Keresés

Részletes keresés

Jabs Creative Commons License 2014.05.17 0 0 1203

Ehhez mit szóltok?

NICK Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1202

2014. augusztus 1-én, Grazban lép fel a Scorps a See-Rockon.

BahnScorper Creative Commons License 2013.09.12 0 0 1201

The best is yet to come:

http://www.setlist.fm/setlist/scorpions/2013/lycabettus-theatre-athens-greece-23c648f3.html

In Trance, Pictured Life, Where The River Flows, When You Came Into My Life... (ide már csak a Love Will Keep Us Alive kellett volna) és akkor még az új számokat nem is említettük...

Előzmény: KTATTIS65 (1200)
KTATTIS65 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 1200

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uBiQ6EITw6c

Végre ezt is hallhatjuk! :)

BahnScorper Creative Commons License 2013.07.10 0 0 1199

Örüljünk vagy bosszankodjunk?!...

http://www.mtv.de/news/32545-mtv-unplugged-scorpions-rocken-griechenland

legalább CD és DVD lesz belőle, kiváncsi leszek, miben lesz több/más, mint az Acoustica...

(ja, jártam Lisszabonban, és elmentem arra a helyre is, ahol azt felvették...)

KTATTIS65 Creative Commons License 2013.01.06 0 0 1198
Fec88 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 1195

Fec88 Creative Commons License 2012.08.09 0 0 1194

Igen, ez valóban pozitívum.

Előzmény: kistutu (1192)
kistutu Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1193

Ja, egyébként szombaton a német és a francia ARTE TV is leadja a teljes koncertet!

http://tvmag.lefigaro.fr/programme-tv/fiche/arte/concert/79261502/scorpions-a-wacken.html

kistutu Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1192

De legalább a sok lassú kimaradt!

Előzmény: Fec88 (1191)
Fec88 Creative Commons License 2012.08.05 0 0 1191

Aki esetleg lemaradt volna a közvetítésről :
http://www.youtube.com/watch?v=w1VB3Ef43k8

A csajokat én soknak éreztem, szerintem nem kellett volna. A setlist előtt pedig értetlenül állok. Ahhoz képest hogy Best of Show-ként volt hirdetve szerintem gyenge.

1. Sting in the Tail
  2. Make It Real
  3. Is There Anybody There?
  4. The Zoo
  5. Coast to Coast
  6. Loving You Sunday Morning
  7. Rhythm of Love
  8. Raised on Rock
  9. Tease Me Please Me
  10. Hit Between the Eyes
  11. Dynamite
  12. Kottak Attack
  13. Blackout
  14. Six String Sting
  15. Big City Nights
  16. Encore:
  17. Coming Home
  18. Still Loving You
  19. Rock You Like a Hurricane

KTATTIS65 Creative Commons License 2012.08.04 0 0 1190

ZDF.de 22.50 Élőben lesz a koncert!

les80 Creative Commons License 2012.08.04 0 0 1189
Jabs Creative Commons License 2012.07.25 0 0 1188

Akkor itten van a másik két riport:

:

johevi Creative Commons License 2012.07.18 0 0 1187

rendezgetem a régi dolgaimat és sorra kerülnek elő a régi jegyek, egyet már feltoltam a Mission topicba, ide is az idevalót :-)

BahnScorper Creative Commons License 2012.07.18 0 0 1186

Na, én most jutok odáig, hogy meséljek, mit láttam két héttel ezelőtt... hiába, volt közben Masters Of Rock is... :-)

Az egész kiállítás valahogy tényleg az a "meghaltam és a mennybe kerültem" érzés volt. A bejáratnál (ahol Rudolf viaszszobra áll) adtak egy fülest, amin minden lemezről meg lehetett hallgatni három-négy számot, de voltak interjúrészletek is, meg pl. Uli régi amatőr videófelvételei a '70-es évekbeli turnékról, köztük Japánból is. Egy komódnak ha kihúztad a fiókjait, a klipeket lehetett megnézni... középen meg egy-egy kivetítőn voltak különféle koncert- és kliprészletek, ha pedig azok közelébe kerültél, máris jött a hang is. Közben középütt ment a friss 3D-s koncertfelvétel (ugyanazzal a tartalommal, mint ami Pesten is volt), egy sarokban meg szintén lehet koncertekből válogatni... tehát akármerre járt az ember odabent, mindenhonnan csak Scorps szólt... :-)

A kiállítási tárgyak között volt egy rakás arany- és platinalemez, meg a három őstag fellépőruhái (néhány igen vicces példány is, plusz Klaus két sapkája, az egyik közülük az, amit Gorbinál hordott), nem kevés gitár (lent az alagsorban az állandó kiállításon meg volt Ulinak egy mezei gitárja és egy Sky gitár is) és néhány különleges rajongói ajándék. De a különlegesség valóban a kézzel lejegyzett I've Got To Be Free volt, meg Rudolf egy régi turnénaptára, az édesanyja áltak készített régi kimutatás a kezdeti koncertek mérlegéről... és ott volt Klaus hangszálstimulátora is, amit a műtétje után kellett hordania. Volt még egy csomó plakát és fotó is a különféle korszakokból. Nekem talán a leningrádi plakát tetszett legjobban, kizárólag cirill betűkkel... :-)))

A kistutu által említett köny bevezetőjében az áll, hogy a kiállítás még a magamfajta rajongónak is tud újat nyújtani, és ez valóban így is volt. Nemcsak Uli volt az, aki külön színt vitt az egészbe a történeteivel, de még a többiek kapcsán is megtudtam több dolgot. Olyan nagyra persze nem méretezték a kiállítást - ha majd egyszer tényleg lesz egy állandó múzeum, ott a sokszorosát meg lehet majd tölteni anyagokkal - mégis több órát eltöltöttem ott.

jegemac Creative Commons License 2012.07.09 0 0 1185

Megvettem, lejátszható. Kafa. :-)

Előzmény: jegemac (1182)
supertzar Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1184
Fec88 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1183
jegemac Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1182

Van-e valakinek tapasztalata..., hogy a Scorpions Live 3D blu ray lejátszható-e hagyományos bd lejátszóval sima full HD tévén megjelenítve? 

pityim palko Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1181

Az Across the Universe szerintem nagyon jól sikerült, jobban tetszik, mint az eredeti.

Előzmény: Balance Of Power (1177)
BahnScorper Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1180

Jó, hogy mondod... én jövő héten megyek erre a kiállításra... ;-)

Előzmény: kistutu (1179)
kistutu Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1179

Sziasztok!

Nem tudom, hogy tudjátok-e, de megjelent egy könyv a zenekarról.

Biztos hallottátok már, hogy idén januárban, Gronauban (német-holland határ) megnyílt egy Scorpions múzeum. Augusztus közepéig látható, és több mint 1000 m2-en a Scorpions történetét bemutató kiállítás várja a rajongókat. (ha nem lenne ilyen messze, biztos, hogy én is elmennék) Nos, erre a kiállításra jelent meg ez a kiadvány. Kb.200 oldallal, több, mint 100 fotóillusztrációval, és érdekes történetekkel. Hál’ Istennek, itt, Magyarországon is meg lehet rendelni. A bookline.hu-n pár nap alatt beszerzik a könyvet, és az ár sem elrugaszkodott. Az eredeti 15 €-ba, ha itthon megrendeled, az kb. 4600 Ft-ba kerül. Két nyelven íródott (német és angol), és öt nagyobb fejezetből áll. Az első az első oroszországi (szovjetúnió-beli) látogatásukról szól. A maradék négy pedig bemutat egy-egy zenekari tagot. Klaust, Rudit, Matthiast, valamint Ulit. Utóbbi részében igazi csemegék vannak. (fényképek régi koncertekről, beszkennelt másolatok Uli 70-es évekbeli naplójából /pl. I’ve Got To Be Free dalszöveg, vagy a „Drifting Sun” keletkezése…stb)

Csak ajánlani tudom mindenkinek, mert nagyon érdekes olvasmány! :)

kistutu Creative Commons License 2012.06.15 0 0 1178

Valószínűleg tényleg azért gondolják sokan a Comeblack-ről, hogy olyan, mint egy live album, mert a fiúk ezeket a számokat mostanában is nyomják, és elég sok minden jelent meg ezekről a koncertekről...mind hivatalosan, mind "csizmaszárban". Nekem például pont ezért az egyik kedvencen a Rhythm Of Love, mert az egy igazi kuriózum. (Csak a Humanity turné második felében (2009) volt a repertoárban.) A feldolgozások közül csak egy-két dal tetszik. Valahogy érződik mindegyiken, hogy nem igazán a Scorpions hangzásvilágát tükrözik ezek a számok. Hiába hangszerelték át őket, nem nagy favoritjaim.

A ki nem adott dalokra, viszont nagyon kíváncsi vagyok! Sokkal jobban várom, mint egy sokadik koncertlemezt az elmúlt 5 évből választott koncertből. Sajna egy kicsit már unalmas mindig ugyanz a setlist, és ugyanazok a számok. Max egy korábbi buli kiadásának örülnék (70-es évek, vagy az Animal-Blackout turné valamelyik állomása)...de annak nagyon! :) El lehet képzelni, hogy milyen mennyiségű felvett cucc lehet Rudi bácsi fiókjaiban, vagy polcain...! Tavaly Pozsonyban voltunk és beszélgettünk velük a hotelben. Szerencsére egy pár kérdést is fel tudtunk tenni. Nem a sok közhelyt, hogy miért hagyjátok abba...stb, hanem érdekesebb dolgokat. Megkérdeztem Klaust, hogy mi lett azzal a ki nem adott dallal, ami a 83-as stúdió demón van. A címe Pretty At Night és a demó elkészültekor még csak a nyers zene volt meg. Semmi szöveg. Illetve, hogy mi volt a Bad Boys Running Wild eredeti szövege? Akkor még Heartbreaker-ként futott, viszont annyira halk az ének, hogy nem lehet felismerni a szöveget. Csak annyit, hogy teljesen más, mint a végleges verzió. Klaus csak nézett, azt sem tudta miről beszélek! J Nem emlékeztek rá. Még arra sem, hogy a BBRW-nak eredetileg más volt a szövege. Szóval el lehet képzelni, hány száz (vagy ezer) megírt (és ebből rengeteg kiadásra is véglegesített) dal porosodhat…

Balance Of Power Creative Commons License 2012.06.13 0 0 1177

A Comeblack különösen felesleges, pláne hogy csak kötelezők és középszerű feldolgozások vannak rajta. Tényleg hihetetlenül uncsi az egész. Mert mondjuk az ismeretlen/kiadatlan számok újrázásában még van ráció. Pl. dupla cd-n egymás mellé rakni az újat és az eredetit.

Előzmény: Ripper (1174)
supertzar Creative Commons License 2012.06.13 0 0 1176
Jabs Creative Commons License 2012.06.12 0 0 1175

Nyilván mindenki másképp gondolja egy kicsit.

A Comeblack azért tűnik koncertnek, mert azokat a dalokat a koncerteken játszák is. De mi van a többi, rég elfeledett számmal? Mivel nekem a csapat mostani felállása a legerősebb, mindenképpen szívesen hallanám az összes dalt jelen hangzásban. És mivel úgyis csak álmodozunk, miért kellene vagylagosan dönteni. Legyen mindkettő: sok koncertlemez és sok újrajátszás meg b oldalas dalok is. Meg minden. :) De ez csak álom.

És ugye a Top OF The Bill is mekkorát szólna most Kotta' bácsival és a többiekkel.

Előzmény: BahnScorper (1173)
Ripper Creative Commons License 2012.06.12 0 0 1174

Az ilyen újrafelvevős lemezek szinte mindig tök feleslegesek szerintem... Inkább koncertalbum akkor már (bár annak sincs akkora súlya, mint anno), netán kislemez B-oldalas számok gyűjteményes újrakiadása, ilyesmik.

Előzmény: BahnScorper (1173)
BahnScorper Creative Commons License 2012.06.12 0 0 1173

Én nem erőltetném az újrajátszást, a Comeblack újrafelvett számai is csak olyanok, mintha egy koncertfelvételt hallgatnánk, akkor pedig már inkább koncertlemez legyen sok.

A Top Of The Bill-t a Steel Prophet nevű csapat feldolgozásában szeretem nagyon (a Nuclear Blast-os tribute-lemezen rajta van), főleg ahogy a végén újra megismétlik a kezdést, de úgy, hogy végig ütik alatta az egyik kedvenc ütőshangszeremet, a cow bell-t (az Alien Nation-ben is hogy imádom, meg a But The Best For You-ban...). Amilyen légdobolásokat arra csinálni lehet...

Előzmény: Jabs (1171)
skywriter Creative Commons License 2012.06.11 0 0 1172

úgy látszik uborkaszezon van a hardrock.hu-n, mert ezt a hírt már január végén lehetett olvasni.

csak azért emlékszem rá, mert anno nagyon tetszett a riportban pont ez a bekezdés. :)

amúgy itt van az eredeti (szinte szó szerint vette át a hardrock.hu), a 2. bekezdést kell nézni: http://www.billboard.com/news/the-scorpions-raiding-archives-before-final-1006050952.story#/news/the-scorpions-raiding-archives-before-final-1006050952.story

Előzmény: Jabs (1171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!