Keresés

Részletes keresés

GoldenEye Creative Commons License 2001.05.17 0 0 16
A Coquans tényleg OK, csak nem lehet benn cigizni, mondjuk a Ráday utcainak ilyenkor van kiülős része.

A Két szerecsent sosem sikerült megszeretnem, igazából nem is tudok rá okot találni, de valahogy nem találtam benne hangulatot.

A Ponyvaregényt én is néztem már párszor, mármint kívülről, de sosem jutottam még be, akkor most majd egyszer megpróbálom.:)

A Ráday utcában van sok KVzó, nekem mondjuk a Párizs, Texas-szal az a bajom, hogy nem annyira jól csinálják a tejesKVt, múltkor vasárnap kipróbáltuk a TimeCafét, nem volt semmi különös, aztán próbálkoztam még aa..aaa...nem jut most az eszembe nevűvel, de a Kálvin tér felé esik inkább, Zwack Unikumos a tábla kinn és piros-fekete a design, és az a bajuk még, hogy későn nyitnak és délelőtt nem lehet ott KVzni, ami szerintem elég nagy hiba.

A Café Zacc, mint név nekem is kedvencem, mikor még vidékről jártam Pestre (:)), ott állt meg előtte a busz, de sosem tértem be, mert akkoriban még nem voltam KVzó járó, meg fura kisugárzása volt a helynek..:)

andrasgeroly Creative Commons License 2001.05.16 0 0 15
Hoppá!

Eszembe jutott egy korábbi emlékem. Én szokom venni a Budapesti Negyedet, amelynek egy dupla száma a Kávéházakkal foglalkozott valamikor régen. Persze inkább a régiekkel. Tudjátok, amikor Budapest még Kávéváros volt. Ez volt a kiadvány címe is: Budapest, a Kávéváros.
Néhányan írtátok a Centrált, esetleg érdekelhet Titeket a múlt is: Budapest, a kávéváros
András
Ui. Bocsi, ha kicsit hosszú szövegek vannak a linken túl...

andrasgeroly Creative Commons License 2001.05.16 0 0 14
Koffeines jó napot mindenkinek!

Nekem a Coquan's a kedvencem, ott el lehet üldögélni sokáig, bár eleve kevés hely van hozzá. A Coquan's is többen van (franchise?), én a Nádor utcaiba járok.

András

Lappantyú Creative Commons License 2001.05.16 0 0 13
Ja és van még egy nagyon kedves hely, ahol százezer éve nem voltam sajna. Az utca nevére nem emlékszem, de a Bartók Béláról a Bertalan Lajos utcánál kell letérni, egy onnan nyíló, nagyjából a Bartók Bélával párhuzamos utca. A hely neve Ponyvaregény kávézó, a falak tele vannak könyvekkel, lehet olvasni és vannak társasjátékok is. És már akkor is volt náluk traubi, amikor máshol még nemnagyon.

Lappa

Előzmény: Lappantyú (12)
Lappantyú Creative Commons License 2001.05.16 0 0 12
off. szia, drága! on.

Én kedvelem még a Puskin mozi melletti kávézót, mert szép nagy és eloszlik a füst. Régen sokat jártunk a Két Szerecsenbe, a Radnóti színházzal szemben, de drága lett és hülyék lettek a pincérek és sokan vannak. Viszont időnként lehet látni a Törőcsik Marit [és más hírességeket is, de ők nem olyan aranyosak].

Viszont nekem sem a Centrál, sem az Európa kávézó nem jött be. Ellenben kedveltem a Columbo Cafét, de ebben bőven van elfogultság is.

A legjobb kávézónév [sose jártam benne] a budai Skálánál van kb. és Caffé Zaccnak hívják.

Lappa

Előzmény: GoldenEye (9)
Vad Creative Commons License 2001.05.16 0 0 11
gellért térnél, budafoki 7. (a tértől 50 m)
jó fejek a pincérek, sokáig van nyitva, és könnyen lesz az ember törzsvendég.
sajnos néha olyan tömeg van, hogy nem lehet leülni, de nyáron a ráckert elszippantja az embereket, és olyankor már jobb
Előzmény: Oriza triznyák (7)
christoforo Creative Commons License 2001.05.16 0 0 10
Nagyon jo kavehaz meg az Erzsebet teri Morik kavezo, igazi kavehazi hangulattal, es nagyon kedves, mosolygos felszolgalo lanyokkal. Egyetlen negativum, hogy nem lehet dohanyozni, merpedig anelkul a kv...
GoldenEye Creative Commons License 2001.05.16 0 0 9
Na akkor még1 lendület.
A Centrál nekem nem nagyon működik, nekem kicsit mesterkélt, de ez engem jellemez, nem a helyet.

Volt régebben még1 kedvencem, a Károly körúton, az Astoriánál a Bon Café, ami szintén nagyon hangulatos, és itt is nagyon fincsi a tejesKV. Eckermannban én is jártam párszor, ott a hangulat szintén nem nekem való, de a tejesKV itt is kitűnő, ha jól emlékszem.

Vista: Csak KVzni azt hiszem 1x voltam benne, nem hagyott mély nyomokat, bár az illy presszóKV állítólag nagyon jó volt akkor, enni viszont ettem ott és az elég jó volt, főleg a gombaleves és valami csirkés-krumpliszirmos salátát ettem, ami szintén csúcs volt.

Engill Creative Commons License 2001.05.16 0 0 8
Central bejon, ne mondjon senki rosszat rola :)))))
Odeon sem rossz, muvesz, van azert jopar hely pesten
Oriza triznyák Creative Commons License 2001.05.16 0 0 7
Én kedvelem a Vistát bár az étterem is egyben de finom a kávé + a kakaó kedvesek a pincérek és isteni a körtetorta

nem lehet ugyan társaságal üldögélni de a kávéja jó a couquans-nak.

én a viant nem szeretem mert nagyon lassúak
én egyszer kijöttem mert legalább negyedóráig nem szolgáltak ki és nagyon éhes voltam

hol van ez a libella? megnzném ha már jókat írtok róla:)

szvsz nem sok igazán hangulatos hely létezik ahol igazi kávéháza hangulat volna

Oranje Creative Commons License 2001.05.16 0 0 6
Bocs, valamit elszurtam a linkelesnel. Hatha most sikerul:
Eckermann
Előzmény: Oranje (5)
Oranje Creative Commons License 2001.05.16 0 0 5
Vad: Libella jo hely... :)

GoldenEye: a Pesti Est-ben 1szer voltunk, soha tobbet. Nekem nagyon nem jon be ez a '70-es evek es/vagy amerikai diner dizajn + a kiszolgalas botranyos volt (valamelyikunk olyasmit rendelt, ami csak az itallapon volt, de a hutoben nem :) + ment valami huzavona a visszajaro korul). Esetleg valakinek ellenkezo tapasztalata? Hagyom magam meggyozni.

Az egyik nagy kedvenc az href="http://www.goethe.de/ms/bud/wir_uns/un_eck.htm">Eckermann.

Vad Creative Commons License 2001.05.16 0 0 4
nekem a libella a kedvencem, de oda nem kávézni járok :)))
GoldenEye Creative Commons License 2001.05.16 0 0 3
Én és kedves barátaim elég nagy KVzó járók vagyunk. Abszolút törzshely a Vian (Liszt Ferenc tér), ahol már szeretnek minket nagyon, bár mostanában kevesebbet vagyok/-unk arra, mert már (máshol) dolgozom...:) Ott a standard a Vian tejesKV kajának a Margaréta szendvics, kinek zöldsalátával, kinek majonézes krumpli salátátval, a sima salátákat nem ajánlom, mert drágák és nem túl nagy számok. A pincérek nagyon kedvesek, a hely nagy, tágas és most már kiülős is...

Jelenlegi másik kedvenc, munkahelyhez közeli, az Egyetem téri Alibi KVzó, ahol a legfinomabb a KV, ezt is tejesKV formájában fogyasztom és mostani kedvenc az Alibi szendvics, grillezett szendvics, mézes-mustáros csirkével és salátával, jó a répatorta is, kedves a kiszolgálás, napilapok, folyóiratok olvashatók, széles szendvics és KV, tea választék.

Ahova még jártunk, az a KVszünet internetKVzó, finom, nagyon forró KV, kis hely, étel választék nem túl nagy, itt is kedvesek, ha jól emlékszem répatorta is van...:))

Még a portfoliómban van az Európa KVzó, a Jászai Mari térnél, ez semmi különös hely, van benne néhány híreség, kicsit sznob, a KV sem hasonlítható igazán az előbbiekhez és a kiszolgálás sem, ellenben nagyon praktikus helyen van és mellette van a cukrászdája, ahol nagyon fincsi sütik vannak, különös tekintettel a moszkauerre.

A Liszt Ferenc téri többi KVzóról olyan nagyon sokat nem tudok, régen az Incognito volt a favorit, de az kicsit sötét és zajos, főleg este, bár most a teraszokkal jelentősen javul minden. Pesti Estet és Mediterránt gyakorlatilag egyáltalán nem ismerem, majd róluk mesél más..:))
Egyelőre ennyi, még jelentkezem, csak most dolog van..:))

Kilroy Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2
A Central mint McDo... igen :-)
Egyébként szerintem nem rossz hely, de a belső kialakítás finoman szólva is érdekes...
Előzmény: Oranje (1)
Oranje Creative Commons License 2001.05.16 0 0 1
Szerintetek milyen a Central? Engem kicsit a McDonald's-ra emlekeztet. :)
Előzmény: reebeezlee (0)
reebeezlee Creative Commons License 2000.02.14 0 0 0
Hát, pedig javul a helyzet, már elmozdult a 0-ról. :-)
És épp Pesten tudok én pl. többet, mint Budán. :-)
Greti Creative Commons License 2000.02.14 0 0 topiknyitó
Mit szóltok a budapesti kávéház kínálathoz?
Szerintem Pesten kevés jó kávézót lehet találni,többre lennen szükség, mert igény az van!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!