Keresés

Részletes keresés

Kardszárnyú Creative Commons License 2001.12.26 0 0 423
Régebben én is szerettem az EDDÁ-t. De ma már nincs meg a régi egyéniségük. Besorolt a disco
zene táborába. Ez már csak egy név és nem áll
mögötte semmi!!!!!Hát ez van!
Coolboybadboy Creative Commons License 2001.12.25 0 0 422
Nálam akkor süllyedt el végleg a Pataky, amikor a dagadtlajcsival nekiállt lidinénicsuhajjázni a dáridóban. nem akartam hinni a szememnek, sem a fülemnek. :o((( ...
üVegpohár Creative Commons License 2001.12.14 0 0 421
szia rock énekes
számomra a régi EDDA a 80-90 ig terjödő korszaka, és számomra ez az idő ahol mégha pénzről is volt szó a tehetség is ott volt. Az utánna lévő albumokon is van egy pár szám ami tetszik de az albumok ugy összeségükbe sokkal gyengébbek.
Én californiában élek már 10 éve és amugy nem igazán tudom mit művel a Pataky mert otthoni tévét itt nem sugároznak, csak annyit tudok amit a forumba olvasgatok meg a honlapjukon találok. Persze az albumok többrész megvannak és főképpen a régieket szoktam hallgatni. Az én véleményem szerint nem csak Pataky tehet arrol hogy az EDDA ott tart ahol tart. Szerintem az EDDA mint zenekar már nem olyan mint régen és itt nem csak Patakyrol van szó. Lehet tul sokat cserélődtek a zenészek és emiatt sok változás is alakult az EDDA zenéjébe és ezért nem lehet olyan mint mondjuk az első 2 album ami még mai napig is megálja a helyét, és akik szeretik vagy valaha is szerették az eddát az ennek a 2 albumnak köszönhető.
Ha valaki volt ezen a 10 orás koncerten mesélhetne róla... esetleg képek..stb

bye

Előzmény: rock_enekes (418)
Aty Creative Commons License 2001.12.12 0 0 420
Egyetértek veled.
Aty
Előzmény: rock_enekes (418)
encode Creative Commons License 2001.12.11 0 0 419
Már mééé süllyedne, meséljetek máá !
rock_enekes Creative Commons License 2001.12.11 0 0 418
Sziasztok!

Én teljesen új vagyok. Szeretnék bemutatkozni: Foricsek Roland vagyok Nagykanizsáról. A regisztráció elég gyatrán ment (barátnőm e-mail-címe), ugyanis kapcsolat-gondjaim vannak. Szóval, én Eddás voltam és vagyok is. Elolvastam majd' az összes hozzászólást ebben a topic-ban, de ennek ellenére maradok, aki voltam...
Ismerem az Eddát, olvastam a könyvet (Riskó Géza - Vasrock), már amennyire igazak a dolgok, amiket leír. Én 1992 óta vagyok Eddás és mindig büszke voltam arra, hogy mennyire magas színvonalú zenét játszik a zenekar. Aztán én is ledöbbentem, amikor először megláttam Lakodalmas Lajos és Megbukoosh műsorában a rózsaszín zakójában, de szemet hunytam. Meg is kaptam a magamét minden haveromtól, hogy "gumirocker" barátunk megint alkotott. Ráadásul (azt hiszem a Danubius-on lévő reklámszöveg is eléggé pénzszagú volt: Bulizz velem és az Edda többi tagjával, hívd a 06.... telefonszámot 999.999.999 Ft/perc+ÁFA díjért. De én szemet hunytam. És megértettem, hogy miért van az, hogy az emberek többsége (aki szereti az EDDÁ-t, azokról van szó), miért szereti jobban a régi, "bakancsos Eddát", mert ott még nem csakis a pénz játszott szerepet. Szóval, beláttam, hogy emberünk pénzzenész. Egész élete a pénz körül forog (a zaci, a világslágerek, a dáridók, a hakni, alvilág, stb. az Edda is... ) Nem hiába csináltak a Kicsiék is egy jazz-együttest az Alapival. Én ezt mind tudom. És azt is, hogy süllyed; és mindent megtesz, csakhogy talpon maradjon. Az viszont elvitathatatlan, hogy a legjobb torkú énekes MO-n. Aki tíz órát végigénekel, az előtt le a kalappal!!!
DE! Annak idején Slamónak volt igaza >>> érzéssel kell játszani, vagy sehogy.
Annyit szeretnék végezetül mondani, hogy én nagyon sajnálom az Eddát, hogy ide jutott. Kár ezekért a tehetséges zenészekért. Ha esetleg valaki végigolvasta és hajlandó válaszolni erre, azt nagyon szívesen várom "intelligens válasz" jeligére.

Wallace Creative Commons License 2001.12.10 0 0 417
Már nem süllyed: gurul lefelé.
Előzmény: deve24 (416)
deve24 Creative Commons License 2001.12.09 0 0 416
Pataky Attila már nem süllyed tovább, hacsak nem fellép a Fásy Mulatóban is!
Wallace Creative Commons License 2001.10.12 0 0 415
...kör közepén újra hányok.
Kör közepén újra hányok, mer ittam.
Előzmény: Törölt nick (414)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.06 0 0 414
Nekem patakiról az "eredeti" Edda szétrobbanása utáni első Edda szám jut eszembe mindig:
A kör közepén hányok... ;-)
És a barom lágerrádió meg naponta két-három alkalommal is lejátssza valamelyik számát ennek az izének :-(
Wallace Creative Commons License 2001.10.06 0 0 413
Próbáltam fogni az adást, de soha nem jött be. Jól tudom, ugye, hogy fm 99.5?
Előzmény: TRA 395 (412)
TRA 395 Creative Commons License 2001.09.30 0 0 412
Talált, süllyedt, mint a Pataki:-)
Előzmény: Wallace (411)
Wallace Creative Commons License 2001.09.30 0 0 411
A Pannon rádión volt ez?
Előzmény: TRA 395 (409)
szappan Creative Commons License 2001.09.29 0 0 410
ugy nez ki abban a borszerkoban mint egy rossz buzi
Előzmény: üVegpohár (404)
TRA 395 Creative Commons License 2001.09.28 0 0 409
Pataki barátunk múltkor bent volt a rádióban, és Gidófalvival beszélgetett. Gidó ugye régen ricsés volt... Elő is jött ez a történet, és Pataki ezt mondta: "nem Beatrice, hanem Bítrájsz, Bítrájsz együttes pardon Bítrájsz Művek ó jeee, nincs együttes csak művek, Bítrájsz Művek..." szegény Gidó csak bárgyún mosolygott rajta... Ja és Attila mondta is, mind a kettő:-), hogy tényleg tornatanár volt...
Wallace Creative Commons License 2001.09.28 0 0 408
Hát de nem igazam van? Jó, a feje nem teljesen olyan formájú. De azért az nagyon megharagított, mikor a Hűtlen közben bevágta azokat az idétlen grimaszokat.
Előzmény: BahnScorper (407)
BahnScorper Creative Commons License 2001.09.10 0 0 407
Már nincs haja, hogy továbbra is Klaus Meinét utánozná... :-PPPPPPP
Előzmény: Wallace (403)
Captain Törp Creative Commons License 2001.08.26 0 0 406
Borzasztó ez az ember.
üVegpohár Creative Commons License 2001.08.26 0 0 405
felujitottak az http://www.edda.hu -t
üVegpohár Creative Commons License 2001.08.11 0 0 404
ez lenne az?



Wallace Creative Commons License 2001.08.10 0 0 403
Látta itt valaki az Ifiparkos emlékkoncertet a tévében? Pataky és Gömöry a szinpadon, ketten előadták a Hűtlent. De Pataky azzal a kinézettel meg viselkedéssel egyből Rob Halfordot juttatta az eszembe. Vajon tényleg őt utánozza?
FrédY Creative Commons License 2001.08.10 0 0 402
Szerintem az még nem olyan nagy tragédia, hogy dáridó féle műsorokban lép fel, meg hogy mindenféle lakodalmas meg cigányzenéket énekel. Bár személy szerint nekem nem tetszenek ezek a zenék, de ettől függetlenül ez akár még az énekesi kvalitásait is bizonyíthatja, hiszen a rockon kívül más műfajban is képes teljesíteni. Ettől még (a szememben) nem lesz kisebb énekes, és nem árulja el az EDDA dalokat, érzést, stb...

Szóval engem nem érdekel a dáridó, hát nem nézem. Nem veszem meg a világslágerek magyarul CD-t sem. Tudom, hogy ezeken is énekel, de ettől még ugyanúgy tudom élvezni az EDDA nótákat, és hiteltelenebbnek sem érzem őket.

Hogy pénzért csinálja? Hát istenem... Ki az aki nem a pénzért dolgozik? Biztos számtalan olyan EDDA rajongó van, aki 20 évvel ezelőtt szakadt farmerben, bőrdzsekiben járt, totál csóró fiatal volt, aztán az évek alatt egzisztenciát teremtett magának. Ők sem árulták el azt az EDDA feelinget, PA miért árulta volna el azzal, hogy ő is pénzt keresett?

Szóval PA meggazdagodott, más műfajban is fellép, ettől szerintem az EDDA EDDA maradt, és semmivel sem hiteltelenebb mint régen.

DE! Itt vannak ugye azok a pletykák, amik az alvilággal való kapcsolatáról, kétes ügyeiről szólnak... Mondjuk biztos, hogy a jórészük ezeknek is csak pletyka, a jó szaftos sztorik szájról szájra járnak a híres énekesről, mindenki színezi egy kicsit, így lesz a bolhából elefánt. (Ez nem csak PA esetében jellemző, szinte az összes magyar hírességről elterjedt már hogy buzi/maffiózó/drogos, stb...) De ha ezek mégis igazak, és PA tényleg egy alvilági bűnöző, akkor az valóban hiteltelenné teszi az egészet...

Szeretném elhinni, hogy tényleg csak pletykák...

BahnScorper Creative Commons License 2001.08.02 0 0 401
Mármint a képen látható "énekesek" között?

Amúgy én is láttam ezt a körszakállas képet, egyfelől a dáridós plakátokon, másfelől az 50. szülinapján készülten (ej, muter már megint sztorimagazint vett... :-((((( ). Hát hogy is mondjam csak, még egy kis szakáll, egy kicsit visszahízná a haját, és simán beállhatna a Gryllus testvérek mellé harmadiknak. Eredetibb látvány lenne, mint a ZZ Top... :-))))) amúgy meg boä!

Előzmény: zzzzzzzzzz (395)
deve24 Creative Commons License 2001.07.28 0 0 400
400!!!
Recece98 Creative Commons License 2001.07.28 0 0 399
Slamo rulez, akartam mondani...
Recece98 Creative Commons License 2001.07.28 0 0 398
Pataky Attila Slamóval érkezeik, de nem így történt,
nem en talaltam ki, az index oldalrol masoltam ki,
Slamo rulex Pataky nem hazuttolja + onmagat...
Inner Circle Creative Commons License 2001.07.21 0 0 397
Attól függ, hol húzzuk meg az "énekesek" határát. Ha úgy 1990 utánról is ideférnek az emberek, akkor Attis egyedül is elbánik egy tucattal.
Előzmény: zzzzzzzzzz (395)
la Vendetta Creative Commons License 2001.07.16 0 0 396
Jajjj de ariiii! Ez király!
Ez a gyermekkori képe? :-DDDDDDDDDDDDDD
szerintem most már ollyan sztentori hangja lehet hogy 300 popénekest (hangfalakkal együtt) túlénekel! Ezzzaazzz! repedjenek a falak, repkedjen a vakolat!
Előzmény: zzzzzzzzzz (395)
zzzzzzzzzz Creative Commons License 2001.07.13 0 0 395
Szerintem Pataky hangja teljesen áltagos az énekesek között.

Előzmény: Csülök (390)
TRA 395 Creative Commons License 2001.07.07 0 0 394
Nézted?
Előzmény: Frenk Drebin (393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!