Keresés

Részletes keresés

amarantati Creative Commons License 2010.04.14 0 0 291

Évek óta minden tavasszal (néha még ősszel is) rendelek a Starkl-tól. Eddig mindig meg voltam elégedve.  Egészséges, szép példányokat kaptam most is:

 

http://gallery.site.hu/u/agimam/novenyek_001/?g2_page=1

_Krisztinca_ Creative Commons License 2009.10.23 0 0 290

Nekem is ugyanez a kollekció van, meg rendeltem hozzá csillagfürtöt:

Csillagfürt Lupinus polypyllus 3 db-os csomag

Virágzó évelő kompozíció 9 db-os csomag: évelő szarkaláb, óriás kerti margaréta, vérvörös tűzeső, piros kúpvirág, menyecskeszem, színes margaréta, ápolka, csomós harangvirág, sárga kúpvirág

Mg sikerült 3 db bíbor kasvirágot (Echinacea purpurea) vennem a Hortuson, úgyhogy ezekből lett az évelőágyás. Szeptember végén ültettem el őket. Remélem, jövő nyáron mindkettőnk ágyása színes és szép lesz, majd rakj fel képeket, én is fogok. Most ilyen (bár ezt már láthattad a blogomon):

 

 

Előrelátóan kihagytam egy kis helyet még :-)

Előzmény: Tartomo (289)
Tartomo Creative Commons License 2009.10.21 0 0 289

Sziasztok!

 

Ma küldték a növényeket, amiket megreklamáltam. Még egy ilyen nagyvonalú céget nem láttam. A multkori csalódás a rohadt virágok miatt a mai csomag kézhezvétele után újra akkora bizalmat öntött belém a cég felé, hogy hihetetlen. 18 cserépből volt kirohadva 2, meg volt egy ami félig , de azt nem elítettem meg a panaszlevelembe. Mikor átvettem a csomagot, csodálkoztam is milyen nehéz volt, de arra gondoltam, hogy szépen kibélelték a csomagot, hogy az a 2 cserép ne boruljon fel. KÉPZELJÉTEK!!

Nem 2 növényt küldtek, hanem egy teljes-9 darabos évelőkollekciót. Abszolút nem számítottam  ilyen meglepetésre.

Valóban nagyon korrektek. Biztos vagyok benne, hogy  fogok még rendelni a Starkltől.

Előzmény: valila (286)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.19 0 0 288
Jópár hete a TREEMAIL -től rendeltem pár dolgot, Júlia borbolyát, babérmeggyet, stb. asszem 11db növényt. Nagyon nagyon silány minőséget kaptam, pl. a borbolyák teljesen el voltak száradva, nem lehetett megmenteni.
Egyedül a babérmeggy volt szép, a többi növény kritikán aluli, elszáradt, egészségtelen kórók.
Írtam már nekik 2 levelet, de még nem jött válasz.
Nem ajánlom senkinek!
_Krisztinca_ Creative Commons License 2009.10.17 0 0 287
Köszi! :-) A te kerted is szép, szoktam látni itt..
Előzmény: Tartomo (284)
valila Creative Commons License 2009.10.17 0 0 286

Tartomo, a fűnek szerintem sincs baja.

A margaréta viszont tényleg betegnek látszik.

 

Egyébként emberek ők is, hibázhatnak, de mindig

vállalják érte a felelősséget és valóban küldik a

jó növényt, nemcsak igérik.

Előzmény: Tartomo (285)
Tartomo Creative Commons License 2009.10.16 0 0 285
Ma reggel telefonáltak miután tegnap elküldtem a panaszlevelet. Jövőhéten küldik a kirohadt növényeket. A lámpatisztítófüveket, elültettem. A nő azt mondta minden füvet így szállítanak. Ha nem hajt ki április-májusba, akkor ingyen küldenek másikat, mert fél év garancia van rá!
Tartomo Creative Commons License 2009.10.15 0 0 284
Nagyon tetszik a blogod! Nagyon szép a kerted. A blogot elkedvenceltem, rendszeres olvasód leszek! :D
Előzmény: _Krisztinca_ (282)
Tartomo Creative Commons License 2009.10.15 0 0 283
Ma délután elküldtem nekik a levelet fényképekkel együtt, kíváncsian várom a választ. Nekem ilyen lett az ágyásom, amit csiináltam az évelőkből. Sajnos elég szűkös hellyel tudtam gazdálkodni.
Előzmény: _Krisztinca_ (282)
_Krisztinca_ Creative Commons License 2009.10.15 0 0 282

Hello,

 

Én a blogomban részletesen leírtam, hogy én hogy jártam... mondjuk a 16ezres csomagnál jóváírtak 4600 ft-ot. Újrarendeltem, az jónak tűnik - virágzó évelőket rendeltem, szépnek néztek ki, de persze majd tavasszal / nyáron derül ki. Pl volt közte óriás margaréta is, de nekem nem így nézett ki... Ide ültettem őket (a mulcsozás még hiányzik):

 

 

Előzmény: Tartomo (281)
Tartomo Creative Commons License 2009.10.15 0 0 281

Én eddig csak dícsérni tudtam őket, mert korrekt növényeket küldtek, de ma megharagudtam rájuk, holnap fogok is írni nekik(vagyis mostmár ma délután)!

Több mint tízezer ft felett rendeltem elég sokmindent. Ma reggel fél8-kor küldték az e-mailt, hogy hozzák a növényeket a mai nap folyamán.Már 11-kor itt volt a csomag. Még ha tegnap vagy tegnapelőtt  csomagolták be  az árút, sem lett volna szabad  több növénynek berohadni. Vagyis pontosan 3 cserép rohadt be a huszon valahány cserépből. Emellett rendeltem 3 lámpatisztítófüvet, amit kiküldtek rohadtan,   ráadásul szabadgyökérrel, nem cserépben. Egy zöld szatyorba volt bekötve némi tőzeggel a szatyorban. majdnem 3500 ft volt a 3 tő, nem tartom reálisnak a kapott áru értékét a katalógusban kiírttal. Természetesen első perctől kezdve fotóztam, minden fényképet  csatolok majd az e-mailhoz. Kérem őket, hogy tavasszal pótolják a rohadt  növényeket, vagy utalják vissza az árukat, mert ezért nem vagyok hajlandó fizetni. :(

Rózsákat is rendeltem, azok nagyon korrektül voltak csomagolva, erősek, szépek...

Ales. Creative Commons License 2009.10.14 0 0 280
Sziasztok!

Én idén tavasszal rendeltem tőlük 3 növényt, gojit, steviát, fanyarkát.
Korrekten becsomagolva, egy hét alatt kaptam meg.
A növények gyönyörűek voltak, szépen fejlődnek.
Nekem ez a tapasztalatom.
b.petya83 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 279
Én már jó ideje nem vásároltam tőlük, de amikor (kb 4 éve) még vásároltam, akkor személyesen, a szombathelyi üzletükben tettem. Így egyáltalán nem ért csalódás, láttam, hogy mit veszek. :)
valila Creative Commons License 2009.09.06 0 0 278

Szia Totya!

 

Én csak 3 éve vásárolgatok a Starkl-tól, de nekem

nagyon jók a tapasztalataim velük.

 

Egyszer valóban volt gondom a növénykével, amit

megreklamáltam és küldtek helyette másikat. Utóbb

kiderült, hogy nem fagyott el a növény, csak később

hajtott ki, mint a többi.

Szóval ez sem írható a számlájukra. Az áraik korrektek,

megfizethetőek.

 

A Bakkernél van néhány olyan növény, amelyik sehol máshol

nem rendelhető, így hát monopol helyzetéből adódóan

valóban nem olcsó, de láttam már náluk drágábbat is.

Sharon gyümölcs csak náluk kapható.

 

A Treemail-nél van, ami kifejezetten olcsóbb, mint máshol,

de ami drágább, az nagyobb és erősebb is.

Diospyros kaki fajtákban ütősek.

 

A Sieberz és a Wiandt is ad a minőségre.

Ők sem küldenek olyasmit, amivel lejárathatnák magukat.

 

Sára József egzotikus növényekben erős, szép, egészséges

növényeket küld meglepően nagy méretekben, nem drágán.

 

 A Bene Laci féle és a Rappai kertészet is megbízható.

 

Fityeházáról Lóczi Józsitól olcsón lehet kivihez és kákihoz jutni.

 

Akik csalódást okoztak, azokat itt nem emlegetem.

 

Nem törekedtem teljességre, csak a saját tapasztalataimat

osztottam meg veletek.

Előzmény: totyakos medwe (277)
totyakos medwe Creative Commons License 2009.09.06 0 0 277
2000-ben vásároltam utoljára a Starkltól.
Akkor, azaz kilenc éve nyitottam a topikot.
Az akkor ültetett növényekből már csak egy futórózsa van meg, az szép és egészséges.
A többi vagy kipusztult, vagy kivágtam mert csúnya és/vagy beteg volt.
Most utoljára egy kajszibarackot, amin egyre kevesebb volt a gyümölcs és mindig néztük, melyik lesz az utolsó szezonja.

Most azért vágtam ki mert útban volt, tehát lehet hogy valamikor összeszedte volna magát, de nagyon nem jó, ha egy fiatal fa mézgásodik, az mutatja, hogy nem egészséges.

Az az egy szép sárga futórózsa pedig már nem emlékeztet a Starkl Kert Kft-re, sem a régi szép időszakára, sem arra, amikor már nagyon elszemtelenedett.
totyakos medwe Creative Commons License 2009.09.06 0 0 276
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9134143&la=93156116
BAKKER - újra itt a szélhámos!
Előzmény: kisidi (274)
colizoli Creative Commons License 2009.09.03 0 0 275
Szerintem bakker draga, kis guglizassal olcsobban talalhatsz. Bar altalaban csak nagykereket talalsz ahol nincs kisker kiszolgalas:((
Előzmény: kisidi (274)
kisidi Creative Commons License 2009.09.01 0 0 274
Bakker csomagküldővel tapasztalat, Korrektek?
CsabaBP28 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 273
Ajánlom nektek a következő kána / canna honlapot :

http://www.canna.mlap.hu
DorkaDorka Creative Commons License 2008.09.28 0 0 272
Tudja valaki, hol lehet két különböző fajtát szerezni?
Előzmény: nbanna (271)
nbanna Creative Commons License 2008.09.28 0 0 271
Nekem van, két éve, de csak pár szemet termett, pedig örülnék többnek is, mert nagyon korán terem, esetleg már az eper előtt. Ha rendesen beérett, kellemes, édeskés íze van, talán némileg az érett szilvára emlékeztet, de lehet, hogy ez csak az én véleményem... Hozzáértők szerint - bár öntermékeny - két különböző fajta ültetése esetén több termés várható.
Előzmény: DorkaDorka (270)
DorkaDorka Creative Commons License 2008.09.28 0 0 270
Egyáltalán evett már valaki mézbogyót? Milyen az íze?
Előzmény: edocska75 (269)
edocska75 Creative Commons License 2008.09.27 0 0 269
sajnos úgy néz ki hogy a mézbogyó nem marad meg :(((
levelei egy nap alatt tök szárazak lettek pedig nem száradt ki a földje :(
marimama51 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 268
http://www.jiaogulan.collectivex.com/main/summary   Itt olvashatsz erről a növényről. Ezzel nincsen semmi gond.A goji bogyó az megint más.Attól azért én is félek.Amit olvasni lehet róla az annyi,hogy minden része mérgező.Persze azt is olvastam,hogy ez más fajta,keveset lehet belőle fogyasztani.Állítólag ami nálunk is van annak keserű a gyümölcse,ez meg jó ízű.Szóval nem tudom mi az igazság.A jiaogulant nyugodtan használhatod.
Előzmény: edocska75 (267)
edocska75 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 267

ez viszonr kicsit furcsa... most akkor gyógynövény, vagy inkább mérgező?

 

"A goji berry hazánkban is ismert, de köznapibb ördögcérna (Lycium barbarum) néven. Mindenki találkozhatott már vele támfalak, védősövények nem túl mutatós évelő cserjéjeként. Ázsiából, mint dísznövény került Európába, de igénytelenségének köszönhetően gyorsan meghonosodott. 2-3 méter magas, elhajló ágrendszerű, lombhullató cserje, termése hosszúkás, skarlátvörös, sokmagú bogyó. Hatóanyagai- a rokonságába tartozó burgonyafélékhez hasonlóan - a növény minden részében kis mennyiségben megtalálhatók: hioszciamint és más atropin alkaloidot, hallucinogén anyagot tartalmaz, ezért hazánkban, mint mérgező növényt tartjuk nyilván. A mérgezés tünetei: pupillatágulat, nyálkahártya kiszáradás, szapora szívműködés, izgatottság, ritkábban légzésbénulásos halál. "

Előzmény: marimama51 (266)
marimama51 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 266

Igen én jónak találom.Nyugisabb vagyok sokkal.Találtam a neten magyarnyelvű leírást róla,ha még nem láttad érdemes rákeresni.Sok jó dolgot írnak róla.A stevia is nagyon jó.Ha megkívánom az édeset,csak elrágcsálok egy sugar-baby levelet.

Előzmény: edocska75 (265)
edocska75 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 265
és van valami jótékony hatása valóban?
lezuhanyoztam a növénykéket és megkóstoltam a sugar-baby levelét... huuuuh nagyon töményen édes :)
Előzmény: marimama51 (264)
marimama51 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 264
Nekem is van,én májusban kaptam meg.Azóta sokat nőtt,szedem a leveleket,iszom a teát.Nagyon finom.Folyamatosan szedem és szárítom a leveleket.Cserépbe is raktam,úgyhogy télire is lesz tea,ha a szárított elfogyna.Egyébként jól szaporodik ami a földön fut,az gyökeresedik.A mézbogyót én is megrendeltem,de elfogyott és nem kaptam.
Előzmény: edocska75 (263)
edocska75 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 263
de igen! az! miért?
a többi meg babér,mézbogyó és sugar-baby.
Előzmény: marimama51 (262)
marimama51 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 262
Az egyik növény nem jiaogulan?Úgy nézem mintha az lenne.
Előzmény: edocska75 (261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!