Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.26 0 0 263

Végre tudom akkor mihez merre hány méter, meg egyáltalán hogyan.

Köszönöm ezt a felvilágosítást! :D

Még a sugárzásról annyit, hogy Pripyatban már nem veszélyes egyáltalán?
Csak abból kiindulva, hogy a Magyar Nukleáris Társaság 2005-ben tett expedíciója során ők minden féle védőruházat nélkül mászkáltak ott, gyakorlatilag majdnem úgy, mintha én elmennék a boltba.

A filmjük végén narrátor elmondása szerint a zónában töltött egy hét alatt annyi sugárzást kaptak, minth egy 10 órás repülő út vagy mellkasröntgen során. Mondjuk hozzátartozik a megfelelő védőruházat is (ami Pripyatban sehol nem volt), pl. a Vörös Erdőben. Na de oda azért nem mennék, erdőt látok itthon is. :)   

Előzmény: KeMatyi (262)
KeMatyi Creative Commons License 2012.06.26 0 0 262

 A Csernobil InterInformmal kell felvenni a kapcsolatot, szépen elmondani nekik, mit szeretnél, meddig, miket néznél meg, satöbbi. De erről pontos infót nem tudok neked adni, mert nem én intéztem a mi utazásunkat, és ha jól hallottam, azóta más ügyintéző van a hivatalban.

Előzmény: Törölt nick (261)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.26 0 0 261

Akkor ez valóban komplikáltabb, mint ahogy az ember elsőre gondolná. 

 

Engedély szerzéséhez kit/hol kellene felkeresni? Mármint olyan legális engedélyhez. :)
Vagy az is esélytelen? Mert nyilván azt sem csak úgy osztogatják, hanem kell hozzá valamilyen ok, mint mondjuk sugárzást mérni a város egyes területein. De nem azért megyünk ugye, hanem csak fotózás meg a terület bejárása miatt. Lehet, hogy akkor a túrista csoport kézenfekvőbb megoldás lenne. :)

Előzmény: KeMatyi (260)
KeMatyi Creative Commons License 2012.06.26 0 0 260

A zónában dolgozóknak van egy kvázi egyenruhájuk. Ha bárki kiszúrja, hogy ti ott kolbászoltok, és nincs köztetek egyenruhás, máris bukta.

 

Ha a kocsit bukjátok, akkor meg eleve feltűnő, hogy olyan helyen is gyalog közlekedik valaki, ahol amúgy nem szoktak a turisták gyalogolni. Például.

 

Ha autóval be is jutnátok, és nem ukrán rendszámos volna, azonnal feltánő lenne. Ukrán rendszámból is lerí, hogy környékbeli, avagy minisztériumi, tehát még ott is rezeghet a léc. Minket speciel igazoltattak, talán gyorshajtás miatt (HB majd kijavít) állított meg a yard a zónában. De már nem vagyok benne biztos. Pedig minisztériumi kocsival voltunk, amit aztán nem nagyon szoktak ott b@szogatni.

Előzmény: Törölt nick (258)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.25 0 0 259

Valóban, ott történt egy kis hiba. :)

Előzmény: Heartbreaker (257)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.25 0 0 258

Értem, szóval saját járművet bukott az ügy... 

Eddig úgy képzeltem el, hogy alig jár ott azokon az utakon valaki, de ezek szerint akkor, ahogy mondod elég forgalmas.

Hogy érted... mivel kelthetnénk gyanakvást? Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy zónán belül megállítanak minket rutin ellenőrzés céljából vagy a nem ukrán rendszámot szúrják ki.

Előzmény: KeMatyi (256)
Heartbreaker Creative Commons License 2012.06.25 0 0 257

KeMatyi barátom válasza tökéletes, ezt viszont nem állom meg szó nélkül:

 

 

"Aki válaszra méltatja magát, annak nagyon szépen köszönöm!"

 

Tehát megköszönöd annak, aki válaszol saját magának?

Előzmény: Törölt nick (255)
KeMatyi Creative Commons License 2012.06.25 0 0 256

Üdv!

 

Saját járművel esélytelen, hacsak nem ukrán rendszámú autód van.

 

Idegenvezetővel nem volt semmi gond amúgy, mi úgy töltöttünk el 3 napot a Zónában, hogy oda mentünk, ahova mi akartunk menni. Volt hely, amit mi mutattunk meg az akkor még újoncnak számító idegenvezetőnek, hogy hol található :)

 

A zónában senkit sem tudsz megvesztegetni. Tényleg. Az ellenőrző pontot meg tudod kerülni, de ettől független nem vagy előrébb: az egész zónában viszonylag nagy a mozgás, az utakon rendszeresen mozognak autók, nem tudsz elbújni, és mindig lesz valaki, akinek gyanús leszel. Arról nem is beszélve, hogy lebukáskor kitoloncolnak az országból, és a többi magyarral szúrnátok ki (ahogy pár éve az újságírók is tették).

 

Előzmény: Törölt nick (255)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.25 0 0 255

Üdv Mindenkinek!

 

Egy eléggé őrült és idióta kérdésem lenne, amelyet már biztosan sokan feltettek már.

Mennyire lenne problémás Csernobilba vagy legalább is a mellette felépített Pripyatba eljutni saját járművel és ismerősök zártkörű társaságában?  Tudom, vannak turista járatok a zónába, de inkább ilyen egyéni és szabadabb utazásra gondoltunk, nem pedig az idegenvezető után rohanni közben meg „össze-vissza-fényképezni-vigyorogva-japántúrista” stílusban.

Addig, oké a dolog, hogy nem kevés üzemanyagot emésztene fel ez az egész és a zónához közelebb érve egyre nagyobb gondot okozna a pótlása, ám még sem ez a legnagyobb probléma. Inkább az átjutás Dityatkinál, az ellenőrző ponton. Ha jól tudom sem motorral (megy a franc motorral), nyitott tetejű és külföldi rendszámú autóval, pláne nem engedély nélkül nem engednek be senkit. Az őrök szíve pedig nyilván nem enyhülne meg, ha fotózásra és filmezésre hivatkoznánk. Mert lényegében ez a fő cél a nézelődés mellett.

Esetleg még az ellenőrző pont megkerülésére lenne esély valamilyen földút igénybevételével? A Google Earth térképén számos földút látható, melyekkel megkerülhető az ellenőrző pont. Látszólag… bár nem tudom azokat is mennyire ellenőrzik, illetve zárták le.

Persze azt is tudjuk, legalább is gondoljuk, hogy idegenvezető és sugárzásmérő nélkül nem igen ajánlott betenni a lábunkat a zónába, de annyira „elamatőrködni” sem szeretnénk ezt a „romantikus kirándulást”. Főleg nem ott éjszakázni… még a végén megtámadna minket egy félkarú rabló vagy rosszabb. Na jó nem, inkább a láthatatlan ellenség, a sugárzás az, amitől picit tart ott az ember. Belélegezni egy pripyati kempingezés, földön hempergés során a radioaktív port, helyi növények, tárgyak fogdosása után szemünket dörzsölni nem biztosítja a legkellemesebb szórakozás. Fürödni a folyóban és harcsákkal ölelkezni sem nagyon kívánunk szerintem…

Akik hülye öngyilkos gyökérnek vagy alacsony szellemi intelligenciával megáldott embernek szeretnének besorolni ilyen-olyan „szakvéleménnyel” egybekötve, az kérem most ne tegye, mert nem az volt a kérdés . Azt majd egy kicsit később… bár megtisztelő lenne, mert valóban egy őrült (jó értelemben) társaság vagyunk. Egyébként minden információt szívesen elfogadok. Aki válaszra méltatja magát, annak nagyon szépen köszönöm!

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.14 0 0 254

Határozottan az :-)

Előzmény: fennugrász (252)
480-006 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 253

Ezt komolyan kérdezted? :DD

Előzmény: fennugrász (249)
fennugrász Creative Commons License 2012.05.11 0 0 252

Igazad van, mert az orosz bibliafordításokban is  fehér üröm - az abszint névadója(!) - szerepel. (Mentségemre szolgáljon, hogy csak érdekességképpen jegyeztem meg. Azt  elismered, hogy azért elég "érdekes"? ) Tisztelettel: Fennugrász

Előzmény: Törölt nick (251)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 251

A Jelenések könyvében "Ἄψινθος" szerepel, ami a fehér üröm (Artemisia absinthium, wormwood), az orosz "чернобыль" (ukrán чорнобиль) a fekete üröm (Artemisia vulgaris, mugwort).

Előzmény: fennugrász (247)
KeMatyi Creative Commons License 2012.03.14 0 0 250
Ő is egy apostol, csak egy másik hitvilágban ;)
Előzmény: fennugrász (249)
fennugrász Creative Commons License 2012.03.12 0 0 249

Az ki?

Előzmény: jaszy1 (248)
jaszy1 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 248

Akkor még Vlagyimir Iljics Lenin volt az erőmű neve amikor felrobbant.

Előzmény: fennugrász (247)
fennugrász Creative Commons License 2012.03.10 0 0 247

Érdekesség:

     "A harmadik angyal is megfújta a harsonát. Erre az égből lehullott egy nagy csillag, mint égő fáklya lobogott. A folyók egyharmadára hullott és a vízforrásokra. A csillagnak Üröm volt a neve." (János apostol: Jelenések könyve 8; 10) /Kr.u I.(II.) szd./

 "Csernobil= (közönséges) fekete üröm (artemisia vulgaris)" /Hadrovics-Gáldi :Orosz-magyar nagyszótár/

    

Picidriver Creative Commons License 2012.03.08 0 0 246
zelmina Creative Commons License 2012.02.27 0 0 245
Előzmény: marcipannyuszi (240)
hsziupeng Creative Commons License 2012.02.17 0 0 244

Ugyanaz orosz szinkronnal:

 

Előzmény: hsziupeng (242)
hsziupeng Creative Commons License 2012.02.17 0 0 243

Egy másik szintén angol nyelvű:

 

hsziupeng Creative Commons License 2012.02.17 0 0 242

 

 

Angol (svéd felirattal):

jaszy1 Creative Commons License 2011.11.29 0 0 241

http://inforadio.hu/hirek/kulfold/hir-469303

 

 

Újra látogatható lesz Csernobil

marcipannyuszi Creative Commons License 2011.11.01 0 0 240

Tüntetés

 

 

A tüntetést az váltotta ki, hogy az ellenzéki BJUT-Batykivscsina párt, Julija Timosenko volt kormányfő blokkjának egyik politikusa, Andrij Pavlovszkij parlamenti képviselő élesen bírálta a hétfőn első olvasatban megszavazott törvénytervezetet, mivel az ukrán lakosság 16 kategóriájától, például afganisztáni veteránoktól és a csernobili atomkatasztrófa következményeinek felszámolásában részt vevő, még élő tűzoltóktól, katonáktól, a robbanáskor sugárfertőzést szenvedő emberektől vonná meg a szociális kedvezményeket.

 

Egyebek között megszűnne az ingyenes szanatóriumi kezelés, az üdülési jog, vagy az időközben felnőtt csernobili gyerekek térítésmentes továbbtanulásának lehetősége.

INDEX

KHZ-884 Creative Commons License 2011.04.26 0 0 239
Matuska1985 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 238

Sziasztok!

Kis segítség kéne. Szeressem a kihívásokat és mivel, mint itt is be lett linkelve meg fogják nyitni Csernobilt a turisták előtt, ezért előtte szeretnék oda eljutni. 3-an már vagyunk a dologra és a 21-22-23 hétvégén mennék el arra. Ha valaki bármilyen információval tudna szolgálni azt nagyon megköszönném.

RUSSIANBOY Creative Commons License 2011.01.01 0 0 237

HETEDIK TÖRTÉNET: "A 003-as Project"

 

 

 

Már olvasható az odalamon a www.stalker-story.hupont.hu oldalon képekkel fűszerezve.

 

 

RUSSIANBOY Creative Commons License 2010.12.14 0 0 236
jaszy1 Creative Commons License 2010.10.15 0 0 235
Oké :)
A http://cnpp.blog.hu/ oldalon gyülekezünk.
Előzmény: Norvégia (234)
Norvégia Creative Commons License 2010.10.15 0 0 234

Sziasztok!

 

Én is csatlakoznék. A közeljövőben szeretnék elmenni egy csapattal Csernobilba. Én Kijev-ben tudnék csatlakozni a társasághoz.

 

üdv!

Előzmény: jaszy1 (220)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!