Keresés

Részletes keresés

martinaxe7 Creative Commons License 2022.04.26 -1 0 16514

Most már Elvira is szabira ment

 

És helyjegy sincs

Schmidt-féle túlhevítő Creative Commons License 2022.04.24 -2 1 16513

Óh a fejlődés megállíthatatlan a vasútnál! :-) Internet helyett maj' böngésszük a hirdetményeket, amiket ugye köztudottan könnyen naprakészen lehet tartani...

 

Előzmény: csepi0101 (16504)
Schmidt-féle túlhevítő Creative Commons License 2022.04.24 0 1 16512

Nem megyen az már szinte sehol se'..., hogy basznák meg!

Előzmény: martinaxe7 (16510)
PLACI Creative Commons License 2022.04.24 0 1 16511

"Elfogtam egy levelet..." ;)

 

Tisztelt MÁV-Start Zrt.!

Mai napon (04.24.) nyugdíjas szüleim az 568-as IC Prémium osztályán szerettek volna utazni, nyugdíjasként megvették a teljesárú 2-1. osztálykülönbözetet, az 1000 Ft-os prémium hleyjegyet és az IC pótjegyet. Előtte az Üzleti váróterembe szerettek volna bemenni 14.35 és 14.40 között, de a személyzet azért nem engedte be őket, mert szerinte kedvezményes jegyhez vásárolt 1. osztályú jeggyel nem lehet használni a várótermet. Ilyen kitétel pedig nincs a szabályzatban, minden érvényes (kedvezményes) menetjeggyel lehet használni a várótermet. Kérem, a hasonló kellemetlen helyzetek elkerülése érdekében pontosabban tájékoztassák a személyzetet a belépésre jogosító jegyek listájáról!
Köszönöm előre is!

martinaxe7 Creative Commons License 2022.03.16 0 0 16510

Fedélzeti WiFi mexűnt?

 

Vagy csak bizonyos vonalakon...

nagypapi Creative Commons License 2022.02.24 0 0 16509

Már hogy büntethetne? Ha nincs lepecsételve, tán még nem is utaztál vele, hiszen az előző jv. biztos lepecsételte volna... Sehol nincs leírva, hogy a bérlettel az érvényesség első napjaiban kell utazni.

Amúgy én szoktam szólni, de egyre többször elkérik és lepecsételik (vagy firkálnak rá), de még sosem volt gond, ha pár napig nem volt érvényesítve.

Előzmény: gunji jackdaw (16508)
gunji jackdaw Creative Commons License 2022.02.24 -1 1 16508

Üdv!
Nem értem ezeket az újgenerációs fiatal kalauzokat. Elvárják, hogy az utasnak le legyen pecsételve a bérlete, mintha anélkül érvénytelen lenne és úgy is kezelik az embert, mintha bliccelne. De mégis, az utasnak kellene a kalauz után rohangálni, hogy hahó pecsételjen mán'? Aztán ha mégse tud büntetni, az lelki válságot okoz. Máskor meg ha valaki szólni mer nekik, hogy a vonaton utazás közben valakin nincs maszk, akkor még nekik áll feljebb. :/

gunji jackdaw Creative Commons License 2021.08.17 -1 0 16507

Reggel Érd alsó, peron tele, ahogy minden hétköznap. Hangos megint nem működik, lassan hetek óta. Tegnap 4627 szóló Flirt tele, de még fel lehet szállni. Ma 4517, szintén szóló Flirt, már érkezéskor tele, sokan már cipőkanállal sem férnek fel. Vonat el, táblára kiírják, hogy a 7.29-es Délibe közlekedő vonat öt percet fog késni (de hát most ment el :). Következő vonat fél óra múlva. Munkában megbeszélésről kések még úgy is, hogy direkt ráhagytam félórát. Keresnék Érd felsős menetrendet, hogy változott-e, de az nincs, minek is Érd alsón. Szerencsére az ember egy idő után megjegyzi.

Amúgy hasonló állapotok vannak délután is a vonalon, szóló Flirt tömegnyomorral (már ha épp járnak). Nem véletlenül álltam át a Déli Parti sebesre, de ott meg ugye az ajtók mellé nem szabad állni, nehogy kiessen az ember, ha menet közben kinyílik az ajtó.

 

Lassan kezdődik a suli, nyilván hasonló körülmények között. Mint minden évben. A többi Flirt meg ki tudja hol. Néha visszasírom a húgyos bhv-kat, azokra még felfértünk.

 

Bocs, ha túl ömlengős volt, csak törpöm tele, hogy kétnaponta van valami baj a 30a-n.

csepi0101 Creative Commons License 2021.02.11 -1 0 16506

Semmit nem változtattam a böngészőbeállításokon simán használtam 2 naponként az új rendszert is,de most engedélyeznem kellett a history adatok gyűjtését és lám az "utasokat" betöltötte :))

Nem ám minden pl a régebbi verziós böngészőkre is optimalizálnák,ááá dehogy ahoz már ész kell,csak a legújabbakkal működik,

minek is az a többezer ember jegyvásárlása akik nem naprakész böngészőverziót használnak

Előzmény: beauvois (16505)
beauvois Creative Commons License 2021.02.11 -1 0 16505

De mint látom, a menüben a Hunglish nyelv is választható.

 

Amúgy hova kell betölteni az utasokat? Régebben csak felszálltam a vonatra, nem próbáltak betölteni.

Előzmény: csepi0101 (16504)
csepi0101 Creative Commons License 2021.02.11 -1 2 16504

min 2 napja nem működik az internetes jegyvásárlás

a hibaüzenet is amolyan máv-os

jól illik a szürke állomásfelszerelésbe helyezett zöld és kék új kukákhoz,a járdakőbe tiplivel rögzített jobbra balra hajladozó kukákhoz,a javítás megerősítés helyett inkább tövestől kivágott padokhoz,a 2 centi hó miatt már késő elektromos vonatokhoz,az Esztergom Bp vonalon nem működő automatákhoz és a sor végtelen

dojcstomi Creative Commons License 2021.01.24 -1 0 16503

Sziasztok!

 

Van pár probléma az új elvira bevezetése óta.

 

Első probléma:

 

Minthogy a MÁV appban eddig sem lehetett menettérti jegyet venni, nem használtam és nem választottam otthoni jegynyomtatást se, meg az új pdfes mókát se. Ráadásul ha jól tudom bugos az app, az új elvirával együtt, tehát nem érdekel.

 

Második probléma:

 

Megszüntették az elvira megújulásával az automatás átvételt kóddal. Nem tudom ez kinek volt jó és mire. Tehát ha eszembe jut este 10-kor, hogy még kéne egy helyjegy a másnap reggeli IC-re, akkor bukó van. Eddig ez ment.

 

Harmadik probléma:

 

A 2.-ból következik, el kell mennem (a helyjegyek kedvezőbb ára miatt) ELŐZŐ nap az automatákhoz és szerencsére még adnak menettérti jegyeket.

 

Negyedik probléma:

 

Helyjegyeket viszont semmilyen vonatra nem adnak, tehát lehet menni a pénztárhoz. Miért nem lehet automatánál helyjegyet venni? Menetjeggyel kombinálva sem, meg önmagában sem.

 

Vagy covidra hivatkozva így akarják növelni a pénztárak forgalmát? Hogy amíg nem volt kovid és mindenki lehetőleg pénztárak kerülésével vette a jegyét, akkor az akkori pénztáras utaslétszám valamelyest megmaradjon, mert amúgy már dolgozniuk sem kéne?

gunji jackdaw Creative Commons License 2021.01.14 0 1 16502

Az eredetiben nem érződött a tragikomikus felfogás? Hogy kettő centi hó és ennyi bajt tud okozni?

Az esti csúcsban a 4636 szóló Flirtön a köhögő tömegben hogy védekezzünk a fertőzés ellen? Miért csúcsban kell megint csökkenteni a kapacitást?

Előzmény: gunji jackdaw (16500)
01016-25 Creative Commons License 2021.01.14 0 1 16501

10:00-kor néztem, minden zöld volt. Jó, volt az egész országban elszórva 3-4 sárga, meg egy narancs. Igen, a lemondott vonat nem látszik a térképen. De azért ez kábé minden reggel előfordul.

 

Persze, ez se fordulkon elő. De azért az előváros megbénulását ebbe belelátni...

Előzmény: gunji jackdaw (16500)
gunji jackdaw Creative Commons License 2021.01.14 -1 0 16500

Reggel minden zöld volt? Délutánra persze, ha olvad.

Előzmény: 01016-25 (16499)
01016-25 Creative Commons License 2021.01.14 0 0 16499

Kimaradt pár délelőtti vonat. Amúgy minden zöld a térképen. Ezt jelenti a megbénulás?

Előzmény: gunji jackdaw (16498)
gunji jackdaw Creative Commons License 2021.01.14 -1 1 16498

Az évek óta nem látott hatalmas mennyiségű kettő centis hó ismét megbénította a főváros környéki vasúti közlekedést:

https://www.mavcsoport.hu/mavinform/kimaradnak-s40-es-vonatok-es-ket-s36-os-vonat

 

Ez most tényleg komoly? Nevetséges.

TYHilton Creative Commons License 2021.01.04 0 0 16497

Ó értem. Köszönöm a választ.

Előzmény: timetable (16496)
timetable Creative Commons License 2021.01.03 0 1 16496

Állítólag tudja majd az új verzió is, de egyelőre ki van kapcsolva, mivel a járványhelyzet miatt most úgyis bármely szabad hely elfoglalható.

Előzmény: TYHilton (16494)
bukxi Creative Commons License 2021.01.03 0 0 16495

Bocsánat, félreolvastam. Erről sajnos én sem találtam semmit.

Előzmény: TYHilton (16494)
TYHilton Creative Commons License 2021.01.03 0 0 16494

Ez a része rendben van, viszont én arra gondolok amikor már van egy helyjegye az utastársamnak, és ugye mellé ülnék. A Aégi elvirában erre volt az a funkció amit most nem találni.

Előzmény: bukxi (16493)
bukxi Creative Commons License 2021.01.03 0 1 16493

A Részletes keresés gombra kattintva az alapadatok után (honnan-hova-mikor) van egy olyan kapcsoló, hogy "Csak pót- és helyjegyet szeretnék".

Előzmény: TYHilton (16492)
TYHilton Creative Commons License 2021.01.03 0 0 16492

Talán jó helyen járok. Ugye nem oly rég megújult az elvira online jegyvásárlási felülete, viszont azóta én találom azt a funkciót, hogy helyfoglalás korábban vásárolt hely mellé. 

 

Csak én nem találom vagy húzott egy okosat a MÁV és megszüntetett egy hasznos funkciót?

bakibaby Creative Commons License 2020.11.28 -1 1 16491

Talán ide:

 

Elhagyta két kocsiját egy vonat:

 

https://telex.hu/belfold/2020/11/28/mav-vonat-muszaki-hiba-lekapcsolt-kocsi-142-es-vonal-felsopakony-ocsa

 

 

Van némi ellentmondás a cikkben:

 

"Az utas elmondása szerint a kocsikban mintegy negyvenen voltak" <-> "a fedélzeten tartózkodó tíz utas..."

 

"utolsó két kocsija levált az elsőtől"  <- >  "műszaki hiba miatt akasztották le a hátsó egységeit."

 

Egyébként Jézusom! Én leszálltam volna a vonatról, hiába van minusz....

 

bb

 

H_CS Creative Commons License 2020.11.28 -3 6 16490

"Nem szeretnék flamelni, csak érdeklődnék: a kalauzokra nem vonatkozik, hogy viseljenek maszkot?"

 

Ezen a héten

- 28 db vasutast (amiből 3 volt kalauz, a többi állomási dolgozó)

- 6 db vasútőrt (akinek a szabályokat kellene betarttatnia az utasokkal)

- 44 db alvállalkozót (takarítók valamint építőmunkások) 

láttam maszk nélkül a vasút területén.

 

A dolog kiakasztott, elsősorban azért, mert velem (és más utasokkal) nekiállnak ordibálni ha nincs maszk, ugyanakkor ők nem viselik - mint ha nem vonatkozna rájuk a szabály. A kettős mércés dolgok engem kikészítenek.

 

Írtam egy levelet a MÁV Ügyfélszolgálatára, ahonnan azt a választ kaptam, hogy kollégáikra is vonatkozik a maszkviselési kötelezettség.

Sőt, van olyan település az országban ahol nem csak a MÁV-os szabályok, hanem önkormányzati rendelet is előírja, hogy a vasútállomáson maszkot kell viselni.

 

(félOFF: Egyébként a vasút területén dolgozók tapasztalatok szerint nem csak a maszkviselésre tojnak, hanem a munkavédelmi szabályokra is. Néhány napja részt vettem egy ilyenen - az oktató elég borzalmas dolgokat mutatott.)

Előzmény: gunji jackdaw (16481)
gunji jackdaw Creative Commons License 2020.11.24 -1 0 16489

Feltéve, ha a hatóság a vasút fele téved. ;) Tavasz óta sajna egyet nem láttam, így marad a tokavédő meg a falatozó. :(

Más. Milyen szuper ötlet, mikor a reggeli fagyban Tárnok körül egy teher kedvéért félreállítanának két személyt (3827, 4517), ami aztán Tétényben állna félre, hogy a két leelőzőtt személy immár kb 20 perc késésben visszaelőzze őt. xD

Előzmény: D94A (16488)
D94A Creative Commons License 2020.11.16 0 2 16488

Kötelező hordaniuk. Amennyiben elkapja a hatóság ugyanúgy szankcionálja mint bárki mást. Valamint munkáltatói intézkedést is von maga után.

Előzmény: gunji jackdaw (16481)
M63,008 Creative Commons License 2020.11.07 -2 1 16487

Csak bele ne halj...

Előzmény: martinaxe7 (16479)
M41 2175 Creative Commons License 2020.11.07 -6 1 16486

Jah értelmetlen jogszabályok valódi kríziskezelés helyett. Teszek a jogszabályaikra mivel akik megalkottják magukra nézve nem tartják kötelező érvényűnekés arról beszélve hogy nincs legitim jogalapja mivel nincs alkotmány nincs jogállam van viszont egy kreált alaptörvénynek nevezett tákolmány

Előzmény: gunji jackdaw (16485)
gunji jackdaw Creative Commons License 2020.11.07 -2 2 16485

Hagyjuk a maszlagot, nem ide tartozik. Egy jogszabály betartásáról, ill. betartatásáról kérdeztem.

Előzmény: M41 2175 (16482)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!