Keresés

Részletes keresés

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.10.09 0 0 70168

Igen, ebben tévedtem. Péntek- szombat 25-26.

Viszont hó vége. ;)

Érdemes elgondolkodni azon, hogy hó eleje vagy hó vége az, amikor valaki nagyobb túrába fog?

Előzmény: timetable (70157)
timetable Creative Commons License 2019.10.09 0 1 70167

Ez alapvetően egy pénteki és vasárnapi rétsági mentesítő busz meghosszabbítása, inkább a diákoknak szánták mint kirándulóknak. Közép-Szlovákia felé ott a Flixbus reggel, aminek csak az a hátránya (vagy éppen előnye), hogy dinamikus az árazása. Vagy ki lenne a te úgymond célcsoportod?

(A napokban született egy másik új útvonal, Hidasnémeti és Kassa között gyakorlatilag két óránként jár közvetlen busz, szlovák belföldi díjszabással. Északi Zöldben utazóknak még jó is lehet valamire. :)

Előzmény: jzp2107 (70161)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.10.09 0 0 70166

Kérdés, hogy mennyire lesz hatékony a felmérésed, ha csak olyan időszakban végzed, amikor vagy nagyon sokan, vagy nagyon kevesen vannak ott.

Ez legalább három felmérés kellene hogy legyen, hétvége, hétköznap, ünnepnap. 

A kis adattal az a baj, ami a kamera látószögével is baj az Akadémián.

Előzmény: olahtamas (70159)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.10.09 -1 0 70165

Leparkoltatnak egy egy adott pontra és aki arra jár, azt beikszeled illetve kérdőívet töltetsz ki. 

Előzmény: timetable (70160)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.10.09 -1 0 70164

1-2 ember hétközben 100 hétvégén. Mennyivel nőtt a turizmus?

Erről az jut eszembe, amit Szabó István mondott - ha van egy előadás az Akadémián és az első két sor tele az utolsó kettő  üres, akkor én meg tudom csinálni a filmet úgy, hogy az előadás roppant népszerű volt, meg úgy is, hogy a kutyát sem érdekelte.

Előzmény: Jesper Olsen (70162)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.10.09 0 0 70163

Te hány szülőt láttál egy hét szabit kivenni ősszel? ;)

Előzmény: Jesper Olsen (70156)
Jesper Olsen Creative Commons License 2019.10.09 0 1 70162

Nekem más tapasztalataim voltak, amíg még keddenként tudtam kirándulásokat tenni. Számomra is meglepő volt, de majd minden alkalommal találkoztam 1-2 emberrel, néha pedig (nyugdíjas)csoporttal is. És nemcsak a frekventált OKT-útvonalakon, a Pilisben és a Börzsönyben.

Előzmény: jzp2107 (70161)
jzp2107 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 70161

hétköznapot megszámlálom én neked innen a székemből is: nulla, 5 esetből egyszer 1-2 ember (frekventáltabb úton, OKT, KDP)

saját tapasztalaton alapul, szeptember óta majd' minden héten mentem egy napot (20-25 km) és ezt láttam

múltkor Parassapusztáról úgy jöttem vissza, hogy két buszon is én voltam az egyedüli utas

timetable, tudtál róla hogy 1-2 hónapja van Ipolyságra busz pénteken és vasárnap? (délután-este)

csak a vasútállomásig..

kérdeztem a sofőrt, azt mondta 5-en voltak rajta Rétságig és még 5-en végig (péntek du.)

szerintem lehetne ebből egy jó kirándulójárat is, ha reggel is menne és nem csak a legelső vasútállomásig

Előzmény: Jesper Olsen (70158)
timetable Creative Commons License 2019.10.09 0 0 70160

Minél több az adat, nyilván annál jobb, és a kevésnek is kell örülni. :)

Kíváncsi lennék a mérés módszertanára, ha jól veszem ki, ez egy kordonpontos forgalomszámlálásnak tűnik (aki bemegy az erdőbe, azt mind regisztrálják és kikérdezik). Sajnos már lekötöttem magamnak egy programot arra a hétvégére...

Előzmény: olahtamas (70159)
olahtamas Creative Commons License 2019.10.09 -1 0 70159

Én egy pár hétvégi adatnak is örülnék!

Nem is tudom, hány éve mondtam már, hogy nem ártana a jelzett utak látogatását megvizsgálni, mert olyan jelzést nem célszerű fenntartani, amit csak a jelzésfestő jár végig :)

Úgy látszik, mostanra érett meg az elhatározás.

Előzmény: Jesper Olsen (70158)
Jesper Olsen Creative Commons License 2019.10.09 0 0 70158

Az jó lenne, ha mindenféle napon (hétvége is, hétköznap is) lenne számlálás.

Előzmény: timetable (70157)
timetable Creative Commons License 2019.10.09 0 1 70157

Az szombat meg vasárnap.

Előzmény: Gizi aljas Feri (70155)
Jesper Olsen Creative Commons License 2019.10.09 0 0 70156

Viszont őszi szünet.

Előzmény: Gizi aljas Feri (70155)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.10.09 -1 0 70155

A Turista Magazin online posztjában láttam, hogy az MTSZ kirándulószámlálókat keres okt 26-27re az erdők látogatottságának mérésére.

Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire fogunk valós képet kapni az erdők látogatottságáról ha csak hétfőn és kedden számlálgatunk, hétvégén, ünnepnapon meg nem :D

Ennyit a statisztikáról 

KFeri_2+4 Creative Commons License 2019.10.08 -1 0 70154

Köszönöm, hogy szóltál, egyáltalán nem érzem kukacoskodásnak. Sőt, örülök, hogy van, aki elolvasta az írásomat és megnézte a fényképeket! :-)

Elgondolkoztam, hogy vajon mitől függ, hogy hányan kattintanak rá egy linkre. A 3 részes zempléni írásom Hollóháza - Füzér részére kétszer annyian kattintottak, mint a másik két részre (Kishuta - Nagy-Nyugodó, Füzér - Kishuta). De ugyanígy a mostani Zirc - Csőszpuszta beszámolómra 1 nap alatt többen voltak kíváncsiak, mint az ezt megelőző Csőszpuszta - Bakonykúti írásra 1 hónap alatt. Vajon ennyit számít a szakasz? Vagy csak kell egy lelkes olvasó, aki felhívja a figyelmet egy-két apró hibára és ezzel kedvet csinál másoknak is, hogy elolvassák az írást? Vagy ennyire rossz lenne a Google számlálója?

Bármi is a válasz, köszönöm neked, hogy elolvastad! :-)

Előzmény: AttHunter (70153)
AttHunter Creative Commons License 2019.10.08 0 1 70153

Okés, látom javítottad.

Nem akarok kukacoskodni, de észre vettem még egy elírást:

De mivel csak néhány lépés kitérőt jelentett az egyik tési pecsételőhely, így végül elgyalogoltam oda.

Ez szerintem jásdi akart lenni (Tésen nincs pecsét).

Bocsi, tényleg nem szőrszálat akartam hasogatni, csak a pontosság kedvéért. :)

Előzmény: KFeri_2+4 (70150)
Zolcsi67 Creative Commons License 2019.10.08 0 1 70152

A Veimpuszta környékén bújócskázó jelzéseket már Rockenbauerék is megénekelték :) Ülnek a földön lesik a térképet, hogy merre is kéne most menni?

AttHunter Creative Commons License 2019.10.08 0 1 70151

Remek túra volt. Ez egy ilyen vadregényes szakasz. De mit keres a képaláírások között Bakonykúti? Gondolom Bakonynána akart lenni. :)

KFeri_2+4 Creative Commons License 2019.10.07 0 1 70150

Fényképes beszámoló az újabb bakonyi barangolásomról: Zirc - Csőszpuszta

Güsziológus Creative Commons License 2019.10.03 -1 1 70148

Balaton-felvidéki KÉK

A SORS úgy hozta, hogy "elkeveredtünk" Köveskálra, és ha már ott jártunk...

Kezdjük az elején!

A Monoszlói elágazás buszmegállónál várakozva sok furcsaságot fedeztem fel.

A legfeltűnőbb a PT jelzés volt, ez az országúton vezet É felé, de volt NY felé is jel. Így kezdődött pár nappal ezelőtt.

Tegnap Köveskálon kiderült, hogy ez a TŰZ ÚTJA tanösvény jelzése.

Aki tehát Kővágóörs felől eléri a Köveskál - Zánka közötti országutat, az alábbit tapasztalhatja:

A KÉK fordul K felé, irány Monoszló, ez OK.

- Indul a K+ észak felé, ez nem új, összeköti a BFK és az OKT útvonalát.

- Monoszló felől/felé Zm+, ez egy patinás zarándokút, a jelzés Gyulakeszi és Balatonalmádi között mutatja az utat. Pár éve festhették fel.

Az OSM térképén van ilyen, de messze nem naprakész, a TUHU térképén részben van, azokat a szakaszokat bejártam.

Köveskál felé nincs gond, igaz, hogy van jelzés arrafelé több is, nézzük sorban!

- Monoszló felől/felé sárga kagyló, ez meglehetősen friss lehet, ha jól gondolom, ez a Via Pannonia, honlapot nem találtam, de Facebook profil van, nincs túl sok információ, de van olyan szakasz, hogy Vászoly - Szentbékkálla. Találkoztam jelzéssel, matricával, de általában csak egy sárga nyíl jelzi, hogy merre tovább. Tagyontól együtt van a Zm+ jelzésekkel, sokkal többet nem tudok. Vászoly és Dörgicse között "szúrtam ki" pár hete, de nem tulajdonítottam különösebb jelentőséget az újabb útvonalnak.

Köveskálig vannak jelzések, nem mindenhol ott, ahol a K+, de ez nem nagy gond.

- Monoszló felől/felé PT, ennek a tanösvénynek a jelzéseit láttam Monoszló "alatt", egész Köveskálig követtük, együtt a NÉGY jelzést. Köveskálnál van egy kis módosulás, meg egy apró "fricska", de a TUHU térképén minden úgy van , ahogy a valóságban.

Próbáltam érdeklődni a nemzeti parknál, tudnak róla, azt tanácsolták, hogy induljak el Hegyestűnél (itt van az eleje), és ha minden igaz, ott van egy tábla is, hogy merre vezet. Hurrá!

Az tuti, hogy Köveskálig a K/K+ csomóponttól együtt a K+ jelzéssel, Köveskálon van a 3. állomás, ez a Mosókút.

Régi műemlék, az egykori ismertető elmosódott, de ott az új tábla, a vadi új tanösvény 3. állomása. Sajnos útvonal nincs a táblán.

Van tehát választék a csomópontban, de tájékoztató tábla, hogy melyik hová vezet, az bizony nincs.

Ha valakit érdekel, esetleg tud részleteket, ne tartsa vissza magát!

Szép túrákat!

petergabor Creative Commons License 2019.09.27 0 0 70147

"természetesen a hidat használhatják!"

Előzmény: olahtamas (70146)
olahtamas Creative Commons License 2019.09.27 0 0 70146

És mit szóltak hozzá, ha nem titok?

Előzmény: petergabor (70145)
petergabor Creative Commons License 2019.09.27 0 0 70145

Köszönöm a segítséget mindnyájatoknak, a híd használatát lebeszéltem a malmot fenntartó egyesülettel. De előtte azért megnézzük a vízállást.

Előzmény: KFeri_2+4 (70143)
csg65 Creative Commons License 2019.09.26 -2 1 70144

Donjuan1984 ismét nyert a kvízjátékon (3543 pont). Az ezüstérem ma andrew85-é (3390 pont), a bronz pedig Csibuszkáé (3140 pont).

Gratulálok!

Tét nélkül lehet még próbálkozni: //heyjoe.hu/okt/oldal/nemverseny.php

KFeri_2+4 Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70143

Két hete jártam arra, könnyedén át lehetett kelni a köveken.

Azóta nem sok eső esett, nem gondolom, hogy sokkal nehezebb lenne az átkelés.

Előzmény: petergabor (70131)
olahtamas Creative Commons License 2019.09.26 -1 0 70142

A malomnál van híd, az átjárhatóság miatt esetleg egy telefont érdeme megereszteni, ha ilyen nagy csapattal mész:

http://www.jasdimalom.atw.hu/

Előzmény: petergabor (70140)
petergabor Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70141

nánai = jásdi

(Kapkodok, mert sietek. Este majd jobban ráérek.)

Előzmény: petergabor (70140)
petergabor Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70140

illetve most látom, hogy ez sem hagyja ki a jobb parti látnivalókat. Először azt hittem, a nánai hídat jelölted.

A malomnál van híd?

Előzmény: petergabor (70139)
petergabor Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70139

Igen, erre is gondoltam, de a jobb parton levő látnivalókat (földvár, szentkút) nem akarom kihagyni.

Előzmény: olahtamas (70137)
petergabor Creative Commons License 2019.09.26 -1 0 70138

Ez is egy opció. :)

De mi 72-en leszünk. Többsége vasárnapi turista (vagy még az sem) és örülök, hogy nem a helyi bevásárló központban fogják tölteni azt a szombatot nemhogy átgázolnak a Gaján.

Keresek valami alternatív lehetőséget. Pl. a pataktól délre vannak jelöletlen ösvények / földutak térkép szerint. A Vadalmás malommal szemben meg elérjük a K-t a patak jobb partján.

Előzmény: olahtamas (70136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!