Keresés

Részletes keresés

Shingitai Creative Commons License 2001.10.27 0 0 867
Aha, most már értem. Azt hittem , hogy ippon shobu a rendszer. Az első karate rendszer ippon shobu volt ippon-nal és wazarival, a második sanbon shobu ipponnal és wazarival, az új rendzsre neve csak shobu :-).
Ippon, nihon és sanbon pontokkal.
Most már le kell küzdeni a küzdő időt, nem győz az aki előbb éri el a három ippont, hanem az akinek a küzdelem végén több pontja van.
Korábban csak akkor ér véget a mérközés, ha a különbség 8 pontra nő.
A teljes szabály rendszer itt olvashato

Bandi-T Creative Commons License 2001.10.26 0 0 866
Tapasztalatszerzésnek esetleg nem rossz, bár szerintem ahhoz kevés egy menet.
Előzmény: DLala (863)
Wazull Creative Commons License 2001.10.26 0 0 865
Kendoban csak ippon van, mint irtam. Segedpontok (koka, yuko, waza-ari) nincsenek, ellentetben a Judoval. Tehat csak 1 vagy 0 pontot erhet egy akcio.
Versenyen nalunk sanbon-shobu szabaly van (ez a versenykiirastol fugg, de 99,9%-ban igy van).
Ippon-shobut is hasznalunk, de azt inkabb csak edzesen, "felporgetni a dolgokat..."
Nem tudom, a haboru elott milyen szabalyok voltak Kendoban, de valoszinu, hogy valtoztak, mint ahogy irtad is. Foleg miutan az All Japan Kendo Federation 1952-ben alakult meg, addig nem volt olyan egyseges szervezet (feltehetoen egyseges szabalyrendszer sem), ami osszefogta volna a kulonbozo iskolakat...
Előzmény: Shingitai (864)
Shingitai Creative Commons License 2001.10.26 0 0 864
Ezt nem tudtam.Sőt igazság szerint nem is ismerem a kendo pontrendszerét. Inkább arra akartam célozni, hogy egy pontig tartott a küzdelem , mint a kendo-ban és a judoban. Sokan megkérdőjelezték , hogy van -e ennek értelme pusztakezes küzdelemben ( kendoban ha levágtak, akkor levágtak ) karateban ez nem olyan egyértelmű.
Az új szabályrendszerben nincsenek segédpontok, csak 1,2 és 3 pont persze lehet az 1 és 2 pontot segédpontnak tekinteni ( :-) ), de nem ez történt. Inkább a több tiszta találatra adnak több pontot.
Az első szabályrendszer kialakításánál kikellet valamiből indulni ez a kendo és judo volt, a harminc év tapasztalata alkotta meg az új rendszert.
Ha jól tudom a kendo rendszere is változott a háború után.
Előzmény: Wazull (862)
DLala Creative Commons License 2001.10.26 0 0 863
A mai sportban olvastam, hogy egymásnak feszül a nehézsúlyú birkózó Deák Bárdos Mihály és a nehézsúlyú judoka Csizmadia Zoltán. Lesz egy menet judo, egy menet birkózás.
Vélemény?
Wazull Creative Commons License 2001.10.26 0 0 862
Shingitai,

a Judoval ellentetben a Kendoban sincsenek segedpontok (igy waza-ari sem)...

Előzmény: Shingitai (853)
DLala Creative Commons License 2001.10.23 0 0 861
Orosházán én nem videóztam, mert kevés volt a bíró és nem tudtam elszabadulni. Kárpótlásként az ott látottak megismétlésre kerülnek november 24-én a csapat OB-n.
Ezt ne hagyjátok ki! Az egyik csapat egy olyan bemutatót rakott össze, ami tényleg szenzációs.
Meg fogják ismételni és ha minden igaz a TV is felveszi. A csapatküzdelmek pedig igazi csemegét ígérnek, mert itt nincs súlycsoport!
Szóval mindenki tegye magát szabaddá!
Helyszín: Szent László Gimn. csarnoka, Kőbánya, Kőrösi Csoma út 26. A bejárat egy kis ajtón át a Kőrösi Cs. útról. Előtte van a 3,28,62 villamosok megállója.
Előzmény: Bandi-T (859)
Bandi-T Creative Commons License 2001.10.23 0 0 860
na akkor elnézést, de most próba:

árvíztűrő tükörfúrógép
ÁRVÍZTŰRŐ TÜKÖRFÚRÓGÉP

Bandi-T Creative Commons License 2001.10.23 0 0 859
Igen, elnézést, a hiba az én készülékemben van.

Örömmel veszem a bemutatás felajánlást; most kezdtem lejárni ismét edzésre, úgyhogy néhány hónap múlva szerintem jelentkezem nálatok edzésen.

PS: Orosházai videókat szívesen fogadnék, lassan építem az online video gy?jteményem. Mi lett a múltkori világraszóló rendezvényetek felvételeivel? Említetted akkor is, hogy lehet, hogy lehet kapni majd bel?le.

Előzmény: DLala (858)
DLala Creative Commons License 2001.10.20 0 0 858
Jaj, az ékezeteid nekem mindig kérdőjelesre sikerednek!

Miért változtat a mozgáson? Nos, ezt látni kell, ha gondolod megmutatom. Nagyon érdekes szituációk adódnak, olyan helyzetből is lehet ütni, ahonnan sima bunyós módon nem megy. És nem csak fejre, hanem testre is. Látni kell, na. A lényeg, hogy egyre erősebben bejön a harmadik dimenzió a mozgásba, ettől pedig elkezd teljesen máshogy kinézni, mint a bunyó. Hogy mást ne mondjak, a mélyre hajolás itt nem bűn, ráadásul a rugólábúak egy ilyen helyzetből akár egyből az "emelet"-re is tudnak kerülni, ez meg életveszélyes és nehezen védhető. Meg kell tanulni ilyesmi ellen is védekezni és ez szerintem új és izgalmas feladat.

Azt nem hiszem, hogy a trad. küzd nálunk full contact irányba menne el, ez a mostani változat inkább no contact. Bár ami azt illeti földrevitel pl. engedett meg védeni is fullba kell, szóval vegyes egy dolog. Orosházán mindenki megnézheti hol tartunk most vele.

Előzmény: Bandi-T (857)
Bandi-T Creative Commons License 2001.10.20 0 0 857
Hát akkor elnézést, és kérlek, legközelebb ne felejtsd le a smiley-t. Morc, morc.

'Bemutatóküzdelem'
Igazad van, valóban nem bemutató a szó 'demo' értelmében, de nem is szabadküzdelem, hanem el?re koreografált. Ebben az értelemben értettem, hogy bemutató, mert a technikák, kombinációk - akár speciális sorrendben illetve harci helyzetekben (erre jó, hogy el?re koreografált) - kivitelezési képességének bemutatására szolgál. Vagy ismét rosszul tetszem érteni? Nekem egyébként tetszik az ötlet, illetve bízom benne, hogy minél hamarabb minél közelebb juttok esetleg a teljes erej? szabadküzdelemhez is, igazán jó lenne teljes erej? küzdelmeket látni TKD-min?ség? technikával.
Bels? kézéles ütés fejre ('csapott' szer?en) jelentem úgy t?nik keszty?ben is viszonylag használható, legalábbis féler?s küzdelmekben 'reach hand' néven néhány éve engedélyezett és használják; teljes erej? keszty?s küzdelem esetén egyetértek, hogy kérdésesebb a harci értéke. Mindenesetre szerintem - persze tudom, ez nem rajtad és rajtam múlik - is érdemes megpróbálkozni vele, szélesíti a repertoárt, bár eddig sem kell panaszkodnotok. :) Viszont miért változtatna _jelent?sen_ a mozgáson?

Előzmény: DLala (856)
DLala Creative Commons License 2001.10.20 0 0 856
Héhéhéhé, Bandi-T koma,

Először is nyugi. Én egy stílusnak szoktam beszólni, az a WTF, de annak lehet, mert egyrészt belügy, másrészt az nemcsak hogy nem HM, hanem még csak nem is stílus.

Másodszor is nyugi. Sajnos lemaradt egy :) az előző hozzászólásom végéről.
Ergo az egész kirohanásodat nyugodtan töröltetheted, ugyanis megint sikeresen félreértettél valamit. Ez önmagában még nem lenne baj, mert előfordul, ez javítható.
Hanem.
Az igazi baj, hogy helyből azonnal minősítesz. Ezt nem kellene. Pláne információhiányból fakadóan. Régebben még vetted a fáradságot és pl. magánmélben megkérdezted, mit is akartam valójában mondani. Az írás egy fórumon nem fejezi, nem fejezheti ki mindazt, amit az élőszó. Ekkor minden tisztázható és nem esel neki a hozzászólónak, mint borjú az anyjának. Ráadásul olyannak, akit azért elég régóta ismersz. Nem szemtelenség amit írsz, hanem marhaság.

Harmadszor.
Kifejezetten örülök a karatés szabálymódosításnak. Egy HM ugyanis nem tekintheti végcélnak a szabad küzdelmet, pláne nem egy bajnoki rendszerben, bíróval, szigorú szabályok közé szorított formában. A szabad küzdelem egy remek felkészítési lehetőség, gyakorlási forma. Ha itt a mindenáron való győzelmet erőltetjük, a delikvensek technikai repertoárja négy-öt mozdulatra fog szűkülni, amitől sorvad a stílus, merthogy a lustája mást nem is fog gyakorolni. Aztán mire felfogná, hogy egy igazi szabályok nélküli helyzetben mennyire semmit se ér a tudása, addigra már késő, mert az alapokat hanyagolta el.

Negyedszer.
Már csak azért is örülök, mert így talán lehetőségünk nyílik arra, hogy elinduljunk a karatésok egy-egy versenyén vagy ők a miénken és ez nagyon jó tapasztalatszerzésnek ígérkezik. Mindig is híve voltam a (módjával) cross-trainingnek.

Bemutatóküzdelem.
Ismét rosszul tetszik érteni. Pont azt írtam le, hogy ennek nem szabad bemutatónak látszania, az nem jó. A dolog abban gyökerezik, hogy régebben, mielőtt még nem volt a védős rendszert, full contactban nyomta mindenki. Ezt sokan szeretnék viszontlátni valamilyen formában. Nyilvánvalóan a mai követelményekhez kell igazítani a szabályokat. De ez nem bemutatóküzdelem, legalábbis nem annak szánják. A bírók a stílusra jellemző technikák pontos kivitelezését fogják vizslatni harci helyzetben. Érdekes kezdeményezés, majd meglátjuk mi lesz belőle.

Végül akkor tételesen.
Más stílusok képviselőivel ellentétben mi nagyon is tiszteljük az ökölvívást. Lásd a HM topicban feltett kérdést.
A különböző pontszámok adása különböző technikákra máshol is van, csak pl. van, ahol koka/yuko/waza-ari a nevük. Ha ezek nem lennének, csak ippon, sokkal szegényesebb és unalmasabb lenne egy meccs.
Nálunk most olyan módosításokat terveznek, hogy pl. négypontos technikát vezetnének be (ugró rúgás tiszta találat fejre), valamint érvényes támadási felület lenne a kézél és a belső kézél is. Ez utóbbi még nem világos, hogyan oldható meg a jelenlegi kesztyűkkel, szerintem sehogy, de ez nagyon hasznos módosítás lenne és jelentősen változtathatna a "kickboxos jellegű" mozgáson. Ezen kívül a küzdőtér mérete is csökken, 9x9 méterről 8x8-ra, ez előnybe helyezi a támadóbb felfogást, kisebb a hely a menekülésre. Pörgősebb meccseket várnak tőle. Ha ez sem elég, lehet, hogy még tovább szűkítik.

Hajad eleresztve. Meg sem volt fogva. Relax!

Előzmény: Bandi-T (855)
Bandi-T Creative Commons License 2001.10.20 0 0 855
Shingitai,

Köszönöm a leírást.

Hmm, ha n? a technikai színvonal, az jó. Milyen er? engedélyezett?

DLala,

Ereszd el a hajunk! Ugye jól tippelek, hogy arra gondolsz, hogy a TKD-ban láttál ilyet? Ha igen, összezárlak egy kupac Muay Thai-fanatikussal, ha nem hagyod abba... :)Ha jól értem, ti a koreografált, de életszer? kivetelezés? bemutatóküzdelmet alakítjátok ki éppen, ami meg már máshol létezik egy ideje.

Úgy érzem versenyzel, és eközben el?nyhöz próbálsz jutni, néha azáltal, hogy becsmérelsz másokat (nem feltétlenül személyeknek címezve). Ez a stílus nekem nem tetszik.

Mit szeretnél jobban? Azt, hogy a TKD-t a saját értékeiért szeressék és csinálják az emberek, vagy azért, mert 'a TKD az igazi és egy csomó másik abból ered, onnan vesz át dolgokat'?

Szemtelen leszek: A sajátodat építsd, ne a másikét rombold. Ezzel az er?vel ugyanis egy ökölvívás-kedvel? is 'teljes joggal' mondhatná, hogy 'Ja, a TKD keszty?t használ? Hmm, vajon hol is láttam ezt? Olyan ismer?snek t?nik már húsz éve.'
Pedig pont te voltál, aki mondtad - és ezzel bizonyos keretek között egyet is értek -, hogy ha keszty?t és lábfejvéd?t húzunk a versenyz?kre, behatároljuk lehet?ségeiket, és nagyon eltér? eredmény már nem jöhet ki a dologból. A küzdelmek pontozásával sincs igazán másként, az is egyfajta korlátozás, ami bizonyos fejl?dési útvonalakat tesz valószín?vé a pontozási módszer fejl?dése, alakulása során, így, mint ahogy küzdelemben is, a pontozásban is létrejöhet két hasonló módszer.

Előzmény: Shingitai (853)
DLala Creative Commons License 2001.10.19 0 0 854
Három pont fejrúgásért? Hm, vajon hol is láttam ezt? Olyan ismerősnek tűnik már vagy húsz éve...
Előzmény: Shingitai (853)
Shingitai Creative Commons License 2001.10.19 0 0 853
A WKF a régi WUKO-nak az új neve, ez a szervezet tömöríti a trad. karatésok 95 %-át szerte a világban.
Az első szabályrendszer az Ippon Shobu volt, itt egy pontig ( ippon ) tartott a küzdelem, vagy két félpontig ( wazari ) - a Judo és kendo mintájára.
Később alakították a Sanbon shobut, ahol három pontig tartott a küzdelem, egy technika vagy ippont ért - ha tiszta pontos volt- , vagy wazarit, ha nem volt a legszebb és legtisztább.
A mostani új verseny rendzer átalakította a pontozást, az eddigi félpont -egypont, az egészpont - kétpont, és van hárompont is.
Hárompontot a tisztán találó fejrugások és lábsöprések ztiszta ütéssel egybekötve érnek.
Tulajdonképpen növekedett a versenyzők technikai szinvonala, ezt tükrözi az új szabályrendszer.
Előzmény: Bandi-T (847)
DLala Creative Commons License 2001.10.19 0 0 852
A trad. küzd. az valóban védő nélkül és minden technika megengedett, sőt. Támadónak no contact, védekezőnek viszont kötelező a contact. Kétfős csapatok mennek, lehet fiú-lány is, meg ifi-felnőtt is. Tehát begyakorolt koreográfia másfél percig. Fontos, hogy ez bár hasonlít, de nem olyan, mint egy bemutató, színészkedni tilos, pörögni kell, azt pontozzák, mennyire reális a dolog. A szabályrendszer alakulóban van, ez még nem teljesen a végleges.
Az esemény vasárnap kb. 11-kor kezdődik és tart este 6-ig, hétfőn 9-től kb. 5-ig.

A csapat OB Pesten lesz, november vége felé, Kőbányán a Szt. László Gimiben.

Előzmény: Bandi-T (850)
Bandi-T Creative Commons License 2001.10.19 0 0 851
Vanak = vannak.

Közben megtaláltam, 2001. december 8-án, szombaton lesz a VI. Hanshi ZBK kupa Budapesten, az NSI körcsarnokban. http://www.kempo.mentha.hu/

Előzmény: Bandi-T (850)
Bandi-T Creative Commons License 2001.10.18 0 0 850
Ez az DLala! Vanak ám itt események, tessék postázni ?ket.

Lesz például nemsokára Zen Bu Kan Kempo bajnokság is, arról is megpróbálok majd id?pontot szerezni (egyel?re pont nem találom a website-ot), vagy beizzítani a kempósokat, hogy kezdjék el ?k is küldeni az információkat.

Mit jelent a tradícionális küzdelem? A tippem, hogy véd?felszerelés, illetve legalábbis keszty? és lábfejvéd? nélkül?
Hánykor kezd?dik az esemény?

Előzmény: DLala (849)
DLala Creative Commons License 2001.10.18 0 0 849
ITF Taekwon-Do Egyéni OB 2001
serdülő-ifi-felnőtt
Október 21-22
Orosháza, Eötvös tér, Eötvös iskola csarnoka

Versenyszámok:
szabad küzdelem
formagyakorlat
erőtörés
technikai törés

valamint extraként:
tradicionális küzdelem
bemutató csapatok versenye

praclee Creative Commons License 2001.10.18 0 0 848
Bandi jössz?
Még vki?
Előzmény: Bandi-T (844)
Bandi-T Creative Commons License 2001.10.17 0 0 847
Hát igen, lassan nincs elég bet? az ABC-ben a sok kick-box szövetségnek, ezért asszociáltam ilyesmire. :)
Milyen az új hárompontos versenyt felváltó versenyszabályzat?
Előzmény: Shingitai (845)
Shingitai Creative Commons License 2001.10.17 0 0 846
Holnap , csütörtök reggel lesz vele ( S. Kovács Ádám ) és mesterével ( Zallel László ) riport az RTL Klub reggeli műsorában.
Shingitai Creative Commons License 2001.10.17 0 0 845
WKF - World Karate Federation, ez a hagyományos japán ( Shotokan, Shito, Wado, Goju- ryu ) Iskolák világszervezete.
A verseny Athénban volt. A verseny rendszer az új hárompontos versenyt felváltó versenyszabályzat szerint folyt.
Előzmény: Bandi-T (844)
Bandi-T Creative Commons License 2001.10.17 0 0 844
Köszönöm praclee, a szakállam nevében is. :)
Már többen is életveszélyesen megfenyegették. :)

Gratula! WKF, mint World Kickboxing Federation? Hol volt a verseny?

Erről jut eszembe, hogy november 2-án vagy 3-án (a lényeg, hogy szombaton) Debrecenben lesz a magyar kick-box full-contact, low-kick és WAKO-Thai szabályrendszerek OB döntője. http://www.surfnonstop.com/~bandit/2001versenynaptar.html

Előzmény: Shingitai (843)
Shingitai Creative Commons License 2001.10.17 0 0 843
A hétvégén a WKF junior ( 18 -21 évesek ) VB-n S. Kovács Ádám aranyérmes lett.
Ő az első magyar aki ilyen jó eredményt tudott elérni világversenyen. Gratula.
praclee Creative Commons License 2001.10.16 0 0 842
Bandi szakáll nélkül már nem is lenne Bandi!!:))Fel se ismerném:-DD
Előzmény: amadeus (841)
amadeus Creative Commons License 2001.10.16 0 0 841
Én voltam :)
És vágd le a szakálladat!!!
Előzmény: Bandi-T (840)
Bandi-T Creative Commons License 2001.10.04 0 0 840
Mi végül átmentünk a nyergesújfalui kick-box OB után. Te voltál?
Előzmény: flexy (836)
DLala Creative Commons License 2001.10.02 0 0 839
Szívesen.
Előzmény: flexy (838)
flexy Creative Commons License 2001.10.02 0 0 838
Kösz.
Előzmény: DLala (837)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!