Keresés

Részletes keresés

Yuma Creative Commons License 2000.07.11 0 0 532
Ja, a fogam nem fáj (de ez még nem biztos) :((
Yuma Creative Commons License 2000.07.11 0 0 531
Bocsi, kicsit elkalandoztam.

A házon nincs semmi betonozni való. (Elvileg tegnap befejeződött a felújítás, de én csak ma megyek ki.)Gondolom a boltban nem lehet kapni 2 m2 betonozáshoz elegendő anyagot, ezért jutott eszembe a lap.

A kajáról azért érdeklődöm, mert a barátom állatorvos(tápos), szerinte a jó minőségű tápban benne van minden, ugyanakkor sok helyen olvastam, hogy különböző kiegészítőket kell(ene) adni. (A márkát természetesen nem írják.) Vannak olyan kutyakaják, amelyeket 0:0-nál se kiegészítővel se anélkül nem adnék a kutyának.
Vélemény?

Sylvie Creative Commons License 2000.07.11 0 0 530
szia, remélem, már gyorsabb leszek.
Moira a lakásban aludt (meg napközben szerintem mindenhol, ahol éppen elálmosodott), hiszen nála is lakásban lesz a kutya.
ő kölyköknek készült száraztápot kap, könyköknek készült konzervvel, egy kis vízzel, hogy a száraz ne legyen annyira száraz.
enyém is nagyjából ilyet eszik, csak már felnőtt-tápot. néha kap főtt csirkealkatrészeket, tésztát, rizst, marhacsontot (mikor hogy sikerül, van, hogy egész héten főttet, van, hogy csak tápot)
talán a betonlapok is jók, de szerintem az nem annyira fix valami, ha elmozog, beszorulhat a lába. semmi más betonoznivalótok nincs a házon?
ugye már nem fáj a fogad?
Előzmény: Yuma (529)
Yuma Creative Commons License 2000.07.11 0 0 529
Végre! Helló Sylvie!

Az jutott eszembe, hogy beton kockákat, lapokat (nem tudom, hogy hívják)is le lehetne tenni, ezzel megússzuk a betonozással járó macerát.

Moira a kertben aludt, vagy berillel?

Arra a kérdésre nem kaptam választ, hogy mivel eteti/eteted a kutyát?

Sylvie Creative Commons License 2000.07.11 0 0 528
szia Yuma, már itt is vagyok :))
berillel beszéltem, mindenkit üdvözöl. nagyokat kutyázik, Moira nagyon jó kislány, egyáltalán nem pisilt és kakilt az úton, sokat játszik a nagy kertben, hallottam valami ugatáskezdeményt is tőle. a pici uszkárgyerekkel sajnos még nem sikerült összebarátkoznia, mert az egy kicsit fél tőle, hiszen nagyobb nála.
este egy nagyon picit sírt vagy inkább nyüszügött, de aztán elhallgatott, és egész éjjel aludt.

a kennelt szerintem legalább egy kis részen betonozzátok le, ha nagy eső van, attól legalább nem lesz akkora sár, és ő sem fog szeretni benn, ha sárban van helye. legyen benne egy akkora fedett terület de inkább ház, ahova be tud bújni eső, hó elől.
kennelnek szerintem akkorát építsetek, amekkora helyet tudtok nélkülözni a kertben (lehet, hogy ez hülyeség... ha nagy és sok helye van, akkor talán jobban érzi magát benne)

Előzmény: Yuma (527)
Yuma Creative Commons License 2000.07.11 0 0 527
Jó reggelt mindenkinek! Már megint én vagyok az első. Mi ez a pangás?

Sylvie!
Sikerült beszélned berillel? mit mondott?

Brunhilda!
Megnéztem a doginfot, de nem találtam rajta kennellel kapcsolatos dolgot. M. könyvébe szerint 1,8x1,2x1,2 m-es ház kell a kutyusnak. De mekkora legyen a kennel? Úgy tervezzük, hogy nem betonozunk, csak leássuk a földbe az oszlopokat és a drótkerítést. Jó lesz így? Van valami egyéb ötleted?

Sylvie Creative Commons License 2000.07.10 0 0 526
együttérzek Veled :((
délután beszélek berillel, majd jól kifaggatom. és még ma leírok mindent, amit tudok, holnap megbeszéljük.
Előzmény: Yuma (525)
Yuma Creative Commons License 2000.07.10 0 0 525
Most el kell mennem fogászatra (iszonyúan fáj!!), de holnap jövök. Addig remélem többet is meg lehet tudni Moiráról.
Pusszancs
Sylvie Creative Commons License 2000.07.10 0 0 524
az alsó szintre csak akkor engedd be, ha mindig is bemehet. nem tudom, milyen a talaj nálatok, és milyen helyiségek vannak ott, de ha egyszer beengeded, mindig be fog járni. nálunk csak egy helyre mehetnek be, de az eléggé mocskos tud lenni egy pici esőtől is, és a kutyaszőrt nem tudom kiirtani.
úgy láttam, most is külön alszanak, nem a nagyok között vagy a lakásban. lehetőleg reggel menjetek érte, hogy napközben egy kicsit megszokjon az új helyén. ha sokat játszotok vele lefekvés előtt, akkor talán elfárad annyira, hogy ne sírjon. de az biztos, hogy nagyon keservesen tudnak babakorukban sírni. ha képes vagy rá, akkor inkább hagyd a kennelben, hogy hozzászokjon az éjszakai egyedülléthez
Előzmény: Yuma (523)
Yuma Creative Commons License 2000.07.10 0 0 523
Úgy terveztem, hogy csak aludni fog a kennelben, illetve a kutyaházban, egyébként egész nap kinnt lehet. Szerintem az alsó szintre is bejöhet, de ez még vita tárgya.
Az is a terv részét képezi, hogy rögtön az első este kint alszik (már ha lesz miben), hiszen az az ő helye. (Bár nem tudom, hogyan fogom kibírni, hogy ne menjek ki hozzá, vagy ne engdejem be, ha sír.)
Hogy egyedül marad-e? Ez nagy kérdés. Remélem nem, hiszen hely van.
Sylvie Creative Commons License 2000.07.10 0 0 522
akkor lehet, hogy találkozunk, mert remélem, vasárnap én is ott leszek
biztos nagyon várod már a talákozást a leányzóval, és azt különösen, hogy melletted maradjon.
rögtön a kennelben fogod tartani? mekkora lesz? és terveztek mellé társat is később, vagy egyedül marad?

Előzmény: Yuma (521)
Yuma Creative Commons License 2000.07.10 0 0 521
Helló Sylvie!

Sajnos kicsit depi lettem, mert problémák vannak a költözéssel és mint említettem meg kell még csinálnunk a kerítés alját (20 cm-es rés), valamint a kennelt is. A konyhások is szombaton jönnek, ezért a legújabb verzió szerint lehet, hogy csak vasárnap tudjuk elhozni a kutyust.:(((((

Sylvie Creative Commons License 2000.07.10 0 0 520
Brunhi, a legújabb info: Moira, és lesz a új topic :))
Sylvie Creative Commons License 2000.07.10 0 0 519
sziasztok, itt vagyok, szép hetet mindenkinek.
most kaptam berilltől üzit, a leányzó nagyon jól viselte az utazást, ő viszont állt egész úton. többet sajnos egyelőre nem tudok róluk, talán délután...
Brunhi, te itt? végre!
szerintem a tippeket itt is elmondhatod, biztos kíváncsi lenne rá más is. berill jövő héten lesz teljesen, akkor biztos nyit új topicot.
Yuma, nagyon izgatott vagy már? már csak 5-öt alszol...
Yuma Creative Commons License 2000.07.10 0 0 518
Halihó, mi van veletek? Mindenki alszik, vagy így el vagytok havazva?
Brunhilda Creative Commons License 2000.07.10 0 0 517
Kedves Mindenki.
Csatlakozom Yumához, égek a kiváncstól.
Úristen egy ötödosztályú költő veszett el bennem.

Yuma, szivesen adok ötleteket vagy private mail-ben vagy itt, ha a többieket nem zavarja. Egyébként a szüleim szerkesztik a www.doginfo.hu-t. Látogass el oda, hátha érdemes. A többiek már látták.
Sziasztok
Brunhilda

Előzmény: Yuma (516)
Yuma Creative Commons License 2000.07.10 0 0 516
berill!

Hol vagy? Mi történt? Már égek a kíváncsiságtól!!!
Mesélj!!!!!

Yuma Creative Commons License 2000.07.10 0 0 515
Jó reggelt mindenkinek!!!!

Kedves Brunhilda!
Igazán adhatnál néhány ötletet, de nem tudom, hogy ez e a megfelelő hely. Talán csinálhatnánk egy topicot a kutyatartás rejtelmeiről stb.

Előzmény: Brunhilda (514)
Brunhilda Creative Commons License 2000.07.07 0 0 514
Na most hogy mindenki elköszönt és beköszönök.
MOIRA JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ! Ha nem ez lesz a neve, többet nem irok semmilyen topicba.
Legyen új topic, mert ha valaki ezt megnyitja, akkor a továbbiakban nem azt fogja benne találni, amit várt.
Egyébként már látom kezdtek hozzászokni ahhoz, hogy kámfort játszom.
Szia Yuma, te is abból az alomból vettél kisblökit? Milyen házat és kennelt akarsz neki építettni? Ha valami kérdésed lenne ez ügyben fordulj hozzám bizalommal. 11 kutyánk és 5 kennelünk van.
Na sziasztok.
Brunhi
Sylvie Creative Commons License 2000.07.07 0 0 513
berill, jó pihit, ne legyél nagyon beteg, sokat kutyázz, és aludd ki magad. és cincáld meg Moira fülét a nevemben is!

szerencsefel, mél ment.

Előzmény: berill (511)
szerencsefel Creative Commons License 2000.07.07 0 0 512
O.K. : ))))))))
Előzmény: berill (511)
berill Creative Commons License 2000.07.07 0 0 511
Jövő héten jövök, most vár a pici otthon, rohanok.
Kellemes hétvégét és mindenki vigyázzon magára! Hallod szerencsefel!!!

Sylvie, pihizz te is.

berill

szerencsefel Creative Commons License 2000.07.07 0 0 510
Az Indiről nekem rögtön az Indiana Jones ugrik be. Ebből kifolyólag én fiúsnak tartom ezt a nevet. : )
Előzmény: berill (508)
Yuma Creative Commons License 2000.07.07 0 0 509
MOIRA!

Mivel már fél órája lejárt a munkaidőm, most elmegyek a felújuló házhoz gályázni. Jó hétvégét mindenkinek, hétfőn találkozunk!

Ha dűlőre juttok az új címet illetően, hagyjátok meg nekem is.

berill Creative Commons License 2000.07.07 0 0 508
Akkor mi legyen az új topic címe?
És Indi, vagy Moira?

tudom Sylvie szerint Moira, és a többiek???
berill

Yuma Creative Commons License 2000.07.07 0 0 507
Hurrá!! Van egy képem a kutyámról!

Új topic? Nem ismerem a szabályokat, de értesítsetek majd az új címről.

berill, mivel etetsz?

Sylvie Creative Commons License 2000.07.07 0 0 506
berill, azt küldtem el, amit megbeszéltünk. szerintem az a fehérség inkább a nap, pont ott van az árnyék kezdete-vége. (most látom, hogy megelőztél megint ... hmm)
most pedig voksolok:
- oké, legyen új topic, és akkor gondolom, átvonulunk együtt.
- és nekem akkor is a Moira tecc.

S.

berill Creative Commons License 2000.07.07 0 0 505
Yuma!
Ne aggódj, az csak a fény!!! Persze, hogy nem fehér a térdéig!!! :D
Csak annyira sütött a nap, hogy így befénylik!
Mind a négy tappancs, kb ugyanolyan magasságig fehér csak. Mintha kis papucsok lennének!

berill

szerencsefel már leadta a voksot, és a többiek?
új topic? vagy maradunk?

szerencsefel Creative Commons License 2000.07.07 0 0 504
Új topic kellene.
Előzmény: berill (502)
Yuma Creative Commons License 2000.07.07 0 0 503
Kedves berill,
Azért vagyok bizonytalan, mert a fényképen úgy látszik, mintha a hátsó lábain egészen a térdéig fehér lenne. Én nem így emlékszem. Szerintem az is ugyan olyan, mint a mellső lábán

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!