Keresés

Részletes keresés

Csülök Creative Commons License 2000.01.21 0 0 62
"- Az államformákat ebben a században mindig kikiáltották, népszavazás arról soha nem volt. "
Aha, a királyságot meg anno, jól "megnépszavazták" ! :)
Egyébként minden négy évben van népszavazás, és ha egy, a királyság államformájának visszaállítását ígérő párt nyer, és ehhez a parlamantben meg tudja teremteni a kétharmados többséget, semmi akadálya az alkotmánymódosításnak, ergo nem felel meg a valóságnak, amit állítasz. Az, hogy ez, szerintem hál' Isten, nem valószínű, nem ad "jogalapot" arra, hogy ne tekintsd törvényesnek a Magyar Köztársaság államformáját.
Előzmény: Patmore (60)
Zmac Creative Commons License 2000.01.21 0 0 61
>>Kért a már említett lúdvérc. <<

>>
Pixy válasz erre | adatok | e-mail 2000-01-20 16:19:39 (41)

(...)

Ugye igazam van, Zmac? :)))))

<<

Hát ez meg mi a bánat, ha nem megerősítés kérése???

A definíció szerint én is csak fenntartásokkal vagyok mélymagyar. Fenntartásokkal viszont te is az vagy. (Merthogy a "robusztus" az nem minőségi kategória a politikában.)

A fenntartott kérdésedre: arra is költ. Két nap alatt annyit, amennyit a koronára mindenestül. Tíz nap alatt meg annyit, amennyit a holocaust-múzeum támogatására fognak. Szóval költenek sokmindenre.

Szia, jó hétvégét neked is! :)

Előzmény: Törölt nick (58)
Patmore Creative Commons License 2000.01.21 0 0 60
Ezt is lejátszottuk már rengetegszer, de legyen. SZVSZ:
- 1946-ban az ország hivatalos státusa "megszállt ország".
- Az államformákat ebben a században mindig kikiáltották, népszavazás arról soha nem volt.
Így részemről a jelen államformát illegitimnek tekintem. (lehet lehülyézni, szoktak is, ez az én véleményem.)
- A Szentkorona-tan számos része független az államformától.
Előzmény: Törölt nick (57)
Mercurius Creative Commons License 2000.01.21 0 0 59
Ahhoz képest, hogy műtárgy a közvélemény a második legfontosabb nemzeti szimbolumnak tartja. Annak ellenére, hogy köztársaság szerepel a nemzeti címerben (mintahogy ez más köztársaságokkal is előfordul).

A tény az viszont, hogy létezik egy kisebbség, amelyik rettenetesen viszolyog a koronától. Te miért utasítod el ennyire ?

Előzmény: Törölt nick (57)
Patmore Creative Commons License 2000.01.21 0 0 56
Ez az együttes akkor együttes, ha őket műtárgyaknak tekintjük. Közjogi funkciója egyedül a Koronának van, mely egyben egyházi ereklye is (Szent). Nem véletlen, h itt a nemtomhány topic nemtomhányezer hozzászólásának döntő többsége a Koronáról szól, és a jogarról talán kettő. Noha anyagi és művészettörténeti szempontból a jogar a Koronával összevethető értéket képvisel, Európa legnagyobb megmunkált hegyikristályával. A Korona a lényeg, a koronázási ékszerek többi eleme cserélhető, Ő nem.
Előzmény: Törölt nick (53)
Mercurius Creative Commons License 2000.01.21 0 0 55
Igen csakhogy a TV2 és egy professzionális közvéleménykutató mérését vetjük össze, akkor az utóbbi a mérvadó. Szerintem Patmore az utóbbitól idézet. Az Indexen való elutasítottság, pedig csak azt mutatja, hogy a kisebbeség hangosan és szorgaémasan kiabál. Szíve joga, hogy tegye, sőt érveljen az álláspontja mellett, de a hangerő nagysága miatt , ne kezdje magát rörtön többségnek hinni.
Előzmény: CsabA (52)
Zmac Creative Commons License 2000.01.21 0 0 54
1. Ha nem vársz, akkor miért kérsz???

2. Nem kellett.

3. Amennyire tudom, a millenium éve miatt került most a Parlamentbe. Ennek háttereként ajánlom a Szent Korona topicot. A Sándor palotában jelenleg elég rossz helye lenne.

4. Ez a kérédésed még a kevésbé demagógok közül való volt.

Milyen az a mélymagyar lélek?

Előzmény: Törölt nick (53)
CsabA Creative Commons License 2000.01.21 0 0 52
A @TV2-n leadott közvéleménykutatás szerint:

47% nem támogatja
35% támogatja
a többit nem érdekli

Az INDEX-é szerint pedig, ha nem emlékeznél, 90% felett volt az elutasítottság.

Előzmény: Patmore (49)
soltika Creative Commons License 2000.01.20 0 0 51
Be kell hogy valljak valamit.
Az ötletet én is loptam !
Az eredetijét kb. december közepén egy éjszakai műsorban hallottam az MTA elnökétől Glatz Ferenctől.
üdv:
soltika + Finci kutya
Rokata Creative Commons License 2000.01.20 0 0 50
Ezzel mindent elmondtál
Előzmény: Patmore (49)
Patmore Creative Commons License 2000.01.20 0 0 49
Előzmény: Rokata (47)
aggályos Creative Commons License 2000.01.20 0 0 48
Khm. emlékeznek Antall József fiának nyilatkozatára, hogy édesapja a Sándor Palotában látta volna szívesen.

bő egy hónapja mit kapott szegény fiatalember a képére:(

lám-lám a koronának megint mehetnékje van

Rokata Creative Commons License 2000.01.20 0 0 47
Mellik sajtótermékre gondolsz?
Napi Magyarország? Új Magyarország? Magyar Fórum?
Előzmény: Patmore (46)
Patmore Creative Commons License 2000.01.20 0 0 46
Előzmény: Rokata (44)
speaker Creative Commons License 2000.01.20 0 0 45
Ami azt illeti a Szent Koronát huszon valahány évvel ezeleött a reptérről a Parlamentbe vitték, majd onnan a Nemzeti Múzeumba. Ott volt mindezidáig. Most, a millenium alkalmából (egy évre biztosan) átvitték a Parlamentbe. Erre Horn azt állítja, "nem ért egyet a korona ide oda hurcolásával."

Szerencsétlen...

Rokata Creative Commons License 2000.01.20 0 0 44
Te kis buta! Azok mentek ki tüntetni, a sokak otthon maradtak.
Ha beleolvasol a topykokba, látod mennyi embernek nem tetszett, de ezek csak azok, akiki hozzáférnek a net-hez.
A legtöbb ember nem fér hozzá. Ti vagytok kevesebben, hidd el
Előzmény: Mercurius (43)
Mercurius Creative Commons License 2000.01.20 0 0 43
Ez a többség volt vagy száz ember. Van egy jó magyar közmondás: Nem a farok csoválja a kutyát.
Előzmény: Rokata (41)
Zmac Creative Commons License 2000.01.20 0 0 42
Kedves Pixy!

Definiálnád, hogy milyen az a "mélymagyar lélek"? Szeretném eldönteni, hogy nekem olyan van-e! Utána majd tudok válaszolni a kérdésedre.

Szent István nevében nem nyilatkozhatok, talán inkább fordulj hozzá!

Ne légy ilyen önbizalomhiányos, ne várj tőlem megerősítést! Ha pedig bizonytalan vagy, inkább ne szólíts fel senkit semmire! (Lásd a (40) hozzászólásomat!) Aki magában nem bízik, abban mások sem bíznak. :-|

Előzmény: Törölt nick (40)
Rokata Creative Commons License 2000.01.20 0 0 41
Kedves zedex!
Erre nekem már valaki megadta a választ, így továbbadom Neked!
Azért volt szükség a Korona hurcibálására, hogy annak az ezer embernek, akik kísérték, jó hangosan dobogjon az a fene nagy magyar szíve a Himnusz éneklése közben.
Ünnepelték az ezeréves Magyar Államot.
Az nem számít, hogy a többségnek ez marhára nem tetszett,
viszont voltak annyira kutúráltak, hogy nem mentek ki ellentüntetni!
Előzmény: zedex (38)
Zmac Creative Commons License 2000.01.18 0 0 39
Kedves zedex!

Hosszasan sorolod a kérdéseidet, a dolgokat amiket nem értesz, végül adsz egy-két jó tanácsot...
:)

Jóindulatodat nem vonom kétségbe, de előbb inkább tájékozódj a témában.

Előzmény: zedex (38)
zedex Creative Commons License 2000.01.18 0 0 38
Hi!

A korona hurcolászásáról csak annyi a véleményem, hogy felesleges pénzkidobas. Ott, ahol eddig volt jól megnézhette bárki, ezért nem kellett elvinni onnan. Valamint az előző helye is eléggé nemzeti volt, vagy nem?
Lehet, hogy ez a pénz nem sok amit erre költöttek el. Hát tényleg, végül is nem. Csakhogy lehetett volna értelmesebb dolgokra is talán elkölteni. Ha az ország olyan jól állna, hogy mindenre lenne elegendő, akkor mehetne pénz az ilyen luxus kiadásokra is. De olyan jól áll ez az ország? Ha csak egy ember életét mentette volna meg az a pénz, azt hiszem az is nagyobb tett lett volna. Tudom, néhány ember szerint ez demagóg szöveg, de azt mondják sok kicsi sokra megy.
Amugy azt se értem, ha a várba lesz a helye, akkor most miért a parlamentben van? Ez a kis kitérő megint mennyibe kerül? Ha most nem lehetett a várba vinni, akkor miért nem akkor vitték amikor a feltételek adottak. Költségtakarékos megoldás rulez.
Még1 dolog, nem értem miért nem előre tekint ez az ország, miért nem a jövőbeli nagy tetteivel van ennyire elfoglalva a kormány? A múlt nagy tetteit eleveníti fel, abból akar megélni? A korona az akkori korban betöltötte szerepét, most már ilyen szempontból nincs jelentősége.
Ne a múlttal foglalkozzunk már (ez nem azt jelenti, hogy felejtsük el), talán a jövőbeli tettekre kellene koncentrálni végre, mert így ez az ország marad ahol volt.

bye

soltika Creative Commons License 2000.01.17 0 0 37
Elképzelhető hogy nem csak a "szent" smukkokat fogjátok kisérni.
A kormányfőnek nem tetszik a mostani kvártéja(felújitási költség 300 milla),-az épitési stilusát kissé neosztalini szocreálosnak találja- , a Karádi villa (felújitási költsége cirka 120milla) meg azért nem jó neki mert ott a Horn is lakott.
A hirek szerint a Sándor palotát a várban 7milliárdért akarják felújitani és szerintem oda szeretne ő is költözködni.
Miyen bulis volna neki: melóhely, lakás , korona egy helyben.
Jó másodszori kisérgetést mindenkinek + üdv:
soltika + Finci kutya
Zmac Creative Commons License 2000.01.17 0 0 36
Köszönöm kérdésedet, jól van. :)
Előzmény: Törölt nick (34)
CsabA Creative Commons License 2000.01.17 0 0 35
Nem én bazározom le, hanem a kormány, amikor azt mondták, hogy a Korona végső helye a Várkertbazárban lesz. Ez pedig nem is a Várban van, hanem a Dunaparton. És éppen azért írom le ezeket, mert én TISZTELEM a Koronát, és én nem szeretném - a kormánnyal ellentétben -, bazári látványossággá silányítani a Szent Koronát, ahogy ezt most is teszi kormány(od).
Előzmény: Mercurius (30)
Zmac Creative Commons License 2000.01.17 0 0 33
>>És hagyja ezt a koronaőr? Hogy én ott csak meresszem a szemem? <<

Igen, hagyja.

>>inkább a belvíz ellen védekeznének (stb.stb)Fuj de randa demagóg vagyok én! <<

"Your words, not mine." :)

Előzmény: Törölt nick (32)
Zmac Creative Commons License 2000.01.17 0 0 31
>>Most csak elhúzol előtte és annyi. <<

Csak a pontosság kedvéért: ha akarod, csak elhúzol előtte és annyi. Ha akarod, akkor ácsorogsz előtte, körbejárod, stb.

Előzmény: Törölt nick (25)
Mercurius Creative Commons License 2000.01.17 0 0 30
A véleményét természtesen tiszteletben tartom mindenkinek, még ha nem is osztom.

A világörökség részét viszont nem kéne lebazározni (CsabaA), csak azért mert valaki nem szereti a koronát.

Törölt nick Creative Commons License 2000.01.17 0 0 29
Kedves Mercurius,

Kérdezték a véleményemet - elmondtam. Röviden, méegyszer:

A Korona körüli mizéria (most és tíz év óta) -

1.) a konzervatív arculatú kormány pótcselekvése, mely -
2.) Populizmusából ered, viszont -
3.) Anakronisztikus, továbbá -
4.) Sokba kerül. Nekem.

Amellett megértem a 15 000 kisérő lelkesedésig fokozódó tiszteletét a Magyar Állam legidőtállóbb jelképe iránt. És azt is, hogy elkél bizony a Fidesznek ez a rokonszenv-tüntetés, úgy évente 1x.

Deutsch Tamás pedig csak folt a zsákon, melyet a miniszterek váltásakor sem sikerült be-(vagy le-) stoppolni. REMÉLEM, A KORONÁHOZ NINCS KÖZE!?

Előzmény: Mercurius (27)
CsabA Creative Commons License 2000.01.17 0 0 28
Na ja, ha az OVi-ék valami hót baromságot akarnak elkövetnai a koronával, akkor hagyjuk az ügyet, szóra sem érdemes, mivel meg se tudtok szólalni a döbbenettől, hogy bazárba akarják mutogatni a Koronát.
Előzmény: Mercurius (27)
Mercurius Creative Commons License 2000.01.17 0 0 27
Gyerekek savanyú a szőlő. 15 000 kísérték a Parlamentbe a koronát. 100 fő tüntett ellene. Ezek az arányok. A közvélemény a koronát a második legfontosabb nemzeti szimbolumnak tartja. A parlamenti elhelyezés csak azért nem kapott többséget, mert sokan eleve a Várba szánták. Mi lenne ha belenyugodnátok, koronaügyben rendszeres a zakó. A címerre is rákerült.

Keresetek valami progresszív témát. Tudom ajánlani Deutsch Tamást. Rajta van mit kritizálni.

Előzmény: Törölt nick (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!