Keresés

Részletes keresés

pheipha Creative Commons License 2006.10.04 0 0 190

na, talán sikerül megint egy kicsit életet lehelni a topikba.

én 84-88-ban jártam a jóskába, nem volt rossz időszak, azért a palotás sokat megengedett diákoknak és tanároknak is, bár a személyes találkozásaink során elég bunkó volt, de a szellem, amit létrehozott (vagy engedett), az mindenképp élvezhető közeget hozott létre. jó volt az a négy év, jó társaság gyűlt össze, bár az iskola életéből eléggé kimaradtunk, mivel sikerült mindig valami hülye kieső sarokban kapnunk termet , nekem még mindig megdobban a szívem, ha arra járok (márpedig elég sokszor). az osztályfőnököm a kh (királyhegyi) volt. na ő, külön kategória volt, úgy állt hozzánk, mintha kapott volna 30 árvagyereket, akikből csak ő nevelhet életképes felnőtteket. a párttitkár-tornatanár konstelláció sem volt kutya, már 14 évesen is csodálkoztunk rajta erősen, hogy jön össze egy ilyen. legalább a 10. érettségi találkozón beismerte, hogy nem így kellett volna viselkednie. szerencsére jutott nekünk jó tanárból is, a történelmet a jakab gyuri tanította, na ő tényleg tanár volt, egy osztály lelkesedett érte. villányi pétert elsőben kifogtuk földrajzból, azért az ritka, hogy szinte mindenki ugyanannál a tanárnál akar a legjobb lenni, de ő a tudásával meg a tehetségével nagyon felpörgetett minket. olaszból a fábián nagy link, két évig abból éltünk nála, amit előtte a sarkadi évánál tanultunk, de ő sajnos lelécelt és így soha nem is tanultam meg rendesen olaszul. oroszból két évig elszittyogtunk a marjanekkel meg a guczoghy györgy nevű tornász nővérével nulla tanulással, aztán megkaptuk a váradi mariannt, aki két évig az asztal sarkán intimtornázott, de ő legalább követelt, csak akkor értelmét nem láttuk a tanulásnak. magyarból a lukácsi huba nagy megosztó volt, minden félévben írtunk egy dolgozatot, amit utolsó órára javított ki, minket valami miatt nagyon utált és 2. után le is adott. apropó, történt valakivel olyan, hogy a huba azzal az évfolyamos irodalomkönyvvel ment be órára, amelyikkel kellett volna? ha igen, írja már meg, én még nem hallottam róla. utána megkaptuk a haraszty évát, aki meg az ellenkező véglet volt, az ady-mániája megvolt akkor is, de bennem is kifejlesztette, így én lettem a kedvence. :)) általánosban heti 4-5 könyvet olvastam, hubánál leszoktam az olvasásról, hé terelt vissza a szépirodalomhoz (túlságosan nem kellett erőlködnie!), azóta is tart e szokásom. matekból persze kokits gizi, sztori van itt róla a topikban jópár, legutóbb attól az osztálytársamtól koldult munkát, akit 4.-ben szénné alázott abszolút jogtalanul, de önmagához híven. a legtöbbet az árulja el róla, hogy egy kivételével minden matekból felvételiző osztálytársam (osztály 60%-a) járt utolsó évben különtanárhoz vagy elmeneült faktra, az egy kivétel nővére meg matekszakos volt. tényleg nagy kérdés, miért taníthatott egy ilyen ember évtizedekig. biológiából czigler persze, a keresztnevét mi sem tudtuk, érettségi után sok évvel tudtam meg öcsém egy barátnőjétől, aki az ő osztályába járt. még egy jó tanár ugrik be, a szűcs miki, aki hivatalosan rajztanár volt, a gyakorlatban festő és volt azon kevesek egyike, aki felnőttnek tekintett minket és az életre nevelt. pl. 85-ben tőle tanultunk népszabiban sorok között olvasni. mező tibi is megvolt, akkor kezdett, akkor is csak részegen tudott órára jönni, aztán a körtéri késdobálókig süllyedt. noseda előtt a huba is fűzte a farkas ágit a park presszóban. hubáról még annyit, hogy 4 haveromnak azt jósolta, akasztófán fogják végezni, ebből egy kutató orvos lett... a színjátszókörébe azért bevette az "akasztófások" egy részét. sarkadi ildikónál jó volt fiúnak lenni, ha kellő mennyiségben stírölted órán a mellét, akkor fixen megvolt a 4-es, több meg nem kellett. (ne felejtsük el, 80-as években nem is nézett ki rosszul).  

viktor a takarító Creative Commons License 2006.05.18 0 0 189

mi anyagszerkezetet tanultunk, tehát nem E...:-)))

Előzmény: Lorinc_d (188)
Lorinc_d Creative Commons License 2006.05.17 0 0 188
Hello! Melyik osztalyba jartal? E? Ha jol emlekszem rajtunk kivul csak ott tanitott Barnas.
Előzmény: viktor a takarító (64)
Lorinc_d Creative Commons License 2006.05.17 0 0 187

Akkor ide is idetolom a kepem :-)

89-93 kozott jartam a Joskaba. Van itt valaki esetleg az evfolyamombol?

Postás2 Creative Commons License 2006.05.13 0 0 186
Nagyon sajnálom, mert szerettem, bár nekem oroszt tanított, ami sem neki, sem nekünk nem volt a kedvencünk, mégis kellemes hangulat volt az óráin. Vajon mennyi idős lehetett ? Sohasem tudtam megsaccolni a korát, de nem lehetett túl idős szegény. Csak az az átkozott cigaretta...
Heartbreaker Creative Commons License 2006.05.13 0 0 185
Hát, én sem vidám beírásra készülök: meghalt Orbán Márta tanárnő... :-(
valeri55 Creative Commons License 2006.03.29 0 0 184
nyugodjon békében! minket tanított elsőben. van róla fényképem is. nem tudom, talán vasárnap lesz időm beszkennelni és feltenni (ha sikerül) de szomorúra fordultak itt a hírek :(( tudom, hogy időben messzi vagyunk már, de nincs valami jó kis témánk az exjóskáról? üdv, minden jóskásnak!
Postás2 Creative Commons License 2006.03.29 0 0 183
Mikor én jártam a suliba, jó huszonéve, már nem volt fiatal. Nem igazán ismertem, csak a feleségéről meséltek az osztályának tanulói. Nem túl jókat...
Előzmény: DoktorÚrVazze (181)
ErdeszSandor Creative Commons License 2006.03.29 0 0 182
Ő is a József Attila gimnázium örökös tagja
Előzmény: valeri55 (177)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2006.03.28 0 0 181

Meghalt Dr. Ménesy Ottó...

 

Nyugodjék békében...

valeri55 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 180
szegény! részvétem, a családjának, és minden ismerősének. nem ismertem őt
Postás2 Creative Commons License 2006.03.18 0 0 179
Elment közülünk egy társunk ! A héten közúti balesetben elhunyt Feigenbaum Tamás, a Családügyi stb. Minisztérium gépkocsivezetője Akik ismerték, emlékeznek rá, csendes, szerény srác volt. Én érettségi után még egyszer találkoztam vele, azután már semmit nem hallottam felőle, egészen a tragikus baleset híréig. Aki tud valamit az életéről, kérem értesítsen. mind kukac vnet pont hu
zsuta Creative Commons License 2006.02.25 0 0 178

sziasztok - üdv minden Jóskásnak!

Én 1973-ban érettségiztem Jávorka tanár úr osztályában.

Szántó Gyuri bácsi, Palotás, Szántayné, Laurenszki, Sass tanár úr, Czikmántory

- néhány név a tanárok közül.

Nagyon büszke vagyok, hogy ebbe az iskolába járhattam, a mi időnkben nagyon értékelték, ha valaki itt végzett, ahogy írtátok, kitörölhetetlen része vagyunk történelmének.

valeri55 Creative Commons License 2006.02.25 0 0 177
üdv!! de jó, hogy meséltél róluk! filóztam Náci bácsi nevén... de volt még egy műv.töris tanárunk is, akinek nem ugrik be a neve. nem emlékszel véletlenül? Szántó Gyuri bácsit sajnos csak a + órákról, mai nevén fakultációkról ismertem, de nagyon szerettem őt. naná, h emlékszem a sportversenyekre :D ! nagy derbyk voltak azok. bár a "mi fiaink" inkább a kosárban hozták a formájukat. ( néhányan pedig a lányok közül, Panni néni és Ottó bácsi segítségével ismerkedtünk az akkor még csak szimpla torna - ma: rsg= ritmikus sportgimnasztika - alapjaival) A "Jóskás-napok" hangulatára azóta is szívesen emlékszem. kár, hogy nem jönnek erre az oldalra a régiek... de ahogy elnézem, az "újak" sem, pedig a "jóskás" hír kezd ismét erősödni. szia! remélem, barangolsz még erre te is! üdv minden "jóskásnak"
ErdeszSandor Creative Commons License 2006.01.15 0 0 176
Szevasz régi József Attilás, mohdhatnám évfolyamtárs!
Én is 1960-ban olvadtam bele a Feneketlen tó melleti suli nagyszerű légkörébe, amelyre a mai napig szívesen, jó emlékekkel telítve és nosztalgiával emlékszem.
Máté apostol (Máté József matek tanár) osztályába jártam, többek között Hajdú Józsival a Fradi kapusával és Fábián Tibivel, aki szintén a vállogatottig vitte a Vasasból.
Veletek vívtunk késhegyig menő foci meccseket, ha jól emlékszem Nálatok végzett Bálint Tamás, de Cintula is abba azn osztályba járt.
A Tanárokról sok-sok poén és a magas szintű szigorú oktatás jut eszembe.
Greff Géza tanár úr szponzorálta osztályunkban a fizikát, mi pedig definiáltuk a Róla elnevezett mértékegységet (1 G-greff>20) ez az egy óra alatt zökkenőmentesen kiosztott szekundák számát jelőlte. Nemes tanár úr alias "Proton" sokszor szólt a nevetgélő diákokra a notesze mögül (Minek örölsz Te tinó?) és közben kémlelte a felelésre kiszemelt áldozatok magatartását.
Dr. Szabó Dezső igazgatóhelyettes tanár úr alias "Madár"(német, magyar) sokszor figyelmeztette a diákokat a két nyelv veszedelmes keveredésére "Jól kimagyar fejezted magad fiam" észrevételével.
Náci bácsi a rajz tanár csak a ceruzáját verte szét a fejeden, ha az előted ülő diák rajzát nézve, hibásnak tartotta a vetületi rajzát.
A legzseniálisabb biológia tanár is nekünk jutott Szántó Gyuri bácsi személyben, aki jól egészítette ki Mariann néni (Benediktyné) szigorú stílusát.
Lehetne folytatni sokáig, de ezt másra is áthárítanám és szívesen várnám több évfolyam társunk hozzászólását.
Valóban mi valamennyen a Villányi úti József Attila gimnázium történetének kitörölhetetlen részeivé váltunk, de a fennt említett Tanárokkal és a többiekkel együtt ezért ragaszkodjunk is ezekhez az emlékeinkhez.
Előzmény: Minatante (118)
valeri55 Creative Commons License 2006.01.07 0 0 175
sajnálnám, ha ez a to pikk kihalna... :( mint lassan mi, a volt "Jóskások"... 1964-68 közt igen erős suli volt, jó volt oda járni, ott végezni :) én is szívesen nézegetem az ablakokat, mikor arra járok.... bár mind a 4 évet más osztályteremben jártuk, tehát keresgélhetek az ablakok között... eszembe is jut sokszor, mikor igazgatóit kapott 2 oszt.társam, mert kiültek az ablakba napozni - a 3.on! ez egy járókelőnek feltűnt, és szólt valami tanerőnek... kik tanítottak engem? pl. a teljesség igénye nélkül, a keménykezű, de aranyszívű Ganczerné /oszi...oroszra és mindenre, akkor még kezdő és bombázó Gyürey Vera - magyarra (alaposan megfertőzött), Benediktyné - biosz, Perczelné - kémia, Panni néni és Árpi bácsi a tesire... Jávorka majd Palotás - törire.... Palotás nagy előadó volt, szerettem a "meséit", hiába volt szigorú, vártam az óráit. matekra többen is. egy idős nénivel, Manci nénivel kezdtünk, aztán jött Dunai Mariann, aki a fiúkkal kivételezett :) Schultz Jutka akkor kezdett, mikor eljöttünk. emlékszem, épp mentem fel a tesiből, mikor megkérdezte egy csajszi, h merre van a tanári. Mondtam: gyere, felkísérlek...és társalogni kezdtünk a suliról, h milyen hely ez, ki ilyen, olyan... Mikor rá 2 napra bejött órát tartani...hát :))) már nem tegeztem :) De most látom, sokat járt a szám (az ujjam), inkább most abbahagyom. összegzés: szeretek azokra az évekre gondolni, és ahogy látom, mások is így vannak vele. Kár, hogy "kitették" őket...de remélem, az új/ifjú jóskások is fanatilusak lesznek... és a vális jóskások életben tartják ezt a helyet sziasztok
Kákás Creative Commons License 2005.11.26 0 0 174
Sziasztok! Én 95-99 között jártam ide. Tud valaki valami Oláh Fecóról (angol)?
blankica Creative Commons License 2005.09.15 0 0 173
Heló mindenki :) Ki emlékszik Piroska nénire? "megfogjuk az origót..." és közben méteres fapapucsát verte a földhöz..
Peon-ra (Harasztyné, aki Lédának képzelte magát és szerelmes volt Adyba) ?
Iván Lacira, aki megtanított minket autóstoppolni?
K.G. vagy K.Gy - sajnos nem emlékszem, egyszer hetekig bent lakott a suliban, aztán feleségül vette az egyik tanítványát...
Szalay volt a világ legjobb rajztanárja!
És minden tisztelet Töröcsik Zitának!
Noszeda és Farkasági :( :( ááááááá
És Zsófi néni, asszem így hívták, aki nyakkendőben járt és tornaórán stírölte a csajokat..
Raggi Creative Commons License 2005.09.15 0 0 172

Sarkadi Ildikót ismertem, bár mikor mi kezdtük a gimit, pont akkor ment el szülni félév táján. Vasbányait is, bár nem tanított minket. Sass Józsi volt akkoriban az énektanár, én kedveltem.

 

Szántayné

Paula néni

Laurenszky

Volt egy idős bácsi földrajztanár, de leginkább csak abszurd történeteket mesélt. Emlékszik valaki a parafadugósra Párizsban meg volt valami oroszlános is.

 

Tóthné magyar

Schulzi matek

Kovács Gábor töri - na ő is igazi gennyláda

Kovács Gyuri fizika kezdő volt még akkor, de azt hiszem jó fej tanár lett majd belőle

 

Nagyon homályosan derengenek a nevek, ebből is látszik, hog y túl mély nyomot senki sem hagyott bennem.

 

 

Előzmény: Postás2 (161)
Postás2 Creative Commons License 2005.09.02 0 0 171
Úgylátszik, én már csak kérdéseket tudok feltenni: Palotás nyugdíjas lehet ? Viszont Kiss B. Zsolt német-latin szakos tanár úr nyugdíjasként műfordítóként tevékenykedik, kb. 70 évesnek saccolom, mikor legutóbb 3 éve találkoztunk, panaszkodott, hogy a hallása megromlott. Kívánom neki, hogy ennél nagyobb gond ne legyen az egészségével. Annak idején ő mutatta meg nekünk az akupresszúra gyógyítási módszerét. Ha itt fáj, ott masszírozzam, ha ott fáj, akkor meg emitt. Persze a háta mögött kinevettük, és nem hittünk neki. Namost a gond csak az, hogy működött a dolog ! Négy évig nyüstölt a német nyelv szépségeivel, de érdekes módon az értékelése nem volt túl következetes. Így lehettem én azonos tudásszinttel kettestől ötösig minden. Valahol a középút volt a reális. Sajnos már csak a nyugdíjas betelepült némettel beszélhetnék, de annak a szövege még magyarul sem érdekelne.
Izgága Creative Commons License 2005.09.01 0 0 170

Láttátok régen Paula nénit az Ámokfutók klipjében? :)

Úgy tudom, meghalt már szegény.

viktor a takarító Creative Commons License 2005.09.01 0 0 169
a novella szörnyű, kokits is...mégiscsak volt hatása a srácra...:-))
Előzmény: Heartbreaker (163)
Heartbreaker Creative Commons License 2005.09.01 0 0 168

Sajnálom, hogy rossz emlékeket őriztek a suliról.

 

Kokits egy nagyon rövid ideig, talán két évig még ellébecolt a régi meg az új JAG valamelyikében, de aztán leépítették. Egyébként nem értem, hogy ezt az állatot hogy engedhették eleve katedrára, vagy miért nem rúgták ki páros lábbal még az elején. Még egy fegyintézetbe, smasszernak is túl szemét lett volna, nemhogy tanárnak középsuliba.

 

Ja, és hamár lejjebb a gusztustalanságán témáztam, ne feledkezzünk meg a foltokról a bőrén. Kb. úgy nézett ki, mint egy 3 napos hulla. Ki volt képes ezt a képződményt megdugni? Már ha igaz a legenda...

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.01 0 0 167
Ki tud valamit Kokits Gaz-elláról?Mi van vele?Igazán érdekelne,h melyik idegszanatórium vendége!Martin barátomról tudom,h hol székel,és állítólag meghunyászkodott már....
Előzmény: Postás2 (166)
Postás2 Creative Commons License 2005.09.01 0 0 166

Részvétem. Tompáné mint ig.h.  --> horror

Mikor én a suliba jártam, Martin vagy még nem volt ott, vagy nagyon kisfiú lehetett, de a neve valamilyen módon az én fülembe is eljutott. '84-ig még voltak információim, aztán az öcsikék-hugicák is szerencsésen elhagyták a Jóskát.

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.01 0 0 165
86 tényleg jó volt október 22-én (lásd előzményekben valahol)...
A legundorítóbb kategóriában nálam a királyhegyi elvtárs, és a tompikáné elvtársnő versenyzett, utóbbi ig-helyettes volt akkor.
Előzmény: Törölt nick (164)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.01 0 0 164

Orbán Márta ,mint mondottam 1986-ban az ofőm volt,és igen komoly helyzet alakult ki a Martin Péter féle fasisztoid matematika oktatás miatt.(az "úr"jelenleg a kispesti Karinthy Gimn. ig.helyettese)Szóval nem állt ki az osztályáért,sőt még rátett egy lapáttal és meghunyászkodó,jellemtelen módon lavírozott!!!Egy igazi komcsi volt....

Tárnok Dezső testnevelő bezzeg mellém állt,lett is baja belőle!Ennyit az emberi dolgokról!Kokitsot nem sorolom az emberi kategóriába,ő meg is ütött,mert nem tudtam a választ a kérdésére a korrepetáláson,szóval róla nem is ejtenék több szót!Kegyetlen esztendő volt 1986-a Jóskában!!

Előzmény: Heartbreaker (159)
Heartbreaker Creative Commons License 2005.08.31 0 0 163

Vasbányai I.-ben tanított, mi csíptük az  öreget. A többi név ismeretlen.

 

A novella nagyon rossz, de nem semmi, hogy Kokits benne van... :-)

Előzmény: Postás2 (161)
Postás2 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 162

 

Kokits Gizella belépett a halhatatlanok közé az alábbi irodalmi mű segítségével:

 

http://www.c3.hu/scripta/jelenkor/1999/01/02janos.htm

Postás2 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 161

Örülök, hogy élet költözött ide , ezért most bedobnék újabb neveket. Nem hiszem hogy mindenki ismeri őket, mert sok olyan tanárról írtok, akinek a nevét ismertem, meg talán az arcát is fel tudom idézni, de nem volt egymáshoz semmi közünk, nem tanítottak. Tehát a nevek, akikről várom a véleményeteket. Én előzetesként csak jelekkel fejezem ki a saját véleményemet. (- rossz vélemény, + jó vélemény)

Tóth Eszter (--)  Egy darabig a Lauder Zsidó Gimnáziumban tanított, aztán nem látom a nevét

Tompa Kálmánné (-)

Sarkadi Ildikó (semleges)

Kiss B. Zsolt (+)

Sass József (++)

Vasbányai Ferenc (-) most ELTE könyvtáros (?)

Királyhegyi ? (-)

Rózsa Ödön (+)

 

Hirtelen ők jutnak eszembe. Szerintem innét egyébként elég jól be lehet határolni az osztályomat. Az időpontot már korábban beírtam (úgy emlékszem)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!