Keresés

Részletes keresés

Angyali lány Creative Commons License 2004.09.14 0 0 130

Szia Kisördög!

Igen? Akkor hétvégén megpróbálom megszerezni... Bár még elolvasom, mit írtatok

a Csutoráról. Biztos volt már szó róla a topikban, csak én ostoba módon, abbahagytam az amúgy - sajnos - nem olyan sok hozzászólás felénél az olvasást. HA kiolvastam, feltétlenül visszajövök, és beszámolok:))

S hogy off is legyek: a nevem - te is láthatod - már 2001.05.26 óta él (ill. előtte is volt két-három hsz.-em hasonló neveken), úgyhogy nem az itteni férfiak kedvéért/nem azért hogy itt kihivó lehessek született. Tényleg feltűnő név lehet, de elsőnek nem ez a szándék vezérelt... aztán más lett belőle később, de ez már más topikba tartozik:))) A többieknek elnézést az off-ért.

Nem olvasott senki mostanában Márait? Vagy miért nincsenek újabb vélemények???

Én még tényleg zöldfülű vagyok a témában, a Polgár... viszont annyira tetszett, hogy akár még igazi rajongó is lehet belőlem:))

Előzmény: Kisördög (129)
Kisördög Creative Commons License 2004.09.14 0 0 129

Ja, hülye vagyok, persze, hogy neked szólt.

És ha szereted Krúdyt, akkor vissza az egész, szaladj a legközelebbi könyvesboltba, könyvespolcra, és olvasd el!

ez esetben nem fogsz csalódni.

Előzmény: Angyali lány (128)
Angyali lány Creative Commons License 2004.09.13 0 0 128

Azért gondoltam a Szindbádra, mert Krúdyt szeretem. Ráadásul olvastam egy jó kritikát is róla. De ha azt mondjátok, még ne, akkor későbbre hagyom:))

Csutora? Milyen témájú?:)) A héten utánanézek akkor... köszönöm:)))

(a névvel kapcsolatos kérdés nekem szólt, Kisördög?)

Előzmény: zoltan1 (125)
Kisördög Creative Commons License 2004.09.13 0 0 127

Bizony: ha a Gyertyák nem tetszettek, ne a Szindbádot vedd most elQ. Bár az nekem már jobban tetszett, -igaz, elismerem, hogy örültem, amikor a végére értem...

(Egyébként ezt a becenevet hogy, miért találtad ki? ennyi férfi között ez kissé kihívó, nem?)

Előzmény: zoltan1 (125)
zoltan1 Creative Commons License 2004.09.13 0 0 126
Márai valóban kissé modoros, de csak nagyon minimálisan és ezt el is ismeri. Nagyon sok remekművet írt, és rendkívül szerteágazóan. Szerintem csak azzal lehetet a gond Nálad, hogy nem tetszik Neked a stílusa. A túlírottságot azért érzed, mert rendkívűl körültekintően írt, pontosan kívánta megfogalmazni a gondolatát, ez persze a művek olvasmányosságán nehezített, de ez nem probléma szerintem. Manapság van csak az olvasmányosság ennyire előtérbe helyezve, hogy minél több olvasót elérhessenek. Így lesznek sikerkönyveik a mai kortársíróknak.

Zoltán
Előzmény: Törölt nick (123)
zoltan1 Creative Commons License 2004.09.13 0 0 125
Kedves Angyalka!

Amennyiben nem tetszett a Gyertyák csonkig égnek, akkor ne a Szindbád hazameggyel próbálkozz, hanem inkább olvasd el a Csutorát. Az Ég és Föld művét is ajánlanám.

Zoltán
Előzmény: Angyali lány (124)
Angyali lány Creative Commons License 2004.09.11 0 0 124

Szia!

Én az Egy polgár...-t olvastam. Nekem is tetszett - bár a második résznél kínlódtam néhány oldallal. De azért jó volt:)) A gyertyákat elkezdtem, de nem tudtam befejezni. Nem tetszik:))) Füveskönyvbe csak belenéztem - ajándékba vettem -, mert nem szeretem az ilyen témájó könyveket. A Béka Ithakábannal kellene talán próbálkoznom? Ki olvasta a Szinbád hazamegy-et? Vélemények? Ezzel kacérkodom most, de még nem vettem meg:)) 

Előzmény: Kisördög (118)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.08 0 0 123

Üdv,

én 10 éve nagy Márai-fan voltam, a naplóit és az esszéit olvastam először, azok alapján odáig voltam érte, aztán a regényeinél csalódás ért: modorosak, túlírtak, döcögősek. A novelláinak többségét pedig kifejezetten gyöngének érzem. Úgyhogy szerintem Márai nagy és megkerülhetetlen moralizáló, de szépíróként (regény- és novellaíróként) jóval elmarad eme énjétől.

h8 Creative Commons License 2004.09.08 0 0 122

A Négy évszakot a Füveskönyv előzményének szokták mondani, ha jól emlékszem.

Ha szereted az olyan tömör életbölcsességeket, aforizmákat, pillanatfelvételeket - akkor biztosan tetszeni fog (ha a Füveskönyvet szeretted).

Előzmény: Kisördög (121)
Kisördög Creative Commons License 2004.09.07 0 0 121
Az Ég és Föld közöttrQl meg a Négy évszakról mi jót tudsz mondani? Kevés kevésbé bíztató címet tudnék kitalálni....
Előzmény: totelcamp (120)
totelcamp Creative Commons License 2004.09.06 0 0 120
Én az Ég és Föld közöttel kezdtem, Négy évszak, Füveskönyv.
Előzmény: Angyali lány (116)
totelcamp Creative Commons License 2004.09.06 0 0 119
Hát olvastam én is az utolsó Naplót. Teljes letargia, melankólia, halálvágy. Nagyon megrendítö, ahogy felkészül saját számára közömbös halálára, legfőképp öngyilkosjelölteknek nem ajánlom ezt a könyvet. Ami számomra nagyon érdekes és egy követendö példa az utókornak: negyven év kintlét alatt sem felejtette el a magyar beszédet, írást.
Előzmény: Törölt nick (117)
Kisördög Creative Commons License 2004.09.06 0 0 118

Az eddigi tapasztalataim alapján a legjobbnak az Egy polgár vallomásait találtam (bár ez nehéz eset, kétségtelenül) és az Európa elrablását. Ezt olyannyira, hogy meg fogom venni, kell belQle egy saját példány.

most a Béke Ithakában-t olvasom, és jó nagyon. Annak ellenére, hogy a címe és a csodálatos borító alapján teljesen mást vártam, valami jó márais, melankólikus, komoly, szikár dolgot, erre egy irónikus, kisérletezQ, mítoszromboló, nagyon is buja detektívregényt kaptam.

Előzmény: Angyali lány (116)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.03 0 0 117

Kedves totelcamp, annak a naplónak azért lesznek majd drámaibb részei is. Életének minden korszakát, az öregséget is fejlett önreflexióval élte meg, megdöbbentőnek tartom, ahogyan csorbítatlan intellektussal elemzi az saját elmúlását, ahogyan az emberek eltűnnek körülötte. Néha az volt az érzésem, hogy egy ereje teljében levő, középkorú ember ír az öregségről. Szvsz a távolságtartás és a megélés kiegyensúlyozott keveredésében van Márai ereje.

(u.i. csodálkoznék, ha a végén nem tojt volna rá nagy ívben, hogy Reagan - vagy bárki - milyen laudációt ír neki.)

Előzmény: totelcamp (108)
Angyali lány Creative Commons License 2004.09.01 0 0 116

PS2-re reagálva: szöveggyűjteményben is megtalálható (részlet az Egy polgár valomásaiból, Halotti beszéd, Liliput), a tavalyi OKTV-n lehetett az Egy polgár...-t választani ill. a Gyertyák csonkig égnek ajánlott olvasmány (nálunk legalábbis).

Most végigolvasom a topikot, és ha lesz partner, szívesen beszélgetnék is. Egyelőre még csak két könyvet olvastam tőle. Vegyes érzéseim vannak(...), úgyhogy ajánlhatnátok olyat, ami 'kezdőknek' való:)))

Előzmény: nobodybuilder (-)
Kisördög Creative Commons License 2004.08.18 0 0 115

Igen, és ez jól fölverte a könyvei árát.

A nyavalyások.

:-)

Előzmény: atyúk (114)
atyúk Creative Commons License 2004.08.17 0 0 114

Egyébként Márai viszont az egyik kedvencem, és örülök hogy van egyáltalán ilyen topic, mert hát hiába van dugig Máraival a könyvesbolt...

Előzmény: Kisördög (113)
Kisördög Creative Commons License 2004.08.17 0 0 113

Nekem se a kedvencem.

Mindazonáltal tegnap vettem meg egy 1942-es, Révai kiadását, rövid alku után ötszáz forintért.

Előzmény: atyúk (112)
atyúk Creative Commons License 2004.08.12 0 0 112

Volt irodalomtanárom (szerkesztő, esztéta, író stb): "A gyertyák csonkig égnek c. Márai regénynek egyetlen mondata kiemelkedő - a címe." :) nagy mókamester az öreg.. de tényleg állandóan lehúzza (/visszahúzza?) a Gyertyákat.

Előzmény: meki (51)
Kisördög Creative Commons License 2004.06.04 0 0 111
Valóban.
És: milyen jó író ez a Márai.
(Megint fejjebb került a topic.)
Előzmény: totelcamp (110)
totelcamp Creative Commons License 2004.06.04 0 0 110
Hát igen, midketten Felvidék szülöttei.
Előzmény: Kisördög (109)
Kisördög Creative Commons License 2004.06.04 0 0 109
Átérzem igyekezetedet, úgyhogy ondom: Madách-ot is emlegetik Tótországban, s cseppet sem rosszalólag.
Előzmény: totelcamp (106)
totelcamp Creative Commons License 2004.06.04 0 0 108
Még most utoljára megpróbálom felemelni ezt a topikot: most olvasom a Napló 84-89 et. Benne írja Márai, hogy a 83. születésnapjára üdvözlőlapot kapott az akkori amerikai elnöktől Reagantől és feleségétől. Kevés magyar író büszkélkedhet ilyennel.
totelcamp Creative Commons License 2004.06.03 0 0 107
ne hagyjuk elsüllyedni!
Márai - ennyit ér?
totelcamp Creative Commons License 2004.04.16 0 0 106
Nagy szó, de még Szlovákia is büszke rá, hogy itt született Kassán. Szlovákok egy magyarra-kuriózum.
Kisördög Creative Commons License 2004.04.04 0 0 105
A Márai-kiállításról:
http://www.hetivalasz.hu/cikk.php?id=9393
Zozi79 Creative Commons License 2003.04.17 0 0 104
Én csak egy félmondattal hallottam a minap a rádióban, hogy a Márai kötetek bestseller számba mennek angol nyelvterületen.
Előzmény: Mintapolgár (103)
Mintapolgár Creative Commons License 2003.04.17 0 0 103
Ma lattam egy dublini konyvesboltban "A gyertyak csonkig egnek" peldanyait (Embers cimen), eleg kozponti helyen raadasul. Mit mondjak, joleso erzes volt.
Kloss kapitány Creative Commons License 2003.04.11 0 0 102
ma 103. éve született Márai Sándor
totelcamp Creative Commons License 2003.02.06 0 0 101
http://www.bparchiv.hu/magyar/kiadvany/bpn/index.shtm

ezen a címen találtam például két Márai müvet: Aki látja a hazáját és a Gyorsfényképet
Előzmény: Energetic (98)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!