Keresés

Részletes keresés

php_fan Creative Commons License 2007.04.18 0 0 379
Sziasztok!

Nekem is az ekezetes domainnel van bajom. Hiaba irtam at a zonafile-t (bind9-et hasznalok) az xn-- stb.-re, nem fut le a regcheck. Van valami otletetek? :*
maganterulet Creative Commons License 2007.04.09 0 0 378
Le tudná írni valaki, hogy hogyan tudok ékezetes domaint létrehozni, és hogy azt hogy tudják külföldről elérni.
Fülöp Dani Creative Commons License 2007.03.26 0 0 377
Előzmény: Jenky Boy (376)
Jenky Boy Creative Commons License 2007.03.18 0 0 376

Tisztelt Fórumtársak!

 

Az érdekelne engem hogy hogy lehet megvenni egy internetes címet? Mindeggyik címért ugyanannyit kell fizetni, amelyik nincs lefoglalva?

Válaszaitokat izgatottan várom.

 

Köszönettel: Jenky Boy

Kobzar Creative Commons License 2006.12.21 0 0 375
Segítsetek.
Ha saját nevemmel szeretnék .com címet regisztrálni, a személyem igazolása (hogy én én vagyok) akkor is szükséges, vagy csak a .hu címeknél ?
Igazából mindegy, hogy .hu vagy .com címet regisztrálok, viszont baromi gyorsan kellene ...
gsmcoder Creative Commons License 2006.08.15 0 0 373
Ha csak szinte u.a. akkor nem veszélyes. Ha később jegyezték be a céget mint a domaint akkor se, ha nincs a cégnév mint "szöveg"levédve, ezt nem tom hogy lehet, de az az a kis R betű amit régen nagy divat volt kibiggyeszteni a sarokba, nos ha ez sincs neki vagy csak a domained után jegyezte be akkor szerintem nem veheti el a nevet.
Előzmény: jakert (372)
jakert Creative Commons License 2006.08.13 0 0 372
sziasztok nem nagyon járok ide, de a segitségetek nagyon kellene.
kb 2.5 éve van egy bejegyzett domain nevem. most egy cég kéri tőlem ezt a nevet, mert szüksége van rá. ez a cég egy bejegyzett cég, és szinte megegyezik a domain nevem a cég nevével. szeretném tudni, hogy joga van e hozzá.
nagyon köszönném a segitséget.
atibacsi@skydsl.de cimre ha lehet kösssz!!!!
gsmcoder Creative Commons License 2006.08.12 0 0 371
" Tegyük fel, hogy a siemens.hu vagy az ibm.hu szabad. Én, mint a domainabc.hu, jó időben a jó helyen ezt felfedezem és be kívánom regisztrálni. Miért is tilos ez ? Miért nem ébredt a siemens vagy az ibm időben" Registered Trademark. Simán elperlik... jogosan. A domainabc.hu pedig az ország egyik legkorektebb vállalkozása. Ajánlani tudom mindenkinek.
domainabc Creative Commons License 2006.08.01 0 0 369
"Állítólag a domainabc-nek is van, de nagyon harácsolós brókeres bűzlő feelingje van az egész korporétnek, úgyhogy nekik erre inkább nem adok pénzt."

A hozzászóláshoz annyit, hogy a domainabc.hu az oldalon keresztül történő domain értékesítések után nem kér pénzt.

Valóban megosztja az internetes társadalmat, hogy vajh' a domain nevekkel való "kereskedés" jóhiszemű dolog-e vagy sem.

Én azt a véleményt képviselem, hogy azon domainek esetében, ahol senkinek nincs előjoga az adott névre. Pl. kalapácsgyártás.hu ott igenis van alapja a domain kereskedelemnek.

A domainabc.hu eddig megjelent közel 2000 cikkében minden alkalommal igyekeztünk kitérni a mások jogos érdekeit sértő domain regisztrációk ellen. Ezeket természetesen nem támogatom.

Szerintem semmivel nem jobb az, hogy pl. egy mobil szolgáltató kap egy számmezőt és azzal úgy gazdálkodik, hogy az értékesebb számokat drágábban értékesíti, mint a kevésbé értékeseket.

A domain név nem más, mint internetes földterület. Ha neked van egy jó helyen - pl a Balcsi partján - egy építési telked, sokkal többet ér, mint egy nógrádi kis falu utolsó házának hátsó része mögötti ugyanakkora föld....

És miért van a Balcsin telked? Azért lehet a Balcsin telked, mert jó helyen voltál jó időben. Persze a sztereotip válasz szerint azért mert van ismerősöd...;-)

A domain neveknél ugyanez a helyzet. Egyre több regisztrátor (ma már a domain kereskedelmet korábban elutasító SWI is) belépett a "használt domain nevek" piacára. Egyszerűen egyre nehezebb jó webcímet találni a szabad nevek között. Marad a "turkáló".

Sőt! A domain neveknél nem kell jó "helyen" lenned, elegendő a jó "időben", mert BÁRKI tud domain nevet bejegyezni...

A "harácsolós" jelzőt igy engedd meg, hogy elutasítsam a fentiek ismeretében...

Bár lehet, hogy a domainabc.hu nagy bűne az, hogy a domain nevekben rejlő értékekeket felismerte 2000-ben és az időbeli előnyt piaci előnnyé kovácsolta és ez bánt egyes embereket... De talán nem igy kellene ezt levezetni.
Előzmény: Aga (368)
Aga Creative Commons License 2006.01.07 0 0 368
www.swi.hu oldalon nezd meg a domain+ nevu szolgaltatast
Előzmény: olcsóbbjános (367)
olcsóbbjános Creative Commons License 2006.01.05 0 0 367
Valóban, valaki, aki ért hozzá, mindazonáltal,
postolhatna ide olyan magyar domainregisztrátorokat,
akiknek van Zona, ne adj isten DNS webadminjük.
Állítólag a domainabc-nek is van, de nagyon harácsolós brókeres bűzlő feelingje van az egész korporétnek, úgyhogy nekik erre inkább nem adok pénzt.
Előzmény: rootshell (361)
olcsóbbjános Creative Commons License 2006.01.05 0 0 366
Igazad van... És? Változtat ez valamit?
Nem változtat semmit.
Ha teheted, ne regisztrálj .hu -t, vagy szerezz csókosokat az isp-knél, ők is egymás csókosai. ISZT - virtuálkomcsitech - egy mind felett - 40 éves tradíció a cybertérben is - busafejű vérszívó pók a szeméttelepen, igen.... de nem változik semmi.

Akkor sem, ha spirálban kened szét a kocsonyás testnedveidet magad körül.

Semmi.
Előzmény: Én mondom... (354)
rados timike Creative Commons License 2005.12.01 0 0 365
Én nem értek hozzá, de belepofázom. (Ez egy ilyen ország :-) )
Prioritásos vagy nem prioritásos: szerintem ez kint is létezik, max másképpen kezelik. Próbálj meg valamilyen márkanevet reggelni. Pl: cocacola.it
Nálunk a két hét nem az ügyintézéshez kell, hanem ahhoz, hogy valaki meg tudja fúrni a domain igénylésedet. Persze ezt csak akkor teheti meg, ha a választott névre előjoga van (még akkor is, ha nem használja.)

De én csak egy buta szőke vagyok és lehet, hogy minden másképpen van.
Előzmény: Én mondom... (354)
Carthago Creative Commons License 2005.11.23 0 0 364
Példának okáért a Mobicom-nál is van webes domain adminisztráció.
Előzmény: rootshell (361)
conSalves Creative Commons License 2005.08.17 0 0 363

Egész pontosan mit jelent az, ha egy domainnévre azt írja ki a kereső, hogy "Településnév, az önkormányzatnak fenntartva"? Végignéztem Magyarország összes települését, de nincs olyan nevű, amit megegyezne azzal a szóval, amit regisztráltatni szeretnék (még csak hasonló sincs). Ilyenkor mi a teendő?

gsmcoder Creative Commons License 2005.08.12 0 0 362

A domain nevek (újak) baromi olcsók ma már, a többi költséghez képest. Szerintem a 2900 huf/2 év korrekt.

 

Az ingyenesnek mondot regekkkel (ha van ilyen) vigyázni. pl. igyen regisztrálnak neked 1-2 évre, de a domain valójában az övék lesz (nem a tied). Te felépítesz rá egy tartalmat és forgalmat, amit aztán legyúlnak ha felfut. Te meg pislogszhatsz a látogatóid után:)

Előzmény: benji999 (355)
rootshell Creative Commons License 2005.07.02 0 0 361
Az ilyen hercehurcatol felek en is, de kicsit korbenezve latom, hogy a T-Online es a C3 is (igaz nem 3000 Ft-ert) olyan szolgaltatast kinal, hogy weben keresztul tudod adminisztralni a domain neveid.

Tud meg valaki hasonlo szolgaltatasrol?
Előzmény: Én mondom... (354)
Genyómanó Creative Commons License 2005.05.26 0 0 360

Sziasztok!

 

Hogy lehet ingyenesen domaint regelni, hogy ne legyen ilyen, hogy

*.uw.hu vagy

*.try.hu vagy ezek?

 

Fontos lenne

 

kösz

balazs999 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 359
Sziasztok, Szeretnék domain nevet regisztrálni, de nem tudom, hogy mi a különbség az egyes szolgáltatók között. Tudtok ebben segíteni? Úgy nézem csak az árban van különbség, találtam is egy céget a www.internetholding.hu oldalon, ahol 2900Ft -ért regisztrálják a Hu-t két évre. Esetleg nektek van információtok olcsóbbról? Tárhelyet is szeretnék a domain nevemhez.Itt is rengeteget keresgéltem.500Mb-os tárhely php és mysql használattal együtt 6000Ft+áfa/Év.Szerintem ez nagyon korrekt ár, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. Előre is köszi.
Én mondom... Creative Commons License 2005.03.17 0 0 358

Rém egyszerű.

Ha van CC-d, akkor menj el pl. ide: http://www.dotster.com/

 

Olcsó, gyors, korrekt. Kb. 10db klikk, és már tied is a domain.

Előzmény: endswell (357)
endswell Creative Commons License 2005.03.01 0 0 357

Ezt a fórumot találtam a témámhoz. Bocs, ha nem vág pont ide: a kérdésem egyszerű, de tök kezdő vagyok. Szóval szeretnék egy www.valami.com-os domaint, de ha lehet egyszerűen, mert a magyarországi szolgáltatóknál olvasottakból csak az derül ki, hogy egy rakás papírt kell leadni és majd történik valami és valami olyan tárhelyet (fizetős is jó), amit külföldről is jól látnak. Egyelőre kb. ennyi. Köszönöm!

rainman Creative Commons License 2005.02.13 0 0 356

mondjuk beregisztrálsz az ini.hu-ra, onnan oda irányítod, ahová akarod.

Aztán lesz egy olyanod, hogy valami.ini.hu, amögött meg ami teccik.

 

Előzmény: benji999 (355)
benji999 Creative Commons License 2005.02.13 0 0 355

Sziasztok!

 

Lehet butát kérdezek,nehari érte.Szoval a kérdésem:Van e ingyen domain regisztrácio valahol.Mindegy hogy mi a vége .hu .com .net bármi jo.Tárhely sem kell hozzá semmi csak ha beriom az oldalt bejöjjön utána meg már az elkészitett gportalos oldalra ugorjon az  illető.Tudnátok ebben segiteni?

 

Előre is köszi!

 

 

Én mondom... Creative Commons License 2005.02.02 0 0 354

A magyar domain adminisztráció egy vicc!

 

A mai Magyarországon néhány DNS cím átírásával 2 hétig küzdöttem.  A *.com-os címeket kb. 5 perc alatt elintéztem a neten. Nem kellett papírozni, nem kellett aláírásokat gyűjteni, nem kellett érte fizetni...csak megcsinálni és már működik is...azonnal! Esetemben csupán annyiról lett volna szó, hogy néhány *.hu címhez tartozó DNS címeit át kellett volna írni az új szerverem DNS címére. Ez a *.com-os, vagy egyéb nemzetközi domain-ek esetében tehát 5 percembe került.
Magyarországon ugyanez a következőképpen zajlik.
Elsőként ki kell tölteni egy 2 oldalas formanyomtatványt. Pontosan ugyanazt, amit a regisztráció alkalmával egyszer már kitöltött az igénylő, magyarul már ez is teljesen felesleges bürokrácia. Emellé mindenféle papírt kell begyűjteni (cégektől céges papírokat, magánszemélyektől sz.ig. másolata stb.) Mivel én csak hostolok, ilyen esetben aláírási jogom nincs. Tehát meg kell keresnem a domainek tulajdonosait személyesen, és aláírást vagy meghatalmazást kell kérnem mindegyiktől. Mindkét esetben 2 tanú is kell, különben ismét elhajtanak. Mindezt szedje össze valaki 2 nap alatt 46 cég esetében (ennyi parkolt a szerveremen).
Lehetetlen. Persze e-mailben vagy fax-on nem fogadják el a papírokat, tehát be kell menni személyesen.
Ráadásul az egész herce-hurca csupán egy nyamvadt IP cím átírása miatt volt. Nem is tudom, hogy szánalmasnak, vagy nevetségesnek nevezzem.

Arra nem térek ki, hogy egy *.hu regisztráció -amennyiben nem prioritásos igény-,  2hétig tart.

Miért van az, hogy egy nemzetközi szintű domain-t a neten, néhány kattintással és egy bankkártyával 5 perc alatt beregisztrálok, nincs prioritás meg ilyen hülyeségek, nem kell várnom két hetet semmire, és a regisztrációt követően teljeskörű adminisztrációs jogot kapok a domain felett, tehát a későbbiekben sem kell senkinek az engedélye ahhoz, hogy egy DNS címet átírjak, vagy akármi mást elintézzek. Elegendő egy jelszó.

Magyarországon ezzel szemben minimum 2 hét szükséges ehhez, és minden egyes változtatási kérelem egy rémálom.

Én mondom...ezér tart itt ez az ország! Méghogy épül az információs társadalom. Max. leépül. Shit!

Törölt nick Creative Commons License 2004.05.25 0 0 353
...ez már elúszott, de áruld már, most már úgyis mind1, mi lett volna???
Előzmény: ize-ez-jo-lesz (352)
ize-ez-jo-lesz Creative Commons License 2004.05.25 0 0 352
NINCS MEGBUNDAZVA!
miert lenne??? rakeresek egy domainre, hoppa! szabad!
dejo, konzultalok a tobbiekkel jo lesz-e! hajnalban regisztralok, ra par oraval kapom a levelet, hogy foglalt mar!

miert, ki az???

23!!!!!! ember tette ra a kezet fura mod elso munkanap!!! addig senkinek nem kellett!!!!!

SZETCSATTANAK AZ IDEGTOL!!!

kuoni pasztor Creative Commons License 2004.03.02 0 0 351
Hi!

Talan van hozzaerto aki tudna segiteni. Adott egy kulfoldi ceg aki sem a magyar cegjegyzekben, sem a vedjegy adatbazisban nem szerepel, semmi magyarorszagi kotodese nincsen. Maganszemelykent a nevet regisztraltathatom a .hu ala?

Ha ez a ceg pl. 6 honap mulva bejon magyarorszagra elveheti tolem a mar foglalt nevet?

K.p.

domainabc Creative Commons License 2004.02.09 0 0 350
Ahhoz mit szóltok, hogy a Nyilvántartó elutasította az a-bank bejegyzését, mert megtévesztő és rá 5-6 napra pedig jóváhagyta a puskabank.hu regisztrációját.

Nevetséges, következetlen és pökhendi dolog.

VonBraun Creative Commons License 2004.01.07 0 0 349
Szintén zenész. Egy megrendelőmnek kellett a - hmm, egy elég köznapi, és egy bizonyos szexuális eltévelyedésre utaló szó, elnevezés, ami a .hu alatt még szabadon volt. Nos, beadtam, be is vették, aztán a megrendelőmnek elment tőle a kedve [HUF], aztán annyiban maradt a dolog. Ez kb. két hónapja volt, de meglepve látom, hogy a domain még mindig szabad, na ehez mit szóltok?
Kb. ilyet kell elképzelni, hogy orgia.hu [nem ezt, hanem ilyet.
Hát erre nem lecsapni... Engem speciálisan nem érdekel, úgy már vagyok benne egy-kettőben.
pudding Creative Commons License 2004.01.07 0 0 348
A második bekezdésre:
Más nem regisztrálhatja le a céged nevét! Ez a domain regisztrációs szabályzatban benne van.
http://www.domain.hu/domain/szabalyzat.html

Fontos, hogy cégeidet úgy jegyezd be, hogy az alapító okiratban benne legyen a cég "rövid" neve is. Így azt a cégen kívül .hu tartomány alá soha nem regisztrálhatják le!

Előzmény: tomp (346)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!