Keresés

Részletes keresés

Jó Áron Creative Commons License 2024.01.24 0 0 14710

Esetleg valaki még tud ajánlani igazán jó, szakmáját igényesen végző szemüveg készítő optikust Budapesten? (Látásvizsgálat nem kell, recept van ill. lesz, pontosan elkészített, lehetőleg Zeiss üveget használó optikus kellene).

mcharles Creative Commons License 2024.01.24 0 0 14709

Köszönöm!

Most már értem, miért kell elfelejteni a multikat. Ahogy javasoltad, az Eszik Optikánál készítették.

Előzmény: LátoGató (14704)
Jó Áron Creative Commons License 2024.01.24 0 0 14708

LátoGató, köszönöm, és kérdeném, B.Gy. a Váci úton, vagy Szentendrén található? (És ha azt mondom neki, LátoGató üdvözli a fórumról, be tud azonosítani?’

LátoGató Creative Commons License 2024.01.24 0 0 14707

Kaiser Optika Szentendrén, vagy a Váci úton, Bakonyi György, üdvözlöm, menj hozzá! :-D

Előzmény: Jó Áron (14705)
LátoGató Creative Commons License 2024.01.24 0 0 14706

"A csatorna miatt egy multifokálisnál SOHA nem fogod tudni átlátni a teljes képernyőt, csak ha a fejed is fordítod."
Varilux XR Seria. Azzal átlátod. ;-)

Előzmény: ruzsa janos (14702)
Jó Áron Creative Commons License 2024.01.24 0 0 14705

Kedves fórumlakók, szürkehályog műtétem után (kotta)olvasó, egyben monitor néző szemüvegre (ez félközeli)  és olvasó szemüvegre (közeli) lesz szükségem. Volt igen rossz tapasztalatom a VE-szel, de az Ofotért szemüvegeim is…nem voltak az igazik. Volt egyszer egy kis optikus műhely a Király utcában, az ő szemüvege nagyon jó volt, de ez régen volt. Sokat kell félközelre, nagggyon koncentráltan néznem, ezért azt szeretném, higy a szemüvegem a lehető legjobban legyen elkeszítve. Zeiss lencsében bízom. És a kérdésem: tudnatok-e igazán jó szemüvegkészítő optikust ajánlani? (Az optometruai bemérés NEM kell, mert azt itt fogják bemérni, ahol műtötték a szemem. De az nagyon fontos nekem, hogy a szemüveg elkészítése, becsiszolása, centrálás, stb. legyen tökéletes. Ehhez keresek szépen, mívesen dolgozó optikust.) A Kaiser optikáról esetleg tudtk-e valamit?

LátoGató Creative Commons License 2024.01.24 0 0 14704

Jó lencse, jó rétegzéssel! :-)
Örülök, hogy bejött! 

Előzmény: mcharles (14703)
mcharles Creative Commons License 2024.01.23 0 0 14703

Elkészült a szemüvegem, 50cm távolságra lett készítve. Monitorra tökéletes, de gyakorlatilag ez a munkatávolságom is ( a közeli 0,5 dioptriával lenne nagyobb). Nagyon tiszta, éles képe van. 

 

 

 




Előzmény: LátoGató (14689)
ruzsa janos Creative Commons License 2024.01.23 0 0 14702

"...ezt nézem a nap 8-10-12 órájában..." mármint a monitort.

Nem merült fel esetleg, hogy ha gyakorlatilag FOLYAMATOSAN 50-60 cm-re nézel, akkor arra a távolságra csináltass egy olvasószemüveget (nem, nem "normálisat", mert az 50-60 cm egy optimális monitrtávolság, a "könyvolvasó"-távolság kisebb? A csatorna miatt egy multifokálisnál SOHA nem fogod tudni átlátni a teljes képernyőt, csak ha a fejed is fordítod.

Esetleg munkaszemüveget, ami egy olyan multifokális, aminek a "távollátó" (munka) része a monitorra van optimalizálva, a közellátó meg a normál olvasásra?  

 

Előzmény: CérnaSzáll (14700)
LátoGató Creative Commons License 2024.01.19 0 0 14701

Nem akarlak jobban idegesíteni, de amit az Ofotért felső kategóriásnak nevez és forgalmaz, az közép. Ráadásul annak sem a legújabb fejlesztésű lencséje. Náluk azt ugyanis nem kapod meg. 

Ezt nem sokan tudják. A te dioptriáddal egy szűk csatornás progi pontosan olyan kellemetlen, mint ahogy azt írod. Ráadásul, ha van valamennyi -nem kell sok- eltérés, azt megszorozva érzed, ahogy azt le is írtad. Én azt javaslom, első körben vidd el egy magán optikába, hogy mérjék le, mert kíváncsi vagy mi lehet a baj. Ha ők találnak kivetnivalót, azzal majd tudsz érvelni. 

Ha be tudod bizonyítani és kicserélik mert esetleg hibásan készült el, a legközelebbi progresszív vásárlás ne a lánc üzletében történjen! Ezt a te érdekedben írom! 

Majd írd meg légyszi mi történt! 🙂

 

Előzmény: CérnaSzáll (14700)
CérnaSzáll Creative Commons License 2024.01.19 0 0 14700

Az Ofotérténál csináltattam.

Rábeszéltek a legszélesebb 'látószögűre', de ha  monitoron a középhez képest 5 cm-re arrébb nézek fejmozgatás nélkül, már homályosabb.

Bal szememmel messzire is homályosabb (két szemmel persze jó, mert a jobb 'néz'). A monitort viszont ballal látom jobban, a jobbal akkor éles, ha elhúzom kb 1 cm-re a fejemtől a szemüveget. És hát tulajdonképpen ez lenne a legfontosabb, mert ezt nézem a nap 8-10-12 órájában.

od.d.: -8.50 +0,50 cyl 180

o.s: -7,50 +0,50 cyl 180

Add.:1,25

És hát nem hívták fel elég erősen a figyelmemet, hogy a szemüveg pár mm-es elcsúszása esetén már másként látsz, és hát ez az orr papucs nélküli műanyag keretnél azért ez általános (pláne nyáron, amikor az izzadás miatt még sokkal csúszósabb az bőr)

 

Hol tudnám egyébként bevizsgáltatni, hogy valóban olyan lencsét kaptam, mint amit az anamnézisben előírtak?

A megszokási 30 nap már eltelt, úgyhogy azzal a lehetőséggel már nem tudok élni (ill. éltem volna vele, de sajnos hagytam magam rábeszélni, hogy biztos csak azért nem tudtam megszokni, mert nem volt jól beállítva a szára - állítgattak rajta, de sajnos nem segített)

Előzmény: LátoGató (14699)
LátoGató Creative Commons License 2024.01.18 0 0 14699

A megszokás gyorsasága erősen függ a lencse MINŐSÉGÉTŐL!!!!, alapdioptriájától, a csatorna lefutásától, a közeli dioptria erősségétől és nagyon nem utolsó sorban a jelölés és az elkészítés pontosságától!
Ha ezek klappolnak, akkor is előfordulhat néhány hetes megszokási idő, de utána jó lesz. Ha mégsem, a legtöbb helyen van rájuk megszokási garancia, amit ilyen esetben tudsz érvényesíteni.
Milyen típusú lencséid vannak, milyen dioptirával? 

Előzmény: CérnaSzáll (14697)
Fradista Utazó Creative Commons License 2024.01.16 0 0 14698

Személyfüggő. Én tíz perc alatt szoktam meg, mások meg sose... 

Előzmény: CérnaSzáll (14697)
CérnaSzáll Creative Commons License 2024.01.16 0 0 14697

Sziasztok!

Multifokális szemüvegnek mennyi a megszokási ideje? Valahogy nagyon nem áll rá az agyam, fáj és nyom a szemem/fejem. Meddig szenvedjek még, lesz még ez jobb? (eddig cca 2x1 hétig hordtam, de valahogy nem tudok megbarátkozni velem. Csak hát ugye egy talicska pénzt elszórtam rá :( )

LátoGató Creative Commons License 2023.12.25 0 0 14696

Mindenképp kapsz hozzá garancia kártyát, amin a szemüveglencse adatai és a nyilvántartási számok szerepelnek, az aktuális cég logójával. 

Ezek bankkártya anyagúak és méretűek. Ha ilyet nem adnak, kezdj gyanakodni! ☝️

Előzmény: maxabo300 (14695)
maxabo300 Creative Commons License 2023.12.25 0 0 14695

Egyszerű kérdésem lenni szakikhoz. Silhouette szemüveget szeretnék rendelni egy német web shopról. Saját márkás lencséjükért nem kell pluszban fizetni, csak keret árát,de  pl. Hoya Premium és Zeiss Komfort, Premium felárasak természetesen. Na, már, most ha utóbbiak mellet döntök, hogyan tudom majd ellenőrizni, hogy valóban ezeket kaptam a pénzemért?

visione Creative Commons License 2023.12.24 0 0 14694

Köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat, remélem legkésőbb a jövő év elején rendeződik a problémám. Mindenkinek  békés , meghitt karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánok!

Előzmény: mcharles (14693)
mcharles Creative Commons License 2023.12.20 0 0 14693

Szerződéstől elállás esetén az eredeti állapotot kell visszaállítani, tehát visszaadod a szemüveget,  a cég visszaadja a pénzt. Az utalvánnyal vásárlásra, vagyis egy új szerződés megkötésére köteleznének, ez teljesen jogszerűtlen. Tehát ha túl vagytok azon hogy új szemüveget készítenek, és hibás teljesítés illetve bizalomvesztés miatt elállsz a szerződéstől, kizárólag a vételár visszafizetés jöhet szóba.

Nem kell pereskedni, a Békéltető Testülethez kell fordulni. Ez számodra ingyenes, hogy a VE-re nézve kötelező-e a határozata, nem tudom, de ha neked ítélnek pozitívan, nem hiszem hogy tovább akadékoskodnának.

( Én CASCO kártérítés miatt akartam hozzájuk fordulni, de a Bizosító végül elfogadta a fellebbezésemet az általuk rögzített telefonos beszélgetés alapján).

Találtam egy linket , szinte egyezik az eseteddel: https://bekeltet.bkik.hu/sites/bekeltet/files/document/2020-03/ajanlas-BBT03353_2019_VisionExpress.pdf

Előzmény: visione (14691)
LátoGató Creative Commons License 2023.12.20 0 0 14692

Atyaééééég! 
Komolyan? 
Van ugye a fogyasztóvédelem. Totál bizalomvesztésre hivatkoza elképzelhető, hogy lehetne rájuk hatni. Miért kellene neked ugyanott szemüveget rendelned, ahol már semmi bizalmad nincs?
Ez abszurd!

Előzmény: visione (14691)
visione Creative Commons License 2023.12.20 0 0 14691

A VE-el történt sokadik levelezésem után a  szemüveget elvittem a Látszerész szövetséghez bevizsgálásra. A szakvélemény hibás teljesítést állapított meg, melyet elküldtem a VE ügyfélszolgálatára. A levélben jeleztem az elállási szándékom és kértem az általam kifizetett szemüveg árát. A bolt elismeri a hibás teljesítést, de a szemüveg árát csak vásárlási utalvány formájában hajlandó visszatéríteni. Marad a pereskedés vagy keresnem kell egy olyan Vision Express boltot, ahol szakemberek dolgoznak.

 

Előzmény: LátoGató (14682)
mcharles Creative Commons License 2023.12.03 0 0 14690

Köszönöm!

 

Előzmény: LátoGató (14689)
LátoGató Creative Commons License 2023.12.03 0 0 14689

Az Eyezen egy picit rugalmasabb kialakítású egyfókuszú lencse, fiatalabb korosztály számára.

A Digitime már közelebb áll a progresszív lencséhez, de szintén azoknak találták ki, akik megállás nélkül gép előtt ülnek.

Lehet, hogy neked jó lenne, de ennek az alapja egy látásvizsgálat, ott be tudjátok majd lőni, hogy melyik a legjobb megoldás.

 

 

Előzmény: mcharles (14688)
mcharles Creative Commons License 2023.11.30 0 0 14688

Igen, ezért is kértem javaslatot jó optikusra, ahol nem csak a marketing szöveget hallgathatom. Párom most csináltatott egy multifokális szemüveget - neki sokszor kell különböző távolságokra nézni -  azonnal tudta használni, elégedett vele. Nekem nehezeb lesz dönteni, van amikor több órán keresztül csak a monitort nézem, ilyenkor azt szeretném a legjobban látni. Úgyanígy ha egy-két órát csak olvasok vagy éppen forrasztok, akkor ugyanez a helyzet. Ha meg felmegyek egy irodába berendezést javítani vagy vonalat kiépíteni, akkor tényleg jó lenne a nagyobb mélységélesség, kérdés mennyire tudom megszokni - ha tudom használni, kár is volt vacillálni. Mindegy, a jövő héten eldöntöm.

A Varilux Digitime és az Eyezen ugyanaz a lencse?

Előzmény: LátoGató (14687)
LátoGató Creative Commons License 2023.11.30 0 0 14687

Tapasztalatból mondom, -bár mindenki maga dönt- hogy az úgynevezett munka szemüveg sokkal rugalmasabb látást biztosít, mint a fixen egy távolságra készült olvasó, vagy monitor néző.

Biztos el fogják neked magyarázni mindkét megoldást az előnyökkel és esetleges hátrányokkal együtt. Remélem minden jól sikerül. 🙂

 

Előzmény: mcharles (14686)
mcharles Creative Commons License 2023.11.30 0 0 14686

Köszönöm a választ, hozzájuk megyek.

Eddig az OFOTÉRT-nél rendeltem, azt hittem - sok más emberrel együtt - hogy az országos hálózat garancia a nagy választékra, és a minőségre. Elolvastam jó néhány hozzászólást ezen a fórumon, és úgy látom hogy igen erős tévedésben voltam. Most  kifejezetten egy monitor távolságú szemüveget szeretnék, ez gyakorlatilag egész napra jó - mind monitorra, mind munkára. Azt még nem tudom, hogy olvasó szemüvegnek egyfókuszú, vagy munkaszemüveget csináltassak. ( Eddig minden távra külön volt, de szinte csak a monitorosat használtam).

Előzmény: LátoGató (14685)
LátoGató Creative Commons License 2023.11.30 0 0 14685

Eszik Optika! Nyugodtan.

Előzmény: mcharles (14683)
mcharles Creative Commons License 2023.11.25 0 0 14684

Egyfókuszú szemüveget szeretnék.

Előzmény: mcharles (14683)
mcharles Creative Commons License 2023.11.24 0 0 14683

Sziasztok!

 

Szegeden tudnátok ajánlani optikust?

LátoGató Creative Commons License 2023.11.09 0 0 14682

Ha valóban ekkora eltérést talált a kolléga, az tökéletes alap. VE sajnos így kezeli a dolgokat, ez nem egyedi eset. 
Úgy gondolom határozott fellépéssel, szakemberre való hivatkozással, a szemüveg fogyasztóvédelemhez beküldésével fenyegetve, lépni fognak. Ilyen eltéréssel nem szabadna kiengedni, ezt ők is nagyon jól tudják.
Kapásból vezetőt keress, ne eladóhoz fordulj, mert nem mind szakember! 
Majd írd meg mi lett a vége! :-)

Előzmény: visione (14681)
visione Creative Commons License 2023.11.09 0 0 14681

Kedves LátóGató köszönöm a felajánlott segítségedet.

 

A régi (Tomoptika) és új szemüvegemet (VE)  elvittem a Tomoptikához, aki eddig a szemüvegeimet készítette, hogy véleményt, illetve segítséget kérjek. Az optikus korrekt, hozzáértő módon megnézte.

A két szemüveg dioptria és egyéb adati adatai a pupilla távolság kivételével megegyeztek. Problémát az új szemüveg bemérő pontjainál jelentkező (3-4 milliméter) eltérésben látott, véleménye szerint így használhatatlan.

Nem tudom mitévő legyek, mivel a VE nem bizonyult segítőkésznek, a fogyasztóvédelem lehet megoldás. ??

 

 

Előzmény: LátoGató (14680)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!