Keresés

Részletes keresés

DoHi Creative Commons License 1999.12.15 0 0 40
Mindenen lehet filózni, akár azon is, hogy a holnapfia (*) felgyújtotta mert valaki nem tejelt meg ilyesmi. Ez mindegy. Majdnem biztos, hogy megint szépen formálódó demokráciánk egy ügyes kis feketekeze van a dolog mögött. Az adakozás szempontjából mindegy, hogy hova dobáljuk a lét úgyis eltűnik kb 10 %-a, de ez senkit ne idegeljen mivel a nagy rész a helyére kerül majd.
Ez mindíg így van, ezen nem lehet változtatni amíg emberek kontrollálják a pénzdolgokat.
Én 5 ruggert köldök (index v. ISM) gondolok..

csumi DoHi

(*) holnap=ma

kivi Creative Commons License 1999.12.15 0 0 39
Na most akkor a BS újjáépítéséért gyűjtjük a pénzt, vagy a mellünket akarjuk verni, hogy "ezek a netes fazonok milyen jófejek"?
Maradok az ISM számlájánál.
Előzmény: Takács Viktor (28)
Bölikukac Creative Commons License 1999.12.15 0 0 38
illetve kérdezem ...
Bölikukac Creative Commons License 1999.12.15 0 0 37
... és még érdezem a t. adakozókedvűektől: hogyan álltok az árvízkárosultakhoz? He?

Azistenit...

aal Creative Commons License 1999.12.15 0 0 36
:-)))))))) Igazságod vagyon.
Előzmény: CooCooFooZoo (29)
bandikaa Creative Commons License 1999.12.15 0 0 35
Jah, o meg majd szepen lenyulja:)))

bandikaa

Előzmény: ZBB (32)
egyszerü Creative Commons License 1999.12.15 0 0 34
Nos ha az Index koordinál, és ellenőrizhetően megy a pénz, esetleg tájékoztatva az Index olvasót, akkor én is adakozok.. jó ügyért mindent.. különösen ha a BS-ről van szó.
ZBB Creative Commons License 1999.12.15 0 0 32
Én biztos fogok adni valamennyit, mert szerintem inkább BS épüljön, mint Nemzeti Színház!
Kovács lászló azt javasolta hogy a parlamenti képviselők 13.havi "jutalmát" kellene e célra áldozni, jó ötlet!
Husky Creative Commons License 1999.12.15 0 0 31
Köszönöm, erre gondoltam a topic nyításkor.

Üdv
Husky

Előzmény: Takács Viktor (28)
guss Creative Commons License 1999.12.15 0 0 30
Én pont annyit ajánlok fel, mint amennyivel a dajcs hozzájárul a hétvégi délutánokon a BS jegén "tömegsportoló" műkorcsolyás gyerekeink edzéseihez... Kezdő 590, haladó 690. Per 50 perc. Hétvégén, délután. Tartsatok ti is inkább lovat. Az olcsó!

guss

CooCooFooZoo Creative Commons License 1999.12.15 0 0 29
Ezennel felajánlom, hogy nem hívom fel az ISM-et és nem mondom a telefonba azt, ami a dolog kapcsán kapásból eszembe jut.

Íme, újabb milliárdos trehányság, f@szság: két napja (hete?) volt a tűzvédelmi bejárás, mindent rendben találtak azok, akik most a Helyreállítási bizottságban fognak jópofizni. (A Bizottság tagjai az ISM, az NSI és a BS felelős vezetői...)

Talán először fizessenek ők, és szeretném látni, ahogy lapátolnak az újjáépítésen. Akkor talán majd én is.

Takács Viktor Creative Commons License 1999.12.15 0 0 28
Kedves adakozók, ha gondoljátok, az Index vállalja a koordinálást. De ez nem olyan egyszerű, mint elsőre látszik. Reméljük, holnap már ide tudjuk írni azt a számlaszámot - s az alapítvány nevét -, ahol gyűlhetnek a Törzsasztal és az Index olvasói által felajánlott összegek.

Ez talán azért is lenne jobb, mint az ISM nagy kalapjába dobálni a forintokat, mert meg lehetne mutatni: ezek az adományok a netes közösségtől érkeztek.

Youwine Creative Commons License 1999.12.15 0 0 27
ISM számlában nem nagyon bízom. De azért felajánlok egy szerényebb, 6-700 millió Ft-os összeget. Azt, amit az ISM a "pröfi" magyar labdarúgásba óhajtott befektetni ezidáig.

rzoli Creative Commons License 1999.12.15 0 0 26
>Majd amikor másfél év után felépül végre az új BS, tutira fogadni mernék rá, hogy benne lesz >jónéhány párt választási kampányában a refrén!

Hm.... A Nemzeti Színház mióta is épül? Nagyon optimista vagy.

Z

Előzmény: Halászkirály (21)
pancho Creative Commons License 1999.12.15 0 0 25
A magam részéről egy nagy lóf..-t a s@ggükbe. Miért nem biztosították? Másrészt meg amikor ott voltam, azt megfizettem, a jó zsíros nyereségekből lehetett volna fizetni a biztosítást. Adakozzon nekik a halál!
Vagy aki adakozik, azt utána ingyen beengedik? Vagy azért adakozzak, hogy ha kész lesz, egyesek megint halálra keressék magukat vele?
morpet Creative Commons License 1999.12.15 0 0 24
Az ISM valami 40 milliós hozzájárulást tervez. Hát ez elég kevés. Ha csak minden 10. magyar adna 1000 Ft-ot, az már majdnem 1 milliárd lenne. Talán azok a neves előadók, akik zenészként, énekesként léptek fel a BS-ben, szintén hozzájárulhatnának. A magam részéről még nem tudom, mi módon tudnám támogatni a mielőbbi újjá/újraépítést.
Husky Creative Commons License 1999.12.15 0 0 23
Erre vártam..... irány a Posta és máris fizetem be a felajánlásomat.

Üdv
Husky

Előzmény: VaLaki (22)
VaLaki Creative Commons License 1999.12.15 0 0 22
Várják a pénzbeli segítséget is

Napokig tarthat amíg felmérik, mekkora kárt okozott a Budapest Sportcsarnokban támadt tűzvész, de szinte biztos, hogy az államnak többmilliárd forintjába kerül majd az épület újjáépítése. A BS épületén nem volt biztosítás, tudtuk meg az Ifjúsági és Sportminisztérium sajtóosztályán, így a rendbehozatalt teljes egészben az állam finanszírozza. Értesüléseink szerint nemcsak a BS-re nem kötöttek biztosítást, több más közintézmény is védtelen a hasonló tragédiák ellen. A TV3 Napkelte című műsorának szerkesztősége adakozásra szólította fel a polgárokat, reggel nyolc óra tájban már meg is érkezett az első, 3 millió forintos felajánlás. Mint a Netkapu megtudta az ISM sajtóosztályán, az adományokat az

ISM-Budapest Sportcsarnok nevű, 10032000-01220050-50003008 számú

számlaszámra utalhatják az adakozók. Az ISM 40 millió forintot utalt át a romok eltakarítására.
Helyreállítási bizottság alakult, mely az újjáépítést koordinálja a következő hetekben, hónapokban. A Bizottság tagjai az ISM, az NSI és a BS felelős vezetőiből állnak össze. Hamarosan összeül a Parlament ifjúsági-és sportbizottsága, ahová az összes parlamenti párt frakcióvezetőjét meghívták.
V.Cs.



Halászkirály Creative Commons License 1999.12.15 0 0 21
Az a legszomorúbb az egészben, hogy nyáron még a Népstadiont akarták földig rombolni potom 2 milliárdért(!) az osztrák-magyar foci EB miatt.
Hát most lerombolódott a BS, tök ingyen...

És mint az előre megjósolható volt, ma délelőtt a parlamenti pártok máris "saját hatáskörben" kapadoznak a 'felújítás értelmi szerzője' titulusért! Aztán majd fél év múlva meg is hoznak egy összpárti határozatot, amely állami pénzek juttatását kezdeményzi a BS újjáépítésére, szigorúan kikerülve a Fővárosi Közgyűlést. És akkor még egy fillér sem került átutalásra a felújításra! Majd a helybentopogás okát a főpolgármesterre kenik!
Majd amikor másfél év után felépül végre az új BS, tutira fogadni mernék rá, hogy benne lesz jónéhány párt választási kampányában a refrén!
Hát ezt az előre megjósolható cirkuszt elkerülve kéne minél hamarabb összefogni a civileknek!

John Zero Creative Commons License 1999.12.15 0 0 20
platina:
Igen, csak az inkabb 40-80 millió Ft, nem pedig 400... Sajnos, vagy szerencsere, nem kapnak a kepviselok havi 100-200 EFt-nel tobbet ;)
Előzmény: platina (19)
platina Creative Commons License 1999.12.15 0 0 19
John Zero:
Véleményem szerint 400 millió nem is olyan kis összeg, egy néhány milliárdos beruházásnál sem.
Egyébként annak, hogy a képviselők ajánlják fel a 13. havijukat, éppúgy ellene lennék, mintha engem kérnének e nemes gesztusra, én is kapok ugyanis ilyet, ha kevesebbet is.
Közpénzek elkülönítése sem jó nekünk, de ez marad.
hc Creative Commons License 1999.12.15 0 0 18
Felajánlom a teljes gázsimat, amit a BS újraépítésének támogatására rendezendő super-koncert műsorvezetőjeként kapnék. Ha kell a buli szervezésében is segítek.

hc

favago Creative Commons License 1999.12.15 0 0 17
Ezt veszem ironianak
Előzmény: John Zero (15)
NaNe Creative Commons License 1999.12.15 0 0 16
Ha tetszik, ha nem mindenki fog 'önkéntesen adakozni', ugyanis a költségvetésből fogják finanszírozni az újjáépítést.
Mivel a BS nem volt biztosítva, a biztosító cégek megúszták a néhány milliárdos veszteséget és ez a teher most a keresőképes lakosságra hárul.
Ha az állam - mint a BS tulajdonosa - kártalanítja a karácsonyi vásár kereskedőit, akkor valószínűleg ezt is mi fogjuk kifizetni.
(Nem az adakozó kedveteket akarom elvenni - mert jó ötletnek tartom - inkább csak bosszankodom, miért nem volt biztosítva egy ilyen nagy értékű épület)

NaNe

John Zero Creative Commons License 1999.12.15 0 0 15
favago:
Szerintem az keves penz.
Ha 400 kepviselovel szamolunk, es mindenki kapna 1 milliot (amit nem kap, mert ennek kb. 5-10-ede a fizetesuk), akkor jonne ossze 400 millio, ami meg mindig edeskeves...
Előzmény: favago (14)
favago Creative Commons License 1999.12.15 0 0 14
MTI:
Kovács László, az MSZP parlamenti frakciójának vezetője tudatta: a frakcióvezetés javasolni fogja a képviselőcsoport tagjainak, hogy ajánlják fel a parlament által kedden jóváhagyott 13. havi fizetésüket a Budapest Sportcsarnok újjáépítésére.

Laci Creative Commons License 1999.12.15 0 0 13
Én felajánlom az összes képviselő 13. havi jövedelmét, plusz Orbán és Demszky lakását (vagy házát, mittomén milyük van).
papipa Creative Commons License 1999.12.15 0 0 12
Bár nem köt túl sok szép élmény a BS-hez és az elmaradó Csámbó Csimi koncertek miatt sem fáj a szívem, 10.000 Ft-ot mégis felajánlok az újjáépítésre, feltéve, ha nem "Nemzeti színház tégla-jegyes" módszerrel folyik majd a gyűjtés.
oops Creative Commons License 1999.12.15 0 0 11
Vannak k étségeim, mind az index koordinálókészségéről, mind a gyűjtés célbajutásáról (lásd Nemzeti Színház téglajegyei stb.)
Egyébként nagyon szép és nemes gesztus. Csak óvatosan!
Husky Creative Commons License 1999.12.15 0 0 10
Leszögezendő.....

Ez itt önkéntes felajánlás akar lenni. Mint budapesti lakos igen a szivemhez nőtt a BS. Anno az elsők látogatók között voltam 8 évesen. Ha jól emlékszem az első esemény amin kint voltam egy jégkorong Magyar Nemzet kupa volt. Utána következett az 1983-as C csoportos jégkorong VB és folytathatnám tovább a megannyi emléket.

Nekem rengeteg szebbnél szebb emlékem kötödik a BS-hez és szeretnék valamennyit visszaadni "NEKI". SZVSZ sokan vannak még igy.

+1szer
EZ EGY ÖNKÉNTES FELAJÁNLÁS SZERETNE LENNI.........

Előzmény: PS (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!