Keresés

Részletes keresés

Liquid_FX Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2450
Kösz szépen. :-)
A lapot hálistennek nem a bannerekből befolyó bevételre alapozzuk. Pénzt nem akarunk kérni érte, jó lesz az nektek ingyen is... :-)
Előzmény: HZX (2449)
HZX Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2449
Szerintem nyugodtan lehet fizetős is - én biztos áldoznék rá havonta annyit, amennyi az ujság volt - ha ezzel biztosan fenn lehet tartani a színvonalat. Szívemre venném, ha beindulás után pár hónappal leállna, mert nem telne szerverbérletre a banner-ekből. A legjobbakat!
Előzmény: Liquid_FX (2448)
Liquid_FX Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2448
Az Online már létezik (www.576.hu , ugye). De: a lap jelenlegi formája nem arra lett kitalálva, hogy full-extrás gamerlap fusson rajta. Most a következők fognak történni:

1. A jelenlegi dizájn átszabása, új fícsörök (hely a cikkeknek, letöltés-szekció, normális forum) gyors implementálása. Nem lesz gyönyörű, de tartalmas lesz - ez egy erős héten belül várható, akkor indítjuk a cikkeket is. Sok rivjü, privjú - mint a papírlapban. A hírek múlt hét óta mennek, nagy mennyiségben (napi 20-25) Multiplatform játékhírek, kis emuláció, kis retro, kis film, meg ami éppen az eszünkbe jut... :-)

2. Március. A teljes pompa. Teljesen új design, fícsörök véglegesítése. A bolthálózat teljes készletét kínáló online bolt. Nyereményjátékok. Csevegő Online.

Nagyjából így fog kinézni a dolog, kövessétek figyelemmel... :-)

Előzmény: ávid (2447)
ávid Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2447
Ok *sniff*... Szal mikorra várható az onlány?:)
Előzmény: Liquid_FX (2437)
Bazska Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2446
Nagyon sajnálom az 576-ot. Nekem évekig a KByte volt A LAP, így, végig nagybetűvel. Aztán volt szerencsém majd' egy évig ott rontani a levegőt és nagyon szerettem a szerkesztőségben uralkodó hangulatot.

Ha János távozása után egyből Reiker került volna nyeregbe, talán nem itt tartanánk. Mondom talán.

Béke poraira...

bubis Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2445
Azert a most megjelent Indexes cikkben nem artott volna megjegyezni, hogy 576 = 512 + 64, es ez azert van, mert eredetileg a Commodore Amiga es a C64 volt a tema. Tehat ez nem egeszen egy PC-s gamer magazinkent indult es nagyon sokan vannak akik nem igy emlekeznek ra.
Beke poraira!

Andras

Cyroo Creative Commons License 2003.01.21 0 0 2444


R.I.P

Liquid_FX Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2443
A válasz röviden: nem. Se pénz, se paripa nincs most egy zsebből finanszírozott laphoz.
Az online valóban jó dolog. Szeretnénk hinni, hogy jobb, mint egy papírújság - ez majd elválik. :-)
Előzmény: HaZe (2441)
HaZe Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2442
Főleg hogy a legutóbbi számban volt életem első nyereményjátéka, amire tudtam a válaszokat :) Platoon compo...
Előzmény: HaZe (2441)
HaZe Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2441
Már megkérdeztem máshol is, de ha esetleg nem érne ide, akkor:

nem lehetne a lapot saját erőből tovább vinni, akár emelt áron is? A Magyar Narancs -al ugyanezt játszották pár éve, meg az Alaplappal is, mindkét helyen a régi szerkesztőgárda megcsinálta a dolgot, drágább lett igaz, de az érték megmaradt. Jó az on-line dolog is, de sohasem veheti fel a versenyt a papíralapú újsággal.

Előzmény: Reiker (2440)
Reiker Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2440
(Kevés számú) Hölgyeim és Uraim!

Majd’ egy hónap sötétség / érdekegyeztetés / tárgyalás után január 9.-én, 16 óra 17 perckor az alant elterülő közleményt voltam kénytelen továbbítani az 576 KByte egykori stábjának:

“Uraim és Uraim,

Mai nappal szomorú kötelességemnek kell eleget tennem - közölni valahogy ezzel a Belevaló Bandával, hogy kihúzták alólunk a szőnyeget: az 576 KByte megszűnik. Pontosabban katonai és civil idő szerint is ez immáron a múlt: az 576 KByte megszűnT. Kaput. Konyec. Nem lesz több szám. Ez nem csupán a 139. alkalom volt, de egyben az utolsó is. Okok? A vezetés hivatalos indoklása: a lap veszteséget termelt folyamatosan CoVboy távozása óta, az állapotok pedig nem változtak markánsan érkezésemmel sem.

Személyes konklúzió: a bazárt bezárták, kulcsot pedig nem kaptam, hogy tovább bulizzunk. Azon kívül, hogy szeretném minden kedves protagonistának hálásan megköszönni a lap és személyem felé kifejtett áldásos hajlamát a megszámlálhatatlan kompromisszumra, egyúttal jelezném: ez a csapat nem egyszerűen egy csapat volt számomra, hanem "a" csapat. Történelmet írtunk együtt. Jó volt. Most oszolj.

Köszönettel,

Teó”

Ma, 11 nappal később NEM ért meglepetésként a bejelentés, miszerint a GameStar és az 576 KByte “összeolvad” – fent említett vezetés ezt az információt már a múlt héten megosztotta velem. A hivatalos bejelentést a GS vállalta magára – addig hírzárlat. Hogy ne mosdassuk a szerecsent: a CD melléklet project az utolsó (utáni) fűszál volt – csak rövid, szinte megfoghatatlan ideig tartotta fenn a reményt (a koncepcióval kapcsolatban egyébként valahol, valamelyik fórumban már kifejtettem a magánvéleményem – hogy hol, arra nem emlékszem: “the net is vast and infinite” :). Hosszú távon ez sem találtatott segítő kéznek, a roló lehullt.

Az álmok azonban nehezen törnek.

Ahogy a GS közleményben is áll: “A stafétát teljes egészében a GameStar szerkesztősége viszi tovább”. Nem roncsolódott szét azonban a Kbyte csapat sem: Liquid, Balage, Stinger, Dae, Stiletto és jómagam új project-be fogtunk – szerény ambícióink szerint ez Pannónia legjobb / legfrissebb ONLINE magazinja lenne, ami jelenleg a www.576.hu címen tengeti aluldesign-olt, soványka életét. A nagy profilváltás márciusra várható, mikor megújult külsővel, felturbózott belsővel kívánjuk felköttetni a drótolt vetélytársakkal a gatyót. Ez lenne Magyarország első professzionális, fizetett (nem fizetős!!!) számítógépes és videojátékokkal foglalkozó, áruházzal egybeláncolt tartalomszolgáltatása. Nem egyszerűen néhány hír, amit szabad perceinkben postolunk, sokkal inkább egy MAGAZIN a hálón. Jövője kizárólag rajtatok múlik - a tartalomra szánt anyagi keret ugyanis egyedül a látogatók számának függvénye.

Hogy jön a képbe a GameStar? Nos, két féle olvasónk volt. Aki szerint romlott a KByte, és aki szerint javult. Előbbiek megkapják majd az IDG kiadványát, ahol a srácok valószínűsíthetően jobban / körültekintőbben ápolják tovább a hagyományokat és ebből adódóan valószínűleg még dinamikusabban fejlődnek majd e legenda asszimilációja révén – utóbbiak velünk tartanak a 21. századba, és élvezik az INGYEN kánaánt. Amit meg tudok ígérni: lesz teljes (letölthető) játék is. Lesz minden, ami egy papírújság, csak gyorsabban. Leszünk mi, az utolsó KByte utolsó álmodói. Most oszolj :).

Theodore Reiker

StingeR Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2439
A nagyérdemű velünk van :) A mag mindenképp..
Nekem erről az jut az eszembe, hogy: Egy újság mind felett.. egy újság kegyetlen ... :)
figyeld meg: 10 év múlva Retro lesz az 576 is ...
bár most az egyszer nem érzem valami kellemesnek ezt a retro dolgot... :/
txtdoc Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2438
Warezpimp köszönöm!
Én is így gondoltam.
A haláltánc elmélet úgy hülyeség, ahogy ki lett találva, mert tényleg sajnálom a KBytetot! A franc akart a jólértesültségével villantani, csupán érdekelt, hogy mi az igazság. Sajnos ma megtudhattuk... Siratóasszony sem vagyok, de azért ugye sajnálhatom a történteket???
Előzmény: Warezpimp (2425)
Liquid_FX Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2437
Jah, majd megtartjuk valahogy - ez mondjuk elég szokatlan egy online laptól (levrov9 de annyi baj legyen, nem csak ezen a területen szeretnénk megbontani a bevállt formát.

Ja és: sírj egyet, aztán nevess. :-)

Előzmény: ávid (2436)
ávid Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2436
hm most örüljek vagy sírjak? De csevi ugye lesz?!?!?!?!? akár online akár nem:)
Előzmény: Liquid_FX (2435)
Liquid_FX Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2435
Oké, szépen sorban:

1. Konzol marad, naná. Jobban fut, mint valaha.
2. Egen. Ennyire nem vették. Szerintem most egyik gamerlapot sem vesszik "annyira": sok eszkimó kevés fóka.
3. A GS-ben nem nagyon fog a jelenlegi szerzőgárdából feltűnni senki. Az ex-kollégák (értsd: Ender, SzJVC) viszik tovább a vérvonalat.
4. Szeppukut nem fogunk elkövetni, sőt: lesz szép, vastag, kőkemény 576 Online www.576.hu, ugyebár. A jelenlegi forma nem felel meg egy online gamerlapnak, tehát: gyorsan átalakítjuk a jelenlegi dizájnt (ez kábé egy hét), aztán második lépésként március magasságában vadiúj dizájn lesz fellőve + szép nagy online shopunk nyílik ugyanott. Tartalmat folyamatosan bővítjük addig: obszcén mennyiségű hír (ezt már a múlt héten is észrevehettétek) plusz coming soon: rivjúk (nem a szokásos onlin 2-3/hó, hanem 10-12) privjúk, interjúk, és pár olyan fícsör, amit majd meglepiként tálalunk mindez multiplatform megközelítésben. Reiker főszerkeszt, az ex-stább java cikkír. Ingyen, bérmentve, naponta, Nektek.

KaTy Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2434
ide is leírom,hogy sajnálom...kár érte...ennyire nem ment?
Credo_ Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2433
DaemonLaz: Jah, belolunk sajnos nem lesz GameStar-os, mondjuk nem lep meg, hogy engem nem vittek at, nagyon elszurtam a Retaliator-t legutobb. :)
Előzmény: DaemonLaz (2431)
IST Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2432
Megtudhatnánk miért is történt mindez?
A Gamestarnak ezáltal meg fog nőni az oldalszáma?
Van még hely "új" újságíróknak a Gamestarban? Mármint, hogy befogadjanak titeket.
Változik a Gamestar ára?
A Konzollal mi lesz?
Előzmény: Liquid_FX (2428)
DaemonLaz Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2431
R.I.P.

Stil, most már azt is tudjuk, hogy nem mi voltunk a legjobbak. :I Apropó, mikor csattanunk?

[ D a e ]

Előzmény: Stiletto (2429)
gguszti Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2430
Ugyan egy ideje nem olvasom a KByte-ot, de előtte jópár évig előfizető voltam, úgyhogy sajnálom, hogy nem él tovább (eredeti formájában). :(

A Konzol sikeresebb? Megy tovább változatlanul?

Előzmény: Liquid_FX (2428)
Stiletto Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2429
R.I.P.
(még ha nem is vagyunk köztemető :)
Előzmény: Liquid_FX (2428)
Liquid_FX Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2428
No, Hölgyeim és Uraim, jöjjön a hivatalos közlemény:

Magyarország legnagyobb múltú – 13 éve prosperáló - játékújságja, az
576 KByte, és a legdinamikusabban fejlődő PC-s játékmagazin, a
GameStar 2003. február 1-tol egyesítik erőiket.
A stafétát teljes egészében a GameStar szerkesztősége viszi tovább, de
munkájába bevonja az 576 KByte legjobb szerzőit, munkatársait is.
Az 576 KByte jelenlegi formájában, mint önálló újság megszűnik.
A 576 KByte előfizetői elofizetésük időtartamára a februári számtól a
GameStar CD-s, teljes játékokkal megjelenő számait kapják.
Az áruspéldányok vásárlói pedig, 2003. február 14-tol a standoknál,
illetve az 576 Shopokban is hozzájuthatnak az 576 KByte logóval is felvértezett GameStar-hoz.
Azon 576 KByte előfizetok, akik nem kívánnak élni a GameStar előfizetéssel, az 576 kByte kiadójánál, a Comgame 576 Kft.-nél jelentkezzenek levélben.
(1042 Budapest, Árpád út 112.)
Azon előfizetok, akik ezen igényüket nem jelezik, 2003. február 14-tol
a GameStar-t találják postaládájukban.

vicc Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2427
biztos az az oka a késlekedésnek, hogy reiker barátunk inkább a mdiakarriert választotta:)) (ld. magellán, szombat este)
Előzmény: Liquid_FX (2426)
Liquid_FX Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2426
Ez mind rendben is van, közlemény lesz. Csak tudod nem szeressük az első kommentjével "576 Sirató" kódnevű topikot nyitó nickeket. Nem vagyunk mi köztemető, nincs szükségünk önjelölt (és "huénazténdejóltájokozottvagyok" tipusú) siratóasszonyokra ... :-)
Előzmény: Warezpimp (2425)
Warezpimp Creative Commons License 2003.01.20 0 0 2425
Szerintem txtdoc nem volt bunko, es nem hinnem, hogy halaltancot szeretne jarni, bizonyara o is, mint itt mindenki, annak orulne, ha nem halna meg a magazin, de hat... Inkabb csak azt dobta fel, hogy tenyleg keruljon csisztuviz a poharba, biztosan tobbezer olvaso nyaggatja hetek ota az ujsagosat (foleg, mert ugye idenre nem lehetett elofizetni, es a beigert CD is eleg massziv hook), lassan ideje lenne veluk kozolni, hogy mi a helyzet, legalabb ezen a nemhivatalos forumon (mivel az 576.hu-s nem mukodik). De mint Liquid irta, vegul napvilagot lat azert az a hivatalos kozlemeny is meg a mai napon, ha kicsit kesve is.
kmm Creative Commons License 2003.01.19 0 0 2424
l úr :P
Előzmény: Liquid_FX (2423)
Liquid_FX Creative Commons License 2003.01.19 0 0 2423
Valami azért lesz, hétfőn tiszta víz kerül a pohárba.

(A Likivel Martin szokott nekem udvarolni, ne terjeszd... :-)

Előzmény: Ryu (2422)
Ryu Creative Commons License 2003.01.19 0 0 2422
Én kb 3 éve nem olvasom a KByte -ot, de befoghatnád a pofád baz. Ha véletlenül igazad van akkor is tisztelettel kell adóznunk, hiszen az 576 TÖRTÉNELEM már életében. Semmi Guru, meg sok német hulladék. Mekkora arcok voltak/vannak ott. Remélem összehoztok valamit Liki.
Liquid_FX Creative Commons License 2003.01.18 0 0 2421
Látom, hogy nagyon haláltáncot szeretnél itt járni bácsika. Eddig 2 hozzászólás - mindkettő a KByte "halálával" foglalkozik. Gratulálok.
BTW: a lap további sorsáról hétfőn lészen offisöl közlemény, addig nem nagyon érdemes cseverészni a dologról.
Előzmény: txtdoc (2420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!