Keresés

Részletes keresés

pannn Creative Commons License 2020.09.06 -3 0 328

A neved plusz gmail? Vagy mar nem az?  Ha nem mennenk a Kakamegaba akkor a Mt Elgon is kimaradna.

Előzmény: W.L. (326)
W.L. Creative Commons License 2020.09.06 0 0 327

Amugy en fontossagi sorrendben Lamut es a Gedi romokat Kakamega eke tennem, es akkor odafeke Mombasa ovarosa is meger egy setat.Tana River Lamubol szinten viszonylagg konnyen elerheto, es szerintem kulonlegesebb Kakameganal.

Szoval  hegy es a Mara utan ezeket vennem sorra, aztan eldol, mi fer meg bele.

 

W.L. Creative Commons License 2020.09.06 0 0 326

Nem kaptam meg, a Spamben sincs.

Előzmény: pannn (324)
W.L. Creative Commons License 2020.09.06 0 0 325

Patak van, reggelre be is fagyott a szele szepen, de oszinten szolva mar nem emlekszem, hogy oldottuk meg az ivovizetegyebkent mi is a heggyel kezdtunk par nap Nairobi utan, bar ennek fo oka az ausztral srac volt akivel osszealltam. De Nairobiban mindjart szervehetitek a Marat is.

Igy a 2 fo attrakcio az elejen lenne.

 

 

 

Előzmény: pannn (324)
pannn Creative Commons License 2020.09.06 0 0 324

Irtam tegnap.

Mindenhol azt irjak hogy a Mt Kenya legjobb szeptemberig. Ha Kakamegaban kezdunk akkor oktober kozepere erunk a hegyhez ha Nairo bibol azonnal odamegyunk akkor oktober elejen. Szerinted ez a ket het szamit valamit. Szivem szerint en is Kakamegaban kezdenek mert egyszerubb lenne oda repulni de a masik problema hogy viszunk itthonrol csomagolt kajat a hegyre es akkor azt vegig kellene cipelni. Raadasul nem vagyok biztos abban sem hogy megusszuk a sator cipeleset.

Vizet lehet szerezni a hegyen, patak stb?

Előzmény: W.L. (323)
W.L. Creative Commons License 2020.09.05 0 0 323

Nincs meg, irj ram.

W.L. Creative Commons License 2020.09.05 0 0 322

Nem mindig szentiras ami a LP-ben van.

Ha megtalalom az emailed, megirom, hol foglaltuk mi.

Nekem valojaban csak $100 volt 2 ejszaka, mert az elso delutani szafarit kihagytam. Es abban minden benne volt. Szallas egyedul jokora, butorozott satorban, folyo vizes furdoszobaval es angolvecevel, jo kaja, 1 egesznapos es 1 delelotti szafari, oda-es viszzaut. Meg a "belepo". Siman megerte.

Előzmény: pannn (321)
pannn Creative Commons License 2020.09.05 0 0 321

Igazad van siman el lehetne tolteni 5-6 hetet. Nezegetem a Mara-t, az LP 150-200 USD-t ir egy napra a 4 WD-re plusz a belepo plusz az odajutas.

Előzmény: W.L. (320)
W.L. Creative Commons License 2020.09.05 0 0 320

Inkabb az elso, mert akkor maradhattok mindjart a repteren.

Ugye, hogy erdekes Kenya. 5-6 het sem lenne ra sok, nemhogy 3.

Előzmény: pannn (319)
pannn Creative Commons License 2020.09.05 0 0 319

Nekem regi vagyam volt az Erta Ale, az ara 100USD/nap volt, ha mashova megyunk akkor is elmegy 70 USD az a 30 kulonbseg nekem megerte.

Na de Kenya. Hajnali haromnegyed haromkor erkezunk Nairobiba es szeretnenk azonnal tovabb menni. Mivel keves az ido es minnel tobbet olvasok annal erdekesebb az orszag igy akar egy repules is beleferne foleg mert olcso. Te hogy csinalnad? Azonnal elrepulni Kisumu-ba es onnan Kakamega, Elgon, Nakuru, Mt Kenya Nakuru Naivasha ....... vagy Nairobi Naivasha Nakuru Mt Kenya Nakuru es Kakamega .......?

Előzmény: W.L. (318)
W.L. Creative Commons License 2020.09.04 0 0 318

Nekem mindent penzt egy latnivalo sem er meg. :-)

De olyanra sem nagyon tudnek gondolni, ami tobb szaz dollart erne meg csak ugy, egymagaban.

Egy erdekes orszag vagy akar csak egy erdekes uj regio, szigetcsoport mar igen, de csak egy latnivalo aligha. 

Előzmény: pannn (317)
pannn Creative Commons License 2020.09.04 0 0 317

Engem is az állatok (is ) érdekel (mondjuk érdekes hogy a nagyragadozók annyira nem) de az Erta Ale minden pénzt megért és így vagyok a Nyirangogoval is.

Előzmény: W.L. (316)
W.L. Creative Commons License 2020.09.04 0 0 316

Rakerdeztem egy indonez baratnomnel aki utanam par evvel ment ugyanazzal a ceggel, o 200-at fizetett.

O aztan szinten ajanlotta egy indonez baratjanak aki megint csak kesobb ment, akkor is olcso volt meg a ceg.

Ahhoz kepest, hogy ti mennyit fizettetek egy vulkanturaert Etiopiaban, szerintem nagyon megerte, de persze mindenkit mas erdekel jobban, engem pl az allatok. A Maraban oroszlanok, gepardok, szerval, fekete orrszarvu mind megmutatkoztak 2 nap alatt, a sok "kozonsegesebb" allaton kivul. Mondjuk akkor latogato is volt boven, de gondolom most sokkal kevesebb lenne.

Amugy nyilvan az altalad kivalasztott parkokban is lathattok sok allatot, csak gondolom azert nem annyit mint a Maraban - valamiert csak a Serengeti-Mara (ezeket ugye a hatar valasztja csak kette) Afrika leghiresebb parkja.

En Kenyaban mas parkban nem is szafariztam, eleg volt egyet kifizetni. 

Ja, es mi osszesen 3-an voltunk az egesz 3 napos turan.

Szoval nem is a nagy letszamtol volt annyi amennyi.

W.L. Creative Commons License 2020.09.04 0 0 315

Anno 50 volt.

De en belepot nem lattam.

Szerintem zsebbe fizetett a soforunk.

Előzmény: pannn (314)
pannn Creative Commons License 2020.09.04 0 0 314

Most ha bent lakunk a parkban 70 USD ha kívül akkor 80 USD a napi belépő naponta.

Előzmény: W.L. (313)
W.L. Creative Commons License 2020.09.04 0 0 313

Mivel en Tanzaniaba mentem Kenyabol, es Ugandabol jottem vissza, az Eszak kimaradt, de mint mar parszor irtam, az hangzik nekem is az orszag legerdekesebb reszenek tajak es torzsek szempontjabol.

Persze, hogy nem mostanaban voltam, de a szomszedos tanzaniai oldalon a Serengetibe mar akkor is napi $100 volt csak a belepo, tehat a Mara annyiert nagyon megerte.

Osszessegeben Kenya kelet-afrikai szinten nagyin jo volt ar-ertek aranyban, de megis nyujtotta kb ugyanazt, mint a sokkal dragabb Tanzania. 

Nem ugy mint pl Malawi ami sokkal olcsobb, de allat is alig van parkjaiban.

 

 

Előzmény: pannn (312)
pannn Creative Commons License 2020.09.04 0 0 312

Gondolom nem mostanában voltál. Egyébként felmentél északra is? Az is érdekesnek tűnik de nyilván nem megyünk. Amúgy amiket összeválogattam jók? Gondolom ki is tölti szépen a kb 3 hetet. 

Előzmény: W.L. (311)
W.L. Creative Commons License 2020.09.04 0 0 311

A vandorlas java par nap egy evben.

Az ev tobbi reszeben sem ures a park.

En egy olcso hatizsakos szallasrol mentem, $150 volt Nairobibol 3 nap 2 ej, haztol-hazig szafarikkal, szallassal  es kajaval. Ennyit boven megert nekem.

 

Meg a Tana Primate Sanctuary volt erdekee.

Ott 1 db masik turista nem volt, es a belepot sem szedtek be.

Előzmény: pannn (310)
pannn Creative Commons License 2020.09.04 0 0 310

Gede és Lamu még érdekelne is de nem tudom mennyire jutna rá idő. A Mara-ban az állatvándorlásnak kb vége mire mi odaérünk valamint azok az állatfajok máshol is láthatóak ha jól tudom. És az ára is húzós.

Előzmény: W.L. (309)
W.L. Creative Commons License 2020.09.03 0 0 309

Hat, nem ertem a logikadat.

Az orszag impozans tortenelmi latnivaloi (Gedi, Lamu) mind Keleten vannak, a Mara pedig az 1. szamu klasszikus termeszeti latvanyossag.

Persze izlesek es pofonok.

Előzmény: pannn (308)
pannn Creative Commons License 2020.09.03 0 0 308

Mara biztosan nem lesz.

Előzmény: W.L. (306)
pannn Creative Commons License 2020.09.03 0 0 307

Ha nem gaz az Elgon akkor szivesen mennnek amugy is kellene valami Kakamega kornyeken ha mar odaig elmegyunk. A keleti resz csak akkor ha lesz ido ra, nem ragaszkodom sem Watamu sem Mombasa-hoz. Sajnos kell ket het a karantenra is.

Előzmény: W.L. (305)
W.L. Creative Commons License 2020.09.03 0 0 306

Ja es persze a Mara!

Előzmény: W.L. (305)
W.L. Creative Commons License 2020.09.03 0 0 305

Esely mindig van de higy mekkora, arrol fekeslegesmoat fantazialni. Gondolom azert nyitottak, mert akarnak turistakat.

Lamu nincs tervben???

Esetleg Elgon?

23 nap? Multkor meg 6 hetet emlegettel.

Előzmény: pannn (304)
pannn Creative Commons License 2020.09.03 0 0 304

Mikor mondtad akkor már megvettem, nézegettem de még nem volt időm alaposan átolvasni. De kb a következő dolgokra gondoltam Kakamega forest, Lake Bogoria, Lake Nakuru, Hell"s gate, 5 napos Mt Kenya. És ha mér marad valami idő akkor Mombasa-Watamu. 23 teljes napunk van. Esetleg tudsz még valami nagyon érdekeset és egyedit? Amúgy most megfelezték a belépők árait. Szerinted van arra bármi esély hogy Kenya a magyarok estében visszavezesse a két hét karantént? Bár gondolom ha az oroszok, amerikaiak, indiaiak mehetnek akkor nálunk sem lesz gond.

Előzmény: W.L. (303)
W.L. Creative Commons License 2020.09.02 0 0 303

Na, es erdemes volt felvenni hozza a szemuveget?

Talaltal benne jo tippeket?

Szerintem kulonosen az eszaki orszagresz leirasa jo benne, de a partvideke is nagyon jo.

Előzmény: pannn (302)
pannn Creative Commons License 2020.09.02 0 0 302

Igen, sőt még szemüveget is kellett vennem hozzá mert olyan apró a betűméret. Amúgy tegnap törölte a Turkish az össze járatát Budapestről. Így Bécsből megyünk.

Előzmény: W.L. (301)
W.L. Creative Commons License 2020.09.02 0 0 301

Apropo a Rough Guide-ot megvetted vegul?

Előzmény: pannn (300)
pannn Creative Commons License 2020.09.01 0 0 300

Még ma is van kedvezmény de erre írtam hogy kettőnkre mindösszesen 40 ezer forint, ha ma veszem ennyivel olcsóbb ha holnap vagy két hét múlva ennyivel drágább vagyis az a rendes ár. Nepálnál nagyobb jelentősége lett volna mert ott sokkal többet nyertünk volna. Jelen helyzetben csak egy ország lesz. Nyirangongot nem mostanra gondoltam, amúgy Ruandából lehet menni.

Előzmény: W.L. (299)
W.L. Creative Commons License 2020.09.01 0 0 299

A jegyvasarlas problemajat nem latom at.

Te irtad mult heten, hogy hetfoig kell megvenni.

Zanzibar sem erdekel? Tortenelmi szempontbol.

Nyirangongo ugye Kongoban van, 2 orszaggal odebb, olyan orszagban ami meg maskor is zuros, nemhogy most. Ez nem is tudom, hogy merult fel benned. Meg azt sem tudom, Uganda nyitva van-e, vagy Ruanda.

 

Előzmény: pannn (298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!