom a Hódítóval.

Eddigi tapasztalataim alapján kimagaslóan a legjobb faj a gnóm, a többi vele szemben nem ellenfél. Az embernél azonos területnagyságnál mindenből kb. 30%-kal erősebb tud lenni, ami ugye pl. az orknál csak a hadsereggel történő támadásra igaz.

Épületekből igazán csak a barakk-kocsma-templom-ház a fontos, általában érdemes tanyát is tartani viszonylag nagy számban. Gnóm faj esetén ehhez jönnek a könyvtárak, minimális darab raktár, aztán ki is fújt, a többi épület csak sallang.

Bányák, kovács: Nekem eddig sok bányára nem volt szükségem, de mostanában tényleg jól jön az a pár, amit mégis meghagytam:)

(Azért itt megjegyezném, hogy aki nem tart bányát, az tuti megveri azt, aki tart...)

Felfedezni csak az kezdjen, akinek sok a felesleges katonája:) Akinek meg esze van, az csináljon a katonákból elitet, és vegye el a földet attól, aki fölfedezett:)

A szövetség igazából a pontlista teteje felé érdekes, mert addig el lehet jutni MF-ként is, és egy foglalással általában a szövetségesek úgyis elérhetetlen távolságra kerülnek egymástól. Viszont egy szöviben - ellentétben az MF-el - soha nincs olyan, hogy nem tudsz egy másik országot megütni, tehát nem merül fel az, hogy nem tudsz fejlődni.

És amíg gyorsan fejlődsz, addig vari, meg katona kell, viszont amikor elérsz egy olyan helyre, ahol már állandó ellenfeleid vannak, ott elsősorban a tolikon, meg a varikon múlik a dolog.
Sajnos egy ellenséget véglegesen legyőzni csak úgy tudsz, ha ezekkel megtépázod előtte az országát...
Én személy szerint az íjász+elit kombót tartom a legjobbnak, amíg be nem kerülsz az abszolut élbolyba, ott meg jöhetnek a pacik:)

A Játékon Kívüli Szövetségről:

A Megnemtámadási Szerződés kötése (ami nem hivatalos) nem számít JKSZ-nek.
Ha bármilyen más info-t meg akarsz osztani a többiekkel, lépj velük szövetségre, hiszen a szövetség pont erre van. Az információáramlás a szövi legnagyobb előnye (meg persze a szövisegítség:) )

Na kicsit hosszú lettem. Bocs. És ez csak az én véleményem, nem kell leszúrni, mert máshogy gondolod:)

DaveD Creative Commons License 2001.04.12 0 0 19
Én már nagyon régóta jáccom ezzel a játékkal csak mindig 2 hónap után meguntam. Főleg a feljutás nem tetszett! 2 hónapos forduló ha vége volt és ha benne voltál a félébe akkor felkerültél azt kezdhettél mindent erről! NA ezt utáltam! Sokkal jobb ez a feljutási rendszer! Meg az hogy marad az országod ugyanaz!

Én most léptem fel a 4/L be! Országot inkább nem mondok! Én ork vagyok!
3 használható faj van: gnóm, ember, ork
A gnóm a 50%os tekieivel nagyon durva...
A többi faj viszont nagyon gyenge!
Nekem meg ez a defenzív játékmód nem jön be. Nem szeretek felfedezni kivéve amikor új országot indítok. Akkor mindig az za első hogy felfedezek.

Ti milyen fajjal játszotok?

Nem akarok keménykedni de szerintem az a jó ha mindenből sok van nem állsz rá pl. elitre vagy tolira! 2 hónapos játék során csak 3 sikeres támadás volt ellenem! A sok vari a fontos de a toli is mert tolikkal is szét lehet szedni egy országot! De ha meg nincs sereged akkor meg nem tusz foglalni esetleg csak felfedezni!

Akinek meg nem jön be a szövetség az ne haragudjon de hülye! Ha a megfelelő fajok vannak benne (ork, gnóm, gnóm, ember, ez elég erős) akkor nagyon jó! Pl. ha 4en ráálltok egy országra tolikkal akkor annak vége...
VAgy pedig hatalmas háborúkat lehet vivni, ilyenkor a legjobb a pusztítás mert mire a gyerek tudná pótolni az elpusztítót épületeket az el nem férő katonák, varik és tolik elhagyják az országot és gyengül rendesen az ellen...

Utopiát kipróbáltam, na jáccottam vele 2 napot...
Szerintem a hódító jobb bár vannak akik meg ennek az ellenkezőét mondják, nem kell leugatni őket.

Bocs ha hosszúra sikerült, remélem lesz türlemetek elolvasni ;o)
MAjd még írok ide mert elég tapasztalat játékosnak érzem magam ;o))

dav2 Creative Commons License 2001.04.12 0 0 18
Hi látom van ez a topic gondoltam beleszólok már...

Én is játszom Hoditot, egész yo, de:
1. A többi épületre télleg nagyobb hangsúly kéne, egyébként még kórházat érdemes lehet építeni, mert ha járvány lesz akkor szivsz.
2. Nemtom másnál is van-e, de szvsz egy idő után nemnagyon lehet gyártani katonát:
Több katonához több barakk kell, amihez több sima emberke, hogy ellássa. Namost ezek azért esznek rendesen, akkro több tanya kell, amihez még több emberke, akik még többet esznek...
Nemtom erre igazán yo megoldást nem találtam még (piac bizonytalan, növekedésnél meg fennáll a veszély, hogy valaki szárazságot nyom rád, azt akkor katasztrófális következmények lesznek.)

1szóval nem rossz a dolog, de lehetne jobb is.

fricy Creative Commons License 2001.04.10 0 0 17
Szia szőke hercegem ;)

Ha már én nyitottam a topicot, illendő hogy hozzá is szóljak...bár lassan már abba is hagyom a játékot, sajnos már nem tud úgy lekötni mint anno:Hja, 2 óra alvás után felkelni volt az igazi, mert képezni kellett, meg váltani a szövit, hogy ő is tudjon aludni :))
Bogoj: Egy így van, így írták meg a játékot, a támadó sereget hamarabb számolja ki mint a visszatérő sajátot... Ciki, de ez így van, két megoldás van: vagy visszatámadsz, vagy támadásnál hagysz otthon sereget védekezni -> erre valók az íjászok.

Seifer: Össze kellene ugrani valamikor, nem?
HDP?? ;)

Jó játékot mindenkinek!
-fricy-

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!