Keresés

Részletes keresés

pappreka Creative Commons License 2011.01.18 0 0 70

Hát ez olyan vicces dolog, mert néha magas a cukrom, általában pedig átlagos. És a doki azt mondja, hogy figyeljek az étkezésre, méregessek. De elvileg még nem vagyok cukorbeteg.

Előzmény: kanna11 (66)
klara5 Creative Commons License 2011.01.18 0 0 69

De jó hogy említed a fogorvost, mennem kéne, már pár hete gondolkozom rajta. 

Előzmény: bella1 (67)
klara5 Creative Commons License 2011.01.18 0 0 68

Köszi az infókat.

 

Rákerestem a breastlight mell-lámpára én is. Még nem hallottam róla így sok hasznos infóhoz jutottam. Pl. nagyon tetszik az alábbi felhívás, kezdeményezés a facebook-on, így talán ösztönözve lesznek a nők az önvizsgálatra, a megelőzésre az egészségük megőrzésére.

 

"Itt az új év és az új fogadalmak ideje! Csatlakozz Te is azokhoz a nőkhöz, akik mától kezdve önmagukért és családtagjaikért felelősséget vállalva elkezdik (vagy folytatják:)) a havi mell önvizsgálatot. Ha végezni fogod az önvizsgálatot 2011-ben, egy "lájk"-al erősítsd meg egyetértésedet és osszd meg üzenetünket ismerőseiddel.
Üdvözlettel,
Breastlight Magyarország"

 

Én csatlakoztam is.

Előzmény: bella1 (67)
bella1 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 67

Én is nagyjából évente szoktam járni szűrővizsgálatokra, fogorvoshoz, szemészetre, tüdőszűrőre szintén, és persze nőgyógyászhoz. Pont múlt héten voltam nőgyógyásznál és látamm a dokimnál egy fura dolgot rákérdeztem mi az és azt mondta, hogy egy mellvizsgáló készülék ami segít a mellrák korai felismerésében, illetve kimutat olyan elváltozásokat amik tapintással nem láthatók.

Hazajöttem gyorsan rákerestem, Breastlight mell-lámpa a neve, van a facebookon is oldala, szerintem nagyon hasznos kis készülék. Nézzétek meg ha érdekel titeket.

kanna11 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 66

Te cukorbeteg vagy?

Előzmény: pappreka (63)
klara5 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 65

Én is imádom a bejglit. :)

Előzmény: pappreka (62)
klara5 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 64

Szoktam igen, fontosnak is tartom.

 

Te milyen szűrővizsgálatokra jársz? 

Előzmény: bella1 (61)
pappreka Creative Commons License 2011.01.14 0 0 63

Oh, erre nem válaszoltam. Évente járok tüdő- és méhnyakrák szűrésre, meg egy vérvétel soha nem árt. Amúgy a cukor miatt egészségesebben táplálkozom és sajnos nem rendszeresen, de időnként próbálok sportolni. Na és ti?

Előzmény: bella1 (56)
pappreka Creative Commons License 2011.01.14 0 0 62

Sziasztok! 

 

Én szerencsésnek mondhatom magam, nem vagyok hízásra hajlamos, de azért a sok édességgel vigyáznom kellett a vércukorszint miatt. Azért ettem ám belőlük... imádom a bejglit!!!

bella1 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 61

Igen a mozgás az nagyon fontos, én jógázni szoktam, de az ünnepek előtt elmaradt, mert nem igazán volt rá időm, azóta pedig még nem szántam rá magam, hogy újrakezdjem.

Egyébként te szoktál járni szűrővizsgálatokra?

Előzmény: klara5 (60)
klara5 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 60

Mondjuk én se mértem magam de nekem is kb. annyi jött fel. :(

 

Mozogni kéne, de sokat. 

Előzmény: bella1 (59)
bella1 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 59

Te, én nem tudom, mert nem mértem meg magam, de olyan 3 kiló biztos.

Azóta visszavettem a kajálással és kisebbnek tűnik a pocakom.

Előzmény: klara5 (57)
klara5 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 58

Szuper hogy jöttél te is. 

Előzmény: pappreka (55)
klara5 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 57

És mennyi kg szaladt fel? 

Előzmény: bella1 (54)
bella1 Creative Commons License 2011.01.05 0 0 56

Szia!

 

Örülök, hogy érdekel a téma.

Te mit teszel annak érdekében, hogy megőrizd az egészségedet?

Előzmény: pappreka (55)
pappreka Creative Commons License 2011.01.04 0 0 55

Sziasztok! BUÉK!

De jó, hogy írtatok! Sokat nézegettem a fórumot, de valahogy senki sem akart írni rá egy ideig. Végre lehet beszélgetni az egészségről!!! :)

bella1 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 54

Szia!

 

B.U.É.K. neked is.

Köszönöm, hogy csatlakoztál és érdekel a téma.

Most év elején nálam a fogyókúra lett aktuális, de szerintem ezzel sok mindenki így van ünnepek után, azt hiszem sikerült kicsit sokat ennem és ez most meglátszik rajtam.

 

 

Előzmény: klara5 (53)
klara5 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 53

Sziasztok,

 

csatlakoznék az előttem szólóhoz engem is ez a téma érdekelne.

 

Gyertek többen és beszélgessünk erről. 

 

Mindenkinek boldog új évet kívánok ismeretlenül is. 

Előzmény: bella1 (52)
bella1 Creative Commons License 2010.12.20 0 0 52

Sziasztok!

 

Nem nagyon olvastam vissza a korábbi hozzászólásokat, de engem az egészség témában az egészség megőrzése betegség megelőzése érdekelne.

Szívesen beszélgetnék arról ki mit tesz meg annak érdekében, hogy megőrizze egészségét.

pappreka Creative Commons License 2010.11.24 0 0 51

Nekem pont az az Accu-Chek Active van, semmi bajom vele, minden rendben működik. Abszolút pontos és klinikai értékeket mér. Csak ajánlani tudom. Most van valami nyereményjáték is egyébként ezzel kapcsolatban, kaptam e-mail-en, ha érdekel: http://www.vercukormeres.hu/nyeremenyjatek.php

Előzmény: petrush (50)
petrush Creative Commons License 2010.11.23 0 0 50

Szia pappreka!

Jól láttam, hogy te a cukros fórumon is ott vagy? Megkérdezhetem, hogy milyen vércukormérőd van? Épp venni készülök és valahogy nem tudok dönteni, nekem az Accu Chek Active szimpatikus, de mivel nem vagyok jártas a témában, ezért érdekelne a véleményed. 

Előre is köszi!

Petra

pappreka Creative Commons License 2010.11.02 0 0 49
Furcsa, hogy hidegen hagyja az embereket ez a fórum, hiszen annyira fontos az egészség!
Ráadásul most, hogy jön a hideg tél, triplán kell gondolni a betegségmegelőzésre, immunerősítésre. Ki mivel erősíti az immunrendszerét?
pappreka Creative Commons License 2010.08.16 0 0 48
Szia!

Köszönöm a segitséget, megkeresem azt a topikot is!

Réka
Előzmény: bakibaby (47)
bakibaby Creative Commons License 2010.08.13 0 0 47
Szia,

Ha a cukorbetegséggel kapcsolatban vannak kérdéseid akkor javaslom ezt a Topicot: Cukrosbacsi lettem...

Segítőkész emberek vannak a Topicban.

bb
Előzmény: pappreka (45)
subala Creative Commons License 2010.08.13 0 0 46
Találtam neked egy lapot, amit ki tudsz nyomtatni és nyomon tudod követni a vércukorszinted. Egyhónapban három külön álló nap érdemes mérni étkezések előtt, után és lefekvés előtt. Ha pedig orvosnál jársz, ő kiértékeli ezeket az eredményeidet. Ha jól értettem a weblapon.
http://www.vercukormeres.hu/pdf/Accu-Chek-360-View-adatlap.pdf
Előzmény: pappreka (45)
pappreka Creative Commons License 2010.08.12 0 0 45
Eddig még nem találtam fórumot.
Viszont minél előbb szeretnék készüléket venni. Ajánlani nem tud valaki???
Azt sem tudom igazán, hogy hogyan kell mérni. Már nem a mérés folyamata érdekel, hanem az, hogy hogy érdemes mérni. Elég egy eredmény hetente, vagy havonta? Tudom, hogy ezek alap kérdések lehetnek, de ebben a témában nagyon gyerekcipőben járok.
Előzmény: subala (44)
subala Creative Commons License 2010.08.12 0 0 44
Szerintem inkább patikában vedd meg, mint szupermarketben. Ott biztos tudnak jót ajánlani. Vagy keress fel specifikus fórumokat, van bőven az internyeten :)
Előzmény: pappreka (43)
pappreka Creative Commons License 2010.08.11 0 0 43
Elnézést, azt kifelejtettem, hogy megbizható készüléket keresek. Láttam, hogy már mindenféle élelmiszer üzletben is be lehet szerezni ilyen kütyüket, de valahogy azokat nem venném meg.
pappreka Creative Commons License 2010.08.11 0 0 42
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy milyen vércukormérő készüléket ajánlotok? Sok ismerősöm mostanában lett cukorbeteg és gondoltam én megelőzés gyanánt néha ellenőrzöm a vércukorszintem.
subala Creative Commons License 2010.08.10 0 0 41
Arra szeretném felhivni a figyelmet, hogy mindenki vegye komolyan a rendszeres orvosi ellenőrzéseket évente! Otthon pedig ne csak a vérnyomásunkat mérjük, hanem ugyanúgy a vércukor szintet is! Sok-sok ember nem figyel az egészségére és utána későn jönnek rá, hogy baj van! Olyan rossz hallani, amikor a barátaink beszámolnak leromlott egészségi állapotukról!!! Előzzük meg a problémákat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!