Keresés

Részletes keresés

szbeszbe Creative Commons License 2008.01.12 0 0 127
Szia! Köszönöm a linket, ami pedig a meghajtót illeti inkább kicsit még várnék az eladással... :)
Előzmény: WhiteWolf (126)
WhiteWolf Creative Commons License 2008.01.12 0 0 126

Ebben a másik topikban vannak a témában újabb hozzászólások is: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9022724

Nagy reményeket szerintem ne fűzzél a dologhoz, eléggé körülményesen indul a project...

 

Viszont a 8250lp-t megvenném tőled! :-)

Előzmény: szbeszbe (125)
szbeszbe Creative Commons License 2008.01.12 0 0 125
Szia! Ahogy látom elég régi az üzeneted, szóval nem tudom él-e még. Nekem van 8250lp-m és tényleg jól jönne egy kábel hogy ráköthessem a 64-esemre. Ha több jelentkező nincs is, az lehetséges hogy nekem készíts egyet? Üdv: egy c64 fan
Előzmény: infatuated (124)
infatuated Creative Commons License 2007.07.23 0 0 124
keresem azokat a retrofanokat, akik szeretnének maguknak a c64 és valamilyen ieee-488 eszköz közé illesztőt. ha elég érdeklődő jön össze, elkezdem a gyártást. ide várom a jelentkezőket.
infatuated Creative Commons License 2007.07.23 0 0 123
keresem azokat a retrofanokat, akik szeretnének maguknak a c64 és valamilyen ieee-488 eszköz (sfd-1001, 8250lp) közé illesztőt. ha elég érdeklődő jön össze, elkezdem a gyártást. ide várom a jelentkezőket.
joekiss Creative Commons License 2007.05.21 0 0 122
Most sikerült kukáznom egy C64-et. Faszán megy, de kéne egy működő, bontott C64-es klaviatúra, lehetőleg barna színű (de ez nem feltétel). Tud valaki segíteni ?
vidmar Creative Commons License 2007.03.30 0 0 121
Kedves retrogép-kedvelők!

Köszönöm a lelkes érdeklődést,
de a számítógépeket és újságokat végül egyben elvitték.
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.25 0 0 119
heló, nem jársz erre? engem érdekel a dolog, küldtem levelet. Az én címem. tonio kukac zsambekimedence pont hu
Előzmény: vidmar (118)
vidmar Creative Commons License 2007.03.22 0 0 118
Commodore, Amiga, Atari, Enterprise és Sinclair számítógépek eladók vagy ingyen elvihetők!
Lásd a linkelt képeket és az alábbi szöveget:

1. kép
2. kép
3. kép
4. kép

AMI BIZTOSAN MŰKÖDIK:
1 db Commodore C64/II alapgép + tápegység
1 db Commodore 128 + táp + 1571-es drive
1 db Commodore 128D kompletten, billentyűzettel
1 db Commodore 128D billentyűzet nélkül, hibás (vagy koszos) meghajtóval
1 db Commodore 610 típusú gép (lásd a 3. képen)
1 db Amiga 500 + tápegység
1 db Amiga 500 Plus + egér + tápegység
1 db Atari 520 ST + egér
1 db Sinclair ZX Spectrum Plus, cartridge, kazi (működik, de a tápcsatija le van vágva)
1 db Philips CM8833-II színes video monitor
1 db DataS 14” SVGA monitor (max felbontás 640x480 pixel)

AMI CSAK „FÉLIG” MŰKÖDIK:
1 db Sinclair ZX Spectrum (megjelenik a bejelentkező kép, de mintha a billentyűzete nem működne)
2 db régi típusú C64 alapgép táp nélkül (egyikből hiányzik a SID chip, másikban meg valószínűleg tönkrement)
1 db Commodore 1084 színes video monitor

AMI NEM MŰKÖDIK:
1 db Videoton TV Computer + táp + lemezmeghajtó
3 db régi típusú C64 alapgép táp nélkül
1 db C64/II-es alapgép táp nélkül
2 db 1541/I-es floppy drive
1 db 1541/II-es floppy drive
2 db C64-hez való tápegység

ÉS AMIT NEM TUDTAM IGAZÁN KIPRÓBÁLNI:
2 db Commodore Plus/4 alapgép (nincs hozzá tápom)
2 db Commodore 16 alapgép (nincs hozzá tápom)
2 db Enterprise 128 (nincs hozzá tápom)
1 db magnó C64-hez

MINDEZEKHEZ AJÁNDÉK:
rengeteg 5.25"-ös lemez, egy tucatnyi Quickshot márkájú joystick, gyári dobozok, gyári kézikönyvek, korabeli szakkönyvek, valamint az alábbi szórakoztató számítástechnikai magazinok rengeteg száma:
Spectrum Világ
Commodore Világ (CoV) – a görbelábú nindzsától egészen az utolsó számig… :)
CoV évkönyvek
PC Ultra
576 KByte
576 Konzol
Guru
PC Guru

Az összes felsorolt cuccért mindösszesen 20 000 Ft-ot kérnék, de alkuképes vagyok.
Ha érdekel, mindenképpen jelentkezz a privát e-mail címemen, mert ha senki nem viszi el mindezt pénzért, a termékek INGYEN elvihetők (előnyben az részesül, aki mindent egyszerre elvisz). Csak azt szeretném, ha gondos kezekbe kerülnének, mert különben kidobás lenne a sorsuk.
pszmdze Creative Commons License 2006.12.15 0 0 117

Szia!

 

6 képet küldtem a címedre.

 

Üdv.: Laci

Előzmény: Füvesi (116)
Füvesi Creative Commons License 2006.12.15 0 0 116
Hi.

Bocs de nem tudom a nevedet "pszmdze" (vatera név). Azt mondtad hogy itt valameik forumon érdeklödjek a C64DS képek iránt. Hát akor e-mailban vagy egy link segitségével légyszives jutasd el hozzám.
commodore&freemail.hu

Füvesi
_Gary_ Creative Commons License 2006.02.01 0 0 115

WARP-olás Action kartáccsal:

 

1. egy befagyasztott (freeze) programot F1-gyel backup-olsz (tömörítés keretvillogással). Majd a bejövő menüből a B-gombbal a WARP save-et választod.

 

2. bármilyen programot el tudsz menteni WARP formátumba, csak mentéskor a file neve után tedd ki a ,W (vessző duplavé)-t. Ez megy monitorból is. Így ki tudod menteni a $033C-$FFFF területet is. VICE1.18 alatt megy, de file hossznak 0-t ad, betöltéskor a kezdőcím jó, azaz $033c, de a végcím csak $f33c... (???)

 

Sajnos emulátor alatt, ha kiveszem a disk-image-et, amire WARP-ot mentettem, majd újra visszarakom, akkor ezután már csak az első blokkot  tölti be a WARP file-ból :(

 

Itt van egy TESZT lemez is. Ezen van az említett memóriaterület mentése. Normál és WARP módban, de ez utóbbi betölthetőségéről az előbb már (s)írtam. :D

Előzmény: Sheme (114)
Sheme Creative Commons License 2006.01.25 0 0 114
Elhiszem, hogy tudod, de áruld el, lécci'!
Előzmény: _Gary_ (113)
_Gary_ Creative Commons License 2006.01.24 0 0 113
Jaja, t'om hogyan kell kimenteni a WARP-ot :D

Az baj, ha nem fogadja el, mert ezt kell beírni. Amikor az előző hozzászólást írtam, akkor ki is próbáltam. Igaz, csak emulátorban, de úgy rémlik, hogy nekem mentett a DERKO féle kartáccsal, valódi C64-en is.
Előzmény: Sheme (112)
Sheme Creative Commons License 2006.01.24 0 0 112
Hi Gary!

Mit írjak be az AR monitorjába? Mert ezt pl nem fogadja el:

S"teszt",8,033c,ffff
Előzmény: _Gary_ (107)
Sheme Creative Commons License 2006.01.23 0 0 111
Itt:

http://pcvilag.muskatli.hu/irodalom/CoV/covek92/covek92.html

a 162-163dik oldalon említik, hogy kell kimenteni, hogy warp25-öt tudja.
Előzmény: _Gary_ (110)
_Gary_ Creative Commons License 2006.01.23 0 0 110
Oh, igazán nincs mit! :D

Az igaz, hogy nem WARP-os fileokat töltöttem, de csak az Action-t ismerem, azt nem tudom, hogy a Final tud-e ilyet...
Csak az alap gyorstöltőt néztem mindkét esetben.
Nem tudom, hogy hogyan kell megformattálni WARP-osra a lemezt, mert olyan opciót nem találtam, ám egy frezee-t el lehet WARP módban menteni. Erről írták, hogy hosszabb lesz ugyan, de gyorsabb is a betöltése. Persze ennél a lemeznél el kell felejteni a VALIDATE-et.
Őszintén bevallom, soha nem használtam, elég volt a cirka 15x-ös (nem én métem, csak olvastam) "alap" töltési sebesség.

Azt próbáltam ki (valódi C64-en, csak AC7-tel, nem WARP), hogy ha kiiktatom az interleave-eket (Maverick-kel meg lehet oldani), akkor változik-e a betöltés sebessége. Változik, de nem jelentősen. 200 blokk-nál kb. 1 mp.
Akkor kísérleteztem, mikor defrag-ot akartam írni C64-re, de egy byte sem lett megvalósítva belőle.
Előzmény: Sheme (109)
Sheme Creative Commons License 2006.01.23 0 0 109
Köszi az önfeláldozásod! :)

De sajnos nem jól mértél! Ugyanis az Actionnal "WARP-osan kezelt" lemezről hajlandó az AR 25x-en tölteni. Valahogy meg lehet formattáltatni AR-rel, ilyen Warp-osra, akkor - hogy aktuális legyek: tölt, mint állat... :)
Előzmény: _Gary_ (107)
Sheme Creative Commons License 2006.01.23 0 0 108
Bibí, most már 2 db 1551-em van, meg két Plusim - a PC---1551 konverter miatt, jó ugyan az a lemezformátum, mint a 1541 esetében, de a kihívás a lényeg, hogy legyen egy ilyen konverter, mint az XA/M1541, ez meg lenne mondjuk XPlus1551, vagy valami hasonló.

A 1571-nek volt natív 1541 emulációs módja, akkor ugyan olyan lassúcska volt, mint egy mezei 1541 - ebből a szempontból nincs is különbség a 1541, 1541/II és 1541C között - a 1541C-ben volt egy szenzor, ami megmutatta a fejnek, ha az egyes sávhoz ért - a VIA6522-nek asszem' az egyes lábára volt kötve.
Előzmény: dr_Freeman (106)
_Gary_ Creative Commons License 2006.01.23 0 0 107
Hétfő lévén, lenne 1000 dolgom, de nem tudom melyikkel kezdjem, ezért végeztem egy gyorstesztet :)

Most próbáltam ki az AC7.5 és a Final3(88-as) töltési gyorsaságát. Igaz csak emulátor alatt (VICE1.18). 180 blokk-os file-t (Demon Blues) olvastattam be, a Final esetében Dload-dal, az AC-nél a / paranccsal. A Final-t indítotam előbb, majd amilyen gyorsan csak tudtam, átváltottam, az AC-re és azt. Majd a Final ablakát tettem aktívvá, de még így is, jó 1 másodperccel az AC vitte el a pálmát... Próbáltam fordítva is, de ugyan az a helyzet. A Final lassabban lendül bele a töltésbe.

Egyébként, ha kimented a memóriát pl.: $033c-$ffff-ig, kapsz egy 255 blokkos file-t, azzal is lehet sebességet mérni.
Előzmény: Sheme (105)
dr_Freeman Creative Commons License 2006.01.22 0 0 106

Plus4em nem volt, 1551em igen, de csak volt, mert gep nem volt hozza:)

 

A SpeedDos-rol annyit, h sebesseget nem igazan ereztem az action7hez kepest, durvan annyinak tunt. a directory betoltes viszont nagysagrendekkel gyorsabb, erre emlekeszem.

 

Ami meg erdekes volt, az a geos alatt a 1571. Gyorsabbnak tunt mint a 1541/2. Lehet h valojaban nem. geowriteban nagyon gyorsan swappelte a szoveget.

 

Előzmény: Sheme (105)
Sheme Creative Commons License 2006.01.22 0 0 105
Az AR sorosan 25x-en tölt -Warp Loader-nek hívják, de valahogy vele kell megformáztatni a lemezt.
A Final 3- nekem ilyen volt, király a monitorja - "csak" 15x-en töltött és kb 7x-n mentett floppy-ra. Magnóm nem volt, így nem tudom ott hogy tölthetett/menthetett, de olvastam valahol, hogy kompatíbilis az összes(?) tape turboval.

Van speed-dos-os C64-em + 1541 lepárhuzamosítva c64-hez - ez az, amit mondtál, hogy a User portra kell csatlakoztatni a soros porton kívül. Nem érzem annyira gyorsnak, talán a Final sebességénél lehet.

Az a baj, hogy Dohi lapján nincs meg egyfile-osban a Trollie Wallie, az egyben úgy 200 blokk, azon le lehetne mérni a sebességet.

Valaki írta - nem jut eszembe a neve a srácnak -, hogy paralell 1541+C64+memóriabővítővel 7(!!!) mp kellett egy lemezoldal benyalásához... Szép tempó, nem mondom.

Valaki látott már Plus/4-n kettő db 1551 közötti sidecopy-t? Milyen gyors volt?
Előzmény: dr_Freeman (104)
dr_Freeman Creative Commons License 2006.01.22 0 0 104

Hi emberek!

 

Latom meg nem halt ki egyik kedvenc gepem tabora, ennek orulok!

 

Nalam is aktivan uzemelo c64 van -tobb is- , bar most jott az amiga, es leszoritotta az old mant a mukodo gepeknek fenntartott asztalrol:) C64C, igen kesei valtozat, "garos" (a cimkeje sertetlen:) ), 1571, C1084, AR7, nagyon zsirul megy.

Regebben gyujtottem a 64eseket, a rekordom egyszerre 43 gep volt. ezeket tobb menetben eladtam (meg is bantam), most csak 3 van. Egy old, egy G, meg a fenti C.

A regi usermanualban lattam azonban en mas fajtat is. Mintha feherebb lenne, mas a cimkeje, es a gombjai is. A gombfeliratok meg szogletes fonttal vannak irva, sose lattam ilyet eloben. Valaki latott esetleg olyat, aki latott ilyet?:)

 

 

banda 1banda 2

Ok maradtak mar csak, a regii gep az W-Germany-s, sok ezek kozul gyartasi hibas volt, a paneleik szakadoztak, ez speciel jo, de hasznalni nem merem.

 

A G az jo, a C meg a szokasos HB4 serialos China-s.

 

Tervezek a C-nek egy IDE64et, meg HardSIDet, akkor az AR-t megkapja a G. Tudtok vmi kozelitoleges arat is akar ezekre? Vagy kinel lehetne erdeklodni?

 

Amugy az old C64en nem latszik, de van egy official tuningja, a Speddos. Kulon Userportos csatija van a hozzavalo 1541nek, es olyan gyors, hogy szerintem van olyan jo mint az AR sebessege (ha nem jobb).

 

Ha erez vki kedvet hozza, rakhat fel kepet a sajat gepeirol, szivesen nezegetem masok masinat:)

 

udv

Freeman

 

 

_Gary_ Creative Commons License 2006.01.10 0 0 103
Jaja, nagyon megkönnyítette az ember életét. Emulátor alatt is ezért használom, hozzászoktam.
Ha mentem valahová, ahol volt C64, mindig beraktam a zsebembe. :) Olyan ez, mint a Norton Commander (vagy Volkov, Dos Navigator, stb.) volt a DOS-os időkben, vagy most a Win/Total Commander - legalábbis nekem. Ha hozzászoksz, félkarú óriás vagy nélküle.

Van újabb AR rom is, mint a 7.5-ös. Emu alá bedrótoztam, de más az F-gombok funkció-kiosztása, ezért nekem nehézkes. Talán a magnókezelő részt teljesen kiszedték belőle és egyéb finomságokat raktak a helyére... rég volt, mikor néztem...
Itt a link, akit érdekel: http://ar.c64.org/
Előzmény: Törölt nick (101)
C14NZ Creative Commons License 2006.01.09 0 0 102
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.09 0 0 101
Hááát igen...az AR király...még most is nagyon gyors...Nem csak emulátor alatt. Nekem van kettő is! Igaz egyik se hetes...de nincs sok különbség: Fastload rlz! Pokefinder Rlz! AR monitor is :)
_Gary_ Creative Commons License 2006.01.09 0 0 100

Összegyűjtöttem pár disk turbót, amit hirtelen találtam.

A GigaLoad-ot és a Verysoft-ot használtam a legtöbbet, de nagyon gyorsan be szereztem egy Action 7-es cartridge-t. Az volt ám a "menyország", legalábbis akkor úgy éreztem. De még most is használom, emulátor alatt is! :)

 

Sok sikert!

Előzmény: C14NZ (98)
Bazsika_ Creative Commons License 2006.01.08 0 0 99
lassú---lassú
Van gyorstöltő, letölteni, nem tudom honnan lehet, majd egszer ha rászánom magam adok.
Előzmény: C14NZ (98)
C14NZ Creative Commons License 2006.01.07 0 0 98
Ma kipróbáltam a lemezeket és működik a jó öreg masinán! Nagyon lassú,lehet hogy én várok sokat tőle? Úgy emléxem volt valami gyorstöltő progi hozzá.
C14NZ Creative Commons License 2006.01.05 0 0 97
Nem fogod elhinni,3M.Letöltöttem egy sc.ini filet a net-ről,beállítani semmit sem kellett,csak a delay-t 7-re a 10 helyett.
Előzmény: Bazsika_ (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!