Keresés

Részletes keresés

ugyörgy Creative Commons License 2003.07.31 0 0 137
Szia. Csak az Új úton levő építkezésnél emlékszem táblára, holnap reggel megnézem.
A Bábos: vagy az ügyvéd, vagy a kézilabdás, de azt hiszem ők testvérek, nem ismerem őket.
Gyermely és Szomor mindenben jól ellátott, mert a Gyermely RT. és az ott dolgozók (több diplomás vezetőktől a beosztottakig) és így a községek lakói elég magas igényeket támasztanak.

üdv Gyuri

Előzmény: Gica70 (136)
Gica70 Creative Commons License 2003.07.31 0 0 136
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat, véleményeket:-)
A férjem céges kocsival jár és mivel sokat van vidéken, ezért a cég matricát is vett. Én meg majd meglátjuk hogyan járnék (a Belvárosba), ha jönne a kistesó, akkor egy darabig nem kell rajta gondolkodni:-)
A tata.hu oldalt már nézegettem korábban is (meg jártunk már Tatán régebben), most pedig megnéztem Csekk elektronikus könyvét is. Nagyon klassz:-)
Zsámbékra is gondoltunk, meg Martonvásárra. Gyermely és Szomor nem tudom hogy van ellátva ovival, ált.iskolával.
Még azt kérdezném, hogy az eladó telkek és a többi építkezés helyén van valami tábla kirakva telefonszámmal, ahol érdeklődni lehet? Gyuri, azt írtad, hogy az Új úton van tábla és a többinél?
Holnap délután vagy szombaton megyünk, akkor felírnánk mindent, hogy aztán lehessen kérdezősködni az illetékesektől.
Ja, a Bábos úr kicsoda?:)
Gica
ugyörgy Creative Commons License 2003.07.31 0 0 135
Szia.
A kimúlt "Tata topicban" Csekk topictársunk hirdetett egy kis látnivalót a www.fullextra.com/user/tata.exe címen, vagy a www.tata.hu honlapon is lehet nézelődni.
Sok ismerősöm jár a Fővárosba vonattal napi viszonylatban, mert kényelmesebb és gyorsabbnak bizonyult a kocsinál. (persze kérdés, hogy hol van a munkahely. Budaörs, vagy Szentlőrinc)
Én is Tatára költöznék a Fővárosból, vagy Gyermelyre, vagy Szomorra (jó a közlekedés a Főváros felé), esetleg Zsámbékra.
Szia
Előzmény: Gica70 (131)
joxy Creative Commons License 2003.07.31 0 0 134
Gica70:
Én a budaörsi tesco-ba járok dolgozni, felső tatáról autóval az állomásig, onnan vonattal tovább. Voltam már autoval is a régi 100-as uton de az oda-vissza 150km, nekem az túl drága lenne napi szinten. Autópályán rövidebb, gyorsabb de kell matrica, egyébként tata-tatabánya óváros között ingyenes, illetve a 100-as ról biatorbágytól pestig szintén ingyenes a pálya.
Lélekszám:
Ha jól tudom városunk 26000 lakosú, de lehet, hogy már kevesebb, a környező falvakba való kiköltözések miatt.
Iskolák:
ált sulik +2 gimi +2 szakmunkás +1 szakközép suli
Előzmény: Gica70 (131)
gigalo Creative Commons License 2003.07.30 0 0 133
1987-91 az Eötvösbe jártam
jókis hely az a város, most is szívesen megyek vissza ha tehetem, és teccik a fejlődése...
sz Creative Commons License 2003.07.30 0 0 132
ha az ingázással járó anyagi terhek (benzin + matrica) kibírhatóak, akkor szerintem nyugodtan költözzetek. általános suli van (én a kőkútiba jártam), gimiből kettő is :)
Előzmény: Gica70 (131)
Gica70 Creative Commons License 2003.07.30 0 0 131
Semmi gond, megtaláltam az utcákat:-)
Remélem hétvégén meg is tudjuk nézni mindet.

Mi a véleményetek, őrült ötlet Tatára költözni Bp-ről úgy, hogy közben a munka továbbra is Bp-en van, s így napi ingázás van kilátásban?
Én egy hangulatos, élettel teli 40ezres vidéki kisvárosban nőttem fel, Bp-től viszonylag távol. Az egyetem után a munka miatt Bp-re költöztem (bár ez sohasem szerepelt a vágyaim között). A férjem szintén kisvárosban lakott csak ő egész közel a fővároshoz. Most már, hogy gyerekünk is van el szeretnénk innen költözni, de nagyon nehéz megtalálni a megfelelő helyet. Van néhány alapvető szempont pl. legyen helyben jó óvoda és minimum ált.suli (ne kelljen messzire vinni a gyereket); viszonylag rövid idő alatt legyen megközelíthető Bp, ezért jó, ha autópálya van a közelben; és persze ne legyen irreálisan drága a telek/ház. Így került a képbe néhány másik hely mellett Tata is, mint lehetséges új lakhelyünk.
Azt egyébként hallottam, hogy pl. Székesfehérvárról nagyon sokan járnak Bp-re dolgozni napi ingázással az M7-en. Fehérvár 60km, Tata 65km (ugye?), így elvben Tatáról is meg lehet csinálni ugyanezt.
Jól gondolom, hogy Tata is olyan 30-40ezres város? Javítsatok ki, ha nem.

Gica

Előzmény: ugyörgy (128)
Goendoer Tapir Creative Commons License 2003.07.30 0 0 130
és ebből szerinted lesz is valami? hogy áll most a dolog? Mennyire lehet észrevenni a különbséget, mióta kitiltották a teherautókat?
Előzmény: Münci (126)
ugyörgy Creative Commons License 2003.07.30 0 0 129
Hali. Mi az az "M.C.I " ? és melyik benzinkút.
Előzmény: Münci (126)
ugyörgy Creative Commons License 2003.07.30 0 0 128
Bocs ! Már úgy írtam Neked, mint egy ős tatainak. :-))
Előzmény: Gica70 (123)
Gica70 Creative Commons License 2003.07.30 0 0 127
Sz, Joxy
Köszönöm. Megtaláltam a térképen, majd elmegyünk megnézni ezt is.
Esetleg azt is tudod Joxy, hogy mekkora telkeket és mennyiért mérnek?
Gica
Előzmény: joxy (125)
Münci Creative Commons License 2003.07.30 0 0 126
Möszjők!

A szőlősi elkerülő útban némileg érintett vagyok. Az egérút az én kertemben -is- ment volna.
A legolcsóbb variációban, az egérútnál a mi kertünkből, ~11m-t vettek volna el. A házunk falától 10 méterre lett volna egy 4m magas zajcsökkentő fal. Elég nagy harc volt "megfúrni".
A szőlősi önkormányzat most azt a variációt támogatja, hogy legyen egy felüljáró a benzinkút és az M.C.I. között. Azután maradjon a vasút túloldalán.
A falu 1990 táján született rendezési tervben is ez volt.

Tisztelettel, Münci

Előzmény: privet (108)
joxy Creative Commons License 2003.07.30 0 0 125
Gica70:
"Remeteség felé" : Fekete útnak hívják, s az autó pálya felé eső oldalán készül egy körbe keritett lakó park, ahol lehet telkeket venni. A Bábos úr birodalmának része :)
Előzmény: Gica70 (123)
sz Creative Commons License 2003.07.30 0 0 124
a remeteség szerény tudásom szerint a város szélén (sőt, talán a Tata tábla után) van - amerre például a Gottwald étterem, tehát a "fekete város" után, a tópartnál :)
Előzmény: Gica70 (123)
Gica70 Creative Commons License 2003.07.29 0 0 123
Gyuri
"Remeteség felé" - ez merre van? A többi címet megtaláltam a térképen, ezt nem tudom merre keressem, esetleg egy közeli utcanevet tudsz mondani?
Köszi
Gica
Előzmény: ugyörgy (120)
Gica70 Creative Commons License 2003.07.28 0 0 122
Szia Gyuri!
Köszönöm a választ!!! Gondoltam, hogy nyaralások miatt nagy a csend:-)
Most rohanok, de majd még írok (van még egy-két kérdésem:-)
Szia
Gica
Előzmény: ugyörgy (120)
sz Creative Commons License 2003.07.28 0 0 121
hehe, volt is botrány az építkezés miatt... a csávókám két tömbház közé akart utat építeni, ha jól tudom, most éppen úgy áll a dolog, hogy nem építheti meg, de pénzzel bizonyára megoldható ez is.

ha érdekel valakit, ezekben a tömbökben van 2 eladó lakás, mindegyik garázzsal...

Előzmény: ugyörgy (120)
ugyörgy Creative Commons License 2003.07.28 0 0 120
Szia. Szabadságon voltam, távol a géptől :-)))
Az Új úton (régen vörös hadsereg út)a Mentő Állomás mellett, a THAC pályával szemben láttam ilyesmi építkezést és a hirdetését. Ha arra járok, írok fel telszámot is.
- A Zsigmond utca és a Madách u. sarkán talán még van néhány eladó lakás a sorházban.
- Remeteség felé, a fácántelep helyén is van sok telek és ott is építenek ilyen jellegű házakat-
- végül, a Május 1 úton a körforgalomtól lefelé, jobbra van egy rét a házak között. -Bem József u.- tehát azon a réten a Gelbman Feri, aki az árkádokat, kispostát stb építette, Ő szándékozott ott üzletközpontot és lakásokat építeni. Már volt lakógyűlés is.
érdemes esetleg az önkormányzatnál érdeklődni, vagy a nevesebb tervezőknél, ingatlan forgalmazóknál ( Pálinkás és Társa )
üdv Gyuri
Előzmény: Gica70 (119)
Gica70 Creative Commons License 2003.07.23 0 0 119
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Már több irányban kutattam itt a neten, de nem nagyon találtam információt arra vonatkozóan, hogy a városban hol vannak (biztos vannak) családiházas vagy sorházas építkezések, olyanokra gondolok, amelyeket egy vállalkozás épít és ha tetszik be lehet nevezni/fizetni egy házra/lakásra. Ha tudtok ilyenről légyszi adjatok telefonszámot vagy valamilyen (bármilyen) infot, hogy hol lehet ilyeneknek utánanézni.
Előre is köszi!
Gica
pedroh Creative Commons License 2003.06.12 0 0 118
köszi szépen a javaslatokat. igazából nem arról van szó, hogy ő is belemenne a vízbe (sőt!), hanem inkább arról, hogy ne kelljen otthon hagyni, ha vízközelbe szeretnénk menni.
privet Creative Commons License 2003.06.12 0 0 117
Hali!

Hát ha mostanában megnézed (megszagolod) az Öreg-tavat, lehet hogy a kutyádat sem engeded majd bele. :(

Előzmény: pedroh (113)
ugyörgy Creative Commons License 2003.06.11 0 0 116
A környéken csak külön-külön. Én a szőlősi horgásztóban fürdetem a kutyát, (már ha rá tudom venni). Strand a Fényesen kívül még a mocsai bányastrand, vagy a szőnyi WF strand lehet, sőt Tatán a Kristály júliusban nyit. Ha együtt akartok pancsizni, akkor marad a Duna,- Almásnál, vagy Neszmélyen, most elég jó a víz.
Előzmény: pedroh (113)
sz Creative Commons License 2003.06.11 0 0 115
szerintem sehova nem vihetsz be állatot (és ez jó is így) - a tónál és a tóban gyakran látni kutyákat, nekik bizonyára nem árt a víz minősége. én nem mennék bele abba a vízbe, a fix :)
Előzmény: pedroh (113)
pedroh Creative Commons License 2003.06.11 0 0 113
Sziasztok Tatások!

Örülök, h. rábukkantam a topic-ra, ugyanis nekünk is van telkünk Naszály községben, immáron 10 éve, azonban szégyenszemre abszolút nem ismerem Tatát. Úgyhogy érdeklődve olvasom hozzászólásaitokat, igen tanulságos eszmecseréket folytattok.

Lenne egy kérdésem: van olyan fürdési lehetőség a környéken, ahova kutyát is lehet vinni? Én egyedül a Fényes fürdőt ismerem, oda tudom, hog ynem lehet. A minap hallottam, hogy az Öreg-tó egy részén is lehet fürdeni - igaz ez?

Goendoer Tapir Creative Commons License 2003.06.10 0 0 112
nem tudom melyik melyik lehet, jó lenne néhány nyomvonal-térképet látni, hogy mégis mit akarnak...

7végén megyek haza, majd megkérdezem a nagyszüleimet, hogy mi ez, hiszen ők is érintettek a kertvégi útban... szerintem az is jobb lenne, mint igy a hatalmas átmenő forgalom, jó sokáig tart nekem is átjutni hozzájuk, hát még nekik hozzánk.....

Előzmény: privet (110)
ugyörgy Creative Commons License 2003.06.10 0 0 111
Hali.
elkerülő út: Szőlősi felüljáró, homokbánya/vasút mellett, a régi téglagyáron keresztül, (ott már látszik, ahogy töltik és az utakat próbálják szintbe hozni, de lehet, hogy csak műszaki út lesz), aztán a cserépgyár mögött, aztán Újhegy 8-9. dülő között valahol, aztán szomódi uti felüljáró.
Másik variáció: Baj mögött, de ezt ne is emlegessétek ,mert ebbe nem egyezem bele, és a polgi is belebukna. Ugyanis én a szélső utcában lakom a szölőhegy felé és a kert végében menne az út. Na nem!!!
A vasút melletti variáció sem túl jó, mert nem Bajt elkerülő utat kellene építeni, hanem Tatát, azaz a Baj felé irányuló zaj és kipufogógáz, stb terhelés nagyon megnőne, valamint ez a kitünő egyenes út megszünne Baj és Tata között.
Más. A jövő héten, 17.-én kedden 18.30 kor intenzív rocky (3 hetes tánctanfolyam)indul Tatán a Műv. házban. Érdeklődni lehet:06-30-301-41-97 Erdélyi Krisztiánnál. Gyertek minél többen.
Amúgy most vasárnap lesz a tánciskola záróbálja, ugyanott a Művházban 18-kor. Akit érdekel jöjjön el kicsit nézelődni, aztán hátha kedvet kap hozzá. (én is táncolok)
üdv.
Előzmény: privet (108)
privet Creative Commons License 2003.06.10 0 0 110
Nem alumíniumból volt az a tábla? :)

Meg nem esküszök rá, hogy úgy van. Az is lehet, hogy csak beljebb kezdődik. Mit tudom ééén...

De ha a kertek és a vasút között lesz, akkor mi volt az az "egérút"? A cikkben az van, hogy a kerteket nem érintve. Élével állítják be oda az utat, vagy mi?!

Megvan! Csináljanak alagutat a falu alá!

Előzmény: Goendoer Tapir (109)
Goendoer Tapir Creative Commons License 2003.06.10 0 0 109
sztem a kertek és a vasút közötti variáció a legvalószinűbb - felüljáró megépitésével anno eléggé megpecsételték ennek a jövőbeli útnak a nyomvonalát.... mondjuk a kb. 7-8 éve teljesen felújitott vasutat is tehették volna kicsit távolabb a falutól, és akkor 1 picit egyszerűbb volna talán a dolog.. nem hiszem hogy 2 új felüljáróval vinnék oda-vissza az utat...

amúgy nem hinném, hogy természetvédelmi terület lenne az Által-ér vasút közötti szakasz - legalábbis tábla sztem ezt nem jelzi.

Előzmény: privet (108)
privet Creative Commons License 2003.06.10 0 0 108
Sziasztok.

A 24 Óra június 3-i számában van cikk róla. Az újság címlapján van fénykép is a térképről. Ez a cikk (www.24ora.hu):

Murphy úgy tartja: egy egyeztető tárgyalás időtartama négyzetesen arányos a résztvevők létszámával. Nos, ez a tegnapi tatai útegyeztető fórumra különösen igaz volt, hiszen végleges megállapodás most sem született az ügyben, pedig sokszor megvitatott tervekkel érkeztek az előadók.

Legutóbb Bajon veselkedtek neki Tata és a környező települések vezetői annak, hogy a Tata–

Vértesszőlős elkerülő út végleges nyomvonalát felvázolják. Az elhangzottak alapján térkép készült a leendő út rajzával. Erről és a további szükséges változtatásokról tartottak eszmecserét tegnap a tatai polgármesteri hivatalban az érdekelt vezetők és a hatóságok szakemberei.

Eddig egyedül a Vértesszőlőst elkerülő szakasz sorsa biztos. Itt három variáció közül választotta ki a falu a számára legmegfelelőbbet. A nagy vihart kavart – legolcsóbban kivitelezhető – úgynevezett egérút megépítésének lehetőségét elvetették, helyette egy 4 milliárdba kerülő, a sínek mellett húzódó, de a kerteket, portákat nem érintő változatot szavaztak meg.

A Tatát legkevésbé érintő, ám a Szomódon és Bajon áthaladó út több gondot is felvetett. A hozzávetőlegesen tízmilliárd forintba kerülő projekt kiadásait legalább ugyanennyivel növeli majd, hogy az érintett területeken a felmerülő tulajdonjogi és egyéb problémákat orvosolni kell.

A megjelentek a döntést egy későbbi időpontra halasztották – annak tudatában, hogy szeptemberig pontot kell tenni az elkerülő út végleges nyomvonalának ügyére. Addig az érintett önkormányzatoknak a KEMÁK Kht. véleményezésre visszaadja a terveket. Így a következő ülésre már a konkrét módosítási igényekkel érkezhetnek Tata, Szomód, Baj és Vértesszőlős polgármesterei.

- bm -

Nekem ez a szőlősi rész nem világos. A sínek melyik oldalán megy majd az út?
Az egérút a kertek és a vasút közötti változat beceneve? Az oda hogy fért volna be?
Akkor az Által-ér felőlin? Ez két okból érdekes:
1. Ha jól tudom, az a rész természetvédelmi terület.
2. Kétszer is kereszteznie kell a síneket. Szintbeli kereszteződés ilyen forgalmú főút és vasútvonal esetében elég húzós (ezért építettek két felüljárót is a város két végén). Két újabb felüljárónak meg nincs hely (szvsz pénz se).
Hát nem egyszerű eset, az biztos.
(a térképen ez a rész nem látszik)

Ha jól vettem ki, a Tatát elkerülő részre két verzió van. Az egyik megy a vasút mellett egy darabig, kereszetezi a Tata-Baj utat, megkerüli az Újhegyi dűlőket, és a túlsó felüljáró után csatlakozik vissza.
A másik Szőlősnél egyből indul a hegy felé, megkerüli Bajt is, aztán Újhegytől ugyanaz, mint a másik.

"Röviden" ennyi. Bocs, hogy ilyen bő lére eresztettem.

privet Creative Commons License 2003.06.10 0 0 107
A dugóról. A bénázástól függetlenül ok lehet, hogy azelőtt minden irányból két sáv volt, most meg csak egy van. Ennek ellenére nem igazán szerettem azt a kereszteződést, amikor nem működtek a lámpák. Egyszóval nem bánom a körforgalmat. (még nem voltam dugóban. :))
Előzmény: david31 (103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!