Keresés

Részletes keresés

iudex Creative Commons License 1999.10.13 0 0 558
Mintha a Bartus-konyv nem teologiai kerdesekrol szolna, hanem a rendszerszervezes hibairol. Javits ki, ha tevedek. Tovabba ama szajamra nem szivesen veendo "kiallitas" nem korlatozta a katolikusokat, hanem lekopte. A ketto kozott van egy enyhe differencia. Ezt erezte is a zsido hitkozsegektol a reformatus egyhazig sok mindenki, de Te, ugy latszik, nem. A Bartus-konyvhoz pedig meg annyit, hogy mintha nem kivulrol ugatott volna bele a HGy ugyeibe egy hozza nem erto, setet katolikus, hanem a szakadarok zaszlaja volt.
Előzmény: VanekB (557)
VanekB Creative Commons License 1999.10.13 0 0 557
Kedves lujza!

Miben korlatozta a Nitsch kiallitas a katolikusokat? Aztan meg, nem vagy ilyen erzekeny a Bartus konyvet illetoen, pedig abban is valakiknek a vilagnezetenek megsertese tortent ... Vagy az nem szamit?

Előzmény: lujza (556)
lujza Creative Commons License 1999.10.13 0 0 556
Hello GEZA, :)

"Az SZDSZ nem a HGY pártja, ezt jól jelzi HP leváltása a frakcióvezető-helyettesi posztról."

Ezt nem ertem igazan. Ha a szadesz nem a HGY partja, akkor miert jelzeserteku, hogy nem HP a frakciovezeto-h. ? Egy demokratikus szervezet titkos szavazassal mast valasztott. Es akkor mi van ? Meg sosem hallottam volna, hogy mondjuk a reformatus egyhaz rosszallotta volna, hogy XY-t levaltanak akarmilyen posztrol......

" isten, haza, csalad " ez az FKGP jelszava.
Mitol katolikus ez ? Az lehet, hogy az FKGP kotodik a katolikusokhoz, de viszonzatlanul: ugy tunik a valasztasi eredmenyei alapjan. :)

A MIEP-et TGM a hetvegen reformatus partnak minositette.
Hat nem tudom. En meg TGM-rol azt kellett mondjam, hogy "igy mulik el a vilag dicsosege".
Nekem regebben jobb fejnek tunt, mint mostanaban. :( Miert lenne reformatus ? A ruhajuk sugallja, vagy egyeb oka volt erre, nem tudom, de nem hinnem.

aranyokrol : Na ez a 310 : 8, ez veletlenul eleg egzaktnak tekintheto. Aki az 1 %-t odairanyitja egy egyhazhoz, az azert jelez valamilyen kotodest.

Parlamenti aranyok: 1:383, irod. Valoban csak 1 ?
Peldaul Bartus irta Trombitas Zoltanrol is, hogy hites. Meg masokrol is hallottam rebesgetni..

Liberalizmusrol a Nietsch kiallitas ugyen:
Azt irod, hogy a liberalisok maganugynek tekintik a vilagnezeti kerdeseket. Ez igaz, csak itt nem errol volt szo.
Azt nem szoktak a liberalisok maganugynek tekinteni, ha vkit,vmely csoportot korlatoznak, megsertenek a vilagnezete miatt. Ilyen esetekben igenis hataroztottan fellepnek ellene. A Nietsch kiallitas kapcsan arrol tettek tanubizonysagot, hogy szelektalnak erosen a kulonbozo vilagnezetek kozott. Az igazi liberalis fellep olyan szemelyek/csoportok jogaiert is, akiket nem kedvel. Ha e tekintetben valogat, nem liberalis.

Előzmény: GEZA (539)
bubis Creative Commons License 1999.10.13 0 0 555
Kedves Kimi!

Hat mit is mondjak, kenytelen voltam a velemenyem velosebb
reszet kihagyni, mert nem akarlak megserteni. Csak annyit mondok,
hogy gondolkodj egy kicsit mielott a klavihoz nyulsz.

Irod:
> Írja: "közéletünk pedig megtelt és át van itatva hazugságokkal,
> dezinformációkkal, rágalmakkal"
> Akkor ez az írás is ennek a része.

Nem, a megterhelt azt jelenti, hogy megterhelt, es nem azt, hogy
ez minden kozeleti megnyilvanulasra igaz.

Irod:
> ... ha pedig elfogult, akkor nem tud elfogulatlanul gondolkozni a
> HGY-ről, tehát hazudik.

Te tobbszor bizonyitottad, hogy nem vagy elfogulatlant a HGY-vel
kapcsolatban, ezert a sajat ervelesed szerint te is hazudsz.
Es ez igaz is, ahogy tobben tobbszor ramutattunk.

Irod:
> "Egyes híresztelések szerint", "elmondása szerint" nem hiteles
> bizonyíték.

A hireszteles valoban nem hiteles bizonyitek, ha errol akar
valaki beszleni, akkor azt ne allitsa be tenykent, hanem irja
azt, hogy hireszteles. Ez tortent. Az elmondas lehet hiteles,
ugyanis az elmondo nem feltetlenul hazudik. NS azt irja, hogy
ennek viszont akkor ad teljes mertekben hitelt, ha maga is latja.
Ez igy korrekt! A "szamos jel arra mutat" es hasonlo mar
emlitett kifejezesek arra valok, hogy tudjal olyan dolgokrol
is beszelni, amit konkretan nem tudsz meg bizonyitani.

Ebben egyebkent en is hibaztam, hiszen en sem tudom
konkretan bizonyitani, hogy a HGY-t most a Koverek megfigyelik.
Csak a sejtesem, hogy ez igy van. Megemlitenem meg, hogy a
jobboldalon gyakran elojon, hogy bizonyos un. szektak mukodese
nemzetbiztonsagi szempontbol is aggajos. Ezt a HGY-re is mondtak
mar.

Udv
Andras

Előzmény: Kimi (532)
lujza Creative Commons License 1999.10.13 0 0 553
Kedves GEZA,
Igen a becsles mindig problematikus.
A becslesem, a jelenlegi (?) letszammal keszult, viszont csak a minimalberre vetitett tizeddel lett szamolva. Nincs benne allami tamogatas, tandij, reszveteli dij, rendkivuli adomany stb...
Ugyhogy asszem, nem tevedek nagyot.
De mit allit a beveteleirol a HGY ? Vagy nem nyilvanos ?

Tevedes ne essek, nem allitottam, hogy ennyi meg ennyi hianyzik. Megszolittattam, felvettem a kesztyut, tippeltem. Lehet cafolni, de csak eszervekkel.

Előzmény: GEZA (537)
lujza Creative Commons License 1999.10.13 0 0 552
Kedves faithful,
latod, amit itt irsz, azt elhiszem. :(
Előzmény: faithful (534)
lujza Creative Commons License 1999.10.13 0 0 551
faithful, nem ertem, hogy jon ide a KDNP.
A zsugakorunkben asszem, mindenki katolikus, bar nem mindenki gyakorolja a vallast, de politikailag igencsak szor a csapat : az osszes parlamenti partra adodott le szavazat utoljara, de a KDNP, mint lehetoseg, fel sem merult senkiben. Hoppa, helyesbitenem kell : az FKGP szimpatia hianyzik a korbol :)

Ez a Hack Peter elleni vatikani ugynokok reszvetelevel zajlo ordogi osszeeskuves ez jobb, mint az urgeboros adattovabbitas a tanuban. Gratulalok. Mar megerte leveleznem, igen jol szorakoztam. Kosz. :)

Előzmény: faithful (531)
iudex Creative Commons License 1999.10.13 0 0 550
Ad 1. Ha igy van, orulok neki.
Ad 2. Csak felig feleltel, mert ha jol emlekszem, a gyermek valaszait voltam szives kifogasolni. Mert mintha lett volna mit. Valoban vannak intolerans szulok, ahogy lathatolag intolerans gyermekek is. Ez utobbiakat nem egeszen ertem, mert ha valakinek oly kozel az igazsag, ahogy azt a HGy teologiajaban allitja magarol, akkor aligha hiheto, hogy ezen Igazsagnak resze volna a szulok megbantasa. Lasd mozesi torvenyek. Tehat ha a szulo turelmetlen, mert nem turelmes a gyerek? Egyebkent is furcsa, hogy ennyire egy iranyuak a problemak, forditva, ti. hogy a gyerek szulei "elvesztese" miatt haborodna fel, nem ismerek peldat. Mi az oka ennek?
Előzmény: GEZA (547)
lujza Creative Commons License 1999.10.13 0 0 546
Szt Habakuk :)
Hogy itt mi van ma reggel. :(
Na sorjaban :
bubis kerdezi : "Borzasztoan erdekelne! Mitol is a HGY partja az SZDSZ? "

A katolikusellenesegtol pl.
A Nietsch kiallitas miatt pl. akkorat zuhant a szadesz, mint az olajto. Pl. engem, mint szavazot,elvesztett, de vegleg. Nem hiszem, hogy egyedul volnek ezzel.

Egy igazi liberalis part kikerte volna maganak, hogy vallasi kozosseget ilyen serelem erhessen.

Előzmény: bubis (528)
iudex Creative Commons License 1999.10.13 0 0 545
1. A kapcsolatok atrendezodese es lerombolasa kozott van nemi kulonbseg.
2. Lattad-e a multkoriban az RTL Fokusz c. musoraban azt a riportot, ahol a konkret eset kapcsan megkerdeztek a szuloket es a gyereket is? A gyerek valaszai: "en szeretem a szuleimet" ertsd: evek ota nincs kapcsolata veluk, ezt a gyerek se cafolta. Kerdes: miben nyilvanul meg az allitolagos szeretet, ha nincs kontaktus. Gyerek: "a nyilvanossag elott vallalom a szuleimet" = Masutt tehat nem? Nem a nyilvanossag elott kell vallalni oket, aztan le se ejteni, hanem megprobalni rendbe tenni azt, ami nem mukodik.
3. Mi az oka annak, hogy nincs vilagra szolo botrany, ha egy reformatus unitarius lesz, egy baptista katolikus etc.? Miert van, ha a gyerek a HGy-be jar? Tudom, tudom, a vatikani ugynokok... ))) Es meg?
Előzmény: GEZA (544)
Balázska Creative Commons License 1999.10.13 0 0 543
A FOTEX-igazgatótanácsi tagról van szó? Aki minden szadi-bulin és szadi reklámklippben szerepelt és ezért megkapta méltó jutalmát, Békesi elvtárs megüresedet székét?
Előzmény: GEZA (541)
iudex Creative Commons License 1999.10.13 0 0 542
1. Melyik a 4 katolikus part a parlamentben?
2. Egy masik beszelgetosarokban nemreg arrol folyt a vita, hogy Mo.-on mennyi a vallasosok szama. Nagyjabol megegyeztunk, hogy legfeljebb a lakossag 30 %-a. Ennek kb. a fele, ketharmada lehet katolikus. Nos, kivancsi lennek arra, hogy a lakossagnak max. 15-20 %-a hogyan nyeretheti meg a Fidesszel a valasztasokat, folteve, hogy meg a csecsemok is elmentek szavazni es a katolikus egyhaz kotelezove tette a Fideszre valo voksolast.
Előzmény: faithful (531)
Balázska Creative Commons License 1999.10.13 0 0 540
GEZA: Mit keresett Haraszti maoista és Tamás Gáspár mittudoménmostéppenmi - két nem hites, prominens szadeszes a szülinapotokon? Olyan infantilizmusokat pedig, hogy Csurka Jézus Krisztushoz hasonlitja magát, tényleg mellőzz, mert körbemosolyognak!
Előzmény: GEZA (539)
Balázska Creative Commons License 1999.10.13 0 0 538
GEZA,lassits egy kicsit, nem fogod győzni... :-)
Előzmény: GEZA (536)
Kimi Creative Commons License 1999.10.13 0 0 535
Kedves faithful!
Mondom én hogy paranoiás szegény NS!
Nem gondoltatok arra hogy elküldjétek egy ideggondozóba ? Egy jó pszichiáter biztosan tudna rajta segíteni.
Jó ez a "ha ééén egyszer kinyitom a számat, ha ééén egyszer elkezdek beszélni" effektus.

Érdekes az "összeesküvés elméleted".
Szerinted mindenki a HGY tönkretételére törekszik ?
Tudsz olyan társadalmi csoportot, egyesületet mondani aki szerintetek nem az ellenségeskedik veletek szemben? (Persze a hites szervezeteket leszámítva.)
Gondoltál arra hogy esetleg másképp is lehetnek a dolgok mint ahogy nektek beadták?

Üdv: Kimi

Előzmény: faithful (534)
faithful Creative Commons License 1999.10.13 0 0 534
Kedves Kimi,

Azért, mert ha mindent elmondana, amit tud, akkor lehet hogy lelőnék. Ettől a kormánytól minden kitelik. Több olyan megtért maffiózó van, akinek ha a birtokában levő információkat borítaná a Hetek, akkor kiderülne sok minden erről a kormányről az előzőről, meg kormánypárti politikusokról...

Előzmény: Kimi (532)
Patmore Creative Commons License 1999.10.13 0 0 533
Na, ez a nap is jól kezdődik.
Előzmény: faithful (531)
Kimi Creative Commons License 1999.10.13 0 0 532
Kedves bubis!
Elolvastam a cikket.
A Hetekben, ahol Németh Sándor a főszerkesztő Németh Sándor ír Németh Sándorról. Ez aztán az érdekes!
Nem olvastam mostanában ezt a lapot, de úgy látom ezután sem fogom. A Magyar Fórum ehhez képest objektív hiteles közéleti lap.
Írja: "közéletünk pedig megtelt és át van itatva hazugságokkal, dezinformációkkal, rágalmakkal"
Akkor ez az írás is ennek a része.
NS hogyan tud elfogulatlanul beszélni a HGY-ről? Ha nem elfogult a saját gyülekezetével kapcsolatban, akkor nem jó vezető, ha pedig elfogult, akkor nem tud elfogulatlanul gondolkozni a HGY-ről, tehát hazudik.
Az egész cikk tele van hatásvadász elemekkel a Vatikán titkosszolgálatától kezdve az okádó hitesig."Egyes híresztelések szerint", "elmondása szerint" nem hiteles bizonyíték. A leírás blődségét NS is érzi, ezért leírja hogy nem ad hitelt neki. Akkor könyörgöm, minek írja le? Megmondom miért ; hogy félelmet keltsen, és bizalmatlanságot, mert a HGY-ben most ez a trend.

A mobilokról csak annyit, hogy tudtommal a titkosszolgálatoknak meg van a lehetőségük arra hogy lehalgassa, bemérje a készülékeket. Tehát NS vagy hazudik, vagy valami maffiózó tette bele a ketyerét. (Egyes híresztelések szerint nem szeretnék hogy meglépjen a főpásztor a pénzükkel.)

Üdv :Kimi

Előzmény: bubis (522)
faithful Creative Commons License 1999.10.13 0 0 531
Kedves Lujza,

Úgy látszik, te alapvető tényekkel nem vagy tisztában. Például Giczy György, és az általa menedzselt KDNP azért nem került a parlamentbe, mert a Fidesz eladta a lelkét -- na nem az ördögnek -- csak a katolikus egyháznak, a katolikus püspöki kar meg eladta, elárulta -- az egyébkén valóban katolikus pártként -- a saját pártjaként -- működő KDNP-t. (egyébként ez az egyik ok, ami miatt szimpatikus nekem Giczy György, mert ő is egy elárult ember).
Nagyon úgy néz ki, hogy az ár a HGy-volt.

Egy titkos paktum keretében megálapodtak a katolikus egyház vezetői, hogy a fideszt választási győzelemre segítik, ha Orbán Viktor hatalomra kerülése esetén segít szétverni, felszámolni a Hit Gyülekezetét. A mostani események csak ennek a paktumnak a megvalósítási kísérletei.
Egyébként valószínű, hogy ebben a Vatikán ügynökei is részt vesznek.
Minden létező és nem létező törvénytelen és törvényes eszközt felhasználnak a cél érdekében.
A Hack Péter ellen indított hadjárat például a része ennek az ördögi tervnek, őt nem azért "cseszegetik" mert tényleg maffiózókkal lett volna kapcsolatban, nem azért mert SZDSZ-es, hanem mert a HGY egyik vezető karaktere.

Előzmény: lujza (527)
bubis Creative Commons License 1999.10.12 0 0 530
Ehhez a temahoz meg annyit, hogy a jobboldali partok politikajan jocskan meglatszik, hogy sok katolikus van bennunk, mig a szadeszon szerintem abszolut nem, de ezt lehet cafolni, varom!
Előzmény: bubis (528)
McNeal Creative Commons License 1999.10.12 0 0 529
Viszonylag jól ismerem a HGY anyagi helyzetét,ezért asszem bátran kijelenthetem,hogy amit írtál rendkívül erős túlzás.
Kerek?

2.:-)))))))))))
Még akkor is,ha a be nem jutott katolikus pártokat nem számoljuk.:-)))

3.Ezt nem értem.

4.Véleményem szerint,ha a szülő elfogadja és tolerálja,hogy nagykorú gyermeke úgy döntött,hogy látogatni fogja a HGY istentiszteleteit,akkor ebből soha,semmilyen probléma,konfliktus nem adódhat a szülők és a gyermekük között.

Előzmény: lujza (527)
bubis Creative Commons License 1999.10.12 0 0 528
Mi az a spec. a HGY-re jellemzo nezet, ami megjelenik a szadeszben es nem sorolhato egy liberalis part jellemzo elvei koze?
Borzasztoan erdekelne! Mitol is a HGY partja az SZDSZ?

Persze az RK egyhaz nem tamogat konkretan egy partot, de ha csak egy part lenne, ami megfeleo szamra, akkor gondolom azt tamogatna.

Előzmény: lujza (527)
lujza Creative Commons License 1999.10.12 0 0 527
McNeal :

""40.000 fo x 2000 Ft/ho x 12x20 = 19 milliard a bevetel oldalon."
Erről kérlek csak ennyit engedj meg: :DDDDDDDDDDDDDDDDD
Amúgy a HGY-nek kb. 200 helyi csoportja van az országban.Tudod!Bérletidíjak,rezsi,stb...stb."

Most ezt minek nevezzem ? Sokallod vagy kevesled ?
Mondjuk arra lett volna egy fogadasom, hogy 1 db egyenes valaszt nem kapok, de mindegy,,
Az 5 milliard, amit a kiadasokra becsultem, sem kis penz. (+a bevetel oldalon nem szerepelt sem a foiskola fejpenze, sem a tandij, sem az allami tamogatas... )

2. 4 katolikus part? Ez igy hulyeseg. Ez ugyanis azt jelenti, hogy a katolikus egyhaz nem tamogat konkret partot. Egyebkent legyen igazad, a katolikusok partjai, HGY partja 4 :1, a katolikusok, hitgyulisek aranya 310 : 8.
Meg mindig a hitgyuliseknek tobb az egy fore eso partja. :)

3. Aki elfogad egy tamogatast, az ne kifogasolja elvi alapokon, onnan kezdve, mert lejaratja magat.

4. Van szerencsem ismerni olyan csaladot, ahol a gyerek hitgyulis, s a szuloket meg sosem lattam a teveben. 2 ev hajciho utan fegyverszunet. Az ellensegemnek sem kivanom, amit a szulok kiallnak/kialltak. Hogyan gondolod a szuleid megkerdezeset lebonyolitani ? Az altalam ismert szulok sem szolnak egy rossz szot se a gyulekezetre, ha a kolok megtudhatja. Csak hallgasd meg Te oket, ha nincs ott. Minden bizonnyal tanulsagos lenne. :))))

Előzmény: McNeal (526)
McNeal Creative Commons License 1999.10.12 0 0 526
Kedves lujza!
"40.000 fo x 2000 Ft/ho x 12x20 = 19 milliard a bevetel oldalon."
Erről kérlek csak ennyit engedj meg: :DDDDDDDDDDDDDDDDD
Amúgy a HGY-nek kb. 200 helyi csoportja van az országban.Tudod!Bérletidíjak,rezsi,stb...stb.

1."Elfogadhatatlannak tartom, hogy egyik vallas kepviseloi a masikat ocsaroljak uton-utfelen."
Maximálisan egyetértek!!!
TEOLÓGIAI disputára persze szükség lehet néha.:-)))

2.Hány katolikus párt van jelenleg a Parlamentben?
Ha jól számolom,most kb.NÉGY.

3.Mint már említettem,volt,hogy az a szervezet minősült egyháznak,amely ezen a címen állami támogatásban részesült.Ha a HGY nem fogadna el állami pénzt,könnyű lenne egyházi státuszát megvonni,pusztán a fenti passzus visszaállításával.

4.Bocs,de ez marhaság!!!
Kérdezd meg például az én szüleimet!
Amúgy szerinted mi lehet az oka,hogy a médiákban rendszeresen(kb. 7 éve) ugyanaz a néhány szülő szerepel csak?Akik ráadásul mindannyian ugyanazon egyesületnek a tagjai,melyet sokak-köztük kívülállók-véleménye alapján,pont a HGY cikizésére hoztak létre.

Előzmény: lujza (525)
lujza Creative Commons License 1999.10.12 0 0 525
Kedve McNeal,
Nem tudom, miert pont engem tiszteltel meg a leveleddel, hiszen mar hosszu ideje nem szoltam hozza, de mindegy is.

En soha nem allitottam, hogy a HGY nem tudja finanszirozni a kiadasait a beveteleibol. Pusztan a pontossag kedveert jegyeztem meg, hogy a HGY vagyona nemcsak a csarnokbol all.

De legyen neked, nezzuk.
A HGY most 20 eves, ugyebar.
40.000 fo x 2000 Ft/ho x 12x20 = 19 milliard a bevetel oldalon.
(Nyilvan pontatlan a becsles, mert kezdetben nem voltatok ennyien, de vannak a 1/10-en kivuli, rendkivuli gyujtesek is, ugyhogy gondolom, ezek kompenzaljak egymast)

A HGY vagyona cca 3 milliard Ft.
Mondjuk az ingatlanok fenntartasara, ujsagokra, stb.. elment mondjuk 5 milliard.

Kiadasok oldalan osszesen 8 milliard.
(Egyes hitgyulisek pl. GEZA szerint a kiadasokat tulzom, mert sok a tarsadalmi munka)

Itt akkor is tobb, mint 10 milliard hibadzik.
Ha rosszul szamoltam, a szamokat cafoljad meg, ne masrol irjal helyette, legy szives.

Na akkor ideirom, ami miatt ebben a temaban megszolaltam, egyaltalan:

1. Nem birtam bekapcsolni a szamitogepemet, hogy ram ne ugorjon egy ujabb katolikusfikazo topic.
Elfogadhatatlannak tartom, hogy egyik vallas kepviseloi a masikat ocsaroljak uton-utfelen.
(Persze, hiveket onnan lehet szerezni, ahol vannak, de kifogytam a beketuresbol a sok megalapozatlan allitas olvastan)

2. Semmilyen korulmenyek kozott nem helyeslem semmilyen egyhaz semmilyen parttal torteno osszefonodasat. Marpedig ebben bizony a HGY jar az elen.

3. Nem tudom elfogadni a "vizet predikal es bort iszik" gyakorlatot. Ha a HGY ellenzi az allami tamogatast, az rendben van. Az, hogy ellenzi, de o maga is felvesz, az mar nincs rendben. Az meg foleg nincs rendben, hogy felveszi, de letagadja, hogy felvette. (utoljara most hetvegen a HGY szovivoje tagadta le a teveben.)
(Volt egy szomszedasszonyom, az csinalt ilyeneket.
Lepotyogott hozza valami folulrol, erre elkezdett orditani, hogy milyen szemet ember az, aki a mas erkelyere sopri a szemetet, s mikozben orditozott, nagy lendulettel tovabbsoporte a szmotyit az en erkelyemre. :(( )

4. vegezetul nem tudom elfogadni, hogy fiatal, kialakulatlan kolykoket osszeugrasszanak a csaladjukkal. Lehet, hogy a HGY celkituzeseiben ez hivatalosan nincs benne, de a gyakorlat ez.

Előzmény: McNeal (523)
iudex Creative Commons License 1999.10.12 0 0 524
Mellesleg NS is ugy szeret minket, mint onmagat? Szegeny.....
Előzmény: bubis (522)
McNeal Creative Commons License 1999.10.12 0 0 523
Kedves lujza és mások is!

1.Ha van rajta sapka akkor azér',ha nincs akkor meg azér'.
Gyakran támadják a HGY vezetőit,hogy "biztos lenyúlják a hívők által adományozott jelentős összegeket".
Máskor meg azzal,hogy annyi pénzt nem is lehet összeadni,amennyibe az építkezés...stb. került.
Nem érzel itt némi ellentmondást?
Szerintem a helyzet a következő:
a HGY a hívők által adományozott-valóban jelentős- összegekből finanszírozza-valóban jelentős-kiadásait.

2.Régebben volt egy olyan elv,hogy az a vallási csoport tekinthető egyháznak,mely állami támogatást kap.
Én azt tartanám helyesnek,ha egyik egyház sem kapna hitéleti tevékenységre 1 vasat sem.

3.Szerintem az államilag finanszírozott szolgáltatás és a karitativitás között óriási különbség van.

Előzmény: lujza (500)
bubis Creative Commons License 1999.10.12 0 0 522
Kedves Kimi!

"A tiedbe is kedves Bubis !"
Ezt nem ertem, ez most milyen jokivansag?

A megfigyelessel kapcsolatban talan a tovabbi gunyolodas helyett olvasd el ezt. A Nemeth Sandor irta, akit te ugy szeretsz mint onmagad. :)

Udv
Andras

Előzmény: Kimi (521)
Kimi Creative Commons License 1999.10.12 0 0 521
Kedves Bubis !
Írod: "olyan szuntelenul gyulolkodo elvakult emberek mint te.".
A tiedbe is kedves Bubis !

'89 előtt elhiszem hogy lehallgatták NS-t, de ne felejtsd el, hogy volt egy rendszerváltás. Szvsz nem figyelhetnek meg akárkit akármikor, biztos vagyok benne, hogy ennek már komoly garanciái vannak. Ha pedig meg akarnak figyelni valakit, arra nyomós érveket kell találni.
(NS ért az elektronikához, hogy így kiszúrt egy lehallgatót, vagy tán esetleg egy trafót nézett poloskának ? )

Természetesen az üldöztetéstől való félelmet nem ti gerjesztitek, ezt nem is állítottam, hanem NS és szolgái.
Fortélyos félelem igazgat !
Ezért sem tartom tisztességesnek NS vezetési módszereit.
Kedves bubis ! A végén le szeretném szögezni, hogy nem gyűlöllek sem téged, sem a többi hitest, csak a HGY-ben működő dolgok nem tetszenek.
Üdv :Kimi

Előzmény: bubis (520)
bubis Creative Commons License 1999.10.12 0 0 520
Kedves Kimi!

A 89 elott megfigyeles teny, errol mar napvilagra kerult egy csomo dokumentum. Az NS telefonjaban az addot modellnek nem a szerves reszekent megjelno tikosszolgalati eszkozben mi a paranoia?

A feljelentesrol annyit, hogy eppen ezert erdeklodtem a titkosszolgalati megfigyeles torvenyi felteteleirol. Persze nem azert mert en akarok feljelentest tenni, hanem mert szerintem kellene.

Valovan csak 94 ota vagyok hitgyulis, es? Amikor azt mondtam, hogy minket, a hitgyulire - mint a kozossegre amiben tartozom - gondoltam, es nem konkretan sajat magamra. Altalaban az emberek ilyen ertelemben hasznaljak ezt a szot.

A hadonaszasrol meg annyit, hogy most ezt nem olyan ertelemben hasznalod, mint annak idejen en veled kapcsolatban. Ott arrol volt szo, hogy felrebeszeltel, teljesen masrol kezdtel el vitatkozni, mint amirol szo volt.

Az uldoztetes valoban osszetart kedves Kimi, a minket gyulolok celjainak ellentetesen. Ezt nem mi gerjesztjuk, es nem mi krealjuk magunkbnak azt az eleterzest sem ami egy uldozotte, hanem tobbek kozott az olyan szuntelenul gyulolkodo elvakult emberek mint te.

Udv
Andras

Előzmény: Kimi (519)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!