Még egy aljas, manmipulatív szoclib módon kiragadott dal:
"Fehér Karácsony,
Fehér Karácsony,
C G
A mocskos, szemét c******kat
C F C
Nagyon utálom.
3. Vedd már észre, ez Magyarország
És nem vagy a barátom,
De ha nem tetszik, akkor takarodj át
A román határon!
4. Én rendes vagyok, az ígéretem
Mindig beváltom,
S ígérhetem, ha találkozunk,
A töködet levágom. "
Ezzel persze semmi gond, mindenki azt énekel, amit akar. A Demokrata is azt támogat, akit akar. Csak akkor nem kell csodálkozni, hogy a kettőt összekapcsolják.
ezenkívül:a szövegkörnyezetből kiragadott mondatok citálása és átmagyarázása -pro és kohntra- ugyanannyira hazugság,mint egy-egy dal kiemelése a többi közül,kivéve természetesen a törvénybe és/vagy az íratlan normákba ütköző eseteket.
vajon a "Fekete majmok" helyett miért nem szól a fáma az Egészséges Fejbőr jónéhány -szerintem- visszásságokat,vagy igazságtalanságokat feltáró kompozíciójáról?
na,hadd citáljam az egyiket.
előzmény:
"Brutális gyilkosság történt tegnap Kecskemét belvárosában.A mentősök 18 óra 58 perckor kapták a jelzést,hogy több cigány személy karókkal ütlegel egy fiút a Rákóczi út sétányán."
Kecskemét,Petőfi Népe,'93.08.24.
"Az orvosok szerint Norbert halálát nem a fejére mért-korábban ezt így gondolták-,hanem a mellkasát ért nagy erejű botütés okozta."
Kecskemét,Petőfi Népe,'93.08.25.
"A harminc éves Kanalas Mária és a negyvenegy éves Sztojka János volt az a két személy,akit a kecskeméti K.Norbert halála miatt őrizetbe vett a rendőrség.
Kecskemét,Petőfi Népe,'93.08.28.
"A 37 éves Kanalas Mihály a harmadik személy,akit felelősség terhel K.Norbert haláláért.Hiába vártunk azonban,hogy önként feladja magát,a jelek szerint nem szólalt meg a férfi lelkiismerete."
Kecskemét,Petőfi Népe,'93.08.30.
"Norbert szülei,rokonai fájdalomtól meggyötörten vettek részt a szentmisén...Az engesztelő misén Fejes László apátplébános szentbeszédében arról beszélt,hogy a gyászolók bízzanak a törvény szigorában(!)...és béküljenek meg lelkükben."
Kecskemét,Megyei Körkép,'93.08.30.
"Az ítélet:
A Legfelsőbb Bíróság eltúlzottan súlyosnak találta az első fokon hozott ítéletet.Ezért enyhített és átminősítette azt.
Kanalas Mihály:7 hónapi börtönbüntetés.
Kanalas Mária:súlyos testi sértéshez nyújtott bűnsegédi tevékenységért 1 évi börtönbüntetés.
Sztojka János:gondatlanságból elkövetett,halált okozó testi sértés bűntettéért 3 és 1/2 évi börtönbüntetés.
A bíróság enyhítő körülményként figyelembe vette a vádlottak őszinte megbánását,valamint mássághoz tartozó mivoltukat."
Kötött Kéve,'95.08.16.
én nem minősítem most a fent leírt dolgokat.
de ide idézném a "primitív" Egészséges Fejbőr,az eset kapcsán írt dalának szövegét:
Emlékezz!
Hírös város kövén holtan vérbefagyva
Magyar fiú fekszik zokog édesanyja
Mint egykor a Szent Szűz fakereszt tövében
Úgy tartja holt fiát könnyek közt kezében
Emlékezz most reá gyújts egy gyertyát magyar
Lehet hogy a sírhant holnap téged takar
Pusztul jó világunk a bűn embert ölet
Sír Solymosi Eszter gyilkol a gyűlölet
Egyetlen gyermekét féltette szerette
Míg rút rabló halál tőle el nem vette
Senkinek sem ártott hát irgalmat remélt
De sújtott a karó:16 évet élt!!!
Tűnődik a bíró mennyit ér egy élet
Büntetésül kiró három és fél évet
Mehet szegény asszony összes bíróságra
Nem talál a földön sehol igazságra
Szabadon járkálhat ki vérünket ontja
Hírös város vétke levegőnket rontja
Nem üvölt a sajtó chartás egy sem tüntet
Hadd hulljon a magyar nékik ez nem bűntett
Koszorús keresztjét simogatja hűs szél
Emléke és lelke köztünk él és ítél
Bolyong a sírok közt egymagában anyja
Élete értelmét hűs sírhant takarja
Öröme nincsen már vigaszt nem találhat
Csak anyai szívét facsarja a bánat
Fohászunk hozzád száll Üdvözítőnk anyja
Szent Fiadat kérleld könyörüljön rajta
Öszintén szólva engem az az asszociációs kulcs érdekelne, amelyik összeköti a derék, művelt és kifinomult lelkű riverain fejében az általa szarrakásnak tekintett névsort. Kezdi ugye egy rabbival, jön egy magyar amerikai politikus, majd gyorsan hazánk köztársasági elnöke és neje következik. A rabbi és Tom Lantos között sejteni vélem a kapcsolatot, Gönc Árpád és neje közt is van ugye kapcsolat, de mi köti össze a lista 1. és 2. elemét a 3. és 4. elemével?
Ha riverain nem beszelne ilyen durvan akkor meg akar el is beszelgetne vele, valami kedves dologrol.
Riverain nem beszél durvábban, mint a Vitriol vagy a Citrom.
Te nem tartod durvának azt, hogy egyik legfôbb állami méltóságunkat, a Parlament elnökét, egy TV-műsor simán lehazugoz? Riverain tette ehhez képest kismiska...
Milyen Citrom, milyen Vitriol ?
Soha eletemben nem lattam. Na figyelj ide,
szentem, az en nem egeszen normalis
Felettes Enem egy idoben nezte a 7i7-est,
es meg viccesnek is talalta. Most meg mar
nem talalja viccesnek. Beteg volt, es valami
megvaltozott benne (it is not a joke).
Televiziot sem nez. Es nagyon nem erdekli
a politika. Ha riverain nem beszelne
ilyen durvan akkor meg akar el is beszelgetne
vele, valami kedves dologrol. Akkor is,
ha o Lovas Istvan. Na jo, hagyjuk ezt
a szemelyisegzavart mert meghulyulok.
Trebi baratommal beszelgettunk arrol,
hogy lehet-e valamilyen konszenzust teremteni
Magyarorszagon, en szkeptikus voltam, o
optimistabb. Ez erdekel, az, hogy mi kot
ossze, az hogy mi valaszt szet, az meg nem.
Meg lehet ezt erteni ?
Ha valaki Orban Viktor felesegerol irja le, hogy rakasszar, ugyanezt kapna.
De nem tôld.. vagy esetleg láttam már a Vitriolt vagy a Citromot (mely utóbbiban azt adták Ĺder János szájába, hogy "hazudok, mint mindig") kritizáló hozzászólásod?!
Ezt publikalnod kellene a Journal of
Modern Political Studies-ban. Ez gyonyoru.
Kicsit emlekeztet arra, amikor nalunk
Pennsylvaniaban a jatszoteren ha X.Y azt
mondta, hogy" hulye vagy", akkor rogton
ravagtuk, hogy o a hulye, es
ha X.Y megint azt mondta, hogy "hulye vagy",
akkor megint azt mondtuk, hogy o a hulye
es egeszen jol el tudtul tolteni a delutanokat,
lehettunk kb. negy evesek. Csak nem Te vagy
a Lovas Istvan, mert o nem annyira nagy,
es nem annyira eros, hogy Goncz Arpadnenak
nevtelenul berakasszarozzon, ehhez azert
tartas kell, igazi tartas.
Ha azt hiszed, hogy politikai nezeteid miatt
b@sztatlak, tevedsz, ez ugy ahogy van megalazo,
ilyet ferfi nem ir le, egyszeruen nem. Ha valaki
Orban Viktor felesegerol irja le, hogy
rakasszar, ugyanezt kapna. Altalaban, nok
nevtelenul valo lerakasszarozasa, olyan kis
zsena'nt.
Hello!
Mint a nácizmus, mint a kommunizmus embertelen rendszerek voltak, hála Istennek, hogy már múlt idő mindkettő.
A nácizmust háborúban győzték le, a kommunizmus a rendszer belső lehetetlensége miatt omlott össze. Valószínűleg a nácizmus sem bírt volna ki békeidőben 70 évnél többet. : )
A Mensa Hungariqa valamelyik vezetője nyilatkozta valahol, hogy az első Mensa szervezett pont azért jött létre mert megállapították, hogy a náci vezérkarban roppant magas volt az átlagon felüli IQ-jú személyek aránya.
Az hogy miért következik ebből a Mensa mozgalom, azt nem értettem. Szerintem teljesen normális dolog, hogy a csúcsvezetésben intelligens emberek kapnak helyet. A kommunizmusban ez nem így volt, össze is omlott.
Szvsz te neonácikra gondoltál. : )
úgy érzem, nem érvelsz itt elfogulatlanul. nem értem, miért vitatkoztok, ha a vita abban áll, hogy nyilvánvalóan abszurd elveket kellene racionálisnak feltüntetni.
a PICSA primitív.
az Egészséges Fejbőr primitív.
mindkettő fröcsög.
a továbbiakban miért érdemes beszélni róluk?
és hogyan tekintheted bizonyítottnak, hogy a Soros ALapítvány támogat valakit, ha ezt nem ellenőrzöd?
így nem lehet értelmesen vitakozni.
IQ ügyben pedig legközelebb szerintem mindenki hozza szépen a saját hitelesített tesztadatát, mielőtt megszólal. akkor nem lesz vita.
máskülönben pedig értelmetlen emlegetni, mivel konkrét számadatról van szó, amelyet vagy ismerünk, vagy nem, és vagy úgy gondoljuk, hogy jelent valamit, vagy nem. egyébként csak fikázás.
Megismétlem a kérésem: légyszi idézz egyenlen sort az Egészséges Fejbôr bármelyik dalából, amely olyanokat tartalmaz, hogy "irtsuk ki", "lôjük le" satöbbi. Ez az uszítás, és nem az, hogy "majmok, majmok, fekete majmok / mért nem vagytok ketrecben / vagy legalább fenn egy fán / benn, a dzsungelben".
Ha még most sem látod a különbséget az uszítás nélkül fajgyűlölô (Egészséges Fejbôr), ill. a kifejezetten uszító (PICSA, Mos-Oi!, ill. a három neonáci zenekar) zenekarok között, akkor bizony neked kellene felkeresni a doktor bácsit.
1. Bizony, neked is el kéne olvasni, amit írtál. Segítségül kiemelem a lényeget:
"Az Egészséges Fejbôrnek közel nincs az idézettekhez hasonló durvaságú szövege. Egyedül a "Fekete majmok" c. slágerükre mondható az, hogy négerellenes - de koránt sem uszít.
Ha tudsz bármilyen fajgyűlölô szövegükrôl, kérlek, idézd! (Nem fog sikerülni...)"
"az Egészséges Fejbôr moderáltan fajgyűlölô"
Ezek után minek idézzek tőlük fajgyűlölő szöveget, mikor te is elismered? Saját magadnak mondasz ellent. Ennyit az IQ-ról. Persze azt gondolsz rólam, amit akarsz, ki fogom bírni valahogy nagynehezen.
Jaigen. Négerellenes a szöveg? De nem fajgyűlölő? Há hogy van ez?
Olvasd el még egyszer a hozzászólásom. Ezt írtam:
Az Egészséges Fejbôrnek közel nincs az idézettekhez hasonló durvaságú szövege. Egyedül a "Fekete majmok" c. slágerükre mondható az, hogy négerellenes - de koránt sem uszít.
Ebbôl mi derül ki?
1, az Egészséges Fejbôr moderáltan fajgyűlölô, többlemezes repertoárjukból csak egyetlen számra mondható ki egyértelműen, hogy egy népcsoporton gúnyolódik.
2, az Egészséges Fejbôr nem uszít.
Remélem, érzed az "uszít" és a "gúnyolódik" közti különbséget... Aki a két fogalom differenciáját nem érti, annak IQ-ja tényleg nem lehet több a baloldalon szokásos 80-nál.
A PICSA-t meg nem hinném, hogy ne támogatná illusztris mecénásunk, Soros. Végül is, a hasonló durvaságú Tilos Rádiót is pénzeli...
1. A médiaszponzor nem pénzt ad, hanem reklámhelyet, ez persze kiderül a hozzászólásomból is.
2. A konzervatív értékeket képviselő lap úgy érzi, hogy érdemes összekötnie a nevét egy négerellenes szövegeket éneklő együttessel. Nincs ezzel gond semmi.
Csak akkor nem kell csodálkozni ezen:
"az sem tetszik igazán, hogy párszáz polgárpukkasztó, részeg és belőtt fiatallal azonosítsanak hagyományt, hitet, filozófiai és politikai értékeket."
Nézd meg még egyszer. Én csak tényeket írtam (vagy találtál benne valami tévedést?). CPG-ről, Mos-OI-ról szót sem ejtettem.
Te meg itt jössz azzal, hogy ki fizet, meg utánam nézel, na meg tippelsz az IQ-mra.
Szánalmas vagy.
azért az utóbbi időben tett nyilatkozataik(CpG) sajnálatosan nem érintik azt a témát,amit valahogy mindig elfelejtettek tőlük megkérdezni:kedves Güzü,Takony,Béla,és Kutyás,hová teccettek tenni azt a vehemens és szimpatikus antikommunizmusukat?elfújták a mindenféle szelek?