Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Leadfoot Creative Commons License 2024.07.24 0 0 66281

Ez egy klasszikus Leiter Jakab. :-D

Előzmény: somytomy (66280)
somytomy Creative Commons License 2024.07.24 0 0 66280

Ezeknél a rövidhíreknél valamiért szokás mostanában ott felejteni az elején a vázlatot a TC-nél, szerintem is rettenetes.

Katz Melinda mondjuk tényleg vicces, nem is értem, honnan jöhetett a szórend megfordítása...

Előzmény: redmonkey (66275)
még.mindig.én Creative Commons License 2024.07.24 0 0 66279

Miért nem írtál?

Vagy csak most borult ki nálad a bili a TC-vel kapcsolatban? :))

When the shit hits the fan

Előzmény: Leadfoot (66274)
Leadfoot Creative Commons License 2024.07.24 0 0 66278

Hát igen. A videóért kattintottam, de ha már ott voltam, elolvastam. Hiba volt.

 

Mellesleg én az Égéstér mellett is elég sokáig kitartottam (tudom, nem vagyok normális), de mikor ilyen figurák csinálják, akkor már nem érdemes. Az általam egyébként igen nagyra tartott Karotta meg belefáradt az egészbe (úgy tippelem, valahol érzi ő is, hogy ideje lenne váltani, de nincs szíve elengedni a TC-t), a tartalmai jó része pedig elment a fizetett promók irányába, amire részemről már nem vagyok kíváncsi.

Előzmény: Lónyak (66277)
Lónyak Creative Commons License 2024.07.24 0 0 66277

Ez lesz a meggondolatlan vezetés: https://en.wikipedia.org/wiki/Reckless_driving

 

Az egész egy chatGPT-vel magyarított igénytelen szar, de nem bírom ki: aki TC-t olvas még 2024-ben, mégis mit vár? (Bocs, Leadfoot, amúgy örülök hogy látom a nicked :) )

Előzmény: Alien Angel (66276)
Alien Angel Creative Commons License 2024.07.24 0 0 66276

Ezt a "másodfokú emberölést" (az eredetiben second-degree manslaughter) én is néztem, szerintem gondatlanságból elkövetett emberölés lesz az. A sebesség mértékegysége (mp/h) szerint 1 másodpercet tett meg 1 óra alatt, tehát erősen be volt lassulva. Hogy a "meggondolatlan vezetés" meg milyen lehet? Valószínűleg olyan, mint a meggondolatlan cikkírás.

Előzmény: Leadfoot (66274)
redmonkey Creative Commons License 2024.07.24 0 0 66275

Mit vártál Bercikétől? :)

Már a "cikk" szerkesztése is durva. Felsorolással kezdi listajelek használatával. Gyönyörű. Angolszász forrásoldalt másolva, ugye. Remélem ez már mintaként szolgál minden "újságíró" kolléga számára.

Googletranslate használatával alkotott írások mintapéldánya. Mondjuk azt is le lehetett volna formázni/javítani, de az legalább + 5 perc lett volna. 

"A queens-i főügyész, Katz Melinda" Nahh, hát lemagyarosította a kedves amcsi hölgy nevét is, röhögök nagyon. :D

Pedig ő még az értelmesebbje a TC szerkesztőségében.

Előzmény: Leadfoot (66274)
Leadfoot Creative Commons License 2024.07.24 0 0 66274

Hát, gyerekek, én kb. 600 éve nem írtam az Index fórumra, ebbe a topicba meg pláne, de ez a hír megérdemli. Másodfokú gyilkosság, mp/h mint a sebesség mértékegysége, a fiuk és a fiúk szavak konzekvens összekeverése meg egyéb nyalánkságok. Ehh, katasztrófa.

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2024/07/24/16-evesen-halalos-balesetet-okozott-a-bmw-m3-asaval-a-szulei-is-sulyos-buntetest-kapnak/

rfc Creative Commons License 2024.07.23 0 2 66273

Mondjuk a kassza őre alá betolni a félkész Vespát szerintem komoly stratégiai hiba volt, a nők nem tolerálják annyira az ilyen majd összeáll sztorikat.

Előzmény: murray (66270)
laciipacii Creative Commons License 2024.07.23 0 0 66272

ez hasznos nfo köszi, most hallok erről először

Előzmény: rfc (66269)
tcaoe Creative Commons License 2024.07.23 0 1 66271

Benne van a leírásában is, hogy nem jó oda. Akkor minek próbálkozni vele?

Előzmény: rfc (66269)
murray Creative Commons License 2024.07.23 0 2 66270

A KAti már rég megnyitotta a családi kasszát a romautós tévedéseknek mert épeszű nő már 50szer offolta volna ezt az ámokfutást. Az alfába iszonyat pénz belement már vinnyog a Csík hogy vegyetek könyvet adjatok pízt! Horog Árpit meg Isauraként kéne már kiszabadítani a Főhős karmaiból. A Speedzone király munkahely de a fizu mégsem elég ehhez mert mennek a beszólások oda is.. mindegy Kati intézi a lovét.  

Előzmény: giornalista (66268)
rfc Creative Commons License 2024.07.23 -1 1 66269

A HG a ragasztók WD40-e, ami mindenre is jó, én azzal próbálkoztam volna. Tankot én még nem ragasztottam vele, de azt állítják, hogy nem probléma:

https://hgpowerglue.com/faq

Osztrák cég, nem a bolygó túloldaláról kell beszerezni.

Előzmény: somytomy (66267)
giornalista Creative Commons License 2024.07.23 0 2 66268

hát ugye ott is ugyanúgy kúratta át magát, mint a töröktől vett lefingott Alfával. pedig az első ösztöne még helyesen súgta azt, hogy kérjen valamiféle bizonyítékot arra, hogy nem szivárog a tank. aztán amikor erre (állítása szerint) egyfajta dorgáló választ kapott a bizonyítékok helyett, hogy "persze, hogy jó, ha én árulom", már nem bírta tovább és fizetett.

 

figyelemreméltó részlet az is, hogy valószínűleg már Kati is annyira unja ezeket a bénázásokat, hogy a családi kasszát is megnyitotta a projekt előtt, csak valami legyen már. 

 

egy biztos: a következő könyvet még drágábban kell adni, illetve jó pénzt kell majd kiárulni az Alfából, hogy mehessen tovább ez a gyűjtögetés.

Előzmény: somytomy (66267)
somytomy Creative Commons License 2024.07.23 0 1 66267

Én mondjuk a tankragasztós részt még elolvastam, mert az legalább szerelős sztori, meg hátha lett végre megoldás ebből a rengeteg szívásból (de persze nem lett, csak még egy szivárgó tank).

Előzmény: redmonkey (66266)
redmonkey Creative Commons License 2024.07.23 0 1 66266

Ki fogja adni "könyv" formájában ezt is ne aggódj! Már alig várom a legújabb művészi színvonalú borítót.

Nem is értem az iróniád: te tényleg nem vagy kíváncsi rá, hogy milyen finom kebabot evett Gradóban, vagy hogy hány cukrot tett a kedves neje a kávéba Vicenzában?

Illetve az is rendkívül edukatív hatású lehet (hogy nagy példaképemet Balogh Leventét idézzem), ahogy különféle ragasztókkal teleszkópot/üzemanyagtankot "javít".

Ejnyemár.

Előzmény: giornalista (66265)
giornalista Creative Commons License 2024.07.21 0 6 66265

"(...) nagyot fékeztem, betámolyogtam a szervizbe, kihívtam a nagydarab, szakállas embert, megmutatni, hogy mi Magyarországról jöttünk egy ugyanolyan kicsi autóval, amit ő kint rohaszt, mire rám nézett, és egyik öklét a másik kezébe zárva annyit morgott – „coraggio”. (Bátorság.) És visszament. Ennyiből állt északon a Bianchi körüli, őrjöngő fogadtatás."

 

"A TR4 alkalmi társa egy turbógermán 190 SL. A tulajdonosa nem volt valami barátságos, pedig próbáltam vele szóba elegyedni"

 

az azért fel van jegyezve, ha valaki nem az elvárt (és az otthoni rajongóktól megszokott) módon esik hasra Főhősünk kéretlen közeledésére. irgum-burgum! persze ki tudja, lehet 10-20 év múlva majd valami török vagy grúz blogger is csalódottan ír majd arról, hogy hiába suzukiswiftezett el különösebb lerohadások nélkül Debrecenbe az asszonnyal, nem igazították az érkezéséhez a Virágkarnevál időpontját... :))

 

arról nem is beszélve, hogy kb. az összes kabriózós írásában, így most is kikel a "csukott tetővel kabriózók" ellen a Főhös, ráadásul most két "munkaverziót" is benne hagyott a cikkben, nem tudta eldönteni, hogy a "pláza előtt villogós" vagy az "évente kétszer öt percre lenyissa" szókép a kifejezőbb, szóval mindkét bekezdés maradt. értelme egyiknek sincs, de jó sok karakter volt, profi tartalomgyártás-imitáció. a legviccesebb pedig az, amikor az öreg motorokat hiányolja valami parkolóból, miközben a cikk első fele meg ugye arról szól, hogy az ő öreg motorjai mind romok és használhatatlanok :))) ahh, csodálatos beszámoló ez is, bárcsak kiadná könyvben...!

Előzmény: giornalista (66264)
giornalista Creative Commons License 2024.07.20 0 1 66264

yes - de hát az egyházának meg ez kell. bepillantás a családi életbe, melyik kasszából fizetjük, hol táborozik a kisebbik gyerek.

 

szó se róla, nagyon "profin" vannak felépítve a sztorik, és hiába készültek egy kaptafára, a Leslie L. Lawrence-könyveket is falták az Auchanban vásároló háziasszonyok.

Előzmény: Hooshee (66251)
P.URBANUS Creative Commons License 2024.07.16 0 1 66263

"Van ezeknek mákszemnyi agyuk is?"

Van bizony!

 

Hiába van igazad, mert a jutubon' nem az észszerűség, hanem a nézettség hozza a pénzt. :-)

Előzmény: Rumcice (66262)
Rumcice Creative Commons License 2024.07.16 -1 1 66262

15 év állás után miért kell bebikázni egy autót 15 éves olajjal? És ha elforognak a siklócsapágyak a fészkükben, visznek magukkal főtengelyt, hajtókart, vezérműtengelyt? Van ezeknek mákszemnyi agyuk is?

 

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2024/07/16/ford_gt_sportauto_amerika_v8_barn_find_pajtalelet_garazs_takaritas_felujitas/

korzo Creative Commons License 2024.07.16 0 0 66261

Mégiscsak működik a piacgazdaság :-D Volt igény, lett is megoldás.
(Amikor még én Multiztam, ezek még nem voltak)

Előzmény: rfc (66260)
rfc Creative Commons License 2024.07.16 0 0 66260

Másik német cég:

https://www.tachopix.de/motorr%C3%A4der-ducati-multistrada-1000-ds.html

Britek:

https://www.autotronics.co.uk/product/ducati-multistrada-620-clocks-speedometer-dashboard-repair

 

A jelek szerint a hiba ismert, és megoldás is van. Eleve ez egy több mint húszéves konstrukció, a komplexitás a mai szinthez képest a fasorban sem volt. Szerintem Magyarországon is találna rá embert.

 

Előzmény: R100 (66258)
tcaoe Creative Commons License 2024.07.15 0 0 66259

Ez egy kb. 1000 eurós buli, ha az ember jót akar magának. 

Előzmény: R100 (66258)
R100 Creative Commons License 2024.07.15 0 1 66258

Nem tudom hány perc alatt találtad meg, de összevetve azzal, hogy egy éve nem tud levizsgázni az említett Multistrada Te nyertél!

Előzmény: rfc (66257)
rfc Creative Commons License 2024.07.15 0 2 66257
Előzmény: korzo (66255)
Rumcice Creative Commons License 2024.07.15 0 0 66256

Akkor esőben ne menjen motorozni.

Előzmény: korzo (66255)
korzo Creative Commons License 2024.07.15 -1 0 66255

Nem a nyákkal van baj, az tényleg javítható lenne. A ház nem szedhető szét úgy, hogy utána össze is lehessen rakni vízállóra.

Bár aki nagyon akarja, meg tudná oldani, még ha ronda is lesz. A bontottak nem jók, azok is szarok. Bár lehet éppen még működnek, de műszakira tényleg elég lenne.
Nincs kihangsúlyozva, de az lehet az igazi baj, hogy ha már nem megy a km számlálás, akkor valsz' nem megy a sebességmérés sem.

Előzmény: rfc (66252)
Bmrenault Creative Commons License 2024.07.15 0 1 66254

Tankolós részt is olvasd. Ott is megy a sírás hogy jajdrágántankoltaam.

Előzmény: rfc (66252)
Rumcice Creative Commons License 2024.07.15 0 1 66253

Lehet nem javítható.

 

Az olasz utazós túrát el se olvastam. Írjon inkább valami olasz utazási irodának beszámolót. Szerintem ez már nem odavaló.

Előzmény: rfc (66252)
rfc Creative Commons License 2024.07.15 0 2 66252

De nem érne meg 20 pénzt, hogy elvigye egy műszerészhez vagy vegyen bele egy bontottat, és le lehessen vizsgáztatni? Hogy a faszba lehet így élni?

Előzmény: korzo (66250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!