Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

gnrb Creative Commons License 2023.11.17 0 0 37904

Szia. A kuplung ugyan más, de a 16V-s (188A5000) váltója ugyanez, ezért az is jó rá, (még a 6 sebességes Sporting is), kiterjesztheted a keresést arra is.

Előzmény: 77Heller (37902)
gnrb Creative Commons License 2023.11.17 0 0 37903

Szia. Nem tudom, aktuális-e még, de a válasz: nem lehet. Tegnap cseréltem rugót (nagylámpás, de ebből a szempontból mindegy), mert már nagyon rozsdás volt, félő volt, hogy eltörik. Mivel ez az alkatrész rögzíti alul a rugót, és kb. fél fordulattal rá is van tekerve, csak a rugóval együtt emelhető ki.
Bontott került rá, néhány éve vettem a tatai olaszbontóból, az alsó – tárgyi – felütközésgátló és a felső gumi támasztógyűrű is rajta volt, sokkal jobb állapotban, mint a sajátja, ezért kompletten a bontottakat tettem be, persze némi tisztítás, festés és szikikonos gumikezelés után.
Van kettő autodoc-os video is a YT-on a rugócseréről (csík- és nagylámpás is, bár a futómű u.az), azokat nézd meg, mielőtt nekiállsz.
Ui.: a te rugód nem rohad?

Előzmény: Rigo35 (37869)
77Heller Creative Commons License 2023.11.13 0 0 37902

Sziasztok!

Budapest és környékén keresnék egy 5 sebességes vátót.

Egy 2003-as (már nagylámpás, de szerintem ez mindegy is), 1.2 8v, benzines autóhoz.

188A4000 a kód.

Köszönöm!

ovoid Creative Commons License 2023.10.26 0 0 37901

Biztosan, megoldottad már, de ha mégsem, akkor használd a bordásszíjon levő, gyári jelöléseket.....

Előzmény: 88GABOR88 (37900)
88GABOR88 Creative Commons License 2023.10.12 0 0 37900

Sziasztok, adott egy 1.2 16v punto hengerfejtomítés csere után + hengerfej síkolás is volt menne össze már de a vezérműszíj felrakása közbe adódott egy kis probléma : minden össze volt jelölve( a vezérműkerék+lendkerék 0 fokon) úgy is ment, menne vissza... de miután készre lenne feszítve a vezérműszíj elmegy egy kicsit a főtengely... jelöléstől kb. 4 mm-re..hiába tekerem el kicsit előtte a főtengely sehogy sem akar visszamenni az eredeti helyére.

Már próbálkoztam a gyári rögzítő készletével (2 pálca+a vezérműrögzítők)de így is eltérés van..Próbálkoztam már mindennel is!? Létezhet ,hogy a síkolás hiba vagy hengerfejtömités vastagság befolyásolhatja?  Minden építő jellegű hozzászólást szívesen veszek.

Belaba91 Creative Commons License 2023.09.06 0 0 37899

A gumisapka vége rajta van a hengeren (tehát az jó helyen van), viszont a másik vége (ahol a lyuk is van) teljesen "egybenőtt" a fém rúddal. Ha lenyomom a pedált, akkor behorpad a felülete és felőlem domborúvá válik, ha felengedem, akkor szintén a nyélen maradva kiemelkedik és felőlem homorú lesz. Ahogy jobban megnéztem, van egy szakadás is már a sapkán, szét fogok nézni cseréje ügyében. És szerzek valamilyen teflon spray-t, vagy teflonos szilikonzsírt.
Köszönöm! 

Előzmény: ovoid (37898)
ovoid Creative Commons License 2023.09.03 0 0 37898

Szivesen!

Hát igen, nagyot lehet hokizni vele....  :)

"jelenleg mozog a főhenger porvédője magával a nyéllel" ha arra a gumisapkára gondolsz, akkor ezt nem igazán értem, mert állnia kellene a henger nyakán... Csak vissza kellene nyomni.

 

 

Zsírnak szerintem, bármi jobb a semminél, de úgyis kitaposódik egy idő után. Ha van teflontartalmúd, az nem öregszik, abból adj neki bőven.

A fémszárnak, száraznak kell lenni (nem úgy mint a képen).

 

Előzmény: Belaba91 (37897)
Belaba91 Creative Commons License 2023.09.02 0 0 37897

Köszönöm a segítségedet, nekem egyből kettétört a rögzítőelem a kiszenvedése során. Ezt követően a munkahenger fémgömbjét sikerült kiugrasztanom a csésze alá, viszont az új rögzítőelemet csak úgy tudtam a főhengerre visszarakni, ha azt "padlóig" lenyomott pedálállásnak megfelelően visszanyomtam. Ehhez persze meg kellett nyitni a főhengernél a hidraulikus kört, de valóban nem kellett azt kiszerelni. Zsírozására milyen anyagot ajánlanál (jelenleg mozog a főhenger porvédője magával a nyéllel, gondolom ez sem lesz hosszú távon így jó)? 

Előzmény: ovoid (37896)
ovoid Creative Commons License 2023.08.28 0 0 37896

A pedált a tengelye kihúzása után, ha jól emléxem, ki lehet húzni, de akkor még nincs a kezedben a pedál.

Előbb a csészénél is szét kell kapni. Úgy hogy a rögzítőelemet hátra nyomod (ez tartja hátulról a tengely végén levő gömböt, hogy ne akadjon ki a pedálból).

A csésze pereme két kis vájatba ugrik bele, ha jól emlékszem, de egy kis zsír is benn tudja tartani összerakáskor a helyén.

A főhengert ehhez a művelethez nem kell kivenni, de ha akadozik a pedál, akkor ez, és, vagy a munkahenger is lehet kaka.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Belaba91 (37895)
Belaba91 Creative Commons License 2023.08.27 0 0 37895

Sziasztok!

 

Nekem is előjöttek a kuplungpedálos okosságok, csak lustaságból halogattam a dolgot, aztán most már lenyomásnál is ugrik egyet a pedál, meg vissza is csak rugdosásra jön. Kicsit bütykölgetve, nekem a fő/adó hengert a kuplungpedálhoz rögzítő műanyag már biztosan törött, meg valószínűleg a pedálbeli műanyag csésze is ludas lesz a sztoriban. Ahogy nézem, már volt téma ez bőven ezen a fórumon, de azt explicit nem láttam sehol sem, hogy ezt a csészét hogyan is lehet kiimádkozni a pedálból. Jól gondolom, hogy itt mindenképp le kell venni az adóhengert, vagy ki lehet valahogyan bűvészkedni magában a kuplung pedált is?

 

Köszönöm a segítségeteket előre is!  

Előzmény: ovoid (37751)
ovoid Creative Commons License 2023.08.12 0 0 37894

Mivel minden megoldva, már tárgytalanná vált a dolog.....

ovoid Creative Commons License 2023.08.09 0 0 37893

Urak!
Kellett már valakinek kúpgörgős csapágyak cseréje után hézagolni a difit?
Az ok, hogy szerezni kell különböző hézagoló lemezeket (még nem találtam forrást), de a szimering ház meghúzása után, mi a korrekt állapot, mennyire szorulhat?
Köszönöm, ha tudsz segíteni!

tt1150 Creative Commons License 2023.07.26 0 0 37892

Sziasztok!

Punto 55s benzin üzemanyag nyomásszabályozó membránt keresek, esetleg valaki tudna egy cikkszámot vagy boltot ahol kapható?

sooty Creative Commons License 2023.07.15 0 0 37891

Sziasztok.

Valaki hozzáértő megsúghatná, hogy a punto 2 1.9D  188 a3000-nek hogyan is áll a vezérlése. Úgy ahogy szerintem kéne, úgy nem forog át a motor.

Valami turpisság van benne, amire még nem jöttem rá.

Valószínű egyébként, hogy a szíj korábban átugrott, ezért kellene ujra pontosan beállítani, de az egyértelmű jelölésekkel valamiért nem fordul át. Találok két olyan lehetőséget, ahol átfordul a motor, de ott nincs normálisan értelmezhető jel.

ovoid Creative Commons License 2023.06.21 0 0 37890

Szerintem, kell, hogy ne sugározza az esetleg izzó katalizátor a meleget a hűtőre, hamarabb érje el a működési hőfokát a katalizátor, és tűzvédelmi okai is lehetnek....

Derékszögű fúróadapterrel lehet abba tenni új meneteket....

Előzmény: Grg (37889)
Grg Creative Commons License 2023.06.21 0 0 37889

Sziasztok,

 

Nyolc szelepes motornál a katalizátor-kipufogócsonknál levő hővédő lemez mennyire létfontosságú?  Sajnos így 18 év után teljesen elengedte magát, és a felső 4 csavar ami a leömlőn van már nem csavar így esélytelen egy új lemezt felfogatni...

bubu37 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 37888

Sziasztok segítséget szeretnék kérni adót egy Fiat Punto 1.1a váltoval van probléma olyan mintha az 1-es fokozat hejet valami más fokozat lenne az autó ijenkor rángat a 4.ès az 5. Fokozat szerintem jó helyen van mert az autóval ott todok menni 100km/orát is elöre is köszönöm a segítséget 

berci 2 Creative Commons License 2023.05.15 0 0 37887

Sziasztok! Lenne valaki aki kicserélné a hengerfej tömítész?? 1.4 16 v. Miskolc, Nyíregyháza környéke. Köszönöm 

berci 2 Creative Commons License 2023.05.15 0 0 37886

Köszönöm 

 

 

gnrb Creative Commons License 2023.05.15 0 0 37885

Ez így többesélyes… Lehet gyertyahiba (de nem valószínű), és ha tankolás előtt jó volt, lehet hogy sz@r benzint kaptál, az is szokott hidegindítási problémákat okozni. A trafó tetején a csatlakozó hajlamos megrepedni, letörni (típushiba), azt mindenképpen nézd meg!
A hűtőfolyadék (észlelhető mértékben) nem fogyhat! A tiszta olaj és víz nem garancia, ha nem keveredik, akkor is lehet hengerfejtömítés hiba, a víz az égéstérbe jutva a kipufogón át távozik. Ezt mindenképpen nézesd meg, nem egészséges, a fagyálló a dugattyúnak sem tesz jót, és lehet, hogy ezért dadog hidegen…

Előzmény: berci 2 (37884)
berci 2 Creative Commons License 2023.05.15 0 0 37884

Tankolás előtt jó volt. És egy héten egyszer kell utánatölteni vizet. Lehet hengerfej és? Olaj, hűtőviz tiszta. 

berci 2 Creative Commons License 2023.05.15 0 0 37883

Gyertya csere előtt nem csinálta. Hengerenkénti trafós

gnrb Creative Commons License 2023.05.15 0 0 37882

2+1 kérdés: Gyertyacsere előtt is csinálta? Ez 1 db 4-es trafós, vagy hengerenkénti? Legutóbbi tankolás előtt is ilyen volt?

Előzmény: berci 2 (37881)
berci 2 Creative Commons License 2023.05.15 0 0 37881

Sziasztok! Igaz nem punto. Van egy Fiat Idea 1.4 16v 95 Le. Reggel nehezen indúl. Remeg dadog. 3-4hengerezik. Utána beindúl, szépen jár indúl egész nap. Gyertyák ujjak, szép őzbarnák. Folytószelepet kitisztítva. Valakinek valami ötlet? Köszönöm 

Helomi Creative Commons License 2023.05.14 0 0 37880

Szia!

Nem emlékszem hogy megnézték volna, akkoriban sok hasonszőrű autó volt a Corsa, Fiesta, Polo, 206..ect

Olyan volt, mint most egy SUV.

 

Hibák közül a motorvezérlő pont a 2 éves gari után jött elő nem sokkal,

mert emlékszem, nem akarták elfogadni gyári hibának, így zsebből fizettem a cserét.

 

Az ablaktörlő mechanika karja tavaly ősszel esett le először majd 1-2 hónapra rá másodszor, de akkor már nem maradt fent.

Aztán idén ahogy melegedett az idő javítottam meg, megnéztem a fórumtárs Puntonium blogját is.

Kiszereltem majd a tengelyek végét megfúrtam és menetet vágtam beléjük,

majd megfelelő alátétekkel és csavarral biztosítottam a rudakat a leeséstől.

Előzmény: Lala80.80 (37858)
Törölt nick Creative Commons License 2023.04.14 0 0 37879

 

Készülget !   

Adm Creative Commons License 2023.04.12 0 0 37878

Az ELM nem is fog működni a Punto I-el, neked egy VAG-KKL kábelre van szükséged.

Előzmény: bubu37 (37876)
kacagógerle Creative Commons License 2023.04.11 0 0 37877

Sziasztok!

Ilyen vízszivattyútömítést lehet venni valahol külön?

Köszönöm!

 

bubu37 Creative Commons License 2023.04.09 0 0 37876

Sziasztok segítséget szeretnék kérni adót egy Fiat Punto I ecut szeretnék kiolvasni vettem egy kábelt hozzá ès egy ELM odb olvasó T de nem müködik vele lehet hogy èn csinálok valamit rosszul elöre is köszönöm a segítséget 

szanisz Creative Commons License 2023.03.31 0 0 37875

Segítsėgeteket kėrem.

2002 1,2 16 punto

Ha hirtelen veszem le a låbam agåzpedålról leesik a fordulat leåll

Javasoltåk a pillangó szelep cserėjėt

Tudnåtok javasolni egy hozzåėrtő szerelőt pest ,vecses környėke

Előre is köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!